Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misicka455
1. dec 2009

Já jsme vážila asi první dva týdny teď už hruba vím kolik je čeho tak nevažím. A jeden čokoládovej bombón nic není prostě si výjdi jedny schody a nebo bež z košem 😀 😀

Jinak já to sladký taky dávkuji, když mám dobrý hodnoty po obědě hnedka šoupnu třeba jeden řádek čokošky zapiju to vodou s citrónem 😀 😀 😀

spagatice
1. dec 2009

houskový knedlík (100 g), maso (40 g), svíčkovou 😅
Ale dřív by to bylo v pohodě, cukr mi po žádných věcech takhle nelítal, takže se mi to zhoršilo. ☹

misicka455
1. dec 2009

A není to tím, že jsi třeba ležela a jindy máš nějaký pohyb?

spagatice
1. dec 2009

Já nevím ☹ , ale tu hvězdu doktorku to určitě zajímat nebude, teď mám po dalších 20 minutách 6,4

laskonka
1. dec 2009

Ahojte, citam si tuto temu uz cca mesiac, teda od kedy mi zistili, ze mam cukrovku, dieta nezaberala, tak mi doktorka nasadila inzulin, ale aj tak mam hodnoty po ranajkach vysoke.
Ked si to tak citam zistila som, ze kazdy lekar ma svoje hodnoty aj postup kedy nasadit inzulin.
Ja si meram 1.5 hod po jedle a hodnoty mi nesmu vyskocit nad 6.6 co mi pride nizka hodnota, ale na obed a vecer sa mi to s inzulinom dari udrzat alebo prekrocit na 6.9 ale to beriem v pohode. Na ranajky je to tazke, lebo mi to lieta cca okolo 7.5 a jest musim, lebo rano som najviac hladna a hlavne zatial som pribrala iba 1.5kg. Ja si jedlo nevazim, velkost masa priblizne viem a co sa tyka priloh, tak mi lekarka povedala, ze si mam davat zhruba 7 polievkovych lyzic, a je jedno ci je to ryza, zemiaky varene alebo zemiakova kasa. Vyprazane jedla teda nejem vobec aj ked tuzim po hranolkach, ale zatial pevne odolavam. Co sa tyka sladkosti mesiac som bola v pohode, teraz od kedy si picham inzulin sladke potrebujem, jednoducho ked mam chut mozem si dat cokolvek,ale kym si nedam kusok cokolady, alebo keksik tak som nervozna a potom jasnacka cukor stupa.
Tak Vam drzim palce nech sa cukor drzi na uzde a nemusite sa stresovat tym, co ste zjedli a ci cukor nevystupi nad normy.

barakaa
1. dec 2009

Dobrý den všem, obracím se na vás s prosbou o radu. Jsem ve 20 tt a diagnostikovali mi těhu cukrovku (podle oGTT došlo k překročení hranice normy po 1 hodině - hodnota 9,2, první a poslední odběr byl v normě). Musela jsem svou ošetřující lékařku o vyšetření opakovaně žádat, protože jsem v dětství a mládí byla léčena s PGT (dieta, opakované lázeňské pobyty), poznala jsem na sobě některé z příznaků PGT a měla jsem obavy. Nyní zjišťuji, že jsem nejspíš měla být pro zátěž sledovaná již od prvního trimestru, mám proto obavy, zda nemohlo dojít k nějakému poškození miminka, jestliže se na těhu cukrovku přišlo s možnou prodlevou. Je pravda, že jsem v prvním trimestru měla s příjmem potravy problém celkově, byla jsem ráda, že vůbec něco udržím, přestože před těhotenstvím jsem jedla racionálně, naopak v těhotenství jsem právě přidala na polysacharidech. Ještě jsem Vás chtěla poprosit o odpověď na jednu otázku, třeba s tím někdo máte zkušenosti....zda nyní po diagnostikované těhu cukrovce, musím být dále sledována i s hodnotami na štítnou žlázu (mám chronickou thyreoditidu a užívám 75 mg euthyroxu), zda se to může nějak zhoršit. Ošetřující lékařka na endokrinologii mi v 18tt sdělila, že nyní už stačí až vyšetření po porodu, nevím proto, zda ji mám znovu vyhledat, když u mne diagnostikovali těhu cukrovku. Mám teď hlavu jako pátrací balón, i přesto, že jsem s tím vyrůstala, se teď normálně bojím. Zítra jdu do Podolí, tak se snad dozvím více. Jste v Podolí na diabetologii spokojené? Moc děkuji, s přáním hezkého dne, Baraka

olgas
1. dec 2009

barakaa: třeba ti napíšou holky co do Podolí chodí, já z Prahy nejsem. Mě když dělali test oGTT tak mi zkoumali pouze hodnotu před testem a potom po 2 hodinách (po hodině ne). Ale dělá se to taky všude jinak. Já když jsem poprvé šla na diabetologií se mě doktorka vyptala na všechny potíže, takže když se tě bude ptát , tak by jsi měla o štítné žláze atd. říct. U mě i přesto, že jsem žádné potíže neměla , mi dr. nechala vzít krev kromě jiného i kvůli štítné žláze. Takže si myslím, že na té diabetologii by se o teba měli postarat celkově.

strouzek
1. dec 2009

ahoj holky promiňte že sem lezu ale zítra jdu na test na cukrovku tak studuju co a jak 😀 chci ale napsat barace ohledně štítky, co se týče toho vyšetření v těhu tak já chodím co 8 týdnů na endo a to mám štítku jakoby v lepším stavu než ty (nemám jí vůbec takže nemám zánět a hormony mi lítat nemůžou ) ale na štítku se mě ptal i dr. na velkém utz v olmíku a hlavně se ptal jak často chodím na kontroly tak jsem říkala že co těch 8 týdnů asi a on že okej že těhule se štítkou takhle by měla chodit na endo!!! vím že tak chodí i moje kámoška a ta chodí k jinému štítkaři.já bych se určitě nenechala odbít že až po porodu a šla bych tam do porodu ještě min. 1x až 2x protože tě čeká ještě hodně týdnů do termínu a hormony se za tu dobu můžou teda hodně změnit a i ta cukrovka si myslím je důležitá pro štítkaře 😉 nejen že je to důležitý sledovat kvůli mimča ale i kvůli tobě, nestalo se jednou že holka ze štítkou po porodu dostala nějakej jakoby štítkovej šok, skončila v nemocnici a nemohla kojit atd.

beruskaveruska
1. dec 2009

ahoj tak jsem po véče chléb 2 krajíčky slabé s pomazánkou a 1/2l čajíčku k tomu 😉

Spagi jdu k ní až na 9h. škoda, že se ne a ne sejít ☹

janni.ka
1. dec 2009

Ahoj holčiny,

tak jsem taky dnes byla poprvé u dia dr a říkala at dodržuju dietku,že mi ani glukometr ted dávat nebude že mi ho dá až 16.12 kdy tam jdu znova,jen mě zvážila,dala papír na gyndu a poučila mě o dietce-dostala jsem i informace co papkat a kolik asi 🙂

Spagi,to bude určo nervíkama,myslím že tě nervuje už jen to co tomu poví ta tvoje jak píšeš HVĚZDA doktorka 😀 😀 Ještě pár týdnů vydrž 😉 😉

Misicko tak ty máš doma tolika mlsání jo 😀 😀 já to radši všem co k nám chodí řekla že nesmím sladký a mám pokoj,doma sladký nemáme jen třeba jednu čokošku a to pro manžu at netrpí když já nemůžu ale teda nevím jak budu píct cukroví 😕 holky budete péct i pro sebe jako třeba něco speciálního dietního?přece nebudu na všechny čumět jak se cpou 🙄 🙄 to nevydžím-leda s náhubkem 😀 😀

spagatice
1. dec 2009

Holky tak večer se to uklidnilo, před večeří 5,4 a po večeři (rohlík s máslem) 5,7 😉

Veru už vím, proč chodíme vždycky v jiný den. Já jsem totiž pozvaná taky na devátou hodinu, ale ve čtvrtek. Třeba ta sestra těhotný na jinou hodinu zvát neumí a proto se ji do jednoho dne nevejdeme 😀

Jani já cukroví letos péct nebudu, nějaké dostaneme od rodičů a já ho nějak moc nemusím, takže mě to až tak netrápí 😉

renatkas
1. dec 2009

ahojte, ja len k tej placente... u gynekologa som bola teraz vecer tak som sa na to pytala, povedal ze je to sice jeden zo znakov ktore sa vsimaju pri tehotenstve, ale ze dolezite su prietoky a aj ked je placenta zrela a prietoky ok, tak sa nie je coho obavat.
inac som to pekne poplietla s tym gynekologom, bola som v tom ze mam ist zajtra, este ze mi sestricka volala ze ci ma moze preobjednat o 2 hodiny skor tak namiesto 20:20 som tam bola 18:20.

janni.ka kam chodis k diabetologovi? ja som dnes bola u diabetologa a bola tam jedna baba uplna kopia teba, ale to bola asi len nahodna podoba, lebo ja som bola v BA.

misicka455
2. dec 2009

Ahojky holky, tak já tedy péct budu normální cukroví a sem tam něco dobnu přece nejsem z kamene a třeba to už bude v poho a malá bude na světě 😀 No nepředbíhejme uvidíme zítra na velký utz 😉

Já mám taky štítku , ale oběvily mi ji v těhu. Prý cukrovka a štitka je dobrá dvojka v těhu. Že kdo má štitku má velkou pravděpodobnost , že bude mít i cukrovku 😒 Jinak jsme chodila na kotrolu každý druhý měsíc, byla mi odebrána krev. Teď jsem tam byla asi před pár tejdnama a dojít mám až po šestinedělí.

Strouži hlavně klid test na cukr nic není 😉

Jinak jsem to nahlásila tu štitku tak na diabetologii.

pani_haf
2. dec 2009

Ahojky, já budu péct normální cukroví a tchýně mi upeče ze špaldové mouky a bez cukru, myslím, že s mrkví nebo tak něco 🙂. Ale dám si i to svoje 🙂
Já měla odběry na štítku, játra atd. minulý týden u diadr a dopadlo to dobře, tak prý žádnou smrtelnou nemoc nemám 😀 😀

olgas
2. dec 2009

holky já budu péct taky normální cukroví a hodlám ho i papat - přeci si nezkazím vánoce. Nic speciálního dietního mě nenapadá, protože do všeho musíte dát mouku (která má hodně sacharidů) a do taky trochu cukru, protože jinak by to bylo nepoživatelné 😅

misicka455
2. dec 2009

Prostě si holt na vánoce připravíme i velkou sklenku zelí 😀

evca82
2. dec 2009

ahoj holky, tak ja delam dneska velkej profil....snidane zatim dobry, jsem sla po ni nakoupit a pak glymca 4,7 😀 😀

Me na stitnici brala krev prakticka asi v 18tt a hodnoty v norme, ale dostala jsem preventivne Jodid a jeste mam jit na odbery na zacatku ledna, pry kvuli kojeni ci co. me zase rikala internistka, ze cukr se stitnici nesouvisi, fakt zajimavy jak kazdej rika neco jinyho.

ja cukrovi pect nebudu, pac hned 25.12. jedeme k nasim a tam zhresim 😀 a ani nemam pect pro koho, ja to nemuzu a manzel to neji.

renatkas
2. dec 2009

Ahojte, my ideme na vianoce tiez k nasim, takze ziadne vyvaranie a vypekanie 🙂

ja mam taky priserny hlad sa mi uplne toci hlava. na ranajky som mala 2 krajce tmaveho chleba a kusok uhorky, neskor hrst orechov a mandarinku a teraz zeleninovy salat a zase 2 krajce tmaveho chleba a uplne sa mi toci hlava od hladu ☹ iba teraz som dojedla a uz som hladna ☹

a vcera sa mi v moci objavili ketolatky, neviete co to je?

misicka455
2. dec 2009

Renatka ketolátky v raní moči je , že hladovíš. Přidej si večer ještě jednu sváču než jdeě spát třeba v deset hodit. A jestly máš hlad tak si přidej na jídle 😉

renatkas
2. dec 2009

misicka ale ja som to mala vecer okolo 19-tej, ked som bola u gynekologa. Tiez to znamena ze som hladovala? Jedla som pred tym o 17-tej zemiaky a masko na kari...

kativka
2. dec 2009

Ahuj, jen pro ty, co ještě čeká vyšetření a netuší, co je vlastně čeká. Aspoň já včera večer všude možně pročítala, co že to tam se mnou budou dělat. Přišla jsem na lačno(bylinkový čaj k snídani), odebrali mi krev z žíly. Pak mi dali tu hnusnou tekutinu, teda ona zpočátku byla dobrá, ale poslední tři loky, jsem se přemáhala, ale dá se to v poho. No a za dvě hodiny jsem se vrátila. Vzali mi krev z druhý žíly a bylo hotovo.

dadous
2. dec 2009

kati, ja dnes taky byla a brali mi krev třikrat 😕 a moč jsem taky davala třikrat 😅

renatkas
2. dec 2009

kativka mne brali pri glukozomo tolerancnom teste krv aj zo zily aj z prsta, potom som vypila vodu ale musela som sediet v klude v cakarni, nemohla som nikam ist, aby neboli skreslene vysledky.

janni.ka
2. dec 2009

ahoj holky

Renatka já byla u dia dr v Jihlavě 😉

Kativka-mě brala krev 3x před pitím,po hodině a po 2hodinách a moč sem dávala 2x to je zajímavý jak to všude dělají jinak 😕 ale když vemou krev jen 2x tak jak můžou vědět že ty hodnoty po té hodině jsou v pořádku???? 😕 😕

Holky to ste mě potěšily že zahřešíte s cukrovím 😀 Misicko super nápad flaška zelí a citrony to jistí 😀 😀

pani_haf
2. dec 2009

Takže měření po obídku 5,4 (hřibová polévka, dušená mrkev s hráškem, maso, brambor) a před tím jsem měla šílený hlad, tak jsem si dala bílý jogurt s marmeládou 🙂

To zelí je super, ale jezte ho celý den, co pak to okolí 😀 😀 😀

spagatice
2. dec 2009

Holky ahoj, tak já byla dneska na diabetologii odevzdat krev, moč a profily. Sestře jsem řekla, že mi to včera vylítlo a ona řekla, že buď dostanu inzulín, nebo mi ubere množství jídla. Se zbláznila asi, dala jsem si k obědu 2,5 plátku knedlíku houskového s omáčkou. To mám jíst 1 plátek nebo co 😕 Zítra tam jdu na devátou, tak jsem zvědavá, co mi řekne doktorka.

evca82
2. dec 2009

ahoj holky,

ja zatim profilovani dobry pred obedem 5,3 a po obede (ryba a brambor) 5,3 😀

Sgagi to jsem taky zvedava co ti rekne tedy....ta sestra je koukam chytra az do pr....

beruskaveruska
2. dec 2009

ahoj tak kontrola šla teda až na kca sestry co??? vy jste měla 7,4 po obědě???? aby ne pos.... kravajda 😠 mě tak slušně řečeno nasrt...., ale dok. v poho. no sestra je paní nejchytřejší a to neví, že budu péct cukroví a si piště , že ochutnám 😀

janni.ka
2. dec 2009

Pani haf krásný výsledek 😉 😉

Spagi-já bych tu sestru něčím flákla 😠 a nemůžeš jít k jiný?I když koukám že to asi nemá cenu na tu chvíli vid?A jak často k ní chodíš?Jednou za týden nebo za dva?Jí řekni že ti to skáče z nervů z ní 😀 😀 😀

Evi taky super výsledek 😉

beruskaveruska
2. dec 2009

jé já píšu tak znova jo

až na kecy....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre