Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

pani_haf
24. nov 2009

No právě! Nemát tady někdo zkušenost se zvířetem doma příchodem mimina, ta naše fenka moc nejí, je taková umazlená, jak kdyby tušila, že bude mimišo 🙂
Nejvíc mi zvedá cukr sladké, moučníky a tak ☹

misicka455
24. nov 2009

Tak jsme se nasvačila jelikož jsme měla šílenej hlad tak uvidíme za hodku asi se mi taky drží stresem ten cukr 😒

spagatice
24. nov 2009

Miško nestresuj se, kašli na všechno. I když já jsem přišla na to, že se stresuju už jen tím, že čekám jakou hodnotu mi ten glukometr ukáže 😠

misicka455
24. nov 2009

Seru na to v nejhorším mě zvedne dávky inzulínu ne? 😉

evca82
24. nov 2009

misicko tak uvidis....kdyztak ti zvednou inzulin, to neni zadna traga ne 🙂

U me prolezena druha snidane dopadla dobre 6,9.

janni.ka
24. nov 2009

Ahoj holky,

Misicko:nestresuj,jak píšeš při nejhorším zvednou inzulín.Ale rozesmála si mě,prej seru na to 😀 😀 😀

Spagi ještě že já zatím žádný měřák na cukr nemám 😀 😀 bo by asi ted prasknul sem sežrala 2řady čokolády 😀 ale řeknu vám teda že to musí být fakt na hlavu čekat co ten glukometr ukáže 😕

misicka455
24. nov 2009

Jdu se nachvilku projít ven s maminou a uvidím zda procházka pomůže.

Jani je to na hlavu odpočitavá to 5 vteřin, ale ty jsou nekonečný 😀 😀

Občas taky zhřeším tak si z čokolády nic nedělej 😉

Evi pěkná hodnota 😉

janni.ka
24. nov 2009

misicko tak se obleč,tady na Vysočině nám teda fučí pěkně studenej vítr 😖 Ale na provětrání je to fajn 😉

olgas
24. nov 2009

misicko: to je divné , že máš ten cukr pořád tak vysoký,asi nějaká erupce na slunci. Já zvědavá jaké mi zítra řekne diadr. hodnoty, dnes beru krev, tak jsem zvědavá. Teď jsem si dala na oběd rýži, kuřecí maso a k tomu trochu mražené zeleniny (byla tam mrkev, fazolové lusky, trochu hrachu a kukuřice). Tak doufám, že mi ta zelenina cukr moc nezvedne.

misicka455
24. nov 2009

Tak po prochajdě 7,6 už to leze dolů , ale pomalu jsme fakt dneska nějaká divná . Jdu k mamině na kafe a zelí 😉

olgas
24. nov 2009

hm, je to neuvěřitelné, jak dlouho trvá , než člověk vstřebá cukr z gravidmléka 😀

evca82
24. nov 2009

Misicko, tak se hlavne z toho kafe a zeli vis co.... 😀 😀 to je kombinace.

Ja vecer zkusim tu krupicovou kasi, ale tu instantni, tak jsem na to zvedava.

Holky jinak co je moc dobry, je ten strudlik (bez cukru, rozinek) mamka mi ho dycky upece, je to mnam a nezveda glymcu.

renatkas
24. nov 2009

Ahojte, mozem sa pridat?

Prave mi volala sestricka od lekara kvoli vysledkom z glukozoveho testu a vysli mi zle hodnoty, pred meranim nejakych 4,8 a po 2 hodinach 9,3. Mam ist k diabetologovi, mozem medzi tym jest sladke? Kedy vam zistili cukrovku? Ste na rizikovom, alebo mozte kludne chodit do prace?

lucinka13
24. nov 2009

renatkas, pila si 50, alebo 75gr glukozy?

renatkas
24. nov 2009

lucinka tak to netusim... vymiesavala som si to do maleho umelohmotneho poharika, tusim 2dcl...

misicka455
24. nov 2009

Holky tak po obědě 4,2 huráááááááááááááááááááááááááá jo a zelí a kafe a na záchodě jsme ještě nebyla 😉

N a sváču jsem si dala tvaroh a kousek banánu tak snad mi to vydží 😉

lucinka13
24. nov 2009

mna totiž tiež poslali na diabetologiu, ja som mala po hodine 6,8, po dvoch mi nemerali. Tak tiež neviem čo a ako.......
Tak nám poradia asi iné kočky

misicka455
24. nov 2009

Renatka vítej mezi náma. ¨Já dokud jsem nebyla v poradně tak jsme sladký jedla , ale jen trochu pomalu jsem to začala omezovat a pak v poradně jsem dostala celkovej zákaz, ale i ten někdy poruším 😉

Jinak já jsem doma už od začátku tak nevím zda ti dají Np nebo ne.

pani_haf
24. nov 2009

Holky na oběd salát s těstovinami a dotlačila jsem se ovocným tvarohem, výsledek 5,8 🙂
renatkas-jakmile mi řekli, že mám těhu cukrovku, tak jsem si stáhla dietu z netu a nejdela jsem sladké, záleží na tobě, já se tím nachystala na dietu, kterou jsem měla od dr.

misicka455
24. nov 2009

Týjo Haf tak to je moc dobrá hodnota 😉

pani_haf
24. nov 2009

Ovšem misi, ty jsi hvězda dnešního dne! Taková parádní hodnota! A když tě to protáhne, tak jen dobře, to za ty ranní hodnoty 🙂

misicka455
24. nov 2009

Jen nevím jak to zítra vysvětlím v poradně určo si bude myslet, že jsme snídala nějaký zákusky 😀

olgas
24. nov 2009

Misicko: no super, tak nízká hodnota, měla by jsi to doladit kouskem nějaké sladkosti. Je to fakt blbý mít nejdřív tak moc a pak tak málo 😀

renatkas:ono záleží na doktorovi, já jsem taky chodila do práce, ale potom už mě diadr tlačila ať si nechám napsat neschopenku, že mi i napíše zprávu pro moji dr. Těhotenská cukrovka tě opravňuje na neschopence zůstat - mi říkala, je to prý důvod. Taky říkala , že mi cukr zvyšuje stres z práce- což teda nevím - řekla bych že větší stres mám z té diety a tak, ale dobře. Nakonec jsem na té neschopence raději zůstala. Je fakt, že budeš muset za den jíst 6x, a to je docela problém co čuchtat v práci , tak aby jsi jedla to co při cukrovce můžeš.

misicka455
24. nov 2009

No tak jsme se holky radovaly předčasně před večeří 8,3 fakt nevím co se semnou dneska děje. Měla bych se navečeřet, aůe nějak mě přešla po dnešku chuť, ale musím jinak bych ai chcípla hlady 😒

pani_haf
24. nov 2009

Misko-nic si z toho nedělej, to máš ze stresu, jiné vysvětlení nemám 🙂

mirip
24. nov 2009

😉 dievčatá grepy, jahody znižujú hladinu cukru v krvi a aj moči, má to vyskúšané počas tehotenstva som jedla grepy na kilá a okrem toho je to jediné oocie ktoré obsahuje najviac vitamínov 😉

misicka455
24. nov 2009

Asi je to stresem taky si to už nevím nijak vysvětlit 😉

janni.ka
24. nov 2009

lucinka tys pila 50gr?Já dostala 75gr a sestra mi to rozmíchala v půl litru vody

Renatkas:ve 2dc 😕 ?to je nějak málo ne?Jinak vítám tě mezi náma 😉 já byla u svýho gynekologa minulý čtvrtek a to mi řekl že mám jednu hodnotu hraniční 7,9-po 2hodinách poslal mě k diabetoložce ale sem jen objednaná jdu k ní až 1.12 ak sem si hned sedla k netu a přečetla co se dalo a sladký nejím-teda až na dnešek 😀 sem to prostě potřebovala 😀 občas prostě zhřešíš,ale já se radši už ted připravuju na dietku 😉 jím normálně jak mi řekla sestra ale nepiju sladký vody,čaje ani kafe-jen bez cukru a sladkýmu sem udělala pápá 😀

Misicko suzper žes to srazila,budu držet palušky na zítra k dr,sem zvědavá co ti poví proč ti to tak skáče 😕

Holky proč pijete tu vodu s citronem????

mirip:já baštím pomelo a na grepík červený se chystám taky,aspon nějaký vitamínky do těla 😉 Taky jsi měla vyšší hodnoty cukru?

holky tak dobrou nocku 😵 😉

pani_haf
24. nov 2009

Mirip-díky za info 🙂
Misi-to bude ono, fakt to není normální 🙂

renatkas
24. nov 2009

janni.ka ano sestricka u gynekologa mi to rozmiesala len v 2dcl, dokonca mozno to bolo iba 1,5 dcl, taky ten umelohmotny poharik.

viete mi napisat co zhruba zvyknete ranajkovat? Doteraz som bola zvyknuta na babovku, horalku a take mlsnoty, ale to si uz teraz netrufnem, bojim sa ze nejak ohrozim babo. Ja si praveze nemozem dovolit ostat na PN-ke,manzel nepracuje 😒
Viete mi povedat ako to bude prebiehat na vysetreni u diabetologa? Zopakuje mi test na glukozu a odporuci dietu? Alebo ako vam zistuje ci je to normalna cukrovka alebo len ta tehotenska?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre