• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenská cukrovka

14. mája 2017 
Ahoj holky, jsem zpátky :wink:
Tak co mi řekly:
sestra: Ježiši to nesmíte jíst svíčkovou s knedlíkem.
já: Ale dřív jsem to normálně jedla a ty hodnoty byly v pohodě. A po chlebu se sýrem mi to taky nikdy až tolik nevyletělo.
sestra: No kdyby jste si radši dala víc masa, než ten knedlík.
já: Maso mi už osm měsíců nechutná, tak ho moc nejím.
sestra: Aha :grinning:

Takže rozhovor na úrovni fakt. No a pak přišla na řadu doktorka:
doktorka: Tak jste to se sestrou všechno probraly. Profili jsou v pořádku. Jen jednou to přeskočilo. Ale kdyby jste si dala třeba o trochu míň omáčky, v které určitě byla mouka, smetana, sladká mrkev, tak to nevylítne. Takže to nebudeme řešit. :dizzy_face:

Štítnou žlázu mám v pořádku :wink: .
Konečně si všimly, že mám ketolátky v moči. Doktorka mi řekl, že jen na jeden křížek, že to znamená, že buňky se stravujou ze sebe, ale když je to tak málo, tak je to v pořádku a nemusím se bát.

Příští kontrola 21.12. v 9:00, sestře říkám, že v ten samý den jdu na gynekologii v 7:50 a budou mi dělat monitor i kontrolu, takže se možná zdržím. No a ona, to nevadí, když přijdete do 9:45, tak je to v pořádku :confused: . Takže v 9:46 už asi nemám chodit :grinning:
Budou mi znovu brát krev a dělat dlouhodobej cukr, zase si mám udělat třikrát profil a jinak všechno při starém. Doktorka říkala, že se uvidíme toho 21., pak bude mít dovolenou a pak že už se budu připravovat na porod. Bože to utíká :grinning:
3. dec 2009 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
spagatice: tak to jsi mě teď rozesmála, a nešla jsi potom na zákusek, ať se z té "diskuse" vzpamatuješ?
3. dec 2009 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Olgas nešla, ale na panáka mám chuť ještě teď :grinning:
3. dec 2009 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky teda ta naše Dilinka je fakt Dilinka :grinning: , ale nebojte nachystám jí krabičku cukroví :grinning: :grinning: :grinning:
3. dec 2009 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já té své (co mě nařkla, že neumím měřit s glukoměrem) donesu taky cukroví krom mého (navíc mi ho peče paní z Valašska a tam je vážně luxusní ) :grinning:
3. dec 2009 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, můžu sem vlést a poptat se?
na glukoze mi zjistili zvýšený cukr, 5,5 pak po 2 hod a vypití toho sladkého měla 8,2. Poslali mě do fakultky v Ostravě do dia poradny pro těhu. Dnes mi tam hodinu po snídani naměřili 9. Snídala jsem rohlík s tvrdým sýrem uzeným a čaj pro těhu a 1 lžička medu :unamused: . Chtěl mi dát inzulín, já to odmítla, tak udělal kompromis, mám se píchat a měřit po snídani hod. a 3den i po obědě a večeři. V pondělí zavolat a uvidí se.
Máte některá taky zkušenost s tímto? Skoro každý den zvracím, na začátku těhu ne, ale na konci... Co jíst aby to bylo v poho? Vánoce na krku, cukroví napečené, tak bych si určo něco na svátky zobla. Není ta těhu cukrovka zas nějaký výmsl nový? Před17 lety kdy jsem rodila nic takového nebylo a bylo vše v poho. Děkuji moc za názory, přeji hezký večer.
3. dec 2009 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ili tak v prvni rade nejez ten MED ,ten ti to urcite vyhodil, zkus to zitra bez nej a uvidis. :slight_smile:
3. dec 2009 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sladit čaj nebudu, sladké taky vynechám. Myslím, ale že ty hodnoty nejsou nějak velké, co to vůbec ta těhu cukrovka je? On mi k tomu totiž dr nic neřekl, jen co nesmím, a toť vše. Dodržujete to poctivě?
3. dec 2009 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky holky,

tak dnešní utz dopadlo , že jsme o týden vyvinutější než by jsme měly být a taky máme v bříšku už skoro tři kila, takže 17.12 kontrola a jestly to půjde takhle dál tak se budeme domlouvat na vyvolání. Jo a potvora ne a ne se otočit :grinning:
3. dec 2009 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ili těhu cukrovka je to, že se ti jakoby bouří hormony, placenta prostě nezpracovavá cukr.

Já jí tak nějak dodžuji nedodřžuji. Jsou dny kdy sekám latinu a pak jsou dny kdy prostě ujedu :unamused:
3. dec 2009 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj ili rohlík, uzený sýr a čaj s medem je vražedná kombinace na cukr :grinning: zkus vynechat

ty rohlíky to dělá hodně a čaj slad raději obyč cukrem já sladím normálně a hodnoty mi to nezvedá :wink:

Mišičko to je paráda, že krásně rostete :slight_smile: neboj na otočení máte ještě stále čas a třeba se maličká umoudří :slight_smile:

pani haf já se tak těším až jí to cukroví dám to si nedovedeš ani představit :grinning:

holky jdu si dát véču. chleba, čaj s cukrem a citronem, a na chleba jen sýr a kyselou okurku :wink:

tak pa pa zítra :slight_smile:
3. dec 2009 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky,

tak ja si dala k vece to samy co vcera (chleba se syrem) ale bez kousku ty sunky a hodnota 6,8. tak ze by to udelala ta sunka?

Misko tak to je uz peknej cvalda. a ten tyden navic to je tou cukrovkou?
3. dec 2009 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Misi-tak to je fajn, že malá už je cvalíček, aspoň to už budeš mít za sebou.
Illi - já chodím na Fifejdy k dr. Blashové a ta mě taky strašila inzulínem, když nebudu hodná.
3. dec 2009 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Evca myslím, že asi jo , že je to tou cukrovkou :unamused:

Kdyby bylo na mě už ji vyhaním teď :wink:
3. dec 2009 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, tak jsem tu zas jen na skok na jiném počítači, můj je stále kaput :(
ráno jsem si dala dva malý kousky perníku s čoko polevou a po hodině a půl jsem měla 7,6 :(
pak po obědě 7,3 (trochu těstovin) a po večeři 7,5 - br.kaše s rybou :( , tak už se sladkýho nedotknu, nějak se mi to zhoršuje, bojím se, že skončím na inzulínu :(((((

teď si vás jdu dočíst
3. dec 2009 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
berusko: tak to mě dost děsí ten tvůj smutný příběh, protože já se léčila na vysoký tlak před těhu, v těhu mi internistka léky vysadila, že mi tlak klesl, ten měřák na celý den mi dala taky a řekla, že to je dobrý a že mám k tomu ještě cukrovku to zatím ani netuší :( , pohyby zatím cítím, ale v noci třeba skoro vůbec a přes den taky ne pořád a moje gyndra mi neudělá ani UZ ani poslech srdíčka :angry: , příští středu jdu na UZ do Podolí, tak snad bude všechno v pořádku, bojim :(
3. dec 2009 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evco: to je zvlášní, že to ta šunka zvyšuje, na tom seznamu, jsou uzeniny psaný , že mají nula jednotek :confused:
3. dec 2009 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na sunku pozor, ak je balena su v nej pridane sacharidy :unamused:

Chcela som sa opytat, tie co ste len na diete, glukomer ste si kupovali same? alebo vam to odporucil lekar?
3. dec 2009 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
k té šunce, nemyslím si , že by to bylo šunkou, i když v ní je trochu cukru. Problém bude podle mě jinde, taky záleží co jíš den předem, když máš vysoký cukr večer, tak máš ranní hodnoty taky vyšší, takže to záleží.
3. dec 2009 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Seb-ty pohyby, v noci spíš, tím pádem spí i mimino, pokud teda nelozíš sem a tam :slight_smile: a ráno hned po jídle a pokud se ti něcio nezdá, tak se najez, lehni, dej si ruce na bříško a sleduj. Dobré jsou stránky www.pampers.cz, tam je ke každému týdnu pěkně napsané, co se děje...
3. dec 2009 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Olgas myslis co jim den predem nebo pred tou veceri?asi jsem te uplne nepochopila :slight_smile:
3. dec 2009 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky holky pecu cukrovi tak nemam moc casu :wink: Jinak ja si vysledoval, ze mi desne vyleti cukr po ryzi a houskach a to tak ze jsem snedla jednou dve housky a mela jsem 8,6 :rolling_eyes: ale doktorce jsem to tam nepsala bo to byla vyjimka, kdyz jim jak mam tak mam cukr ok a taky se hodne hybu to mi taky hodne pomaha, na kontrolu jdu az 17. po v utz ve 30tt :wink:
3. dec 2009 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky holky, jo jo v balených salámech je cur takže jedině ty pultové kupovat.

Seb já v noci malou taky necitím, zdá se mi že chodí semnou spát a ráno semnou stavá :wink:

Dneska valím na první monitor tak jse zvědavá co snama budou vyvádět :grinning:
4. dec 2009 o 07:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, v balených salámech? tam bych to nečekala :frowning2:
Tak jak píšeš, Miši, v noci náš malý taky spí, když spím i já :slight_smile:. Ale dnes ráno kopanec a to bylo jako "matko vstávej, mám hlad" :grinning:
Ten monitor nám pak musíš popovídat.
4. dec 2009 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evca: no já jsem při jednom měření měla vyšší cukr 7,4 po odpolední svačině, pak po večeři myslím 6,8 a už nevím kolik po 2.večeři. Doktorka mi řekla, že kdyby mi ten cukr nevyletěl po té odpolední svačině, tak bych ho měla nižší i po té večeři a po 2. večeři a taky ráno na lačno. Tak nevím, z toho jsem usoudila, že když to třeba ten předchozí den přeženu , tak pak se může stát se hůř vlezu do hodnot i další den , nebo třeba alespoň půl dne.

Jinak holky, cukr je i v některé šunce, kterou si koupíte na pultech jako nebalenou. Stačí se mrknout na nu nálepku, kterou vám tam dají v supermarketech, např. Tesco nebo Albert , je to tam napsáno. Jasně, že když jdu kupovat do masny, tak se to člověk nedozví, co vlastně jí. :unamused:
4. dec 2009 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky,
mám zas půjčení počítač, ale blbě se mi tu píše, furt mi skáčou nějaký jiný okna při psaní, nevíte jak se u notebooku zn. DELL vypne ten dotykový displej ? jak píšu všema deseti, tak asi na něco furt mačkám a vyhazuje mě to pořád, když cokoli píšu

holky já dneska po celozrnný housce s taveným sýrem a čaji s citronem naměřila 9,0 ! :frowning2:
4. dec 2009 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v noci jsem měla hlad, tak jsem sděla asi v půl druhý ráno malej banán :frowning2: , před snídaní jsem se nezměřila
4. dec 2009 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Olgas no ono mozna na tom neco bude....jako ze treba clovek zhresi a pak mu cukr nevyleti, ale vyleti mu pozdeji u jinyho jidla....to je mozny podle me.

Seb tak to zkus bez celozrnyho rohliku, ono se tohle pecivo moc nedoporucuje ne?
4. dec 2009 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evco, nám sestra říkala, že je lepší celozrdný pečivo, to dražší (to levný je jen přibarvovaný karamelem), tak jím rohlíky za 7 kč , doteď to bylo v poho, až dneska :(, ale možná je to tím banánem taky
já už nevím, co mám jíst, asi se budu muset víc hýbat, sem lenoch :unamused:
4. dec 2009 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Seb tak to nebyl ceozrnej rohlík byl asi barvenej karamelem a to je cukr :wink:
4. dec 2009 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok