Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

spagatice
23. nov 2009

Ahoj holky, to je paráda, že máte ty ultrazvuky v pořádku 😉
A profily koukám taky, to jsme ale holky šikovný 🙂
Já jsem včera přišla na to, co mi pomáhá proti pálení žáhy. Je to kola. Takže kašlu na dietu. Stačí vypít ani ne decku a je mi fajn. Radši si dám k druhé večeři trošku koly a pak budu spát normálně v posteli a ne v sedě na gauči 🙄 .

sunysara
23. nov 2009

Jééé fakt? no tak já nevím jakej je rozdíl mezi intervalama ale největší číslo je tam 5,6 tak nevím. no.

pajcula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
konvalinka.2
23. nov 2009

Ahoj holky.

Janni.ka-ahoj, jo jo, už máme jednu holčičku. Minulý čtvrtek měla narozeniny. Tak jsme o víkendu slavili. Včea od babičky dostala mooooc krásný dort a asi byl i moooooooc dobrý. Jen jsem si nevzala ani kousek. Pro jistotku.
A teď mám ještě kus v ledničce-tak snad se na něj nevrhnu 😖 .
Jinak k tomu porodu. Já jak jsem byla ve středu v poradně, tak jsem si povídala se sestřičkou a ta mi o tom říkala. Prý to tak dělají, tak nevím, jak to nakonec bude. Ale každopádně jsem o tom četla i na internetu.

Spagetice-Ahoj,myslíš, že by Tě poslali rodit mezi svátky? Zeptej se doktorky, určitě Ti řekne, jak se to dělá u vás. Třeba má jiný postupy. 🙂

sunysara
23. nov 2009

Takže myslíte že je to v pohodě,???

spagatice
23. nov 2009

Sunysara určitě 😉

Konvalinka já si taky myslím, že to nchají až na leden 😉

sunysara
23. nov 2009

Jéé holky moc děkuju. trochu jsem klidná ale až mi to řekne dr budu klidnější.

tak se držte a přeju všem krásné a zdravé mimísky. 😀

spagatice
23. nov 2009

Diky 😉

pani_haf
23. nov 2009

Spagatice - nevěřila bys, ale mě žáha nepálí skoro vůbec, není to divné 🙂? Dřív třeba po makovém koláči, ale to teď nesmím, takže nic....jestli to naše mimišo nebude divné 😀 😀 😀
Holky to je šílené, jak si ten náš malý dělá mejdan v břiše, jednou hlava nahoře, pak dole, kopanec do močáku, já málem počůraná....to jsou teda věci 🙂

spagatice
23. nov 2009

Pani_haf a bude hůř 😀 i když se říká, že za chvilku už nebudou mít moc míst, tak se nebudou tak hýbat.
Říká se, že když pálí žáha, tak je mimčo vlasaté. No je to pověra. Ale kdyby platila, tak se mi narodí malej orangutánek 😀
Jé koukám, že čekáš taky chlapečka a máte vybráno taky takové hezké české jméno 🙂

pani_haf
23. nov 2009

Spagatice - my máme s manželem dost komplikované příjmení, tak jsme to jméno dali trochu normální 🙂, lépe řečeno po manželovi. Vždycky si přál syna jako nositele svého jména, já chtěla holčičku Elenku, tak příště 😀
Takže náš malý bude bezchlupka obecná 🙂?

misicka455
23. nov 2009

Suny určitě to máš v pořádku my už se v těch hodnotách vyznáme 😉

spagi já doufám, že to nechají až na první týden v Lednu , svátky si chci užit doma 😉

spagatice
23. nov 2009

Pani_haf Malý bezchlupka jo 😀 😀 😀
My máme právě zase úplně obyčejné české příjmení, tak jsme chtěli i české jméno, aby to k sobě pasovalo. Pro holčičku byla vybrána Adélka.
Miško já jsem zvědavá, která z nás bude rodit dřív. To bude sranda. Ale pořád si myslím, že první budeš ty 😉 A co to jméno u vás, už jste to konečně rozsekli 😀

misicka455
23. nov 2009

Ještě jsme jméno nerozsekly 😒

pani_haf
23. nov 2009

Spagatice - jasně po mě, manža, když se narodil měl chlupy i na zádech a údajně největší pytlík v porodnici, ale to bylo v roce 79 😀
Misko - tak se rozhodnete až na sále 🙂

olgas
23. nov 2009

ten náš kluk se teď pořád vrtí a někde vystrkuje, ještě před 2 týdny kopal jako divej, teď spíš cítím převalování a tak. Taky mi kámoška říkala, že to kopání bude ustávat, že bude mít málo místa v bříšku

evca82
24. nov 2009

ahoj holky,

ja se vcera ptala gynekologa jak je to s tim porodem. a on mi rekl, ze kdyz je jen dieta a mimi pribira normalne, tak se nechava do terminu, ale ze je fakt ze se nenechava prenaset.
A kdyz je inzulin, tak se vyvolava porod v 38 tt - ze mimi je uz hotove a ze uz pak je zbytecna zatez pro matku a i mimi by jeste vice nabiralo. no tak uvidime jak to bude v praxi 🙂

misicka455
24. nov 2009

Juj takže my máme asi jasné vyvolaní 😉

Holky včera ani nevím o jsme snděla na večeři tak normálně a hodinu po večeři cukr 9 a to jsme si dělala profil tak to budu muset napsat jsem zvědavá o mi na to zítra doktorka řekne. Asi to bylo tím mlíkem koupila jsem si Gravimilk pro těhule a dala si ho hodku před večeří a asi to bylo málo 😒 Ke všemu mi ten cukr ani přes noc nespadl měla jsem po ránu na lačno 7 tak uvidíme teďka po snídani 😒

pani_haf
24. nov 2009

Misko - já si gravimilk dávám taky, ale jen jednu lžičku do špaldové kávy, je to trochu nasládlé a cukr to nezvyšuje.

misicka455
24. nov 2009

No já si těch lžiček dala deset 😀 😀 😀 😀

Jinak jsme měla chlebík co normálně jím a cukr nezvedá a ten sýr cotage s pažitkou 😒

pani_haf
24. nov 2009

To bude tím mlíkem, jinak to není možné!!! Je pravda, že když chceš, aby to gravimilk mělo dobrou chuť, musíš ho nasypat půl hrnku 🙂

olgas
24. nov 2009

misicka: no nejspíš to bylo tím mlíkem, já piju jenom normální mlíko a i tak si ho započítávám do sacharidů. Pokud jsi měla cukr večer tak vysoký, tak nejspíš i proto jsi měla ráno na lačno víc než jindy. Já si dneska taky beru krev a hodlám celý den raději popíjet vodu s citronem. 😉

evca82
24. nov 2009

Misicka to bylo urco tim mlikem, ten gravimiilk ma docela dost ne?taky jsem na nej v drogerce koukala.

Ja se jdu za chvili zmerit po druhy snidani - jsem se nastouchla a pak si lehla k televizi, tak jsem zvedava jak to dopadne.

pani_haf
24. nov 2009

Evco-já dnes taky měřím a ležím u televize, tak to bude zase hodnota ☹. Venku je škaredě, tak jsem lenivá. Odpo jdu cvičit, tak to tam nechám 🙂

misicka455
24. nov 2009

Holky tak nevím cukr pořád trvá nějak ho nemůžu srazit po snídaňi 8,6 😒 Už jsme do sebe nalila hrnek vody s citrónem a umyla nádobí aby byl pohyb a nic ke všemu mám hlad ☹

pani_haf
24. nov 2009

Misi- papej kyselé zelí, určitě to půjde dolů 🙂

spagatice
24. nov 2009

Miško to je blbý, snad máš taky jenom blbý dny a nezhoršuje se ti to 😒 . Já si budu měřit zase až v sobotu. Teď jsem si dala k snídani rohlík a půlku přesnídávky a ta přesnídávka mi normálně nechutná, protože je moc sladká 😕 . Já sladké vždycky milovala a bylo úplně jedno jak hodně sladké to je. Co to se mnou ta dieta dělá 😢 😀 😀 😀

Takže Miška porodí o 14 dní dřív, tak mi bude všechno vyprávět, že jo 😉

pani_haf
24. nov 2009

Holky, tak jsem se měřila (dva graham rohlíky, pomazánka jogurt activia) 6,3. Ale hlad mám ☹
Spagatice - to bude ještě sranda, kdy se nám ty děti narodí, jak říká jmoje známá (páč jsem pořád na netu a něco zjiš´tuju)...ty budeš mít místo pupečníku usb kabel od myši 😀

spagatice
24. nov 2009

Pani_haf 😀 , to je dobrá hodnota, na to mi moje doktorka říká, že si můžu dávat klidně jídla víc, kdybych měla hlad. No jo, ale dáš si o rohlík víc a přeleze ti to a bude plašit. Tak si vyber viď.

misicka455
24. nov 2009

No já jsme zvědavá co mi řekne na ten dnešek zítra 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre