Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misicka455
13. dec 2009

Jasan to byla tá mrkev nezdá se, ale je sladká takže s mírou 😉

Já jdu na to uzené 😉

ili5
13. dec 2009

Ahoj, ani hrách? Tady vážíte i co sníte a zapisujete? No to bych nedala, to už bych raději fakt jedla jednou denně, jsem zvědavá co mě v ten čtvrtek čeká. Chtěla bych se s ním domluvit, jestli by mě nevyškrtl a nechodila bych někde blíže bydliště. Je to fakt daleko, hodina cesty\ tam a hod zpátky, půl dne v čekárně... A stejně po porodu zž at cukrovka není, že? Znáte někoho komu pokračovala cukrovka i po porodu? Nebo hned vymizí sama? Abych se tam pak netahala i s miminem, to určo neeee.

misicka455
13. dec 2009

Pár připadů, že po porodu zůstala znám tady z kona, ale je jich fakt poskromnu 😉

Hrách můžeš, ale v malinkém množství 😉

seb
13. dec 2009

ili: já nevážím, prostě něco sním a pak se otestuju a když by to bylo špatný tak už si to nedám nebo si dám míň
já taky jezdím přes hodinu, když je zácpa do diaporadny, ale zas tam jedu jen jednou za měsíc, tak to už ty dva měsíce vydržím, po porodu by měla cukrovka zmizet, ale prý se může do deseti let znova objevit, tak doufám, že nás to žádnou nepotká, já už jí pak nechci ani vidět , ale budu mít takovej absták po sladkým, že se tím budu určitě nějakou dobu dost cpát, ...doufám, že nám to diadr. nezakáže po porodu, jakože to jde miminku do mlíčka 😖

pani_haf
13. dec 2009

Holky, dr mi řekla, že se dieta drží ještě v šestinedělí ☹, ale ještě to zjistím.

misicka455
14. dec 2009

Žádný šestinedělí prdím na to. Mě dr. řekla, že porodem placenty mizí moje cukrovka.

janni.ka
14. dec 2009

😀 😀 😀 😀 😀 misi správně taky se na to můžu vybodnout-žááádný šestinedělí podle mě to některá dr říká že to moc prožívá 😀 No uznejte když jedna řekne to a druhá ono 😉

beruskaveruska
14. dec 2009

ahoj jak se máte já vás ted nestíhám 😀 budu ještě péct 😀

jo z minulý týden jsem neměřila budu až tento neb mám posledních 8 proužků a na profil jich potřebuju 6 takže tak 😉

misicka455
14. dec 2009

Holky mě je ndeska po ránu zle takže budu asi jen na piškotech 😒

olgas
14. dec 2009

na dietu v šestinedělí taky prdím.

misicka: Chudáčku ☹ snad se ti udělá líp.

spagatice
14. dec 2009

Ahoj holky,
tak to já se jim na nějakou dietu v šestinedělí můžu taky pěkně vykašlat. Budeme potřebovat nabrat sílu po porodu a taky z něčeho tvořit mlíko ne, tak ať dají pokoj 😠

seb
14. dec 2009

ahoj holky,
tak mě taky dr. nic o šestinedělí neříkala a kamarádka měla těhucukrovku a hned po porodu šla na pohár ;)
spíš mě napadá, jestli to ta dr. paní haf neřekla kvůli malému, že jako by neměl skrz mlíko třeba zpočátku ten cukr dostávat?

ili5
14. dec 2009

Ahoj holky, tak mě je taky dnes špatně, motá v hlavě, slabo. Mám tu neteř od včera a odpoledne jsme cjtěly jít do města, nejdu nikam, není mi dobře. Asi tlak venku špatný, tak mám zas nízký. Udělal jsem si silný čaj, ale moc lépe není. V noci jsem zas do 2 nespala, dnes jdu na tu večeří skorát, tak se po cestě stavím do lékárny pro kapky do nosu, nebo se mi v noci ucpává a pusou dýchat neumím, tak jsem vzhůru furt. Tak budu v noci kapat.
Jinak tu dietu nijak nedržím moc nyní, tak po porodu už vůbec ne, já tam teda ani nepojedu, je to dálka a určo tam do špitálu miminko tahat nebudu, je atm čakačka celký den. Pošlu jim pak přístroj po chlapovi, no uvidíme jak to bude, je to ještě daleko. Ve čtvrtek mi možná spadne brada 😀

radushka
14. dec 2009

Ahoj holky, tak se přidávám do klubu 😠 . Hodnoty mám docela jakž takž, ale dneska jsem měla na snídani chleba s pom. máslem a suchý salám a hodnota vyletěla na 9,3 a za 5 minut na to klesla na 7.3 no a na oběd jsem měla čočku na kyselo s 1 krajíčkem chleba a zase to stouplo na 10.5 a za 5 min kleslo na 9.1 .Tak mi to prosím vysvětlete, protože jsem z toho fakt šatná.Jinak mívám hodnoty od 4.7 do 7.5 (minimálně) . Může to být tím glukoměrem?
Omlouvám se, že vás nedočítám, dneska nestíhám, ale určitě si vás dočtu.Dík moc za nějaké vysvětlení 😉

misicka455
14. dec 2009

Holky tak já jsem dneska na banánech , piškotech a vánočce a nechci vidět ty hodnoty, ale nic jiného nepozřu 😒

Radushka mě dr. říkala, že vždy první hodnota platí. Ale taky jsme parkrát vyzkoušela se změřit a pak třeba z druhé ruky a hodnoty byly dost jiné, ale dr. mi na to nic neřekla, že by to mělo být přístrojem 😒

radushka
14. dec 2009

Tak jsem se teď vrátila od mojeho obvoďáka a ten mi řekl, že je to tou čočkou, že má hodně polysacharidů. Tak já už vážně nevím, co mám jíst ☹ .je mi z toho úplně smutno 😢

olgas
14. dec 2009

co máš z toho misicko, já jsem přišla vyhladovělá z kurzu, a snědla jsem chleba s pomazánkovým máslem 2ks, ale takové menší hned z kraje chleba a ještě navrh k tomu velký pribináček banánový. Te´d hledám kolik, že má těch sacharidů, ale bohužel to na obale není, tak to kašlu. Akrorát zítra si beru krev, tak doufám, že to tam nebude poznat. 😉

misicka455
14. dec 2009

Raduska nejlepší je jíst maso a maso a zase maso 😀

radushka
14. dec 2009

misicka: no jo, jenže my máme doma horu mandarinek (Mikuláš přinesl ještě ii tento víkend) a já je fakt miluju.tak mi řekněte, kdy si můžu dát aspoň jednu? nebo jogurt a tak? Na mase přece nemůžu vydržet ještě 2 měsíce. Sakra. A to jsou zrovna vánoce - svátky obžerství 😠

radushka
14. dec 2009

Jo a holky, když si večer po večeři (asi hoďku) dám třeba právě tu mandarinku, tak hodnotu ráno budu mít vyšší než kdybych si to nedala? Já myslela, že tělo to přes noc spál 😕 ? Jsem si i říkala, že si na večer dám třeba kousek cukroví nebo tak 😅

evca82
14. dec 2009

ahoj holky,

ja si zase dala k obedu to co vcera a hodnota mi zase vyskocila, ja jsem ale taaak nepoucitelna 😠

Radus ja jim naposled kolem desaty.

misicka455
14. dec 2009

Taky se snažím jíst kolem desáté naposledy a by tělo nehladovělo. Mandarinku si dej na sváču. Třeba jeden bílej jogurt a mandarinku 😉

beruskaveruska
14. dec 2009

ahoj tak já si k večeři dala 5 pidi knedlíčků a trochu koprovky jedla jsem kolem půl 7 a holky mě jě hlady špatně je to možný???? jdu si vzít půl krajíčku chleba s máslem

spagatice
14. dec 2009

Veru jak říká naše sestřička, hlavně nehladovět, klidně si dej ten syrový květák 😀

pani_haf
14. dec 2009

Ahoj všem, jak sjem včera psala, že dieta je nutná i v šestinedělí, tak je to pravda, to mi řekla moje diadr a to chodím do nemocnice do Ostravy, je možné, že jinde to neplatí, ale mě to napsaal do papírů do porodnice. A do 3 měsíců po porodu je nutné nové OGTT. To je hnus!

radushka
14. dec 2009

tak po večeři - 2 bramboráčky a jakoby čína - hodnota 7,4. Tak já už fakt nevím ☹ . Uvidím, co ráno, ale jsem úplně zoufalá, co jako mám teda jíst. No a s dietou ještě v šestinedělí mě ani nestrašte 🙄 .Už teď odpočítávám, kdy si pořádně dám na co mám chuť 😠

radushka
14. dec 2009

jo a holky, vy na snídani vstáváte jako schválně? já snídám až se probudím, takže třeba až v 10 😅 , nno a pak mám oběd ve 12.To je jako šatně? Nedovedu si představit, že bych vstávala v 7, jenom kvůli jídlu 😕

pani_haf
14. dec 2009

Rady-já vstávám v osm a po osmé jím a za dvě hodiny se měřím 😀

evca82
15. dec 2009

Zdravim 🙂

tak ja si dneska udelam asi malej profil na veceri, me uz to mereni prestava bavit.

Jako jeste diety v sestinedeli jo? to teda jako NEEE 😠 😠 ja se tak tesim na cokoladovyho muffina, na fidorku a dalsich tisich dobrot 😀
Nam rikala sestra myslim, ze se znova OGTT dela do sesti mesicu po porodu, no predstavu ze budu pit ten humus jeste znova, je taky fajny.

Radus ja vstavam na snidani(vstava manzel, takze jsem stejne vzhuru), ale o vik. si prispavam.

janni.ka
15. dec 2009

ahoj holky,

pani haf mě aky dia dr říkala že do 6měsíců si ten hnus vypiju znova,tak se těším 😖

Radu já teda na snídani taky nevstávám,až se vykopnu tak se nasnídám,pak za 2-3hod sváča,za 2hod oběd,tohle se snažím dodržovat ty odstupy a na papíře co mám od diadr je že mezo hlav.jídly má být 4-5hod rozestup 😉

Evi tak o tom jak se těšíš jak se nadlábneš toho nač máš chut mi ani nemluv a držet to ještě v šestinedělí jo?to ani náhodou 🤐 🤐 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre