Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misicka455
18. dec 2009

Jani to je pěkná hodnota . Já ještě půlhodky a chci se změřit po jitrnici 😉

editah222
18. dec 2009

Kjucukovna - já jsem si koupila tu nejlacinější váhu jaká v obchodě byla 🙂 (ted se mi hodila při pečení).
A byla jsem pečená vařená na stránkách www.tehotenskacukrovka.cz a taky flora.cz (tam je úžásná kalkulačka na sacharidy).
Diabetická dieta v těhotenství je dost opruz, ale člověk to dělá pro miminko takže se to dá vydržet.
Každé tělo reaguje jinak, takže někdo si dá normální oběd a má hodnoty v normě, já si dala kousek rohlíku a měla jsem tak tak hodnotu.
Držím palce!

seb
18. dec 2009

ahoj holky,
tak já nes volala do diaporadny, jaký mám hodnoty po inzulínu, no řekla jsem dr. že jsem zmněnila snídaně a že nejvyšší hodnotu mám 6,5 po snídani a že teda jsem píchat nezačala a ona, že jestli se to udrží, tak nemusím, ale že se to může ještě zhoršovat, tak uvidíme
😉

janni.ka
18. dec 2009

misi tak co jitrnice?jak dopadlo měřeníčko?Tý jo ale tu bych si taky dala 😀 hned v po ji koupím a udělám k obídku,mnam 😉

koukám na filmík Anděl páně a už se vánočně nalaďuju 😀 večer razíme do kina Avatar tak sem zvědavá jaký to bude.Hlavně se musím doma nadlábnout-udělám grilovaný kuř.stehna 😝

editah jo jo na tu floru mi radila i moje dia dr chodit když nebudu vědět,tam sem si zadala a opsala ovoce a zeleninu kterou baštím kolik má sacharidů 😉

a já mám digitální váhu z Tchiba když byla ve slevě 😀 a je taky super 🙂

janni.ka
18. dec 2009

seb tak snad to bude dobrý 😉 hodnoty máš dobrý-šikulka si 😉

misicka455
18. dec 2009

Tak jitrnice jedna a půl, malí kousek chleba a 4 malé okurky po hodině a 15 min , bez pohybu jen sezení u pc hodnota 4,6 😉

ili5
18. dec 2009

Ahoj kočky, vy jste toho naklecaly, nedočítám, je toho hodně.
Takže jsem včera ve fakultce nafasovala inzulín, píchat 3x denně, ráno 5-6, v poledne 2-3 a večer 2-3 jednotek. Tak jsem se odtamtud odhlásila, že budu chodit k nám do Karviné, moc mě pustit nechtěl, zavolal další doktora, byli na mě 3 doktoři, ale já se nedala. Určo mi doporučili rodit u nich v efakultce, že jinade to doktoři nechtějí rodit diabetičky, že malý pak asi dostane infuzi a já taky, a tam si to pohlídá přímo doktor diab. a tady by mohli po porodu ho sanitkou převážet tam k nim. Dnes jsem byla u té nové diabetičky a včera odpoledne taky , no a mám zvednuté dávky, jelikož mi to ani po inzulínu neklesá a pohybuju se kol. 10. Měřit se mám 7x denně a píchnout, podle toho kolik naměřím na lačno, sama si to zvedat a pak za půl hod. se najíst a za 2 hod změřit.
V pondě+lí jdu k ní na odběry krve, nějaký velký rozbor, nafasovala 100 jehel do pera, 4 krabičky testovacích proužků , Takže můžu testovat. Prý bych měla zkusit kol 2-4 ranní jak budu vzhůru. A mám počítat, že kolem 35 tt do 37 tt bude nejhůř a hodnoty se budou zvedat. A v 80% ve fakultce pacientek takových porodí do 3
7 tt, hormony se budou bouřit více. NO moc dobré zprávy nejsou....

spagatice
18. dec 2009

Ili no moc dobrý zprávy to nejsou, ale máš to jen na chvíli, když jsi 35tt, to už zvládneš a malej je už určitě dost veliký 😉

Miško super hodnota, ať žijou jitrnice 😀

Holky dneska jste vůbec všechny takové šikovné a ty hodnoty máte v pohodě.

Ty jo a já už tu mám zase poslíčky, tak se jdu odvalit na gauč, ať se trochu uvolním 😉

kjucukovna
18. dec 2009

editah222 dík za tipy, kde sehnat informace

takže váha mi stačí nějaká obyčejná ??? nemusí být žádná extra drahá?

no mám z toho docela strach, jak se naučim co můžu a nemůžu jíst ....

janni.ka
18. dec 2009

misi tak to je super hodnota 😉 😉 já po rizotu taky seděla u pc ale jeden pohyb sem měla-pusou a to zívání 😀 😀 😀

janni.ka
18. dec 2009

ili jak píše spagi máš to jen na chvilku 😉 to zvládneš 😉

kjucukovna-nejlepší máš digitální teda podle mě a stačí nějaká obyč a víš co pak ji užiješ i v kuchyni pokud teda žádnou nemáš,já ji měla koupenou už dýl bo sem na ni vážila třeba na buchtu suroviny nebo tak,ale určo si nějakou kup i když já se teda váhou neřídím,jím dá se říct normálně jen bez sladkýho a až na ten koblih co mi to vylítlo je to zatím dobrý-musím to zatukat-tuk tuk 😀

holky valím na film Avatar tak pááááááááá

misicka455
18. dec 2009

Tak jsme si za odměnu na sváču dala dva kousky bábovky a taky v pohodě 😉

ili5
18. dec 2009

J8 teda nic nevážím, najím se až so syta. Dala jsem si nyní 2 krajíce chleba se šunkou a okurkou, za 2 hod uvidím. Před půl hod píchla 2 jednotky inzulínu. Já měla zas ráno 3 kousky cukroví a včera taky a více 😀 . Holky, aby už to bylo za náma a nedostaly jsme to ani jedna po porodu!!!! Hlídat čas kdy píchnout, kdy najíst, chudáci Ti co nmají normál cukrovku už několik let, a ty čekačky v čekárnách je hnus....

misicka455
18. dec 2009

Škoda, že v těch čekarnách nemají těhule přednost minule jsme tam čekala dvě hodiny a docela už mě to s.....o a ke všemu někteří lidi jsou čunata kašlou prskaj a ani si nezakryjou čunu.

pani_haf
18. dec 2009

Spagi-ty se nám ještě rozrodíš 🙂

kjucukovna
19. dec 2009

ahoj holky ted mě napadá, to vlastně nemůžu ani bramborový salát na štedrý večer??? když je tam sterilovaná zelenina a v majolce je taky cukr.... 😒 jak to budete dělat Vy???????

misicka455
19. dec 2009

Na štedrej den nejsem diabetik 😉

evca82
19. dec 2009

ahoj holky,

tak ja dneska delam profil, tak drzte palce 🙂

ja si na Stedrej den spojim salat jogurtem bilym a my sterilovanou zeleninu nedavame, ale normos uvarenou (mrkev, celer, petrzel).

Ale jinak jak pise Miska - na Štědrej den nejsem diabetik 😀

janni.ka
19. dec 2009

ahoj holky

evi tak držím palečky na profil 😉
misi tak to máš pravdu jak tam v čekárnách prskaj,bych jim jednu liskla 😠 😠

přidávám se k holkám-na vánoce se neomezuju,dám si normálka salát i řízek 😉 mnam už se na to těším,ještě to tak si budu vánoce a jednou se nic nestane 😉

evca82
19. dec 2009

Mno, tak zatim dobry, ale druha snidane tedy hranicni 7,4 ale hlavne ze to je v limitu 😀 ted se narvu na obed, ale pak se pujdu projit, tak to vychodim, snad 🙂

ili5
19. dec 2009

Ahoj, tak já si kopuila i salát vlašák 20 dg a jedla na véču. Na vánoce budu chovat normálně. J8 profil dělám celý týden. Včera jsem po večeři snědla věnečky 4 ks a ve 22 hod se musím taky měřit, 9,3 😀 .
Bramborový salát dělám jen s čerstvé zeleniny, mrkev, celer, petržel, si ji sama uvařím. Ta sterilovaná mě nechutná, je to pak jak salát s Tesca. Dávám i salám dietní do salátku. A kapříka, to si pochutnám, už se těšším. Dnes musím dobalit dárky a v pondělí dokoupita zbytek, ještě židli novoiu k PC pro dceru, jinak mám vše. Už jsem balila, ale je zoho moc, tak musím na etapy, záda nevydrží dlouho sedět.

misicka455
19. dec 2009

Tak my si taky vaříme svoji zeleninku na salát. Dám si trošku i s kapříkem a pak se dorazím cukrovím 😉

ili5
19. dec 2009

J8 se jdu nyní měřit po obědě a už se třepu na cukroví, takže hned se nadlábnu, večer píchnu inzulín, tak to snad spadne 😀 . papa

evca82
19. dec 2009

Ili ty me vzdycky pobavis 😀 😀 ja po obede dobry 5,7 🙂 ja cukrovi jeste neochutnala nechavam to na Stedry den 🙂

spagatice
19. dec 2009

Ahoj holky,

já se taky můžu na vánoce na dietu vykašlat, stejně docela odpovídá tomu, co jím normálně, protože ji moc nedodržuju 😀

Ili my jsme taky včera balili, teda manžel balil a já dávala úkoly, no a záda dobrý 😀

My si svoji zeleninu nevaříme, protože ji tam nedáváme, jen hrášek a ten koupíme v konzervě.

Evčo tak snídaní jsi se vešla a po obědě hodnoty krásný. Já budu dělat profil zítra 😒

Já doma cukroví zatím nechutnám, protože tu žádné nemáme, jinak bych chutnala 😀

misicka455
19. dec 2009

Já jsem dneska užírala při výrobě kokosovích kmenů, ale pak jsme šla na půl hodky ven , ale měřit nebudu nebudu si kazik vánoční náladu 😝

kjucukovna
19. dec 2009

takže koukám že salát si všechny dáte....a vy si dáváte i cukroví????
já jsem dneska první den na dietě, zjistila jsem to včera a zatím se řídím jen pokyny na tehotenskackrovka.cz, v pondělí si mám jít teprve pro žádanku do podolí a tam mi snad řeknou víc info... jak probíhá to první vyšetření v diabetologický poradně????

já se toho docela bojim, tak dneska jsem na dietě a mám hlad celej den 😒 😒 😒

kjucukovna
19. dec 2009

holky Vám ty malý porce stačí ????

spagatice
19. dec 2009

Kjucukovna jaký malý porce přesně myslíš?

kjucukovna
19. dec 2009

spagatice , no podle toho vzorce co je na tom webu ....tam píšou doporučený množství sacharidů , třeba na svačinu jsem si odpoledne dala bílý jogurt s mandarinkou a mam stejně šílenej hlad ☹
k obědu jsem měla čevabčiči ale asi jen se dvěma bramborama 😒

holky tak já fakt nevim čím se najíte, nebo už jste si zvykly???co si dáváte, když máte mlsnou??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre