Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misicka455
4. dec 2009

Jinak holky monitor docela prča, daly mi takové popruhy na břicho a pak jsme seděla a koukala na monitor kde lítaly čísla a to tep srdíčka malé, činnost mé dělohy a taky jsme mačkala při každém pohybu malé čudlík. Celkově máme monitor v pohodě a jdeme zase za týden.

evca82
4. dec 2009

Ty jo misko ty uz to mas za par vid? uz vis, kdy pujdes rodit?jestli hned po Novym roce? by jsi mohla treba 1.1. 🙂
Super, ze monitor OK.

Seb ja mam taky bidu s tim pecivem, ale dobry je takovej ten chlebik (ja jim rikam, ze vypada jako podrazky) od Penamu, myslim, ze se jmenuje Fit neco....akorat ja ho snidam ke druhy snidani ale pokazdy se mi zkazil nez jsem ho stacila dojist 😠 jako to baleni samo myslim.

misicka455
4. dec 2009

Datum ještě netuším snad se něco dozvím za těch 14 dní 😉

Ten chleba jím taky , ale že by mi nějak moc chutnal to ne 😒

sabiatko
4. dec 2009

ahojte baby, neviete mi prosim poradit? v pondelok idem na GTT, robi sa to pred 8 rano, tak tam radsej nabehnem uz o pol 8. len by ma zaujimalo, ze dokedy mozem den predtym jest. si hovorim, ze po 18 hod. uz nie, bude to ok? diky moc za radu 🙂

misicka455
4. dec 2009

Mě bylo řečeno jíst pít do půlnoci pak už nic. Ale každej doktor ti řekne něco jiného. Klidně se najez i později než v šest hodin 😉

sabiatko
4. dec 2009

aha, tak ok. dikes misicka 🙂

agula
4. dec 2009

Ahoj Sabiatko,

me rikala doktorka ze naposledy muzu jist o pulnoci kdyz jdu druhy den rano na testy

konvalinka.2
4. dec 2009

Ahojky.
Já jsem před tím testem měla nejmíň 12 hodin lačnit!! Dostala jsem na gyndě papír s "pokynama". Ale vypadá, že co doktor, tak jiný postup...

Mějte se krásně.

sabiatko
4. dec 2009

no tak s tym jedlom by som to este vydrzala, ale ze 12 hodin nepit vodu?? a potom budem musiet pit tu presladenu, to neviem ako zvladnem 😒 neboli ste tych 12 hodin smadne?

seb
4. dec 2009

misicka: tak to je zajímavý s monitorem 😎 , hele a co kdyby mimi zrovna chrnělo a nehýbalo se ?
sabiatko: mě řekli jen, že mám být ráno na lačno, večeřela jsem normálně jako vždycky ;)
evco, to je takový ten hodně tmavý a váhově těžký chleba , obdélníkové plátky ? ten mi moc nejede, jo a taky nám vždy zplesnivěl, dřív než jsme ho snědli

evca82
4. dec 2009

Seb jo to je presne on....jako normos mi chutna vic, ale tohle taky neni zadna hruza a nasyti.
Kdyz bude mimi na monitoru spinkat tak ho budes muset budit 🙂 kamoska musela delat treba drepy anebo sestra treba trepe s brichem.

Sabiatko,ale pit muzes.

misicka455
4. dec 2009

Já jsme do sebe ještě před 12 hod v noci lila vodu a zakousla si trochu jídla 😉

No kdyby se nehejbala tak by ju asi vzbudily 😉

pani_haf
4. dec 2009

Misi-to je dobré, takový monitor, to jsem zvědavá, co to naměří mě 🙂 To je jako v porodnici, že jo? Tam to taky měří.

seb
4. dec 2009

evco: aha, tobě už ten monitor taky dělali? a co se tím zjištuje? 😎

ili5
4. dec 2009

Ahoj, seb, mes, ahoj, tys i tady? To je fajn. Mě včera výslovově zakázal banány, hroznové víno a hrušky. Takže Ti to udělal banán.
Já na snídani rohlík s měkým sýrem,čaj neslazený a po hodině 7,1. To je norma, že? Kolik je 7,7, nebo 5,5 normál?

evca82
4. dec 2009

Seb nedelali mi ho jeste, ale uz mam dost kamosek s mimcama 🙂 zjistuje se tim tep mimca, jestli se mu dobre dari.a myslim, ze i kontrakce kdyby byly. v podoli se na nej chodi vzdycky pred poradnou.

Ili podle me je u kazdyho i individualni co mu co zveda....ja treba banan muze v pohode.

Norma je 7,3 a 5,5 je na lacno a pred hl. jidly.

ili5
4. dec 2009

Děkuji, já mám měřit hodinu po jídle. Je mi furt špatně, dnes jsem zas zvracela, v poledne je to nejhorší. Nemůžu přijít na to z čeho, na začátku těhu pohoda a nyní konec...

misicka455
4. dec 2009

Tak já si dala klido na sváču banán a v pohodě 😉

Jo jo na monitoru zjištují tep mimča , ontrakce dělohy a pohyby mimča 😉

seb
4. dec 2009

ili: no bohužel jsem tu s těhucukrovkou také, já musím mít totiž všechno víš 😖 , ale jsou tu prima lidičky,
holky, jak jsem se včera vyděsila, že někdy třeba dlouho necítím pohyby, tak dnes mi malej dokazuje, že tam pořád je, mi tančí celý břicho 🙂 ... no možná má víc cukru, jak se mi zhoršují ty hodnoty, tak je akční

evci: když jsi šla na kontrolu do diaporadny, dali ti nový proužky a jehly ? nevadilo jim, že se testuješ moc často a že máš velkou spotřebu proužků ?
já mám v papírech psanou normu hod. po jídle 7,4

holky měříte se taky někdy hodinu po svačině ?

seb
4. dec 2009

a na ten monitor se standardně chodí od 35tt, jako jsi ty misicko ? mě řekli v Podolí, že tam můžu chodit až měsíc před porodem do těhuambulance, jinak jen na doporučení mojí gyn. a ta mi o monitoru nic neříkala
ale v diaporadně Podolí mě tam pozvali na UZ ve 30tt, ale tam se asi ten monitor nedělá, že ne

misicka455
4. dec 2009

Většinou se chodí na ten monitor kolem 38tt, že to někdo ani nestihne 😀 😀 Ale jelikož máme to srdíčko v pr..... a tu cukrovku tak nás asi poslaly už tak brzo 😉

Já si dala dneska na sváču jednu mandarinku , banán a půlku tvarohu neochuceného a za hodku 4,6 😉

pani_haf
4. dec 2009

Seb- mě řekla diedr, že bych měla mít spotřebu proužků jednu krabičku za měsíc a za celé těhu 3 krabičky, tohle hradí pojiš´tovna a byla naštvaná, že jsem jich moc vyplácala ☹, ale když mi to občas měřilo blbě, tak co jsem měla dělat......

olgas
4. dec 2009

holky, tak to jsem zvědavá, až půjdu na ten monitor, jak to udělám. Jsou dny, kdy mi přijde , že prcek pořád jenom spinká, maximálně se vyvalí na nějakou stranu břicha 😅 Pokud po mě někdo bude chtít dřep, tak to bude mít asi smůlu, protože to jsem zkusila nedávno v obchodě a nemohla jsem se zvednout 😀

Jinak já banány jím taky, ale je dobré si je ze začátku zvážit, protože třeba na svačinku vychází jenom 1 malý banán. Mají dost cukru, podstatně víc než třeba pomeranč.

misicka455
4. dec 2009

Olgas tím se netrap, že se malej nehejbe na rozkaz oni i na takové případy musí být připraveni 😉

pani_haf
4. dec 2009

Navíc některé děti jsou v bříšku dost lenivé.....

misicka455
5. dec 2009

Dobré ranko tak dneska měříme tak držte palečky 😉

pani_haf
5. dec 2009

Dobré ráno, já dnes nemusím 🙂), což samozřejmě neznamená, že budu jíst co chci ☹

misicka455
5. dec 2009

Holky jen doufám, že nebude žádná sladká nadílka.

pani_haf
5. dec 2009

taky doufám 🙂 jinak všechno sežeru 😀 😀 😀

misicka455
5. dec 2009

Nápodobně, ale až zítra dneska měřím 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre