Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misicka455
30. nov 2009

CS je číslo otevření čípku 😉

pani_haf
30. nov 2009

jejed, já tam nic takového nemám krom myslím, že yx3, ale to ude asi ono 🙂

misicka455
1. dec 2009

Ahojky holky tak já si dneska měřím malej profil tak držte palečky. Nejhorší je , že mám poslední dobou pořád na něco sladkého chuT ☹

spagatice
1. dec 2009

Ahoj holky,
to CS máme teď s Miškou 3 😉 , ale v normě by bylo v tomto týdnu až 5 😉

Já dělám dneska zase velkej profil 😒 , před snídaní v pohodě 4,9, tak uvidíme po 😖

Chuť na sladké tady řešíte jo, to já mám furt, naštěstí na čokoládu moc ne, ale včera jsem si občas smlsla oříšek v čokoládě 😅

pani_haf
1. dec 2009

Holky, já mám taky hrozné chutě na sladké, ono to je tím vyšším stupněm těhu...to nám říkali i ve cvičení, protože se to tělo připrvuje na porod musí mít zásoby.

misicka455
1. dec 2009

Já mám hlavně na tu čokoládu ach 🙂

misicka455
1. dec 2009

Tak po snídani 5,7 😉

pani_haf
1. dec 2009

Hlavně někteří moji známí ještě nepochopili, že když přijdou na návštěvu, tak ferrero a podobné věci nesmím a ani kousek a já sice chápu, že mi přejí, jenže já to pak sním ☹

olgas
1. dec 2009

ty návštěvy jsou nejhorší, skoro je lepší nikam nechodit. Nejhorší je to na začátku, když se člověk dozví , že má tu cukrovku. Teď mi to až tak nevadí, když něco leží na stole , klidně to tam nechám ležet, ale blbé je když ta druhá strana tě pořád nabádá ať si vezmeš. Já mám naštěstí kamarádku, která když přišla ke mně na návštěvu, tak místo oplatků donesla pomelo a šly jsme třeba jenom na kafe bez zákusku. tak to je fajn. ale je fakt, že jsou lidi, kteří to nedokáží pochopit, pak je to fakt těžké.

misicka455
1. dec 2009

😒 Tak já na těch naštěvách hřeším nedokážu prostě sedět a čučet několik hodin na talíř za zákuskama 😒

pani_haf
1. dec 2009

A pak jsou návštěvy, které chodí k nám a taktéž samá čokoláda, stylem...tak si trošku dopřej, však se nic nestane......

misicka455
1. dec 2009

Já mám od takovejch náštěv plnou spíšku čokolád a bonbošek a už se těším jak do toho zajedu i když jednu čokoládu už jsem zdlábla 😒

pani_haf
1. dec 2009

Já ty kokina rozdávám, zbytečně mě to láká ☹

spagatice
1. dec 2009

Holky tak dneska je nějaký hodně blbý den. Jeli jsme po snídani do města, udělalo se mi v autě špatně, pak mi zazvonil telefon, že je jako hodina po snídani, tak jsem se změřila a měla jsem 7,2 (což je moje zatím nejvyšší hodnota) a to po 60 gramech pečiva se sýrem. To se mi ještě nestalo. Tak jsem se změřila za dalších 20 minut a měla jsem 5,8. Vůbec nevím, co to mělo být ☹

misicka455
1. dec 2009

Spagi i na měření bys měla mít klid, možná se to zvedla hladina ze stresu 😉

evca82
1. dec 2009

Spagi to neni zadna tragedie 🙂 obcas to hupsne no. 🙂

misicka455
1. dec 2009

Jasab taky bych to neřešila já jednou naměřila na jednou prstě přes devět a hnedka jsem měřila na druhé ruce a bylo tam něco přes sedm 😀 😀

evca82
1. dec 2009

Holky ja porad resim tu svoji vahu, prijde mi to divny. co drzim dietu coz uz je skoro mesic, tak jsem zhubla pul kila a od ty doby nic nahore. merim si bricho a to mi jako roste, ale ja tomu nerozumim. chapu, ze jak jim casto, ze to hned spalim, ale kdyz roste mimco jakto ze me vaha neroste? jsem se na to minule zapomnela zeptat v dia poradne.mam nahore 5,5 kg (+ dve ktery jsem zhubla na zacatku zvracenim).

misicka455
1. dec 2009

Evi neboj příště se na to zeptej a uvidíš co ti dr. řekne 😉

misakulicka
1. dec 2009

Ahoj holky, poradíte některá? jsem po 2 porodu a zjistili mi po šestinedělí poruchu glykemické tolerance...nevíte o tom něco-co se může a co ne, jestli to lze vyléčit...

beruskaveruska
1. dec 2009

ahooooooj holkýýýýý 😀

spagatice no jo my bysme mohly vyprávět o naší sestřičce vid??? 😀 😀 😀

hele ta kdyby viděla co občas sním tak by jí mrsklo 😀

mjinak jsem mocinky ráda, že vám krupi kašička nezvědá cukřík 🙂 jsu si jí uvařit ukecaly jste mě 😀 jo jinak jdu na kontreolu zítra tak jsem zvědavá a tot mé profily

5,9 -7,2 5,2 - 7,4 4,7 - 5,2

4,6 - 6,5 4,4 - 6,8 4,4 - 6,4

to mám dva dny měření tak jsem na ní zvědavá jednou mi to vylítlo na 7,4 to zase bude keců 😀 😝 , ale co mám se po..... čeká mě ještě dlouhá trat na konec těhu tak jestli mám píchat inzulín 4-2-3 nebo mi všechny zvedne na 4-4-4 mi je fuk stejnak píchám 3x denně a to mi zůstane do porodu tak co...

jo a v pátek začínám péct to bude kongo 😀

beruskaveruska
1. dec 2009

ty jo píšu jako chro chro 😠

spagatice
1. dec 2009

Ahoj Veru 😉
škoda že já jdu na kontrolu až ve čtvrtek, ale zítra ráno jdu na krev a nesu jí tam profily, tak jí třeba odrovnáme už zítra až ta čísla uvidí 😀
Ba ne, máš hezký profily. Snad fakt nebude taková kráva a nebude ti to zvedat kvůli tomu, že si měla jednou 7,4 😠

Já mám před obědem 4,7, tak jsem zvědavá co bude zase za krásu po obědě 😠

renatkas
1. dec 2009

ahojte, tak ja som dnes bola prvy krat u diabetologa, ale dostala som sa len k sestricke, vysledky boli az poobede a lekar mal vela pacientov, tak idem az v piatok.

moje hodnoty - nalacno z prsta 3,6, zo zily 4,09 a potom som sa naranajkovala (50g celozrnny chlebik a cottage syr) a po hodine a pol z prsta 6,8

som zvedava co povie lekar.

chcela by som sa spytat, ta strava sa ma rozdelit na niekolko chodov denne a prestavka je medzi tym 3 hodiny, dodrzujete to? a ked si dam len nieco male a budem mat este rezervu v sacharidoch mozem si dat maly cokoladovy bombon? Alebo sladke uplne vylucit?

spagatice
1. dec 2009

Renatkas měla by jsi jíst 5-6x denně po těch cca 3 hodinách (ale v pohodě je i po 2-4 hodinách). To se opravdu snažím dodržovat, i když se mi už taky stalo, že jsem to nestihla a jedla jsem až po 4,5 hodinách. A s tím sladkým to přesně tak děláme, doktorka by z toho asi nadšená nebyla, ale podle mě je to úplně v pohodě 😉

spagatice
1. dec 2009

Holky ta zralost placenty se řešila tady? 😅

renatkas
1. dec 2009

a tie hodnoty co mi vysli su v norme? este jedna vec ma zaujima, vazite si kazde jedlo? ja som si odvazila aj ten jeden bombon, mal 12g, ale to si mam nosit vahu aj do prace?

spagatice ja sa na to zrelost placenty opytam zajtra lekara, ci to s tym nesuvisi... ty by si uz asi mala mat v tvojom tyzdni hodnotu III.

spagatice
1. dec 2009

Renatkas já jsem našla v průkazce, že jsem v 31+3 měla placentu II, ale teď už asi stárne 😉

Ty hodnoty jsou určitě v normě, když měří za dvě hodiny, tak musí být 7,8, za hodinu a půl může být určitě větší. Akorát může být rozdíl v tom, že ty jsi jen jedla a my jsme do sebe museli nacpat to sladký pití. Když si hlídáme hodnoty po jídle, tak já musím mít za hodinu 7,4 (nejlépe ale 7,2). Ale vůbec netuším, kolik bych mohla mít po té hodině a půl.

Já si vážím jen jídlo, které píšu doktorce do jídelníčku (profilu). V ostatní dny si nevážím nic, protože vidím, že ty navážené porce jsou takové, jaké jím normálně, někdy jsou i větší 😉

spagatice
1. dec 2009

Ty jo tak já možná na tom inzulínu skončím taky, po obědě mám 7,6 ☹

misicka455
1. dec 2009

Spagi to jsou nervy vždyt to řikám . Co jsi měla na oběd:?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre