Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misicka455
9. dec 2009

Mě ten izulín dala bez toho aniž by nás musela hospitalizovat a musela jsme dělat profily z inzulínem .

misicka455
9. dec 2009

Evca to by mě ai zabilo po těch mích oteklích nohách au au 😀

evca82
9. dec 2009

Miska: tak teda sorry no 😀 😀 😀

petka80
9. dec 2009

janni - no uvidíme, ale radši na to začínám psychicky připravovat 😔

Já tenkrát ani nedostala ten glukometr nebo jak se to jmenuje, takže jsem ani nevěděla, co mi to zvyšuje a co ne. Akorát jsem se jednou za 14 dní píchala do prstu a odebírala to do takových zkumavek a pak mi vyjeli výsledky v laboratoři. Takže teď ho určitě budu chtít, případně si ho i koupím, ale určitě je to to super, když se takhle doma může člověk změřit.

pani_haf
9. dec 2009

Misi-já mám taky oteklé nohy, mažu je krémem od weledy nebo elastiq, ale důležité je dávat často nahoru a pak ještě cvik typu pata-špička, ale i tak je mám hnusné, kdysi jsem měla hezkou nožičku a te´d si obout lodičky, tak vypadám jako blbec 😀

ili5
9. dec 2009

Ano, to mám po snídani. No nevím jak bych mohla tu mou snídani ještě rozdělit, když mám tenouký pláteček chleba a čaj.
haf, to máš super, to můžeš bagrovat cokol, po sladkém taková ukázková hodnota.
Já po snídani pohyb? To bych letěla na záchod, pojím a musím na chvíli lehnout, jinak by to šlo ze mě zas pryč. Já nechodím ven vůbec jak nemusím. Mám toho hodně doma, taktak stíhám, takže na procházky nemám čas ani mi nedělá dobře. Začne mě tlačit na močák, břicho tvrdne a záda ani nemluvím, takže vše řeším autem. Bych potřebovala těhu pás na ty záda.
Já mám zase spuchlé ruky, bolí mě klouby a mám je jak chlap 😀 ,včera v poradně říkal dr, že lepší to nebude, až po porodě. Ráno nemůžu rukama hýbnout, než je rozcvičím.
Dnes pádím do školy, takže dovařuju oběd, nakrmím souseda a pádím. Nohy mám spuchlé jak dlouho sedím, tzn dnes po škole, nebo u PC a záda to ještě horší.

evca82
9. dec 2009

ili ja snidam v sedm a v devet...v sedm mam 15 g sacharidu (napr. dva knekebroty s maslem) a v devet 25 g sacharidu (platek chleba se syrem). no ono mi to stejne vetsinou vyjde na min. je darda ta sedma rano ☹ ale kdyz to pomaha.....
To mi uniklo, ze je ti takhle spatne ☹

pani_haf
9. dec 2009

Ili-to je náhoda, že to mám tak nízkou hodnotu, lítala jsem po baráku, tak jsem to vyběhala 🙂. Jiank mi to taky občas vyletí. Ty ruce mi puchnou taky, hlavně, když je mám v klidu, chce to pořád cvičit 🙂

olgas
9. dec 2009

ahojte holky,

vás dočíst dneska byla teda makačka.

Holky vy zvládáte vyjít schody pěšky? Já bydlím v 7. patře a pěšky bych to nedala. Co se týče pohybu, tak se snažím akorát každý den jít ven, když nic, tak alespoň do obchodu, blbé je když zrovna nic nepotřebuji a nikdo nemá čas, protože samotné se mi taky venku brouzdat nechce, ale většinou mi to vyjde. Dřív jsem chodila 1x týdně na plavání pro těhotné (to jsem ještě chodila i do práce), ale teď nemůžu, protože mám nějaké gynproblémy.Jít do cvičení mi moc nevychází, tak se snažím sama doma, alespoň si třeba zatančím něco z břišních tanců nebo uklízím 🙂

misicka455
9. dec 2009

U mě je pohyb většinou nějaký úklid, málo kdy s ed ostanu ven a když tak jedu autem 😀 😀 Ale dneska jsme se rozhodla jít pěcha na poštu je to cca 1 km 😉

misicka455
9. dec 2009

A cvičit všechno mě bolí takže jsme ráda, že jsme ráda 😀 😀

seb
9. dec 2009

ahoj holky, tak jsem dnes strávila celé dopoledne v Podolí :( , nejdřív krev, pak UZ, pak diaporadna , malej váží ve 30tt 1409 g - není to málo ? dr. na to nic neříkala, jakože je vše ok,
no a za ty zvýšený ranní hodnoty jsem vyfasovala inzulín :( , tak zítra ještě zkusím poslední pokus snídaně bez pečiva, dám si jen vejce, nebo jogurt a uvidím co to udělá a pak začnu píchat - 6jednotek do stehna, na břiše nemám žádnej špek, do kterýho bych to mohla bodnout a jsem za to teda i ráda
dr. mi říkala, že prý jsou už i prášky místo inzulínu, jen u nás ještě nebyli registrovaný jako pro těhule, ale v anglii, novém zélandu a v austrálii už jo a netěhu diabetikům prý se dávají i u nás a jsou prý účinný stejně jako inzulín, ale mě je nedala, že prý mi stačí se píchat jen ráno, protože ostatní hodnoty mám dobrý, no tak nevím, jestli to je výhra, radši bych ty prášky , kdybych se měla píchat víckrát denně, tak by mi je asi napsala

jsem ještě zkusila poslední pokus, jestli bych se jako nemohla píchat jen ob den, tak prý ne-e :( , ale že můžu zkusit snídat něco jinýho a kdyby to pomohlo, tak bych si asi píchat nemusela, ale co jinýho to mi neporadila, tak zkusím co jsem psala, nic jinýho mě nenapadá

megg
9. dec 2009

ahojte holky, tak ja hlasim prvy uspech. Dnesna dia poradna dopadla uplne skvele. Na lacno, 4,6 po ranajkach 5,2 🙂 jupi jup. Doki bol velmi rad, ze to zabralo, no pochvalil ma a som naozaj veeeeeeelmi happy z toho. Uz len to udrzat v tejto rovine, ale ta dieta mala uspech. Hlavne som naozaj vydrzala bez sladkosti 😵

megg
9. dec 2009

Inak co sa tyka cvicenia, tak ja mam doma chvalabohu eliptical na ktorom ficim po jedle tak 20 min pri uplne kludnom tempe. Nie vzdy mi to vyda na prechadzku po jedle, takze som rada, ze mam doma tento stroj. Aspon ho vyuzijem 😅

beruskaveruska
9. dec 2009

tak já už jsem se dneska na měření vyprdla nechám to na zítřek se nebudu rozčilovat . ještě mě napadlo jestli mi to nezvedl hedelix sirup na vykašlávání??? , ale to nevím.

tak zítra začnu znova a peču na to

janni.ka
9. dec 2009

meg já mám doma taky eliptikal ale pěkně mě z něj bolí břicho 😖 a to jedu taky bez zátěže,tak sem ho odpojila a dala pryč z obýváku.opráším ho zase po porodu 😉

megg
9. dec 2009

Beruska, Hedelix je vhodny aj pre diabetikov aj tehulky, nie je tam cukor.
Janni, ved to, ze ak to niekomu nerobi dobre, tak je to potom nanic a nevyuzijes to 😒 , no ja tiez ficim iba pokial som ok, ak by mi bolo divne, tiez by som sa na to vykaslala. Ale tak staci aj obycajna prechadzka, hlavne sa treba hybat...ja sa motivujem jednou vetou zo znamej rozpravky ..."staaaale plavat, staaaale plavat" (modra rybicka z Nema 😀 )

janni.ka
9. dec 2009

meg tak Nema sem neviděla 😀 já se radši jdu projít 😉 i 2krát za den,bydlím ve 3 patře tak se taky natapkám po schodech ale teda do 7bych nevylezla ted nevím kdo psal že bydlí v 7patře.

megg
9. dec 2009

tak 7 poschodie je fakt dost vysoko aj pre netehu 😅

spagatice
9. dec 2009

Holky naši taky bydlí v 7. patře, ale kdyby nejel výtah, tak se otočím a rychle mažu pryč, vyjít ty schody, to by mě zabilo 😀

misicka455
9. dec 2009

Holky tak já jsme dneska po dvou hodinové prochajdě a jsem totálně grogy, jak se mám hýbat když to nejde 😒

ili5
9. dec 2009

Evco, já sním taky jen na snídani krajíček chleba, pak telou polévku v poledne, nedala bych zas pečivo jíst, tak jablko,ovoce, nebo něco furt zobu, ale to zdravé pečivo nemám ráda. Když už mám hlad tak už v 10 jím polévku, nebo něco teplého a odpoledne většinou taky teplé jídlo, večer třeba to pečivo těsně před spaním.
Jinak já lítám celý den, ale po bytě, u mě u souseda, sdtarám se oněj, je skoro ležák, manželka umřela, tak ten pohyb mám od rána a večer jsem ráda, že oddychnu, ani po obědě se mi moc nepodaří spát, dělám Avon, ve velkém a teď před vánocema je to opava, tak nemám čas ani porodit 😀
Moje babka bydlí ve 2. patře a mě berou mory, že tam musím jít, tak raději omezuji návštěvy. Jak jsem byla mladá těhu, to jsem lítala jak tajfun a den porodu, aby mě to chytlo a nešla na druhý den na příjem, jsem lítala do 7 patra dolů, nahoru v ruce odpadkový koš, pak jela k našim, zalila celou zahradu konvicí, večer došla dom grogy, dělala kotrmelce, no v 10 30 jsem začla špinit červeně, tak jsem jela do porodnice, domluvený dr odjížděl na druhý den na dovču, tak jsem to chtěla stihnou, no a malá se narodila 3 40 hod. Ale to jsem tam pokračovala, dřepy, skákala. No teď jsem jak balvan, u všeho se zadýchávám, už se šetřím jak můžu.

olgas
9. dec 2009

nazdárek holky, tak včera jsem si brala vzorky krve a dnes jsem je nesla do nemocnice ráno na 8 hod. V jednu jsem si šla pro výsledky, které měly být v 10 hod, ale pořád nebyly. Tak ať tam nesedím, tak mi doktorka řekla, že mi zavolá. no zavolala mi v pět večer, že se ta krev zkazila. Takže výsledky žádné nemám. To mě teda pěkně naštvali, nechali je někde celý den ležet, a až je doktorka začala shánět, tak je našly. A já debil tady tím zabila celé dva dny. Navíc mi dneska bylo fakt špatně. 🙄 No nic už si nebudu stěžovat.

pohybu jak už jsem psala taky moc nedám, když dýl chodím tak mě bolí pak kyčle a záda. Ach jo...

spagatice
9. dec 2009

Olgas bože co je to za blbce 😒

Já se hýbu hlavně úklidem a nákupama. Venku mě nebaví chodit sama a v tomhle počasí. Bydlíme na vesnici, takže chodit někde po polních cestách, které jsou zablácené, se mi fakt nechce 😖

misicka455
10. dec 2009

Olgas ti doktoři jsou někdy na zabití co 😒

Já dneska zase po ránu blbej cukr, nevím vždy mi zvedne dávky a týden je to v poho a pak mi to zase začne haprovat. já chci rodit 😀 😀 😀 Uvidíme dneska po snídani zvedla jsme si dávku inzulínu.

Odpo jedu do města a na monitor a vůbec s emi nechce je mi pořád z toho měření tak divně 😒

evca82
10. dec 2009

ahoj holky,

ja delala celej den vcera profil a dobry, veceri jsem teda mela hranicni 7,3 ale jsem v limitu 😀 jsem mela nasup brokolic polivky a pak chleba a pul smazenky 🙂 hlavne po veceri mam nejmin pohybu, davaji zpravy a tak.

Misko ja jdu odpo taky na monitor tak snad budeme mit vse dobre 🙂

pani_haf
10. dec 2009

Ahoj holky, včera jsem v dom. pekárně pekla chleba, tak jsem zvědavá, jestli mi po snídani zvedne cukr 😀

misicka455
10. dec 2009

Tak pak dej vědět 😉

megg
10. dec 2009

bre ranko, tak ja si davam dnes mini odmenu...kafco s lyzkou cukru 😉

olgas
10. dec 2009

evco: ty už taky chodíš na monitor? Já ne 😨

to já jsem si včera dala normálně zákusek - snědla jsem celý věneček 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre