Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

renatkas
8. dec 2009

misicka daj recept na tie lasane 🙂 aj sladky kecup si tam mala?

pani_haf
8. dec 2009

Holky já ´po večeři (chleba, šunk, sýr president) 7,3 😒

beruskaveruska
9. dec 2009

ahoj dneska měřím a hned nalačnoo 5,6 😀 mě drbne o čárku víc a sestra zase bude pískat 😀

beruskaveruska
9. dec 2009

jinak hoky až dneska jsem ochutnala 3 kuličky ted po měření. když jsem je včera koulela tak jsem nechutnala, ale MM říkal, že už to mám v oku a chutnaj prý dobře. no tak mě navnadil, že jsem se na to ochutnání těšila celou noc 😀

misicka455
9. dec 2009

Ahojky holky,

reny ty lasaně jsme dělala normálně kupované v kauflandu , jen jsme pomlela vepřové maso ochutila, udělala bešamel a dala pár žampiónů .

Beru já mám dneska na lačno to stejné, ale asi vím čím to bylo večer bylo ještě kousek pomela 😒

spagatice
9. dec 2009

Ahoj holky,
Veru to je jasný, až to sestra uvidí, tak jseš bez večeří 😀 😀 😀

misicka455
9. dec 2009

Holky tak teda nevím co se zase děje na snídani dva chlebíky takoví ty celozrný od Penamu , snídám je často. Namazené sýrem a jedno rajče po hodina 9,6 😒 Já už fakt se z toho picnu 😒

spagatice
9. dec 2009

Miško a neni to taky z toho rozčílení z té kontroly?

evca82
9. dec 2009

ahoj holky,

tak ja delam dneska velkej profil, tak sem zvedava.....

misko tak ono asi kdyz jsi mela vyssi i hladinu na lacno, tak to vyskoci i po jidle ne? ale zase inzulin se picha pred jidlem ze jo?
Tak se jdi projit at to spadne, at nemas vyssi hladinu dyl.

laskonka
9. dec 2009

Misicka a aku davku inzulinu si pichas, mne to na ranajky tiez velmi lietalo aj po celozrnom chlebe so zeleninou mavala som hodnotu cca 8 a tak mi lekarka zdvihla davky, rano 8 jednotiek, obed 4 jednotky, vecer 4 jednotky a pri tejto davke inzulinu si mozem dat na ranajky chlieb s maslom alebo syrom, sunku a zeleniunu a cukor je v pohode.
Mozno by to chcelo upravit inzulinovu davku, aby si sa mohla v klude naranajkovat a nestresovat co jest, aby to nevyletelo. Drzim ti palce 😉

renatkas
9. dec 2009

ahojte,

nemate pocit ze to rano vyleti ked zjete chlieb a syr? Lebo aj mne to vyletelo po celozrnnom chlebiku a syre ked som bola na kontrole. Vcera som si kupovala celozrnny chlieb a mala som pocit ze je dofarbovany a trochu nasladli..

beruskaveruska
9. dec 2009

ty jo holky já měla ke snídani 2 krajíčky chleba a na každým 2 látky šunky a malilinkato máslo a 10,3 jsem myslela, že mě klepne ☹

beruskaveruska
9. dec 2009

že by to udělali ty 3 kuličky????????????? 😠

beruskaveruska
9. dec 2009

tak po hidině a půl 8,8 😠

renatkas
9. dec 2009

baby co mate glukomer, netestnete sa po chlebiku, ci ten cukor nedviha ten chlieb? 😖

beruskaveruska
9. dec 2009

renat mě chleba nikdy cukr nezvedl, ale rohlík nebo houska ano

renatkas
9. dec 2009

blba otazka, ale neviete co je to houska po slovensky? 😀

janni.ka
9. dec 2009

ahoj holky,tak koukám,opět žádné dobré zprávičky z měření 😕
Beru tak to byly asi ty kuličky 😉 já se chystám taky na cukroví,ale až si nějaký dám,tak hned maž ven a domů ne výtahem ale hezky po schodech 😉

janni.ka
9. dec 2009

renatka moje babička je ze slovenska a říká tomu žemla 😀 tak nevím no 😀 je to vlastně bílý pečivo jako rohlík ale má tvar jako by pletence 😉

ili5
9. dec 2009

Ahoj holky, tak já snídám pořád to samé, obyčejný rohlík, máslo a měkký sýr, nebo dnes měla chléb obyč. máslo, měkký sýr a uzený sýr, čaj neslzený těhu. J8 ty celozrné nemám ráda, ani tmavé pečivo, to bych vyzvracela, takže jím obyč pečivo. Mě ráno vyskočí po snídani když večer jím sladké. Včera jsem se držela celý den, jen cucla trošičku večer coca coly, ale jen cuc. Za hodinu testuju, dnes jsem si výjmečně přispala, v noci zas nemohla spát a lítala na wc.

renatkas
9. dec 2009

janni.ka dakujem za vysvetlenie 😀
na taku housku si ja ale netrufnem 🙂

a pravidelne a poctivo cvitite alebo chodite na prechadzky? ja vobec,nikdy mi to casovo nevychadza ale pritom viem ze by som mala 😒

petka80
9. dec 2009

Ahoj holky, já k vám občas nakukuju, protože v 1. těhotenství jsem cukrovku měla, teď se chystám na ty testy zase a tak trochu předem počítám, že ji budu mít zas 😠 I když naděje umírá poslední, že jo 😀

Já chodila k dr. Moravcový k Apolináři, oni dělali i ty stránky o těhu cukrovce, co tu byl na ně odkaz, no a ta má takovou teorii, že někomu nesednou ke snídani mléčné výrobky, že mu to hodně zvyšuje cukr. Tak pokud vám to lítá po snídani, může to být třeba tím sýrem. Já pak jedla k snídani šunku (o když to nesnáším, takhle k snídani 😠 ) a pak jsem našla takovou marmeládu bez cukru i bez um. sladidel, která mi to taky nezvedala, takže tu, to byla paráda. Ale mléčný výrobky se samozřejmě můžou, jen třeba ne k tý snídani, třeba až ke sváče. Ale tohle platí jen pro někoho, někdo je může i k snídani.
A jinak chleba je prý nejlepší klasická obyčejná Šumava nebo něco na ten způsob. Ty balený tmavý prý jsou často doslazovaný.... 😒

janni.ka
9. dec 2009

renatka-mě dia sestra říkala at tmavé pěčivo nejím,že mají v poradně zkušenost že po tmavém maminkám vyskakuje cukr,prý je lepší obyč rohlík nebo obyčejný chleba 😉 možná ten rohlík někomu cukr taky zvedá ale ten chleba by neměl,tak to zkus a uvidíš.Pohyb mi dr naordinovala 😀 😀 prý žádné válení,ale komu by se jako chtělo ven v dešti a ještě samotné že 🙄 tak teda já jako necvičím vůbec jen jednou týdně joga pro těhulky a snažím se jít opravdu každý den ven nakoupit,nebo zaparkuju auto ve městě dál a jdu pěšky a taky nepoužívám vůbec výtah jen když mám těžký nákup to bych plíce asi vyplivla 😀 😀

janni.ka
9. dec 2009

petka tak čtu a vidím stejný názor na chleba 😉 já jím ten obyčejný Šumavu a jogurt jen bílý na svačinu.
Třeba se ted těhu cukrovka neukáže 😉 😉

misicka455
9. dec 2009

Spagi já nejsme z kontroly naštvaná už to beru sporotovně jsme se za tohle těhu naučila 😉

Na ráno beru 7 jednotek inzulínu , no tak si to asi zvednu či co 😠

No mě právě rohlíky atd.... cukr zvyšovaly tak jsme se naučila na tenhle chleba a dneska toto 😒

Jdu dělat oběd a dám si kněmu trochu zelí snad to bude lepší a pak prochajda asi jestly nezačne pršet 😉

beruskaveruska
9. dec 2009

já jedu stále ráno 4 jednotky oběd 2 a večeře 3 jednotky asi budu muset přejít na vyšší dávky 😉

pani_haf
9. dec 2009

Ahojik všem, já dnes po snídani 5,8 a to jsem měla koblížek, rohlík a šunku, to je kombinace, co? V pondělí jdu k diadr, tak ty profily musím rychle nahnat 🙂
Já teda chodím každý týden na cvičení pro těhule a občas pár procházek, jinak nic závratného.

ili5
9. dec 2009

já zas uzeniny nemůžu nyní v těhu, je vyzvracím, šunku nemůžu vidět. Takže jsem ráda, že udržím ty sýry v sobě. Nějak těch 7 týdnu musím doklepat. Já totiž nejsem vůbec milovník studené stravy, moc pečivo nikdy nejedla, jen teplé věci, vařené, takže jak jsem koupila domů 4 rohlíky, tak 3 vyhodila 😀 No a teď se teda držím jíst pečivo ke snídani alespoň. Tolik pečiva co jsem snědla v těhu, nesnědla za celý život 😀
No, píchla jsem se a mám 8,9. Nějak se mi to zvedá furt, včera 9,3, si myslím, že mi ten inzulín asi dají.

renatkas
9. dec 2009

ten inzulin vam nasadzovali ako? museli ste ist do nemocnice na sledovanie aby vam odhadli kolko jednotiek potrebujete, alebo len vam lekar povedal instrukcie?

evca82
9. dec 2009

ili a to mas jen po snidani? tak si ji fakt zkus rozdelit....me to taky litalo po blbym chlebu po snidani a pak jsem si ji rozdelila a dobry....a po snidani tedy i cvicim (asi tak 5 minut) protahnu se a pak chodim minutu na miste, 10 kroku po spickach, pak 10 normalne a 10 po patach 🙂 docela dobry, kdyby nekdo chtel zkusit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre