• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenská cukrovka

14. mája 2017 
Já to podle toho vzorce nedělám, ani jsem ho neviděla. Když dělám profil tak to většinou dopadne tak, že k snídani pečiva max 80g, k svačině jeden kousek ovoce, k obědu přílohu cca 100 g (podle toho, jak to vyjde), maso 60-80 g, k odpolední svačině cca 40 g pečiva s něčím, k večeři o trošku míň než k obědu. A mezi jídly 2-3 hodiny přestávku a hlad nemám :wink:
Když mě honí mlsná, tak počkám do některého jídla a dám si něco dobrého. Třeba místo pečiva k svačině si dám sušenku apod.
19. dec 2009 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak já po obědě 4,8 :slight_smile: třebas je to tou zelnačkou :grinning: :grinning:

kjucukovna já se podle toho neřídím,jím normální porce a pak se hýbu,nesedím :wink: snad se to takhle udrží až do konce těhu :wink: :wink: jinak teda když mě honí mlsná tak si dám 1-2sůši bebe dobré ráno ty ovocný+bílý jogurt a chut na sladký mě přejde a to se mi do té odpo svačiny dle předepsaných sacharidů vejde v pohodě :wink:
Na ten hlad ti poradím hodně pít,mě to pomáhá a proto taky toho nezbuším tolik :slight_smile: :slight_smile:

Ajinak cukroví občas teda taky zobnu :grinning: bych musela být bez citu abych si ho nevšimla :grinning: :grinning:

a stejně jako vy si i my vaříme čerstvou zeleninku do salátku :wink:
19. dec 2009 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
spagi tys to vypsala hezky :wink: :wink: akorát já mám ty hmotnosti menší napsaný třeba k snídani jen 50g pečiva :confounded: :confounded: ale já si dám normální krajíček jako i před dietou je to k těm 100g
19. dec 2009 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já žádné malé porce najím, prostě se nadlábnu do syta, jinak bych umřela. Na snídani 2 ks vánočky hromadu másla, večer 2-3 krajíce chleba... Nic nečtu, sacharidy atd.... jsem se včera ptala doktorrky v diaporadně a prý to tím jídlem stejně moc neovlivním, že je to hormonama a ty budou od 35 tt teprv řádit. Já třeba poobědvám, vydržím 2 hod do měření, napíšu hodnotu a už chaluju, třeba jak dnes plno cukroví a zas věnečky. Nyní před večeří změřila a jen 4,2 nejmíně. Takže jsem zjistila, že má pravdu a u mě aspoň jídlo na to nemá vliv. Když jím jen bez cukru, tak mám hodnotu jak prase, dnes sladké i ráno vánočku s máslem a mlékem a po 2 hod 6,5. Takže fakt ať jím cokoliv, mě to prostě skáče jak chce. A to jsem dnes popletla :grinning: a místo 5 jednotek ráno píchla jen 2, takže dneska krása. Asi to bude i stresové, to hlavně. Takže netrapte se hlady a jeste, nebo budete mít jak já ketony v moči, jak jsem se zalekla a žrala tu jejich dietu :grinning: . V pondělí jdu na odběry a moč kultivace, tak jsem zvědavá co tam naleznou diaporadna.
19. dec 2009 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ili a ty se meris po dvou hodinach?
19. dec 2009 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
taky sem si říkala že se ili měří po 2hod :confused:
19. dec 2009 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No přešla jsem tady k nám a chce po mě profil, 7-8 denně měřit . 3x denně inzulín a po 2 hod. měřit po jídle. Píchnout inzulín a za půl hod najíst, pak za 2 hod změřit, snídaně, oběd a večeře a pak změřit ještě v 22 hod a někdy mám mezi 2-4 ranní změřit. Jinak v OV chtěl po hodině, jsem jí říkala já se měřila po hodině a ona chce po 2 hodinách. Někdo to tady taky psal, že po 2, že?
19. dec 2009 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky někdo měří po dvou hodinách , ale potom se ho tykají jiné hodnoty než nás :wink:
20. dec 2009 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobré mrazivé ránko,holky my tady na jihlavsku máme -12,5st :confused: a to sme ve 3 patře,brrrrrrrrrrr :confounded:

tak sem zkusila experiment na snídani :grinning: 2obyč rohlíky se škvarkovkou a výsledek :rolling_eyes: 7,9 si říkám kdybych si dala jeden třeba by to bylo O.K ale já to chtěla prostě zkusit :wink: tak ted vím že rohlík radši néééé :grinning: a v úterý testnu vánočku co se mnou udělá :wink:
20. dec 2009 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Když to nevyzkoušíš tak nevíš :wink:
20. dec 2009 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj všem, já dnes na snídani samé buchty, tak jsem zvědavá, co to bude za hodnotu :frowning2:

Illi - já chodím k dia dr do Ostravy a ta chce měření po 2 hodinách...
20. dec 2009 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ranko,

misicko, muzu se te preptat na zatezovy test na cukrovku? do kdy se muze delat a jak to probiha na obilnaku?

dekuji. :wink:
20. dec 2009 o 09:48  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky Mabe, do kterého měsíce se může dělat netuším, ale vím že se dá zjistit už od 20tt.
Na obilňák dojdeš se žadankou na ráno a lačná(od půlnoci nejíst a nepít) vezmou ti krev dají vypít ten sladkej nápoj za dvě hodiny dojdeš vezmou ti krev výžsledky jsou do dvou hodin k vyzvednutí na recepci. Na ráno to je mezi sedmou a půl osmou :wink:
20. dec 2009 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takze to musis jeste dojit takhle postupne? a to fakt nemuzu ani pit po pulnoci? to je teda drsny. a kam presne na obilnaku, normalne na ambulanci?
20. dec 2009 o 09:57  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Normálně dojdeš na evidenci a oni tě už pošlou :wink: Neměla by jsi pít, ale jestly to nevydžíš tak trošku obyč. vody :wink:
20. dec 2009 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahlavně si vem po těch dvou hodinách sváču neb já jsme mále kolabovala :wink:
20. dec 2009 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, pani haf, a kde, do fakultky? Tam po mě chtěli po hodině, nynyí chodím k nám do KA a tam profil po 2 hod.
Jinak já jím často rohlíky a nic moc mi to nedělá, mě to skáče ne z jídla, ale jak se chce, ať jím cokoli, jsem vždy překvapena co to je zas za hodnotu.
Zátěžák se dělá do 26tt. U nás se to dělá přímo v poradně a nesu jen na zpracování krev a vypít sračku, ale chodím do špitálu, tak tam je vše při ruce. Jinak je to pití tak sladké, že jdsem ani po 2 hodinách neměla na jídlo ani pomyšlení, slepí ti to žaludek. Což jsem čučela, nebo jak se ráno nenajím, tak zvracím, ale po tomhle jíst nemusela celý den.
20. dec 2009 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,
panihaf jak dopadly ty buchty?

Já jsem dneska dělala ten velký profil a v pohodě:
před snídaní 4,4
po snídani (rohlík s máslem) 6,0
svačina (dva chlebíčky s máslem a šunkou)
před obědem 4,6
po obědě (směs špaget, kuřecího masa, hub, smetany a sýra) 5,1
svačina (jablko, 4 ks cukroví)
před večeří 5,1
po večeři (krajíc chleba s máslem, dvě vajíčka) 5,2

Takže se chystám za odměnu ochutnat ještě nějaké to cukroví k druhé večeři :grinning:
20. dec 2009 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misi, dekuju. premyslim, kdy tam jit? jestli tam nepujdu mezi svatkama, ale nevim, jak je tam provoz. :confounded:
20. dec 2009 o 19:32  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky dneska si jdu pro výsledky té cukrovky a pro žádanku do diabetické poradny....aspon pak už budu trochu moudřejší co a jak..... od pátku jsem byla spíš v šoku :slight_smile:

pečete letos vánočku? já chtěla o víkendu ale kvuli výsledkum jsem to odložila.... žádná vánočka nebude...
21. dec 2009 o 07:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte holky,

přes víkend jsem nepsala, protože jsem tady měla neteř přítele, tak nebyl čas. Ani netíhám dočíst. Jak se tak dívám , tak spagatice tady nemá co dělat. Jí ten cukr nezvedne ani cukroví, no to je vrchol :grinning:

kjucukovna: taky jsem byla v šoku, když jsem se to dozvěděla, já vánočku ani nekupuji ani nepeču, protože přítel jí nejí a já bych stejně celou nemohla. místo toho si dáme chlebíčky :wink:
21. dec 2009 o 07:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ogas hmmmm chlebíčky :dizzy_face: já když jsem to v pátek zjistila tak jsem si z toho šoku myslela že nemůžu skoro nic jíst, a v sobotu jsem měla pěknej hlad,ale včera už to bylo lepší....nacpala jsem se k obědu kuřetem a k večeři rybou :slight_smile:
21. dec 2009 o 07:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ili-chodím na Fifejdy
Spagatice-po buchtách 6,6 :slight_smile:

Dnes je tu nějak mrtvo :frowning2:
21. dec 2009 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky holky, jak jsme psala na vánoce nejsme diabetik takže na snídani si toho 24. tu vánočku dám jen bez marmelády a kakao nebudu sladit :wink:
21. dec 2009 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
paní_haf: a kolik to bylo buchet? Všichni tady mají tak dobrý hodnoty, nechápu proč chodí na diabetologii?

kjucukovna: jítst můžeš, hlavně si musíš dávat pozor na cukry, tj. sacharidy, jsou mimo jiné v bramborech, rýži, těstovinách, pečivu . V mase a sýrech ani ne. Ale na tvým místě bych si užila vánoc a pak se vrhla na tu diabetologii,protože až ti nařídí tu dietu a vysvětlí co můžeš a nemůžeš jíst, taksi moc cukroví nedáš :wink: .
21. dec 2009 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning: Olgas mě tedy hodnoty skáčou já semka patřím :grinning: :grinning: :grinning:
21. dec 2009 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, byly to dvě kynuté s mákem a tři ks třené bábovky :slight_smile:, ale dát si to odpoledne, tak mám přes 8, přijde mi, že ráno mi to líp spaluje. Dnes jsem měla jet k dr na kontrolu, ale je tu tolik sněhu, že to nejde, mám lékaře dost daleko, tak už jsem si chtěla vzít dokumentci a hodit ji do Ostravy,a le nevyšlo to :frowning2:
21. dec 2009 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, tak já předevčírem a včera měla na snídani vánočku s máslem, po 3 ks a cukkr dobré, pro změnu se mi to zvedá zas navečer. Dnes jsem byla na odběry, zítra mám odpoledne volat. Mám píchat už 4x denně, večer 2x. Večer přes 9, a pak jsem zkjusila ráno v 3 30 hod a 5,9. Já včera odpolene jedla cukroví, domácí čokoládu. Já se zas neomezuju, odpoledne si užívám Vánoc. Je to těhu cukrovka, tak neplaším. Ještě předčasem se o tom nevědělo a dlabalo se co hrdlo ráčí, no ne? Dnes jedla snídani rohlík s máslem a marmeládou a mléko. Tak uvidím, v 11 30 budu měřit. Dnes jedla později, nebo byla na odběrech a pak v Tescu, mají balíčky koismetické za 50% slevy, národa, nešlo projít ani. Jsem nakoupila 4 tašky a nemohla to unést ani domů :grinning:
21. dec 2009 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,
Pani_haf tak to je dobrá hodnota po buchtách :wink:
Já jsem dnes byla zase na kontrole a normálně mě holky dojaly :unamused: . Už jsem dostala zprávu k porodu. Jestli do 8.1. porodím, tak má manžel donést přístroj a já mám přijít v květnu na další oGTT. Ale jestli do 8.1. neporodím, tak mám přijít ještě k nim :rolling_eyes: a přinést dva profily. Takže stejně ještě tento a příští týden musím dělat profil. Tak jsem se sestry zeptala, k čemu jako bude, když přinesu 8.1. profily, že už s inzulínem stejně nic nenaděláme, když mi to vylítne. Tak mi řekla, že kdybych měla vyšší hodnoty, tak mě okamžitě pošlou na vyvolání :confounded: .
Jinak za profily mě holky chválily, prý jsou krásný. Tak to fakt nechápu, proč už nemůžu mít pokoj. Ale stejně na to kašlu, prostě se ještě dvakrát změřim a jinak si užívám vánoc a nabírám síly na porod :sunglasses:
21. dec 2009 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky já dneska mám taky nějaký sladký den nemůžu si pomoct a zobu co se dá, ale naštěstí to zobu s nějakým tím časovím rozdílem a popijím vodus citréonem a trošišku se hejbu a hodnoty nejvyší co dneska byly po oplatku v čokoládě a tři cukrovíčka 7,2 což je krásná norma :grinning:
21. dec 2009 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok