Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

spagatice
3. dec 2009

Ahoj holky, jsem zpátky 😉
Tak co mi řekly:
sestra: Ježiši to nesmíte jíst svíčkovou s knedlíkem.
já: Ale dřív jsem to normálně jedla a ty hodnoty byly v pohodě. A po chlebu se sýrem mi to taky nikdy až tolik nevyletělo.
sestra: No kdyby jste si radši dala víc masa, než ten knedlík.
já: Maso mi už osm měsíců nechutná, tak ho moc nejím.
sestra: Aha 😀

Takže rozhovor na úrovni fakt. No a pak přišla na řadu doktorka:
doktorka: Tak jste to se sestrou všechno probraly. Profili jsou v pořádku. Jen jednou to přeskočilo. Ale kdyby jste si dala třeba o trochu míň omáčky, v které určitě byla mouka, smetana, sladká mrkev, tak to nevylítne. Takže to nebudeme řešit. 😵

Štítnou žlázu mám v pořádku 😉 .
Konečně si všimly, že mám ketolátky v moči. Doktorka mi řekl, že jen na jeden křížek, že to znamená, že buňky se stravujou ze sebe, ale když je to tak málo, tak je to v pořádku a nemusím se bát.

Příští kontrola 21.12. v 9:00, sestře říkám, že v ten samý den jdu na gynekologii v 7:50 a budou mi dělat monitor i kontrolu, takže se možná zdržím. No a ona, to nevadí, když přijdete do 9:45, tak je to v pořádku 😕 . Takže v 9:46 už asi nemám chodit 😀
Budou mi znovu brát krev a dělat dlouhodobej cukr, zase si mám udělat třikrát profil a jinak všechno při starém. Doktorka říkala, že se uvidíme toho 21., pak bude mít dovolenou a pak že už se budu připravovat na porod. Bože to utíká 😀

olgas
3. dec 2009

spagatice: tak to jsi mě teď rozesmála, a nešla jsi potom na zákusek, ať se z té "diskuse" vzpamatuješ?

spagatice
3. dec 2009

Olgas nešla, ale na panáka mám chuť ještě teď 😀

beruskaveruska
3. dec 2009

ahoj holky teda ta naše Dilinka je fakt Dilinka 😀 , ale nebojte nachystám jí krabičku cukroví 😀 😀 😀

pani_haf
3. dec 2009

Já té své (co mě nařkla, že neumím měřit s glukoměrem) donesu taky cukroví krom mého (navíc mi ho peče paní z Valašska a tam je vážně luxusní ) 😀

ili5
3. dec 2009

Ahojky, můžu sem vlést a poptat se?
na glukoze mi zjistili zvýšený cukr, 5,5 pak po 2 hod a vypití toho sladkého měla 8,2. Poslali mě do fakultky v Ostravě do dia poradny pro těhu. Dnes mi tam hodinu po snídani naměřili 9. Snídala jsem rohlík s tvrdým sýrem uzeným a čaj pro těhu a 1 lžička medu 😒 . Chtěl mi dát inzulín, já to odmítla, tak udělal kompromis, mám se píchat a měřit po snídani hod. a 3den i po obědě a večeři. V pondělí zavolat a uvidí se.
Máte některá taky zkušenost s tímto? Skoro každý den zvracím, na začátku těhu ne, ale na konci... Co jíst aby to bylo v poho? Vánoce na krku, cukroví napečené, tak bych si určo něco na svátky zobla. Není ta těhu cukrovka zas nějaký výmsl nový? Před17 lety kdy jsem rodila nic takového nebylo a bylo vše v poho. Děkuji moc za názory, přeji hezký večer.

evca82
3. dec 2009

Ili tak v prvni rade nejez ten MED ,ten ti to urcite vyhodil, zkus to zitra bez nej a uvidis. 🙂

ili5
3. dec 2009

sladit čaj nebudu, sladké taky vynechám. Myslím, ale že ty hodnoty nejsou nějak velké, co to vůbec ta těhu cukrovka je? On mi k tomu totiž dr nic neřekl, jen co nesmím, a toť vše. Dodržujete to poctivě?

misicka455
3. dec 2009

Ahojky holky,

tak dnešní utz dopadlo , že jsme o týden vyvinutější než by jsme měly být a taky máme v bříšku už skoro tři kila, takže 17.12 kontrola a jestly to půjde takhle dál tak se budeme domlouvat na vyvolání. Jo a potvora ne a ne se otočit 😀

misicka455
3. dec 2009

Ili těhu cukrovka je to, že se ti jakoby bouří hormony, placenta prostě nezpracovavá cukr.

Já jí tak nějak dodžuji nedodřžuji. Jsou dny kdy sekám latinu a pak jsou dny kdy prostě ujedu 😒

beruskaveruska
3. dec 2009

ahoj ili rohlík, uzený sýr a čaj s medem je vražedná kombinace na cukr 😀 zkus vynechat

ty rohlíky to dělá hodně a čaj slad raději obyč cukrem já sladím normálně a hodnoty mi to nezvedá 😉


Mišičko to je paráda, že krásně rostete 🙂 neboj na otočení máte ještě stále čas a třeba se maličká umoudří 🙂

pani haf já se tak těším až jí to cukroví dám to si nedovedeš ani představit 😀

holky jdu si dát véču. chleba, čaj s cukrem a citronem, a na chleba jen sýr a kyselou okurku 😉

tak pa pa zítra 🙂

evca82
3. dec 2009

ahoj holky,

tak ja si dala k vece to samy co vcera (chleba se syrem) ale bez kousku ty sunky a hodnota 6,8. tak ze by to udelala ta sunka?

Misko tak to je uz peknej cvalda. a ten tyden navic to je tou cukrovkou?

pani_haf
3. dec 2009

Misi-tak to je fajn, že malá už je cvalíček, aspoň to už budeš mít za sebou.
Illi - já chodím na Fifejdy k dr. Blashové a ta mě taky strašila inzulínem, když nebudu hodná.

misicka455
3. dec 2009

Evca myslím, že asi jo , že je to tou cukrovkou 😒

Kdyby bylo na mě už ji vyhaním teď 😉

seb
3. dec 2009

ahoj holky, tak jsem tu zas jen na skok na jiném počítači, můj je stále kaput :(
ráno jsem si dala dva malý kousky perníku s čoko polevou a po hodině a půl jsem měla 7,6 :(
pak po obědě 7,3 (trochu těstovin) a po večeři 7,5 - br.kaše s rybou :( , tak už se sladkýho nedotknu, nějak se mi to zhoršuje, bojím se, že skončím na inzulínu :(((((

teď si vás jdu dočíst

seb
3. dec 2009

berusko: tak to mě dost děsí ten tvůj smutný příběh, protože já se léčila na vysoký tlak před těhu, v těhu mi internistka léky vysadila, že mi tlak klesl, ten měřák na celý den mi dala taky a řekla, že to je dobrý a že mám k tomu ještě cukrovku to zatím ani netuší :( , pohyby zatím cítím, ale v noci třeba skoro vůbec a přes den taky ne pořád a moje gyndra mi neudělá ani UZ ani poslech srdíčka 😠 , příští středu jdu na UZ do Podolí, tak snad bude všechno v pořádku, bojim :(

seb
3. dec 2009

evco: to je zvlášní, že to ta šunka zvyšuje, na tom seznamu, jsou uzeniny psaný , že mají nula jednotek 😕

megg
3. dec 2009

na sunku pozor, ak je balena su v nej pridane sacharidy 😒

Chcela som sa opytat, tie co ste len na diete, glukomer ste si kupovali same? alebo vam to odporucil lekar?

olgas
3. dec 2009

k té šunce, nemyslím si , že by to bylo šunkou, i když v ní je trochu cukru. Problém bude podle mě jinde, taky záleží co jíš den předem, když máš vysoký cukr večer, tak máš ranní hodnoty taky vyšší, takže to záleží.

pani_haf
3. dec 2009

Seb-ty pohyby, v noci spíš, tím pádem spí i mimino, pokud teda nelozíš sem a tam 🙂 a ráno hned po jídle a pokud se ti něcio nezdá, tak se najez, lehni, dej si ruce na bříško a sleduj. Dobré jsou stránky www.pampers.cz, tam je ke každému týdnu pěkně napsané, co se děje...

evca82
3. dec 2009

Olgas myslis co jim den predem nebo pred tou veceri?asi jsem te uplne nepochopila 🙂

miska84
3. dec 2009

Ahojky holky pecu cukrovi tak nemam moc casu 😉 Jinak ja si vysledoval, ze mi desne vyleti cukr po ryzi a houskach a to tak ze jsem snedla jednou dve housky a mela jsem 8,6 🙄 ale doktorce jsem to tam nepsala bo to byla vyjimka, kdyz jim jak mam tak mam cukr ok a taky se hodne hybu to mi taky hodne pomaha, na kontrolu jdu az 17. po v utz ve 30tt 😉

misicka455
4. dec 2009

Ahojky holky, jo jo v balených salámech je cur takže jedině ty pultové kupovat.

Seb já v noci malou taky necitím, zdá se mi že chodí semnou spát a ráno semnou stavá 😉

Dneska valím na první monitor tak jse zvědavá co snama budou vyvádět 😀

pani_haf
4. dec 2009

Ahojky, v balených salámech? tam bych to nečekala ☹
Tak jak píšeš, Miši, v noci náš malý taky spí, když spím i já 🙂. Ale dnes ráno kopanec a to bylo jako "matko vstávej, mám hlad" 😀
Ten monitor nám pak musíš popovídat.

olgas
4. dec 2009

evca: no já jsem při jednom měření měla vyšší cukr 7,4 po odpolední svačině, pak po večeři myslím 6,8 a už nevím kolik po 2.večeři. Doktorka mi řekla, že kdyby mi ten cukr nevyletěl po té odpolední svačině, tak bych ho měla nižší i po té večeři a po 2. večeři a taky ráno na lačno. Tak nevím, z toho jsem usoudila, že když to třeba ten předchozí den přeženu , tak pak se může stát se hůř vlezu do hodnot i další den , nebo třeba alespoň půl dne.

Jinak holky, cukr je i v některé šunce, kterou si koupíte na pultech jako nebalenou. Stačí se mrknout na nu nálepku, kterou vám tam dají v supermarketech, např. Tesco nebo Albert , je to tam napsáno. Jasně, že když jdu kupovat do masny, tak se to člověk nedozví, co vlastně jí. 😒

seb
4. dec 2009

ahoj holky,
mám zas půjčení počítač, ale blbě se mi tu píše, furt mi skáčou nějaký jiný okna při psaní, nevíte jak se u notebooku zn. DELL vypne ten dotykový displej ? jak píšu všema deseti, tak asi na něco furt mačkám a vyhazuje mě to pořád, když cokoli píšu

holky já dneska po celozrnný housce s taveným sýrem a čaji s citronem naměřila 9,0 ! ☹

seb
4. dec 2009

v noci jsem měla hlad, tak jsem sděla asi v půl druhý ráno malej banán ☹ , před snídaní jsem se nezměřila

evca82
4. dec 2009

Olgas no ono mozna na tom neco bude....jako ze treba clovek zhresi a pak mu cukr nevyleti, ale vyleti mu pozdeji u jinyho jidla....to je mozny podle me.

Seb tak to zkus bez celozrnyho rohliku, ono se tohle pecivo moc nedoporucuje ne?

seb
4. dec 2009

evco, nám sestra říkala, že je lepší celozrdný pečivo, to dražší (to levný je jen přibarvovaný karamelem), tak jím rohlíky za 7 kč , doteď to bylo v poho, až dneska :(, ale možná je to tím banánem taky
já už nevím, co mám jíst, asi se budu muset víc hýbat, sem lenoch 😒

misicka455
4. dec 2009

Seb tak to nebyl ceozrnej rohlík byl asi barvenej karamelem a to je cukr 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre