Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ili5
28. dec 2009

gabika, já mám taky vysoké hodnoty, proto píchám 4x denně inzulín. Ovoce zakazují asi každé, smím 1 jablko, citrusoviny, ale v míře. Banány, hrozno nesmím. Ale já píchám, tak jiím všechno. Když jsem jedla ty jejich sračky, celozrné pečivo a hladové jídlo, tak jsem to vyblila a měla furt hlad. Nakonec měla v moči, cukr, bílkoviny a ketony na x. Ketony jsou, že je tělo hladové. Takže jich prdím, jím všechno a hodně, prostě do syta. Myslíám, že pro mimi je hladovění horší a ještě inzulín do toho... Proto ho pícháme aby jsme neměli tak velkou hodnotu. Dr mi řekla, že je to hlavně hormonama, stravou to těžko ovlivníme, takže dlabu. Já to mám určo ze stresu, tak si dopřeju jídlo. Zrovna papaám kolekci, jsem po véči, přidala jsem si jednotku navíc, nebo před večeří jsem měla 8,8 v 21 hod měřím, tak jsem zvědavá kolik.
Po inzulíénu máš hodnoty výborné. Kolik pícháš, reguluješ si sama inzulín, nebo to máš dané?

evca82
28. dec 2009

gabika me prijde divny, ze mas jist jen 3x denne. to je moc malo ne?

Me ovoce nikdo nezakazal, jim ho docela dost, ke svacine a jako druhou veceri. a i banany.

gabikka30
28. dec 2009

ili5

Ja som po večeri mala 6,3.

Mne nastavili inzulín ešte v nemocnici, ale môžem si ho upravovať aj sama podľa profilu. Preto si kontrolujem glykémiu 6x denne. Inzulín pichám takto: ráno 11, obed 9, večer 8, o 22.00hod už 15. (začala som na 10). Ten nočný si mám regulovať sama, pokiaľ sa mi ranná glykémia neupraví na 5. Dnes som mala 5,4, takže zase o 1 musím zvýšiť.
Asi začnem aj ja poriadne jesť ako ty. Najlepšie bolo, cez sviatky som si dala aj rezeň aj zemiakový šalát, aj koláčik, a výsledky boli podobné ako keď teraz hladujem. Tak fakt neviem.

gabikka30
28. dec 2009

evca82

Aj mne to pripadá divné. 😠 😠
Všade, čo som čítala, malo by sa jesť 5-až 6x denne malé porcie. Treba si len rozdelít sacharidy a každý deň zjesť rovnaké množstvo sacharidov.
Ty máš tiež diabetes, aj si picháš inzulín???

ili5
28. dec 2009

Právě proto, ať jím cokoli, skáče to jak chce. Já kontroluju 7-8 denně, prsty mám rozpíchané už. Ráno mám píchat 5 pak 2 pak 2 pak 1. Ale ráno píchám 2 když mám kol 7 na lačno. Já teda 5 nemám nikdy, mám vyšší, ale nechci si píchat moc, myslím, že pro mimi to není moc dobré. Ale jak pícháš, tak se najez, ať mimču nechybí nic a nemá pak problémy se zuby, kosti atd. Před 5 lety nikdo nic nevěl o nějaké cukrovce, zas nějaký nový výmysl. Komu to řeknu, tak každý kroutí hlavou, co zas vymysleli, aby měli body. Nějak to doklepu do porodu. Pak vymizí sama.
Já když na vánoce se přejedla, zvracela večer, byla v noci hladová, tak ráno měla cukr 1,6 to je víc nebezbečné jak nad 10 hodnota. Pak si vyber. Takže žádné hladovění a při cukrovce se má jíst 6x denně i víc. Jsem četla. Ale je to nové, doktoři se různí v názorech, protože to ještě není zběhlé. Po čase se dovíme jak byl inzulín v těhu škodlivý a zruší tyto blbosti, tak nějak vydržíme a vytrpíme.
dobrou noc.

gabikka30
28. dec 2009

ili5

Ja som ani nechcela pichať inzulín. 😲 😢 Ale keďže som tehu, lieky neprichádzali do úvahy. Navyše lekárka hovorila, že pichanie inzulínu je pre bábo menej nebezpečnejšie ako vysoké hodnoty. Nemám sa vôbec trápiť, aj keď si budem musieť pichať 20. Začínala som so 4, potom 6, 8,.... , dôležité je že glykémia klesá.

Musíme to vydržať do pôrodu, ty k nemu už nemáš tak ďaleko ako ja. 😀 😀

No a potom sa uvidí. Budú mi robiť kontrolné záťažové testy a uvidí sa či to bola len tehotenská cukrovka, alebo už prepukla 2.typu.

ili5
28. dec 2009

20-30% může pak dostat 2 stupeŇ cukrovky po porodu. U nás v rodině nemá nikdo cukrovku, tak snad mi nehrozí. Stejně bych dietu nedržela, raději bych umřela. Jsem staršný jedlík i když na to nevypadám. Máme rychlé spalování v rodině, takže dlabu o 106.
Taky mi zvednou určo dávky, nyní jsem se měřila po večeři a 9,6. A to jsem si zvedla dávku inzulínu.
Myslím, že pícháme pouze já a misicka, že ostatní jsou v normě, jen dietku mají. Taky Ti to uteče a budem mít klid. Kam pícháš? Já poradím jen do levé nohy, tak ji mám rozpíchanou, někdy mi dcera píchne do pravé, aby si odpočala levá 🙂
Ty zátěžové testy po porodu se dělaj myslím všem co tím trpěly a pak hlídat co půl roku nějaký čas, aby nevypukl ten 2 stupeň. Těhu to je každopádně, jiná ne, když si to předtím neměla. Já musím taky mít vščechno. 😀

gabikka30
28. dec 2009

ili5

V našej rodine je diabetes dedičný. Takže dúúúúúúfam, že budem mať len ten tehotenský.
Ja si pichám do ruky, ale už sú sama modrina, tak som začala do nohy. Vraj najlepšie je pichať do brucha, ale ja sa bojím.

pani_haf
28. dec 2009

Ahoj holky, byla jsem dnes naposledy u svého dr, když přecházím na kontroly do porodnice do Ostravy (můj dr je dost daleko...), tak si oředstavte, jak se nasral, ano, to je to pravé slovo, byl uražený, že z ním nechchi dojíždět 80km, pitomec jeden, prý, že do nemocnice mě láká doktorka jen kvůli tomu, že má málo pacientů, že je to nefér mi dát výpis z karty, ale že to pro mě udělá, však vše důležité je v těhu průkazce, tak co by chtěla....no děs, ani nevím, jestli je malý ok, pořád jen mrčel a prd z toho, ale podle těch hodnot co mám stejné z minula jsem pochopila, že je prcek v pohodě....vůbec ho nesere, že mám těhu cukrovku, on má pocit, že snad budu přenášet a pordím v únoru....

renatkas
28. dec 2009

ahojte, takze ja hodinu po veceri 6,7 (ham and ex, kecup, celozrnne pecivo a potom tvarohovy puding) a hodinu a pol po druhej veceri (3 linecke kolaciky) 5,8 - bez inzulinu.
A zajtra robim maly profil, tak sa musim krotit.

gabikka aj moj lekar je taky prisny, tiez nemozem nic... hodnoty po jedle musim drzat medzi 4-6, inak mi da inzulin, a podla mna to nie su az take vysoke hodnoty. Musis jest minimalne 5x denne, lekar to asi myslel tak ze 3 hlavne jedla a este okrem toho desiatu a olovrant, nie? To aj ja smiem len nejaku tu zeleninu chrumat.

ili5 sa divis ze si namerala 9,6 ked si zbastila kolekciu? 😀 ja tam mam este 2 cele, neotvorene, bojim sa ich otvorit lebo potom pomaly miznu 😀

renatkas
28. dec 2009

pani_haf ale ved to je uplne bezne ze posledne tyzdne ides do tehu poradny do nemocnice, nie? nerozculuj sa, nestoji to za to, takych lekarov je viac. ja by som za nim tiez nedochadzala 80km, si mu mala povedat ze ma dochadzat za tebou on 🙂 pekne by som ho poslala niekam 😠

gabikka30
28. dec 2009

renatkas

Zatiaľ mám jesť iba 3x denne, medzi jedlami len zeleninu. Nesmiem ani ovocie. 14.1. idem na kontrolu, takže sa uvidí. Možno mi povolia jesť viac, to závisí , ako sa mi upraví glykémia.

pani_haf
28. dec 2009

renatkas-ale on byl naštvaný, jako co si dovoluju vůbec chodit jinde, že to u něj vydržím do konce a pak na půl cesty porodím, přičemž mu muselo být jasné, že to je dočasné, jednoznačně mu šlo o prachy za body z těhu pacientek...

renatkas
28. dec 2009

gabikka ani ja nesmiem ovocie, najskor som mohla jablko ale uz aj to zatrhol. a tak som na citronoch, po kazdom jedle si mackam citron do mineralky a super to zabera na znizenie cukru, akurat mam z toho strasne palenie zahy,ale to zase zahanam mandlami 😀

pani_haf tak ja ako sa poznam uz by som k nemu nesla vobec, najdi si ineho lekara. teraz uz budes chodit len do porodnice a potom si nejakeho najdes. A preco si dochadzala az 80km za lekarom? Nemas nejakeho blizsie? Inac poznam ten pocit ked lekar takto na teba zacne tlacit, fuj fuj potom odtial odchadzas cela rozhorucena, nahnevana, nesvoja a este sa citis aj trapne ze si nieco povedala - teda to zvykne byt moj pripad.

pani_haf
28. dec 2009

renatkas-byl to rodinný známý(chodila jsem k němu, když jsem nemohla otěhotnět ....), ale tu novou dr, tu si nechám i po porodu, je moc fajn a mám ji kousek 🙂...hlavmě mi bylo trapně mu vůbec říct, že je to poslední návštěva

renatkas
29. dec 2009

Dobre ranko

pani_haf asi mu bolo jasne ze uz k nemu chodit nebudes, ked tak reagoval 🙂

ja si dnes meriam cukor, rano nalacno 4,2, dala som si ovsene vlocky so skoricou tak som zvedava kolko budem mat... a inac diabetolog mi nakazal skoricu ze je to skvele na znizenie cukru aj cholesterolu a prave som sa docitala ze skorica sa nesmie v tehu, lebo ze vyvolava silne kontrakcie. A ja sa cudujem preco mi vkuse tvrdne brusku a uz ani 3x Magne B6 nezabera 😠

misicka455
29. dec 2009

😉 Ahojky holky,

teda Gabi hnedka na kontrole řekni , že hladovíš ať ti doktork přidá na inzulínu a ty se najíš!!! Hladovět nesmíš když hladovíš ty co pak dítě. Proto ten inzulín aby jsi se najedla 😉

Já dneska taky měřím na lačno 4,9 po tom cukroví na večer je to více než krasné. Za deset min změřím po snídani a když to bude odbré tak už se těším na kafíčko a nějakou tu mňamku. Skořici miluji a davám si jí docela dost, ale asi to na nás nepusobí 😒

14.1 je pozdě to budeš ještě hladovět 14 dní jo 😲 😲 Zavolej tam a ať ti po tel. zvyší dávky. 😉

renatkas
29. dec 2009

tak ja mam po ranajkach po 1,5 hod. 6,4

misicka455
29. dec 2009

Já o něco víc mám 7 tak jsem ještě půl hodky počkala a jdu na to kafíčko 😵 😵

No jo jsme nepoučitelná vím, že mi bilé pečivo cukr zvedá a dám si na snidani rohlík 😠

gabikka30
29. dec 2009

mišička455

Mne sa vidí, že už aj tak pichám dosť. Ráno som pichala 11. Ale zato som sa poriadne najedla. 2 celozrnné chleby, 2 párky s horčicou a asi deci mlieka. A čuduj sa svete 2 hod po raňajkách som mala 7,1. A drží ma to doteraz, vôbec necítim hlad. Je to dobré nie?? 😀 😀

misicka455
29. dec 2009

Jo tak to je super 😉

ili5
29. dec 2009

Ahoj, je jedno kde se to píchá. Já do ruky ne, nebo mám hubené, do břicha vůlbec, když je tvrdé a mimi, takže do nohy, špeky tam nemám, ale jde to, levá to jistí.
renatka, já mám takové hodnoty i když sladké nejím, nebo jím a mám malé. Nemusíte držet hodnoty 4-6 po jídle, to je blbost. Po jídle je norma do 7,7 a před jídlem do 5,5, tak proč byste měli mít menší než je norma?
Haf, to se divím takové chování dr, já chodím k asistentovi a ten mě hned poslal do Ostravy, že k vůli miminku po porodu. Jdeš do fakultky, kolikátého?
Mě mléko zvedá hodnoty jak cukroví. Tak mléko piju málo, zato cukroví dost 😀 , Já snídám jen rohlíky a normál chleba, to celozrné pečivo nemůžu, je mi po něm zle. Mám i pekárnu a udělala jsem slunečnicový chléb a nikdo ho nejedl, vyhodil se. Takže pekárnu jsme uklidili a hotovo.
Dnes v poradně výsledky moče a krve v mormě, jen ketony hodně a něco ještě. Na váze jssem shodila 0,5 kg. Nechápu po tom vánočním jídle. 🙂

renatkas
29. dec 2009

tak ja som mala pred obedom 5,9 a na obed kapustnica s klobaskou a po hodine a pol 4,1. Je to mozne? Uplne som z toho paf 😀

evca82
29. dec 2009

holky ja se chci taky merit hodinu a pul po jidle, to bych mela hodnoty jak spagi po hodine 😀

ili jak muzes mit ketony v moci?dyt porad bastis. 🙂

jinak u me mliko v pohode. je fakt zajimavy jak na kazdyho to pusobi jinak.

Misko s tim rohlikem k snidani me nekoho pripominas 😀

pani_haf
29. dec 2009

Illi-do Ostravy chodím na Fifejdy a nejpozději 26.1. musím porodit, jinak vyvolání ☹

ili5
29. dec 2009

No ty keton ymě štvoiu, mají být menší jak 0,17 a já mám 0,55, katastrofa. A ještě hubnu. ale já to mám daný, já jím skoroi pořád a vždy. se mi smějou v robotě, že by se neunesdly. Aspoň tyčinku, nebo brambůrky, ale furt něco žvýkám. Teď jak 2 hod nic nemám jíst po jídle, tak to se nedá, takže na to prdím a jím furt už a pak se po 2 hod změřím, i když jím furt.
Mě dnes dr na to brnění ruky dal Thiamin 3x denně, uvidíme. A ještě v úterý mám dojít pak ve čtvrtek do fakultky. Prý určo císařem budou brát ve 38 tt, že se nečeká v žádném, případě do 40. Tak se s něma domluvím jestli by nešlo toho 11.1 je krásný datum, jak by měli volno, nejlépe kol 11 hod 😀
Kdybych mohla rodit u nás císačřem by bylo lepší, dělal by mi to asistent, nadstandart mám zdarma, chjo.- ☹
Haf, asi to máš vše v normě, když můžeš počkat a rodit na Fifejdách, tam nemaj přeci věci na rizikové děti a maminky, jo?

kjucukovna
29. dec 2009

holky může se jahodový džem od schwartau ? neobsahuje umělá sladidla pouze řpírodní sladidla (fruktozový sirup,fruktoza) 45g na 100 g výrobku

myslíte že ho můžu třeba k snídani na chleba?

evkaa25
29. dec 2009

Ahojky holky.
Pročítám si tuhle diskuzi,ale je tu toho vážně moc.Tak se chci zeptat.Dneska jsem byla na poradně a dr mi řekla,že když jsem byla před třemi týdny na vyšetření cukru v krvi,že to dopadlo špatně.Naměřili mi hodnotu 9,5.Tak mě poslala k diabetoložce a ta mi brala znova krev dvě hodiny po jídle a naměřili mi 10,5.Doktorka se úplně zděsila.Dostala jsem dietu a v pondělí mám přijít na vyšetření z krve a moči.
Naštvala mě moje gyndařka,že už ty výsledky měla 3 týdny a čekala až do poradny,aby mi to řekla a někde mě poslala.A já se celé svátky cpala sladkým.No a ted tak špatné hodnoty.Mněla jste některá taky tolik???
Jo a ještě jsem se chtěla zeptat.Vy se měříte doma samy glukoměrem?To jste si ho koupili,nebo je půjčují?A o jakých měřících papírcích to tu píšete?Vůbec nic o tom zatím nevím.Jsem z toho dneska byla dost zaskočená.
Ptala jsem se taky té dietoložky,čím to je?Nemám nadváhu a ani sladké nejím nijak moc/mimo svátky 😀 /V rodině cukrovku nemáme.Jen táta mněl asi před půl rokem dietu,protože mu změřili víc cukru v krvi.Ale je mu 59 let.Tak z čeho to vlastně vzniká???
Snad jsem to napsala alespon trochu srozumitelně. 😅
Jo zdravím Ili.Jak se máš???

gabikka30
29. dec 2009

evkaa25

Ja som mala nalačno 10,7. Gynekologička ma poslala na interné. Tí ma poslali za diabetologičkou. Tá ma akútne hospitalizovala v nemocnici. Dali mi prísnu diétu. Môžem jesť iba 3x denne, nesmiem ani ovocie. Pichám inzulín 4x denne. Glykémiu si meriam 6x denne. Glukomer aj inzulínové perá som dostala od diabetóga.
Ten vysoký cukor spôsobujú hormóny placenty. Po pôrode by sa to malo upraviť samo. Aspoň tak mi to vysvetľovali.
Držím palce.

ili5
29. dec 2009

čus evko, Ty jsi všude 😀 - Takové hodnoty mám taky, i daleko vyšší, neboj sladkým se cpu taky.
Jak budeš mít vysoké hodnoty, půjčí ti glukometr, dají pero, inzulín, jehly, to oni Tě vybaví, neboj.
U nás v rodině taky nikdo nemá. Mě říkal dr, že jídlem to moc neovlivním,, jsou to hormony hlavně. Placenta nestíhá zpracovat cukr. Píchám 4 x denně inzulín, ale jím normál, i tak jsem zhubla za týden nyní 0,5 kg. AKOrát musím rodit do fakultky, nebo mimi bude pak na infuzi, k vůli hypoglykemii, je to jak droga a ta mu pak bude chybět v těle. A rodit prý budu do 38 tt, že se nečeká do 40 a určo císařem. íc budu vědět ve čtvretk 7.1 ve fakultce, pak už musím chodit tam do porodnice.
To Tě taky určo poslali k Honkovi do fakultky, pro rizikovky, do diaporadny?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre