• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenská cukrovka

9. októbra 2017 
Jani to je pěkná hodnota . Já ještě půlhodky a chci se změřit po jitrnici :wink:
18. dec 2009 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kjucukovna - já jsem si koupila tu nejlacinější váhu jaká v obchodě byla :slight_smile: (ted se mi hodila při pečení).
A byla jsem pečená vařená na stránkách www.tehotenskacukrovka.cz a taky flora.cz (tam je úžásná kalkulačka na sacharidy).
Diabetická dieta v těhotenství je dost opruz, ale člověk to dělá pro miminko takže se to dá vydržet.
Každé tělo reaguje jinak, takže někdo si dá normální oběd a má hodnoty v normě, já si dala kousek rohlíku a měla jsem tak tak hodnotu.
Držím palce!
18. dec 2009 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky,
tak já nes volala do diaporadny, jaký mám hodnoty po inzulínu, no řekla jsem dr. že jsem zmněnila snídaně a že nejvyšší hodnotu mám 6,5 po snídani a že teda jsem píchat nezačala a ona, že jestli se to udrží, tak nemusím, ale že se to může ještě zhoršovat, tak uvidíme
:wink:
18. dec 2009 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misi tak co jitrnice?jak dopadlo měřeníčko?Tý jo ale tu bych si taky dala :grinning: hned v po ji koupím a udělám k obídku,mnam :wink:

koukám na filmík Anděl páně a už se vánočně nalaďuju :grinning: večer razíme do kina Avatar tak sem zvědavá jaký to bude.Hlavně se musím doma nadlábnout-udělám grilovaný kuř.stehna :stuck_out_tongue_closed_eyes:

editah jo jo na tu floru mi radila i moje dia dr chodit když nebudu vědět,tam sem si zadala a opsala ovoce a zeleninu kterou baštím kolik má sacharidů :wink:

a já mám digitální váhu z Tchiba když byla ve slevě :grinning: a je taky super :slight_smile:
18. dec 2009 o 15:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
seb tak snad to bude dobrý :wink: hodnoty máš dobrý-šikulka si :wink:
18. dec 2009 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak jitrnice jedna a půl, malí kousek chleba a 4 malé okurky po hodině a 15 min , bez pohybu jen sezení u pc hodnota 4,6 :wink:
18. dec 2009 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj kočky, vy jste toho naklecaly, nedočítám, je toho hodně.
Takže jsem včera ve fakultce nafasovala inzulín, píchat 3x denně, ráno 5-6, v poledne 2-3 a večer 2-3 jednotek. Tak jsem se odtamtud odhlásila, že budu chodit k nám do Karviné, moc mě pustit nechtěl, zavolal další doktora, byli na mě 3 doktoři, ale já se nedala. Určo mi doporučili rodit u nich v efakultce, že jinade to doktoři nechtějí rodit diabetičky, že malý pak asi dostane infuzi a já taky, a tam si to pohlídá přímo doktor diab. a tady by mohli po porodu ho sanitkou převážet tam k nim. Dnes jsem byla u té nové diabetičky a včera odpoledne taky , no a mám zvednuté dávky, jelikož mi to ani po inzulínu neklesá a pohybuju se kol. 10. Měřit se mám 7x denně a píchnout, podle toho kolik naměřím na lačno, sama si to zvedat a pak za půl hod. se najíst a za 2 hod změřit.
V pondě+lí jdu k ní na odběry krve, nějaký velký rozbor, nafasovala 100 jehel do pera, 4 krabičky testovacích proužků , Takže můžu testovat. Prý bych měla zkusit kol 2-4 ranní jak budu vzhůru. A mám počítat, že kolem 35 tt do 37 tt bude nejhůř a hodnoty se budou zvedat. A v 80% ve fakultce pacientek takových porodí do 3
7 tt, hormony se budou bouřit více. NO moc dobré zprávy nejsou....
18. dec 2009 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ili no moc dobrý zprávy to nejsou, ale máš to jen na chvíli, když jsi 35tt, to už zvládneš a malej je už určitě dost veliký :wink:

Miško super hodnota, ať žijou jitrnice :grinning:

Holky dneska jste vůbec všechny takové šikovné a ty hodnoty máte v pohodě.

Ty jo a já už tu mám zase poslíčky, tak se jdu odvalit na gauč, ať se trochu uvolním :wink:
18. dec 2009 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
editah222 dík za tipy, kde sehnat informace

takže váha mi stačí nějaká obyčejná ??? nemusí být žádná extra drahá?

no mám z toho docela strach, jak se naučim co můžu a nemůžu jíst ....
18. dec 2009 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misi tak to je super hodnota :wink: :wink: já po rizotu taky seděla u pc ale jeden pohyb sem měla-pusou a to zívání :grinning: :grinning: :grinning:
18. dec 2009 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ili jak píše spagi máš to jen na chvilku :wink: to zvládneš :wink:

kjucukovna-nejlepší máš digitální teda podle mě a stačí nějaká obyč a víš co pak ji užiješ i v kuchyni pokud teda žádnou nemáš,já ji měla koupenou už dýl bo sem na ni vážila třeba na buchtu suroviny nebo tak,ale určo si nějakou kup i když já se teda váhou neřídím,jím dá se říct normálně jen bez sladkýho a až na ten koblih co mi to vylítlo je to zatím dobrý-musím to zatukat-tuk tuk :grinning:

holky valím na film Avatar tak pááááááááá
18. dec 2009 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak jsme si za odměnu na sváču dala dva kousky bábovky a taky v pohodě :wink:
18. dec 2009 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
J8 teda nic nevážím, najím se až so syta. Dala jsem si nyní 2 krajíce chleba se šunkou a okurkou, za 2 hod uvidím. Před půl hod píchla 2 jednotky inzulínu. Já měla zas ráno 3 kousky cukroví a včera taky a více :grinning: . Holky, aby už to bylo za náma a nedostaly jsme to ani jedna po porodu!!!! Hlídat čas kdy píchnout, kdy najíst, chudáci Ti co nmají normál cukrovku už několik let, a ty čekačky v čekárnách je hnus....
18. dec 2009 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Škoda, že v těch čekarnách nemají těhule přednost minule jsme tam čekala dvě hodiny a docela už mě to s.....o a ke všemu někteří lidi jsou čunata kašlou prskaj a ani si nezakryjou čunu.
18. dec 2009 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Spagi-ty se nám ještě rozrodíš :slight_smile:
18. dec 2009 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky ted mě napadá, to vlastně nemůžu ani bramborový salát na štedrý večer??? když je tam sterilovaná zelenina a v majolce je taky cukr.... :unamused: jak to budete dělat Vy???????
19. dec 2009 o 07:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Na štedrej den nejsem diabetik :wink:
19. dec 2009 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky,

tak ja dneska delam profil, tak drzte palce :slight_smile:

ja si na Stedrej den spojim salat jogurtem bilym a my sterilovanou zeleninu nedavame, ale normos uvarenou (mrkev, celer, petrzel).

Ale jinak jak pise Miska - na Štědrej den nejsem diabetik :grinning:
19. dec 2009 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky

evi tak držím palečky na profil :wink:
misi tak to máš pravdu jak tam v čekárnách prskaj,bych jim jednu liskla :angry: :angry:

přidávám se k holkám-na vánoce se neomezuju,dám si normálka salát i řízek :wink: mnam už se na to těším,ještě to tak si budu vánoce a jednou se nic nestane :wink:
19. dec 2009 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mno, tak zatim dobry, ale druha snidane tedy hranicni 7,4 ale hlavne ze to je v limitu :grinning: ted se narvu na obed, ale pak se pujdu projit, tak to vychodim, snad :slight_smile:
19. dec 2009 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, tak já si kopuila i salát vlašák 20 dg a jedla na véču. Na vánoce budu chovat normálně. J8 profil dělám celý týden. Včera jsem po večeři snědla věnečky 4 ks a ve 22 hod se musím taky měřit, 9,3 :grinning: .
Bramborový salát dělám jen s čerstvé zeleniny, mrkev, celer, petržel, si ji sama uvařím. Ta sterilovaná mě nechutná, je to pak jak salát s Tesca. Dávám i salám dietní do salátku. A kapříka, to si pochutnám, už se těšším. Dnes musím dobalit dárky a v pondělí dokoupita zbytek, ještě židli novoiu k PC pro dceru, jinak mám vše. Už jsem balila, ale je zoho moc, tak musím na etapy, záda nevydrží dlouho sedět.
19. dec 2009 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak my si taky vaříme svoji zeleninku na salát. Dám si trošku i s kapříkem a pak se dorazím cukrovím :wink:
19. dec 2009 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
J8 se jdu nyní měřit po obědě a už se třepu na cukroví, takže hned se nadlábnu, večer píchnu inzulín, tak to snad spadne :grinning: . papa
19. dec 2009 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ili ty me vzdycky pobavis :grinning: :grinning: ja po obede dobry 5,7 :slight_smile: ja cukrovi jeste neochutnala nechavam to na Stedry den :slight_smile:
19. dec 2009 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,

já se taky můžu na vánoce na dietu vykašlat, stejně docela odpovídá tomu, co jím normálně, protože ji moc nedodržuju :grinning:

Ili my jsme taky včera balili, teda manžel balil a já dávala úkoly, no a záda dobrý :grinning:

My si svoji zeleninu nevaříme, protože ji tam nedáváme, jen hrášek a ten koupíme v konzervě.

Evčo tak snídaní jsi se vešla a po obědě hodnoty krásný. Já budu dělat profil zítra :unamused:

Já doma cukroví zatím nechutnám, protože tu žádné nemáme, jinak bych chutnala :grinning:
19. dec 2009 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já jsem dneska užírala při výrobě kokosovích kmenů, ale pak jsme šla na půl hodky ven , ale měřit nebudu nebudu si kazik vánoční náladu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. dec 2009 o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takže koukám že salát si všechny dáte....a vy si dáváte i cukroví????
já jsem dneska první den na dietě, zjistila jsem to včera a zatím se řídím jen pokyny na tehotenskackrovka.cz, v pondělí si mám jít teprve pro žádanku do podolí a tam mi snad řeknou víc info... jak probíhá to první vyšetření v diabetologický poradně????

já se toho docela bojim, tak dneska jsem na dietě a mám hlad celej den :unamused: :unamused: :unamused:
19. dec 2009 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky Vám ty malý porce stačí ????
19. dec 2009 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kjucukovna jaký malý porce přesně myslíš?
19. dec 2009 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
spagatice , no podle toho vzorce co je na tom webu ....tam píšou doporučený množství sacharidů , třeba na svačinu jsem si odpoledne dala bílý jogurt s mandarinkou a mam stejně šílenej hlad :frowning2:
k obědu jsem měla čevabčiči ale asi jen se dvěma bramborama :unamused:

holky tak já fakt nevim čím se najíte, nebo už jste si zvykly???co si dáváte, když máte mlsnou??
19. dec 2009 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok