Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

beruskaveruska
7. dec 2009

ahoj tak jsem se tady zase pobavila 😀 holky dieta nedieta hlavně, že je nám fajn 🙂

Ili no jsem na tu hodnotu též zvědavá 😀 , ale budiž ti to přáno. dřív se takové testy nedělali diety nedrželi a mámy nás v poho porodily no né???? 😀

já stále peču , ale letos mě to moc nebere 😝 mám zatím 10druhů, ale už se mi dál péct nechce 😠

jinak já když si dám smažený sýr tak mi tak nevylítne cukr jako když si dám blbé světlé pečivo jo a cukroví testuju už 2 dny, ale neměřím až zítra nebo pozítří dělá jeden profil týdně. 😉

beruskaveruska
7. dec 2009

jo a mám kilo dole 😝

spagatice
7. dec 2009

Ahoj Veru, ještě že doktorka nezná tyhle stránky viď 😀 😀 😀

Já myslím, že 10 druhů úplně stačí ne, se na to už vykašli 😉

ili5
7. dec 2009

jani, no odevzdám to a když tak podepíšu reverz. Nevím kdo to tady\ psal, že to taky tak udělal. Na amniocentezu jsem taky podepsala reverz a nešla. Měřit se bojím, nebo jsem pracovala do teďka a snědla 3 čokoládové figurky, tak po večeři hodinu testnu, ale bojím, bojím.
Berusko, to jsi dobrá, musíš se držet a pečeš, já bych nevydržela. Já když peču, tak jím hodně to těsto syrové, takže nepeču nic. Babička mi napekla. Já miluju nepečené, čokoládu, šohajky, kokosové..... 😝

pani_haf
7. dec 2009

Holky, já nestačím číst, tolik novinek!!!! Já dnes na gyndě a to byl utz ve velkém formátu! Malý má 1970 g, já přesně 32 plus 3, placenta na pravé straně, to je asi v poho 🙂. Hlavička dole, tk jsem happy, jen aby mu to vydrželo. Vidím, že se některé měříte po hodině? neníí to brzy, mě řekla diedr, že po dvou....

megg
7. dec 2009

no renatka, ja si asi ten glukomer kupim. I ked je to palka. Tiez by ma zaujimalo, preco nase zdravotnictvo taketo nieco neposkytuje aj nam slovenskym tehulkam 😠

evca82
7. dec 2009

Haf tak to mame skoro stejne mimi🙂 ja jsem dneska 32+0 a mala ma presne asi 1920g 🙂
Mereni je po hodine po dojezeni jidla, prave z duvodu, ze ty hodnoty jsou nejvyssi po hodine.

laskonka
7. dec 2009

Ahojte, aj na slovensku sa dava glukomer, ak su zvysene hodnoty a vyzera to na inzulin, ja chodim do ruzinovskej nemocnice a ta lekarka je velmi mila, hned pri prvej navsteve mi dala glukomer a vysvetlila dietu, kedze mi hodnoty lietali nasadila mi inzulin, vraj aby som mohla normalne jest, ale nejde to tak ako sme si predstavovali, ak si picham inzulin a dodrziavam dietu, hodnoty su v pohode, zajtra idem na test a vo stvrtok na KO, tak ju skusim poprosit nech mi zdvihne davky inzulinu, aby som ozaj mohla normalne jest, lebo toto jedlo mi zatial nestaci a zatial som v tehu pribrala iba 1.2 kg.
Inak minuly tyzden som si dala 3 sladke palacinky s nutelou a cukor 6.2 bolo to super, ale niekedy mi to dvihne aj zeleninove rizoto urobene na pare. Ale ak mam min 30 minutovu prechadzku po jedle, tak mi to este nevyletelo.
Drzim vsetkym palce nech mame zdravucke miminka 🙂

pani_haf
7. dec 2009

Evco-tak to my máme ženicha 🙂, taková nevěsta, to je paráda 🙂

seb
7. dec 2009

evco, ty tu na nás štěkáš 😀 , já měla při tom testu oGGT vyšší hodnotu po dvou hodinách, ale mám taky měřit po hodině

laskonka: ta rýže má strašně moc sacharidů, tak pozor
🙄 ... a k těm zdravoučkým miminkům ať jsme zdravé i my a cukrovka zmizí s porodem a at už se nikdy neukáže how !

😝

ili5
7. dec 2009

pani haf, to je macek, já jdu zítra do poradny, jsem 33 tt. Taky chlapáka čekáme, nevíme jméno ještě pořád.
Megg, na co bys ho kupovala, to je těhu cukrovka po porodu mizí a nedávno se o tom ani nevědělo, že něco takového existuje. Stejně za nějaký čas příjdou na to, že je to jen hormonama kolísajícíma v těhu a zruší to. Můj názor. Nebo kolik myslíte, že jsem měla po véči? 7,1. To čučím, a nerozumím tomu vůbec. Po tom co jsem vše snědla odpoledne a na oběd....
Laskonko, to máš super hodnoty po takové vydatné bombě. A to si pícháš. Já měla taky tak dopadnout, měla jsem tam 9 u nich, ale jsem to odmítla, tak zatím jen měřím.

pani_haf
7. dec 2009

Ili-tak se dívám, že jsi z Karviné, tak o jsme skoro sousedky, já FM 🙂 Tak nám zítra hlas váhu 😀

ili5
7. dec 2009

pani haf, snad mi miminko změří, nebo mě zas narychlo odbaví, nevím jestli bude dělat vnitřní UZ, lae určo se poptám, že si musím zapsat váhu do albíčka. Nejraději bych tam chodila každý týden ho vážit 😀

pani_haf
7. dec 2009

ili-tak už chodíš co dva týdny, tak malého vidíš často, né? Vnitřní se dělá jen, když je podezření na něco nemilého, nebo se měří vel čípku, ale nejsem si jistá...chudákovi to naráží do hlavičky 😀

renatkas
7. dec 2009

ja sa prave ucim na skusku a docitala som sa, ze nasledkom tehu cukrovky moze babo upadnut do hypoglykemie co moze mat za nasledok detsku mozgovu obrnu 😖 Nechcem vas strasit, ale ja uz fakt obmedzim tie sladkosti, lebo som pred ucenim spapala stvrtku horkej cokolady.

misakulicka
8. dec 2009

ahoj holky...asi jste ještě nečetli nic o poruše glykemické tolerance, že? já měla obě těhu cukrovku...první byl velký boj s dietou....kluci jsou od sebe 1,5měsíce..druhé těhu byly pěkné výsledky...jedla jsem dá se říct normálně a nijak mi to neulítávalo...tak jsem si říkala..dobrý...to bude v pohodě...v porodnici mi udělali malý glykemický a v pořádku a po šestinedělí mi po OGTT sdělili, že mám tu poruchu glykemické tolerance...prostě sladký už nikdy-nafurt-četla jsem, že pokud se nedodržuje dieta může ta pravá cukrovka přijít během pár měsíců....geneticky cukrovku v rodině máme.....mám z toho strach...z té pravé cukrovky....po hodině jsem měla 10,6 a po 2 hodinách něco přes 9...

renatkas
8. dec 2009

misakulicka ma to aj moja kolegyna (po tehotenstve), ale ona to ma tak, ze hodnoty ok a ked zje cukor, tak sa jej rapidne znizi a omdlieva. Musi dodrziavat nejaku specialnu dietu.

misicka455
8. dec 2009

Ahojky holky teda vy jste toho nakecaly 😀

Misa a tobě v těhu nedělaly ten test na slinivku jak ti pracuje? Mě to doktorka dělala z krve a říkala , že je to fakt těhu cukrovka a že když budu tak nějak zdravě žít nebo se hejbat tak se nevratí, ale nic o tom že bych už nikdy ani kousek sladkého. To bych nevydžela. 😒

pani_haf
8. dec 2009

Ahoj Misi, já si říkám, kde jsi 🙂
Já dnes měřím, na snídani jsem si dala sladkého kynutého panáčka, tak to bude ještě sranda.

misicka455
8. dec 2009

Já zase jeden loupák a trochu mlíka tak jsme taky zvědavá 😀 😀 😀

olgas
8. dec 2009

ahojte holky,

já si dneska taky beru krev, ale hodnoty se dozvím až zítra u dr. ☹ Tak si dávám bacha co jím, ale už od rána se mi to nedaří. Ráno o půl sedmé jsem byla úplně grogy a nebyla jsem schopna snídat,(malej je teď nejvíc aktivní večer v 11 hod a já nemůžu spát 😒) tak jsem snědla jenom půl mandarinky. Teď si chystám svačinku, ale mám hlad, takže to bude snídaně, dva malý chleby se sýrem a vajíčkem , ať se pořádně nadlábnu. Doufám, že to nepřepísknu

pani_haf
8. dec 2009

Holky, tak ten panáček nebyl moc dobrý nápad...7,9 😨

olgas
8. dec 2009

no vidíš, a přitom byl jenom jeden. To je v háji

misicka455
8. dec 2009

No tak u mě to taky nebyl dobrej nápad bud samotnej lopupák a nebo mlíko, ale já to mám nejraději dohromady 😀

ili5
8. dec 2009

Dobré poledne, tak poradna dopadle blbě. Mám v moči bílkoviny, cukr a ketony, sice nevím co to je, ale jsou tam. Zase jsem ráno po snídani zvracela. Tak na snídani měla rohlík s máslem a měkký sýr, čaj neslazený, klasická moje snídaně a hodnota? 9,3. Chápete to? TaK VEČER PO TAKOVÉ SLADKÉ BOMBĚ MÁLO A RÁNO TOHLETO. Začnu to brát vážně, žádné sladkosti, nebo se fakt necítím, tlak jsem měla 80 na 40.
Jinak jsem řekla dr ať mi miminko změří, prý se to nemusí pokaždé, ale já že si to zapisuji, tak ho zvážil teda 😀 macek má 2 170 g. To už je teda kus chlapa.
Dnes mi vypsal mateřskou, taklže od 17.12 nastupuju, už jsem mamina.

pani_haf
8. dec 2009

Ili - já nastupuju 16.12. na MD 🙂, vůbec se mi nechce do práce mezi ty lidi, to zase bude.....
To je pěkný macíček, hlavně je divné, že ti ty hodnoty tak lítají ☹

janni.ka
8. dec 2009

Hezké skoro poledne holčiny 🙂 🙂 teda tady samé blbé zprávičky 😕 měření na nic ono to ili asi tak bude jak tady někdo psal,že třeba hodnoty po sladkém ted den jsou O:K ale další den se to projeví.
No já teda zatím pořád nemám měřák 😀 ale zase na druhou stranu nevím co to se mnou to jídlo dělá a zda je to O.K 😉

Ili paráda že už si na mateřské a ten tlaK teda 😕 😕 😕 to je síla,se ani nedivím že ti je špatně beruško.

Ty ketolátky tady někdo psal že je to když hladovíš ale já tomu taky nerozumím,holky jsou přece jen zkušenější ještě by mě zajímalo kde se ti vzala v moči bílkovina,jako z čeho?Tu já měla jen při zánětu močáku 🙄

jinak teda fakt nevím jak přežiju vánoce,to sladký všude kolem OMG!

janni.ka
8. dec 2009

pani haf,jako nechce se ti do práce dělat rozlučku????Nemáte dobrej kolektiv?

evca82
8. dec 2009

Holky, to jsou zpravy teda 😒

ja budu merit az zitra, uz me to docela prestava bavit 😀

Ili me to po snidani taky litalo, sice ne tolik, ale nad normu, takze snidam na dvakrat....v sedm a devet, tak to zkus 😉

ja si o materskou jeste nerekla, reknu si pristi tyden, sem zatim mlcela pac chci jit tech 6 tydnu a ne 8 😀

misicka455
8. dec 2009

Já už jsme na mateřské asi dva týdny a žádný rozdíl mezi neschopenkou jen nemusím doržovat časy neschopenky což jsme ani tam moc nedělala 😀

Jasan ketony v moči jsou , že tělo přes noc hladoví, chtělo by to ještě nějakou malou svačinku než jde člověk spát 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre