Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

spagatice
10. dec 2009

Ahoj holky, vy tedy hřešíte 😠 ale já taky 😀

evca82
10. dec 2009

Olgas ja jdu poprve a je to kvuli tomu pupecniku....hlidaji mi tam nejake prutoky (neco tam mam nad normu), takze me radsi Dr posila i na monitor.

janni.ka
10. dec 2009

Ili to teda já bych nezvládla,no ale taky nejsem už mi není 20že 😀 😀

Olga tak to by mě teda pěkně naserenkovali,debilové ty se snažíš a oni nechají zkazit krev? 😕 😕 by mě hráblo!

Misi to je teda něco že ti to tak lítá 😕 a nevolala si třeba dr?proč nebo tak?Anepůjde malá i dřív ven??se ti ani nedivím že chceš už rodit je to na hlavu 😒

meg mlsá a olga taky 😀 😀 já se nabaštím a valím do Jihlavy koupit dárky 😅 ostuda sem 😀 od července doma a nemám ani jeden koupenej 😀 😀

Holky včera mi došlo ze sociálky že mi 28.12 končí podpůrná doba 180dní 😕 to mám dat jako gynekologovi at mi napíše mateřskou pak nebo já teda nevím co s tím 😕

renatkas
10. dec 2009

ahojte, tak mne sa za par hodin zacina mikulasske posedenie v praci, bude kapustnica, kolace, zakusky, zabije ma to ked si dam jeden taky mensi zakusok, alebo dobre tak mozno aj dva a potom dam dlhu prechadzku na cerstvom vzduchu?

olgas
10. dec 2009

renatkas: určitě tě to nezabije, ale hlavně se potom neměř. Prostě si to užij, pro jednou se nic nestane 🙂

pani_haf
10. dec 2009

Já dnes nezvládla měřit po snídani (domácí pečený chleba), ale po 4 hodinách 5,7, což znamená, že je v něm mega moc cukru 😲

spagatice
10. dec 2009

Jani s tou podpůrnou dobou fakt nevím, ty jsi na nemocenské?

Holky tedy vy to s tím měřením flákáte. Ještě že já mám nařízené přesně dny, jinak bych to flákala taky 😀

pani_haf
10. dec 2009

Spagi-já mám 2x týdně měřit tak se nediv 🙂. To se prostě nedá a na neschopence jsem už od července, ale ničeho nelituju, aspoň si všechno v klidu nachystám.

ili5
10. dec 2009

Ahoj, tak já ráno po snídani 8,4 a po obědě 7,4. To jsem měla jen polévku, nemám hlad, když musím jenom takové sračky, tak nejím raději moc. Takže je jedno jestli jím sladké nebo ne, furt to mám velké. Snažím se teď nejíst sladké a ono nic. Už mě to se.... Mám ananas, nevím jestli ho můžu, ael je na pročištění organismu, na nečistoty v těle, tak se do nej pustím.

seb
10. dec 2009

ahoj holky,
tak já dnes na lačno 4,8 a po snídani 4,7 - měla jsem smažený párek, slaninu a 2 vejce (bez pečiva), dvě hodiny po obědě 5,5 , tak já ten inzulín zatím mám jen v lednici a budu se to snažit udržet na dietě, jo a zjistila jsem, že borůvkový kompot od Hamé mi hodnoty nezvedá, tak ho taky můžete zkusit ;) píšou na něm, že obsahuje min. cukru, tak asi nekecaj 🙂

ili: taky nemám na jídlo už ani hlad, když si nemůžu dát, co mi chutná :(

haf: já myslím, že 5,7 je dobrá hodnota, vždyt to máš hodnotu skoro jako na lačno, tak se zkus ještě jednou změřit hodinu po snězení toho chlebíku, takhle po 4 hodinách je to těžko odhadovat, ale vysoký to rozhodně nemáš ;)

jannika: neskončila jsi před 180 dny prac. poměr ? to by byla ochranná lhůta a v tom případě musíš nastoupit co nejdřív na mateřskou, jinak o ni přijdeš

ili5
10. dec 2009

haf, na lačno je hodnota 5,5 norma a po jídle hodinu 7,7 norma, pak už se to zvyšuje. Takže to máš ukázkové jak bys neměla nic.
Seb, taky na hovno Ti dávali ten inzulín, že? Jen vystraší člověka. J8 mám přes 9 i hodnoty, ale chci to doklepat bez inzulínu. Jsem fakt zvědavá co mi řekne, určo mi ho dá. Můj bývalý chlap má cukrovku a má super inzulín, si to přiloží do boku a ono si to samo stáhne tělo inzulínu kolik potřebuje. Takže nemusí dávkovat podle sebe. Já sama si to nepíchnu, bojím, bojím.

evca82
10. dec 2009

ahoj holky,

vite co budu mit k veceri? jitrnici 😀 😀 jste me tady o vikendu navnadily 🙂

Ili jestli mas ale hodnoty pres 9 casto, tak to je fakt asi na inzulin....dyt se mu nebran, lepsi vydrzet pichnuti a mit zdrave mimi ne?Ber to tak ze to je latka, kterou vyrabi telo samo, akorat mi "vyvolene" ho mame min.

ili5
10. dec 2009

evco, asi máš pravdu. Kde si ho pícháte? Máte pero na to? A pak se může jíst vše, hlavně sladké?

misicka455
10. dec 2009

Ili já inzulín mám a pořád mi to skaká takže nemůžeš jíst vše musíš dodžovat dietku pořád 😒

ili5
10. dec 2009

A kde si to pícháš, to sama? Máš pero?

spagatice
10. dec 2009

Holky já jsem si dala k svačině banán, zmrzlinu a na to trošku pikaa. Tak zkusím měřit hodinu po jídle, to buse maso 😅

misicka455
10. dec 2009

Jo pichám se sama 4x denně . Ráno do břicha, odpo do paže a večer a večer do nohy 😉

beruskaveruska
10. dec 2009

ahoj nějak nestíhám a měřít budu až zítra dneska jsem celý den v pohybu 🙂

jo a už máme koupenej stromeček 🙂 🙂 🙂

spagatice
10. dec 2009

Ty jo tak po hodině po takové sladké bombě mám 5,1 😀 To mám radost

Veru fakt, my ho koupíme až těsně před vánoci, kupujeme jen malej. Velkej koupíme příští rok, aby měl Miki překvápko 😉

misicka455
10. dec 2009

My chceme v obotu někde mrknout na stromky. Minule jsme to kupovaly chvilku před vánocema a už byly přebraný 😒

Romi já chci tvoji cukrovku 😉

janni.ka
10. dec 2009

spagi super výsledek z měření 😉 😉

ili ananas má 100g má 10,10 sacharidů já ho měla taky pokaždé ke svačině a je výbornej 😉 😉

seb neskončila sem v práci sem pořád zaměstnanec na nemocenské,no nebudu to řešit vemu to příští st na gyndu stejně mi ten odchod na mateřskou tak vychází,jen sem myslela že dojedu do konce prosince,ale neva.

holky my jedeme pro stromeček zííííítra 😀 😀 už se těším,jen by mohlo sněžit jak slibují 😉

ili5
10. dec 2009

Já mám stromek nazdobený. Koupila jsem umělý, velký. Živý nechci, chodíme na kradačku někdy, ale mám vše nove včetně koberců a ta smůla a bordel z jehličí, no teď v těhu se mi v tom nechce babrat. Ale mám větvičky natrhané ve váze, atk trošku vůně bude vánoční. Nebo na ten stromek pověsím voňavý stromeček 😀 , fůůůůj.
Dovařuju na večeři chlupaté knedlíky se zelím, polité špekem, cubilí. Zelí snižuje cukr, tak jsem pak zvědavá. Ten annanas jsem nakonec neměla, jen 1 banán. Dnes jsem toho nesnědla moc, snídaně 1 rohlík se šunkou výjmečně a udržela se a sýrem tvrdým, těhu čaj neslazený, polévka a nanán, n\yní večeře. Jak do sebe nemůžu házet co chci, tak nemám na nic chuť. V poradně jsem přibrala za 14 dní jen 0,5 kg. 😒

beruskaveruska
10. dec 2009

holky tak já jsem na původní váze nemám hore ani kilčo tak nevím, ale já mám metrák takže má mimoušek z čeho čerpat 😀

stromeček my jedině živý 🙂 loni jsme měli za 600,- a letos máme mnohem větší za 200,- z holedeče přímo od lesáků a fertig 😀 kdyby bylo po mém klidně bych ho nazdobila, ale jak se topí (my teda ještě pořádně nezačali) tak to pak není ono a moc pak nevydrží. já pod stromek dávám takovou filcovou vánoční kulatou podložku a v poho 😉

spagatice
10. dec 2009

Holky já jsem se za úterý - čtvrtek konečně dostala na +0,5 kg za celé těhu a dneska jsem byla zase na +0 kg, takže nebojte, přibírat nemusíte, jsou to takoví malí parazítkové ti naši drobci.

Veru a mají v Holedeči i menší stromky, nebo prodávají jen velké? Že by jsme tam taky zajeli víš 😀

misicka455
10. dec 2009

_My máme plovoučku takže pod stromkem častěji vysaju 😀

beruskaveruska
10. dec 2009

Romčo my máme asi tak 230cm, ale když maj velký tak ti ho uříznou jak potřebuješ ten náš měl minimálně 3m tak nejsou ani vysoké stropy v paneláku 😀

spagatice
10. dec 2009

Jé já jsem myslela ale úplnýho prťavce 😀 , tak půlku z toho vašeho, i když za tu cenu, proč nemít většího že 😉

beruskaveruska
10. dec 2009

tak večeřím krajíček chleba a na tom trocha pribináku

beruskaveruska
10. dec 2009

holky jdu si pustit telku do ložnice tak čus bus zítra 🙂

misicka455
10. dec 2009

Holky dobrou 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre