Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

pani_haf
17. dec 2009

Jani-dej si mezi kolena koj. polštář nebo třeba peřinu,t o tě udrží na boku 🙂
Já už vařím, hrachovku a kuřecí masíčko 😀

olgas
17. dec 2009

holky, já jsem z Olomouce a včera večer byl ve městě pěkný kolaps, než čekat hodinu na autobus, tak jsem šla pěšky. Ty dárky nám asi taky nejsou nějak dané 😀

Jinak s polštářem mezi kolenama na boku už spím strašně dlouho. Ten malý polštářek je super, protože když máte kolena na sobě bez polštářku , tak moc tlačíte na bříško. Poradila mi to hned na začátku kamarádka a dodneška ji za to děkuji.

Já mám zase problém se v noci otočit z boku na bok, jak mě tak bolí ty kyčle, tak nemůžu třeba ani nadzvednout zadek, abych se mohla otočit na druhou stranu. no hrůza, a jenom na levém boku nevydržím celou noc.

jannika: zpětně se zjišťuje nějaký průměr toho cukru v krvi, bývá to v procentech. Tak doufám, že mi to vyjde. jestli ne, tak mě picne.

pani_haf
17. dec 2009

Olgas-na ty kyčle existují dobré cviky, my to cvičíme v těhu cviku a zatím mě nic nebolí, mrkni na net 🙂

olgas
17. dec 2009

pani_haf: moc díky za radu, zkusím se podívat. snad něco najdu 🙂

evca82
17. dec 2009

holky, tak me po skoro pulce tabulky horky cokolady+jogurtu byla glymca 5,7 😀

zato rano me to vylitlo po snidani, jenze ja to tusila, jsem se vykydla u TV, coz nemuzu.

pani_haf
17. dec 2009

Evco-to je super hodnota 🙂
Na té profilové fotce mi hrozně připomínáš jednu moji kamarádku.

spagatice
17. dec 2009

Ahoj holky,
já jsem si dneska dala k snídani kousek vánočky s máslem a čtyři malé kupované buchty s povidly a po hodině mám 6,7. Takže jsem v normě 😉

janni.ka
17. dec 2009

olgas tak to vím o čem mluvíš 🙄 ty kyčle mě teda bolí taky a jak ☹ míč nepomáhá,joga pro těhule taky ne,tam pěkně trpím jak ležíme na zemi a máme se otočit,fakt slast 🙄 🙄 s polštářem mezi nohama spím taky 😉 vypadám jak když čůrá pes,nohu tak vysoko 😀 😀 😀

Evco teda ty mě štveš jako 😠 já blbej koblih a tak to vyskočí a ty rovnou půl čokolády 😠 😀 😀 ale super že to je v poho 😉

tak že by mi ten koblih vyskočil tím že sem sedla po jídle k PC 😀 😕

baby vy mě štvete jako,spagi si dá buchty 😠 😀 a spagi cos dělala po snídani?To se mám jako najíst a jít ven dělat kolečka kolem baráku bo co 😕

janni.ka
17. dec 2009

tak oběd-zelnačka,brambory-flákla sem si to na talíř bez vážení-teda zvážila sem je a když sem viděla tu trochu tak sem si nandala víc 😀 a 1kostička filé v trojobalu a kyselá okurka=6,3 😉 😉 a to sem si zobla i cukroví 😀 sem dělala suky kokosové a tak co kdyby to nebylo k jídlu že 😀

pani_haf
17. dec 2009

Jani-já to jídlo už nevážím, třeba teď jsem se dorazila cukrovím, takže průser ☹

pepita52
17. dec 2009

ahojte baby ja som dnes bola na poradni a mi povedali ze mam zviseny cukor na 7,50 mam dietu len neviem co možem lebo ked zacalo hovorit co nemožem nic ma nenapada co možem

pani_haf
17. dec 2009

Ahoj pepito-mrkni na celou diskusi, jsou tu i odkazy na jídlo a vaření.

janni.ka
17. dec 2009

pepita ahoj,no mě dr řekla že nemám jíst sladký,sladit čaj a nepít sladký vody,pak můýeš pečivo-ale jen určité množství-což já teda taky nevážím,bo ten krajíc odpovídá docela tomu co sem snídala dřív.Bacha na chleba tmavý,někdy je obarvený karamelem tutíž taky cukr,koukni na net 😉 a tobě dr nedal takový leták kde je rozepsáno kolik sacharidů k obědu večeři svačinám a tak?Je tam i to co můžeš baštit.

pani hafa budeš se měřit?Ono to někdy vypadá strašně a pak píšete hodnoty dobrý 😉

evca82
17. dec 2009

jani, ale to byla horka cokoska 🙂

ja ten svuj organismus nechapu, po cokolade v pohode, ale treba v mnozstvi chleba se musim hlidat a vubec nemuzu salamy.

spagi a jeji hodnoty je no comment, ta je tady stejne omylem 😀 😀

radushka
17. dec 2009

Holky a jak píšete, že doufáte, že vám to dopadne dobře, tak to jako znamená, že byste třeba přestaly s dietou 😨 😕 .To asi ne, že 😅 .To spíš asi aby vám nedal inzulín, že 😅 .
Já mám dneska úplně rozhozený stravovací režim.Snídaně v 7:30, sváča v 10:30 (jenže to jsem si koupila ve městě gyros 😉, takže hlad jsem neměla).No a oběd si dám až teď.Což je asi dost pozdě 😖 .Tak jsem zvědavá, co to udělá po měření.Ale tak zas jestli bude málo, tak si smlsnu nějaké cukrovíčko 🙂 .
Abysme pak nedopadly s podmírovýma mimča po takové dietě 😠

janka2110
17. dec 2009

baby to nesmiem teraz sladkosti???ja som teraz totiz dojedla nugetu 😒
No ja idem az v utorok doktorovi takze neviem co mozem a povedala som si ze dovtedy zjem vsetko sladke co mame,lebo potom uz nebedem moct.co sa moze stat???

pani_haf
17. dec 2009

Holky, já odházela trochu sněhu kolem baráku, tak třeba se ta hodnota po sladkém sníží 🙂

efii01
17. dec 2009

Ahoj Holky, byla jsem na testeh na cukrovku minuly tyden, sestricka mi rekla, ze vysledky poslou me gynekolozce, takze do ted nevim, zda testy byly ok, kdyby dopadly spatne, tak mi asi daji vedet, ze??? Na gyndu, do poradny jdu az pristi utery.

misicka455
17. dec 2009

Ahojky holky,

to byl zase den ve tři hodiny mě probudil šílenej hlad, ale takovej jak se vám z hladu chce z ¨vracet tak jsem snědla kousek buchty , ale do šesti jsem se stejně převalovala v postely a moc nespala. Pak se mi udělalo znovu špatně, ale tak jinak až jsem valila zvracet to už je podruhé za tento týden vůbec to nechápu. Nejhorš na to bylo, že jsem se musela oblíkat a jet do porodky na kontrolu a pak ješté do¨dia poradny. Ráno jsem už do sebe nic nedostala jak mi bylo blbě.Přijely do porodky chudáka manžela vyhnaly ven, že ani v čekárně nesmí být když nejsou ty náštěvy 😒 Hnedka nás vzaly na monitor a hodnoty opět ukazkové , malá se zase celou dobu snažila ty sondy odkopnout.Pak znova do čekárny naštěstí jsme měla dva suché rohlíky tak jsme je zblazla už jsem začala mít hlad. Na doktorku jsme čekaly skoro hodinu nevím co dělala, ale asi byla u přijmu jelikož jim tam jedna kočena dojela něco před nama a rodila. Tatínek snama byl chvilku v čekárně a byla sranda ho pozorovat jak byl roztomile nervozní.
Paní doktorka byla mladounká , ale strašně přijemná a musím říct , že vyšetření bylo super. Monitor, utz koukala i na průtok pupečníkem, měřila malou /no malá máme o 200g víc než minule, takže příště pokoříme hranici tří kil/
ptala se zda máme nějaké problémy a pak klasické vyšetření na koze. Závěr asi takovej , jsme otevření víc než minule, ale malá že je ještě vysoko. Bříško nám klesá a bohužel proti těm bolestem v rukách nic není jen vydžet.
Díky cukrovce a srdíčku by viděla porod na vyvolaní za 14 až tři týdny jestly neporodíme samovolně. Malá bohužel otočená pořád není a mám strach, že se ani neotočí takže za týden kontrola a uvidíme zda to půjde na normální porod či císaře. Takže první týden v Lednu by jsme ji začaly vyhánět 😉
Mám už výsledky ze stěru na toho streptokoka a naštěstí ho nemáme aspoň něco. Celkově jsem odcházela s moc dobrým pocitem i když jsme tedy tam strávila ńěco přes dvě hodiny.

V dia poradně dobrý jen jsem dostala trochu sprduk jak mi bylo blbě tak jsem snědla ty dva rohlíky a nedala inzulín takže hodnota vyletěla. Ale jinak za profily byla zase odměna tak se to vykompenzovalo 😀 😀 😀 Už jsem se sněma rozloučila a prý se uvidíme na zatěžovém testu po šestinedělí.
Tak to jsem se tedy rozepsala , jdu do sprchy a jdu si lehnout jsem grogy.

evca82
17. dec 2009

Miska, tak to je dobre, ze KO dopadla dobre 🙂

Tak si hezky odpocin po narocnem dni, at naberes silu.

Holky zkousely jste nejaka delat si pudink? ten z prasku myslim. kdyz bych do nej nedala cukr, tak by to nemuselo bejt tak hrozny ne?

dai
17. dec 2009

ahojte,
ja som mala gestacnu cukrovku - hodnoty prveho testu len trochu nad normal. ale musela som dodrziavat normalnu myslim 21 jednotkovu dietu - dostala som taky genialny papierik od lekarky kde som si mohla merat ktora potravina ma kolko jednotiek a podla toho zostavovat denny jedalnicek.
Cokoladu a normalny cukor som mala ale zakazany...
ja som zavisla od cokolady, ale kvoli babu som si povedala ze to vydrzim, ked nebudete dodrziavat dietu moze sa vam narodit velke babatko, ktore ale nebude dobre vyvinute 😒 takze si radsej davajte pozor...
na kontroly som chodila raz za mesiac, pred porodom kazdy tyzden - uz som nikdy nemala test nad normal ale aj tak som to musela dodrziavat az do porodu - dokonca aj v nemocnnici mi davali hnusne jedla kedze som bola mamicka s gestacnou cukrovkou ( myslim po porode ) ☹

pani_haf
17. dec 2009

po cukroví 7,5 nic moc ☹

dai
17. dec 2009

evca, ten puding je hnusny bez cukru...skusala som... ☹
mozem vam odporucit dia cokoladku jahodovu - zabudla som uz zancku, ale chutila ako naozajska - jedna z mala 🙂

inak co som este chcela napisat, narodilo sa mi zdravucke dievcatko, ta chvilka odtrhania si sladkeho od ust, nebola nakoniec taka dlha ( ked si to date do rovnosti so zivotom vasho dietata ktoremu mozte zdravie poskodit, tak to trvalo len sekundicku 😉 )

radushka
17. dec 2009

misicka: a to už teď nebudeš na dietě? To asi ne, že 😉
janka:jj, nesmíš vůbec sladké (jenže sacharidy jsou skro ve všem, takže i obyčejné jídlo může být problém - u mě to byla blbá čočka na kyselo 😠 ). Radši bych to s tím sladkým ubrala, ať nemá prcek nějaké blbé hodnoty (rozměrové).No ale přísnou dietu bych taky začala držet až po rozhovoru s dr.Ještě si užij 😀

evca82
17. dec 2009

dai je mi jasny, ze to nebude zadna mnamka, ale zase neco novyho zkusit 😀

ja bastim tu cokoladu hořkou a je v ni 80% kakaa....to nam rekla i v poradne, ze obcas muzem. a cukr po ni mam ok. s tim zdravim miminka mas samozrejme sto pro pravdu.

janni.ka
17. dec 2009

dai mě teda dr zdůraznila že nic dia nejíst ani jogurty ani čokolády nic 🙄

evi to je jak krupicová kaše,taky ji nesladíš 😉 já bych si do toho pudinku dala aspon lžičku marmelády 😉

misi tak tos měla náročný,blbě a ještě musíš někam jít,ale co závidím že za 14 dní až 3týdny budeš bez diety,neptala ses na to dr jestli ji musíš držet i po porodu?

tak to se taky těším na další test,fuj hnus sladkej a co jako když to bude blbý?To jako by byla klasická cukrovka nebo co 😕

evca82
17. dec 2009

tak jsem si do nej dala pulku mandarinky, a bylo to docela dobry, akorat nevim na jak dlouho me to zasyti.

spagatice
17. dec 2009

Jani já jsem po snídani seděla celou dobu u PC 😅 Já si myslím, že když ty hodnoty budou vysoký i po šestinedělí, tak už to bude normální cukrovka. Jentě se nebude brát hranice 7,8 ale vyšší 😉

Dai nestraš nás tady jo, už takhle jsme z toho na prášky 😒 Důležitý je, aby nám ty hodnoty nelítaly vysoko. Ale cukr můžeme taky, i když ho doktoři "zakazují", vždyť je i v ovoci. Já mám od doktorky třeba dovolený sladký jogurty, protože podle mých profilů vidí, že mi to jídlo tolik cukr nezvedá. Sama mi dovolila občas i palačinku. A pokud si dám něco sladkýho a pak se sama změřím glukometrem a vidím, že ta hodnota je nižší, než když bych si dala třeba dva chleby se sýrem, tak mi řekni, proč bych si ten cukr nemohla taky dát. Stejně se mu nevyhnu. Dává se přeci i do jídla (např. do omáček apod.). 😉 Hlavně se musíme hlídat a to pořád, protože se to může ze dne na den zvrhnout a pak by nám nasadili inzulín. Ale já jsem přesvědčená, že pokud my tady píšeme doktorce do profilů pravdu a pravidelně k té doktorce chodíme, tak jsme dost hlídané. A to právě proto, aby mimča byla v pořádku.

radushka
17. dec 2009

mně taky říkali, že se dia výrobky nesmí - je to jiný typ cukrovky nebo co.
V té krupici jako takové je ale taky cukr - jako v mouce třeba.je ta mrcha prostě všude 😠 , to si normálně ani člověk neuvědomí 😒

spagatice
17. dec 2009

Radushko je to jiný typ cukrovky. A my to nesmíme, protože jsou tam i různé látky, které nahrazují ten normální cukr, které nejsou dobré pro mimčo. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre