Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

konvalinka.2
21. nov 2009

Mě teď ve středu říkala na gyndě sestra, že mimi se narodí v 37-38 týdnu, že se nenechává až do termínu a už vůbec ne přenášet. Ale možná jsou všude jiný postupy. 🙂

misicka455
21. nov 2009

Však oni nám to zavčas řeknou 😉

konvalinka.2
21. nov 2009

To určitě jo! Aspoň budem vědět, kdy to přesně bude 🙂 , už se na mimi moc těším.

misicka455
21. nov 2009

I já se na prdolko těším, ale když si uvědomím, že za měsíc už tu asi bude tak mám i trochu strach 😀

konvalinka.2
21. nov 2009

Už máš doma nějaké dítko?? Bude to krásný dáreček k Vánocům, že?? 🙂

misicka455
21. nov 2009

Ne ne je to naše první prdolka 😉

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olgas
22. nov 2009

já čekám taky první, tak z toho mám trochu obavy jak ten porod zvládnu, ale říkám si , že když zvládli jiní, tak já snad taky. 03.12. jdu ke své dr. do poradny , tak se jí zeptám na ten porod. Ale stejně si myslím, že to posuzují všude jinak a individuálně. Samozřejmě , že když zjistí, že mimčo už je moc velké, tak ti ten porod vyvolají, ale když mimčo nebude velké, tak by snad důvod mít nemuseli. No uvidíme. Ale zase je fakt, že když řeknou kdy to bude, tak je to taky dobrý, než čekat co bude a kdy bude.

pani_haf
22. nov 2009

Spagatice- jak jsem šla na tripple testy, tak na výsledku od genetika bylo napsáno, že podle krve toho 20.1.
Olgas-já jsem v tuto chvíli na tom úplně stejně, porod je pro mě noční můra, představa něčeho strašného, bolestivého, kdy přežijí jen vyvolení ☹
Zítra jdu k dr na kontrolu, tak snad mi řekne, jak to vypadá.

spagatice
22. nov 2009

Ahoj holky, tak dneska dělám profil a zjistila jsem, že mi moc nesedí vánočka. Hodnota je v normě, ale zatím nejvyšší, co jsem si naměřila 😒

misicka455
22. nov 2009

Tak vánočku tu já vůbec nemůžu nemám ani hodnotu v normě.

evca82
22. nov 2009

ahoj holky,

tak ja jdu na KO a na uzt zitra tak jsem zvedava kolik mimi vazi, doufam, ze to bude v norme. ja zatim nehresila vubec, se jeste bojim 😀 kdyz mi hodnota vylitavala i po rohliku se sunkou....
Zeptam se na ten porod, ale taky si myslim, ze kdyz nebude mimi velky, tak se porod nevyvolava, ale nevim.

evca82
22. nov 2009

Jinak ja co jsem cetla o cukrovce, tak v ty tehu se pry nehraje na hranicni a nehranicni hodnoty....ze se ta cukrovka pry muze postupem tehu zhorsovat...tak proto daji dietu hned kazdemu.

evca82
22. nov 2009

Holky dejte mi rady co svacite?ja mam pocit, ze jim porad to samy 😒

olgas
22. nov 2009

evca: já mám pocit, že taky jím to samý pořád dokola. Ke svačině si většinou dávám ovoce nebo když mám chuť, tak kousek nějaké sladkosti, nebo v pohodě do sacharidů vyjde i Lipánek,jogurt atd... Na hlad se dá vzít i chleba s něčím... Ale moc velkou fantazii teda nemám. Na večeři si dělávám třeba i ovocný salát (tj. ovoce + bílý jogurt)

pani haf: no snad to přežijeme 😉 nebo prostě budeme muset. Hodlám si koupit maliníkový čaj a švagrová mi na zotavení po porodu poradila i homeopatika Arnika montana. Takže se jimi vybavím taky

janni.ka
22. nov 2009

krásnou nedělinku holčiny 🙂

Pani haf:Tak s tím porodem,je to asi u každé stejné a čím víc se blíží tím víc o tom čtu a jen koukám teda 😕 😕 radši na to moc nemyslím,přečtu si ale jen pro info,nač se plašit 😀

Konvalinka:Tak ty už máš 4letou slečnu doma🙂 to se bude o sestřičku hezky starat 😉
Já sem teda zvědavá co mi na to řekne dr až půjdu na kontrolu taky se ho poptám jak to bude,se v tom vyznejte když každý řekne něco jinýho 🙄 Ale logicky,když je mimi v normě tak proč by nám to měli vyvolávat 😕

Spagi:Tak at máš profil O.K,hlavně že si po vánočce v normě 😉 a měla si ji jen suchou?Nebo s máslem?A taky sis ji odvážila?Mě právě sestra řekla at to vůbec nejím a to jí mám tak ráda ☹ Tak se normálka bojím strčit do pusy vše co je sladké 🙄 áááách jo už abych mluvila i s diabetoložkou a řekla mi víc,tohle je na nic nic nevědět jak to se mnou je.

Olgas páni i pribináka si dáš?Paráda 😀

Holky a přibíráte?Teda krom misicky ta psala že pomale jo 😉

pani_haf
22. nov 2009

Já už toho jídla mám taky tak akorát, nic už mi nechutná, dnes jsem obědvala fazlolačku a králíka, uvidíme, kolik naměřím.....nějak mě bolí v zádech, asi by to chtělo pocvičit na balóně 🙂

spagatice
22. nov 2009

Janni.ka vánočku jsem si odvážila (50 g) a snedla jsem ji suchou. Já bych jí taky neměla jíst, ale zjistila jsem, že když si dám něco zakázanýho a vejdu se do té hodnoty, tak je doktorka taky spokojená.
Já nepřibírám, stále mám -0,5 kg 😉

Dneska mám ty hodnoty fakt nějaké zvrhlé, myslíte že na to může mít vliv i to jak se cítím, tedy že jsem dost nevyspalá? Možná taky to, že dospávám mezi jídly, tedy žádný pohyb 😅 Uvidíme, jaká bude hodnota hodinu po jídle.

K dopolední svačině si dávám ovoce, jogurt, kousek sušenky. K odpolední svačině si dávám knackebrot se sýrem, lučinou, nebo půlkou přesnídávky, nebou kousek buchty když zrovna je, měla jsem i dva chlebíčky apod.

spagatice
22. nov 2009

Konvalinka to jsi mě moc neuklidnila s tím 37-38tt, to mi vychází přesně mezi svátky 😒

spagatice
22. nov 2009

No tak po obědě taky nic moc, dneska mám pořád největší hodnoty, co jsem si kdy naměřila. Něco je asi ve vzduchu 🙄 Možná místo kyslíku cukr 😀

seb
22. nov 2009

ahoj holky 🙂
spagatice: to řekni dr., že místo kyslíku byl cukr 😀
já taky dnes měřím velký profil, před snídaní 3,6, po 6,6 - chleba s lučinou a jablko, před obědem 5,1 a po 5,6 - měla jsem vepřové zapečené se smetanou a bramborama a porci normální, jak sem zvyklá, žádnou polovtaky iční přílohu, ke svačině sem si dala ovocný jogurt, kostičku hořký čoko a mandarinku,
jinak taky už nevím co jíst pořád, většinou si vezmu ovoce jen, ale mám pak ty hodnoty nízký a mám i hlad, tak si dám asi víc toho ovoce nebo ten jogurt k tomu ještě, mě by spíš zajímalo co večeříte a pak jestli ještě jíte tu druhou malou večeři, tak co k ní ? já večer už nevařím, takže si vezmu jen pečivo s něčím a k tomu rajče nebo led.salát, papriku apod. ale k tý druhý večeři už vůbec nevím copak sníst, a když zas nesním nic, tak mám v noci hlad 😒
olgas: já mám v jednom časopisu psáno druhy homeopatik i před porodem, jako že pomůžou proti strachu apod., jenže homeopatika jsou ty kuličky a ty jsou hrozně sladoučký, tak to asi před porodem s cukrovkou máme smůlu co ? 🙄

paní haf: já z porodu mám taky hrozný strach a i z toho, že to třeba nastihnu dojet do porodnice, nebo že porodím doma, taky bych radši věděla termín porodu dopředu, ale po tom vyvolání prý ten porod víc bolí, já jestli to půjde, tak bych chtěla císaře, jsem prostě hroznej bolestín a navíc ještě panikář a to je asi ta nejhorší kombinace 😒

spagatice
22. nov 2009

Seb já mám dneska před snídaní 5,4, po snídani 6,7 - k snídani jsem měla dva kousky vánočky (50 g) s čajem. K svačině jsem si dala jedno jablko. Před obědem jsem měla 5,6, po obědě 6,7 - k obědu jsem měla bramboračku a k tomu chleba (20 g). Teď jsem si dala k svačině ten knackebrot 2 ks se sýrem. Teď musím něco vymyslet k večeři. Dneska jsem tak unavená, jsem jak miminko. Jen čůrám, jím a spím 😀

beruskaveruska
22. nov 2009

ahoj holky 🙂 já budu zítra dělat velký profil tak jsem zvědavá 🙂

spagatice
22. nov 2009

Ahoj Veru a kdy jdeš na kontrolu? Já jdu 3.12.

seb
22. nov 2009

spagatice: tak to jsi taky pořád v normě 😉 , mňam si mi udělala chu´t na bramboračku 😎 , já jsem dnes taky výkonná jak šípková růženka 😔

janni.ka
22. nov 2009

seb:Tak tos mě dostala o tom sem nic neslyšela že když se porod vyvolá tak to bolí víc 😕 Jinak myslím hodnoty máš O.K ne?

Spagi:Tak to teda asi je něco ve vzduchu bo já taky jen jím a spím a chodím na WC 😀 sem vytuhla na 2hodky odpo ani nevím jak dala sem si ovocný jogurt+2bebe sušenky dobré ráno a bylo mi po tom zle,sem to šla zaspat 😉

veruska:Ahojík 😉

spagatice
22. nov 2009

Jani to ti bylo špatně z toho jogurtu, z bebe sušenek určitě ne 😀
Já jsem právě po večeři, před večeří 5,2, takže pro dnešek nejlepší hodnota, uvidíme po večeři.

olgas
22. nov 2009

holky, já jsem před chvíli snědla na večeri topinky, mňam 😀 Na druhou večeři si dávám většinou jenom hrnek mléka nebo tak, ale včera mi bylo po mlíku špatně (nebo nevím po čem),tak jsem zvědavá dneska. Ještě to prubnu.

spagatice
22. nov 2009

Olgas to jsi odvážná, mě bylo minulý týden špatně po okurce a zatím ji nemůžu ani vidět 😒

spagatice
22. nov 2009

Tak hodnota po večeři je v pohodě - bramborová kaše s kapustovým karbanátkem 6,0

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre