Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

renatkas
30. dec 2009

evka aj mne to zistili az v 28tt a k diabetologovi som isla v 29tt.

ja musim mat hodnoty 1,5hod po jedle 4-6, tiez sa mi ta hranica zda byt uletena,ale co uz.

olgas zabudla si este na zupan a pyzamo 😀

olgas
30. dec 2009

renatkas: župan a pyzamo neberu, v Olomouci ti dají jejich erární, přeci si nebudu špinit svoje 😀 Ale zapomněla jsem myslím napsat doklady jako rodné listy, občanky, uznání o otcovství a doklad o rozvodu (v mém případě). Taky když si stihnu nachystat nějaké to CD,..

evkaa: uvidíš že to zvládneš, ten začátek je šok, ale pak už to jde. A občas zhřešit můžeš. Držím ti pěsti ať dle těch přechozích měsíců potvrdí, že je to jenom ta těhotenská cukrovka

misicka455
30. dec 2009

Ahojky holky, tak mi v noci odešla hlenová z¨átka, ale jinak se podle mě na porod nic nechystá 😒

Do porodky mám podobné věci jako vy jen jak tu někdo psal žádné oblečení pro sebe ani pro mimčo využiji nemocniční 😉

ili5
30. dec 2009

Ahoj,
misicko, to je teda brzo. Ještěže máš vše sbalené. takže už jedeš, jsi v klidu, ještě nám píšeš 😀 . držím moc pěstiiiii!!!
Olgas, děkuji moc, už jsem si to opsala, župan a pyžamo určo neberu, chci se minimálně 1-2 x denně převléct pyžamo do čistého, tak bych nevydržela v jednom. Platím si špitál, tak toto mi snad aspoň můžou dát.
Já zas v noci nesapla, až jsem byla nervozní a chtělo se mi z toho brečet. Usla V 1, co půl hod šla na wc a ve 3 už seděla v kuchyni. měřila se a 5,6, takže fajn-. Dala jsem si rohlík se šunkou a šla lehnout. Neusla, otevřela okno dokořán, nepomohlo, kapky do nosu, se mi špatně dýchá v noci, taky nic, tak jsem v 5 hod šla ven se projít se psem, jak starky. 😀 Pak přišla změřila se a 8,2. Tak jak vidíte, fakt to ze stravy nemůže být, lítají hodnoty jak chtějí. Píchla jsem si vyšší dávku, znovu se nadlábla a šla lehnout. Usla jsem do 8 30, vzbudila mě neteř, tak jsem se znova najedla. Před obědem změřím a jsem fakt zvědavá, dávku píchla velkou, sladké nejím ráno, pohyb mám dost, uklízím byt. 🙂

misicka455
30. dec 2009

Né ještě nikam nejedu dokud to nebude i plodová voda nebo nějaké kontrakce zustavám doma 😉

ili5
30. dec 2009

Já když rodila dceru, tak mi odešl ajen zítka, krev, jinak nic. Dojel ado poriodky, oni mi píchli vyvolávačku v 23 hod a malá se narodila 3 40 hod. Plodovka mi neodešla, až při porodu. Být tebou, tak zavolám a poptám se, aby se ti nezkazila voda a neohrozila jsi mimi.

evca82
30. dec 2009

ahoj holky,

miska ja bych taky volala jak pise ili....ja zrovna premyslela o tom, kdyz odejde zatka co se pak deje, jestli se jede do porodky nebo nejede. Drzim ti palecky!!

ja dneska delam velky profil, zatim mam podezrele nizke hodnoty, ze by se cukrovka umoudrila? 😀

misicka455
30. dec 2009

No já právě slyšela , že když odejde zátka tak se ni neděje, jen je to takové první znamení 😉 No uvidíme třeba tam ani nebudu muset volat a večer tam rovnou pojdedu 😀 😀

pani_haf
30. dec 2009

Misi-já z tebe padnu, já měla v noci taky pocit, že to na mě jde, bolest zad, před tím křeče kolem pupíku, tak jsem si dala sprchu, oholila se, vlasy umyla a čekala jsem, zatím nic.....ale držím ti pěsti, jsi dobrá, že nám to tady tak online hlásíš. Můžu mít takový hloupý dotaz? Kolik je asi té hlenové zátky? Něco jako větší špinění?

pani_haf
30. dec 2009

Já teď mluvila se sestrou gynekoložkou a říkala, že volat porodku při špinění, krvácení a zátce, aby mi řekli co a jak a když odteče plodovka, tak rovnou jet.

evca82
30. dec 2009

Haf to byly asi poslové ne?jeste mas cas 😉

pani_haf
30. dec 2009

Evco-asi jo, ale blbí poslové ☹
Ale dnes manžel stěhuje postýlku do ložnice, jinak ho zabiju! 🙂

evkaa25
30. dec 2009

Holky díky za podporu.
Vidím,že tady je to napínavé.Misicko já jsem stresmenka.Už bych určo někam minimálně zavolala,ale jak se znám,už bych byla v porodnici. 😀 😀 😀 Každopádně držím palečky!!! 😉
Pani Haf,manžela rozhodně dokopej k tomu stěhování postýlky.Už to máš za pár. 😀 Myslím,žes tu psala,že budeš rodit na Fifkách,že?!?Já o nich taky uvažuju.Chodila jsi tam na předporodní kurz,nebo na cvíčo?Já se tam chystám 7,1 na schůzku ohledně těch kurzů. 🙂

pani_haf
30. dec 2009

Evko-ten jak dorazí z práce, tak tu postýlku lapne a bude stěhovat. Na Fifkách s dr. Czudkovou a pokud se zadaří tak s PA Dostálovou, ale ty asi neznáš.

evca82
30. dec 2009

my mame postylku slozenou ve sklepe....manzel proste rekl, ze ji slozi a v lednu, tak to snad stihne 😀 ja bych klido rodila v 38 tt, ale driv neciii.

evca82
30. dec 2009

holky co jsou Fifky? 😀 😀

pani_haf
30. dec 2009

A na těhu kurzy chodím do Frýdku a cviko taky, ta Ostrava mi přišla trochu z ruky ☹, ale slyšela jsem, že jsou dobří, pracuje tam naše sestra, takže v pohodě.

pani_haf
30. dec 2009

Evco-Ostrava Fifejdy městská nemocnice 🙂

pani_haf
30. dec 2009

No já rodit za dva týdny, to by mě trefil šlak!!!!!!!!!

pani_haf
30. dec 2009

Holky, tak mám zase streptokoka, to je na nic ☹

ili5
30. dec 2009

Streptokoka kde, v puse, nebo dole? Já mám v krku chronické, mám pořád. Mám ztrátu imunity, takže se mi udělali chronické. Jk jsem ve stresu, hned mě bolí v krku a mám boule na krku. Už 4 dny mám škrábání, to bude z toho nespání.
Tak se dívám, že mišička poslechla a jela do porodky, jinka by psala. Jsem moc zvědavá jak ten porod bude probíhat, máme stejné potíže, pícháme inzulín, tak jestli rodí normál. Asi ne, jinak by musela u toho jíst a pít, jinak bych odpadla. Jak se třeba hodinu nenapiju, je mi hned slabo, motanice. Piju neustále a hodně.
Máte někdo na ni číslo tel, že by ste podali hlášení co a jak?

evca82
30. dec 2009

haf proc by te trefil slak? ted nevim jak to myslis 🙂

evkaa25
30. dec 2009

Haf já myslela,že jsi z Ov.Tak to je jasné,že jestli jsi od jinud,že chodíš na kurzy jinde. 🙂

misicka455
30. dec 2009

Holky prd do porodky byla jsem se projít 😀 Prý kdyby byla krev tak mám dojet, ale zatím nic ze mě už nejde.

ili5
30. dec 2009

misicko, tys mě vylekjala. Tak to zátka nebyla, ta vypadá krev červená, to bylo asi špinění, že? Já taky měla 1 den špinění a dost, ale nikam jsem nešla taky a nevolala, pak to přejde. Prý je to po sexu, nebo námaze. Já ten den gruntovala, tak jsem se přetáhla.

mabe
30. dec 2009

misicko, ty ses teda odvazna s tim cekanim. 😕

Ahoj holky, tak jsem zpet. Vysledky z cukrovky:

na lacno - 3,7
po vypiti cukru 1h - 7,1 za 2h 7,8
u dr. jsem zatim nebyla, je to v poho, ze? Omluvte me, jestli je to debilni dotaz, ale pro zvedavost se ptam. 🙂

olgas
30. dec 2009

misicko: no tak to už ale určitě přijde, tak ti držím pěsti ať to dobře zvládneš.

pani_haf: streptokok je potvora, taky sním bojuji, ale bohužel nějak vítězí. Dostáváš na to nějaké prášky nebo ne?

holky, já myslím, že u porodu můžete pít, alespoň to říkala PA na předporodním kurzu, kde jsem byla. Nemělo by se akorát jíst.

janni.ka
30. dec 2009

ahoj holky

mabe já myslím že tě k dia dr pošle,nebot to máš na hranici ten druhý výsledek,já měla 7,9 a taky mě poslal že hranice je 7,8 ale i tento výsledek je už hraniční 😉

janni.ka
30. dec 2009

holky já se teda toho konce docela bojím 😒 jako kdy jet do porodky,jak ste se bavily o té zátce když odejde,mám cukrovku a ještě sme po umělém oplodnění,tak se toho konce začínám bát aby se něco nezanedbalo 😒

mabe
30. dec 2009

jani, ja jsem po tom druhym odberu sla ven. me rekla sestricka, ze muzu jit do kantyny a projit se. a tedka jsem cetla na netu, ze sem mela sedet. ale tak hodnoty nijak strasny, ze? a jak se tam dochazi casto do te poradny? k dr. jdu za 14 dni na ko a dr. rikala, ze ji vysledky mam vzit az tam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre