Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

janni.ka
30. dec 2009

mabe já sem musela taky ven mě bylo špatně po tom vypití,ale jinak sem seděla jak pecka 😀
já tam byla zatím 2krát a glukometr sem dostala až minule měsíc sem byla bez něj.
ted jdu 12.1 dr mě objednává zároven s poradnou,bo dojíždím do jihlavy 😉
mě právě na gyndě říkal že je to na hranici a že mě pro jistotu bude doktorka hlídat bo se to může ze dne na den zhoršit,tak se snažím dodržovat dietku ale ty svátky teda 😅 sem měla i cukroví a pak se nalívala vodou s citronem a cpala se zelnačkou 😀 😀

já bych si na tvém místě bud dr zavolala a výsledky řekla po tel.nebo bych už tu dietku začla držet,než sem šla poprvé do diaporadny tak sem ji už 14dní taky držela.

seb
30. dec 2009

ahoj holky,
koukám, že už řešíte porody, pomooooc, já se bojíííím , já neciiiiiiiiiiiiii :(
misicko: jak jsi poznala, že to je ta zátka ?
ili: mě kámoška říkala, že jí odešla už asi 3 týdny před porodem, že jí odcházela postupně ta zátka

holky, v Podolí maj napsáno, že si mám vzít s sebou župan, takže tam se nepůjčuje, ale vůbec nevím, co si vzít s sebou jako na porodní sál na sebe, nebo to mi něco dají ? nerada bych tam pobíhala v andělíčkovi s holým zadkem někde 😠

mabe
30. dec 2009

jani, tak zkusim jest min sladkyho do toho 14.1. diky za nazor

olgas
30. dec 2009

seb: v olomouci dávají normálně noční košile i na porodním, alespoň jsem tam takhle holku viděla. ¨Svoji bych si určitě nebrala, mohla by jsi ji potom určo vyhodit.

janni.ka
30. dec 2009

seb ahojík-tak s holým zadkem jo 😀 😀 😀 to úplně vidím 😀 😀

ty už máš tašku nějak zbalenou aspon něco??Já teda nic,to budu řešit tak ve 35tt 😀 ale budu si určo ted začátkem ledna volat do porodky kam chci jet co si sebou mám vzít bo každá porodka to má jinak jak sem vyčetla na netu o porodkách 😉 A jak tady někdo psal,ono by nám měli dát nemocniční hábit,no kolik košil bych si musela vzít když budu po porodu a určo budu od krve.Kamarádka říkala co tam rodila že jí vše dali že at si neberu svoje,že se převlíkala i 3krát za den,sedla zvedla se a hrrrr krev.....

janni.ka
30. dec 2009

mabe já si našla něco o té cukrovce na netu taky holky tady hodně poradily 😉 a začla jsem ji tak nějak držet,sladké fakt minimálně a šlo to,vlastně jde to 😀 😀

tak držím palečky 😉 😉

olgas-no přesně to by nebyla jen jedna košile že,to bys jich musela vyhodit víc 😒

ili5
30. dec 2009

Já určo župan tahat nebudu, se mi tam zničí. V každém špitále musí mít pyžama a župany. Stejně ve špitálu jsem chodila většinou jen v košili a župan erár mi vysel na věšáku. Jak jsem rodila kdysik tak dávali i podprdy a kalhotky, různé velikosti, jsme se v tom přehrabovaly a převlíkali každé kojení nové oblečky. No nyní se šetří na všem.
Misicka nepíše, snad je OK.
J8 jím kolekci, už 4tý bonbon, to zas bude hodnota. Celý den jsem se držela a večer to poseru. A to dnes dávám větší dávky inzulínu.
Jinak o zátce, že odchází ii 3 týdny slyším poprvé. Četla jsem, že je to špunt, ten vypadne. Mě taky jen krev na vložce a pak nic, bylo to vše. Je to malinké, tak nevím co 3 týdny odcházelo. To musela mít dole korek jak ze sudu z pohádky. 😀

mabe
30. dec 2009

jani, dekuju za rady. pokusim se jest sladky co nejmin. ale ja ho stejne moc nemusim. 🙂

janni.ka
30. dec 2009

mabe tak to se máš 😉

ili ty si číslo kolekci jo???? 😕 😀 😀 😀 😀

to je fakt dřív se dávalo vše ted musíš mít i blbej toaleták 🙄

mabe
30. dec 2009

jani, ted zrovna mam chut na ledovou cokoladicku, aspon jednu. 😀 ja mam totiz zvyk si dat sladky po jidle,ale jenom treba dva ctverecky, mezitim nemusim. 😝

janni.ka
30. dec 2009

jééééé ledová čokoláda 😝 mnam,já to řeším kakaem bez cukru a hrníčkem mlíka je to jak hořká čokoláda a úplně mi to zažene chut na sladký,já teda taky mám chut hlavně po jídle je to divný,člověk se nají a ještě ho honí mlsná 😀 😀

mabe
30. dec 2009

kdyz ja mam takovou chuuuuuuuuuuuut. 😝

janni.ka
30. dec 2009

😀 😀 😀 nic nebude 😀 😀 😀 dojdi s košem a ono to přejde 😀 😀

mabe
30. dec 2009

jani 😀

ivana2301
30. dec 2009

ahojte babenky...tak sa teda hlásim... Porodila som 24.12. o 18.00 máme Natálku s mierami 53 cm 3500g... 😅 .........Takže predpoveď doktorov sa nenaplnila že maličká bude mať vyše 4kg...

mabe
30. dec 2009

ivi, i kdyz te neznam. na tuto diskuzi jsem prisla az dneska - gratulujuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😉 😉 😉

jani, dam si jabko 😉

evkaa25
30. dec 2009

Ivo moc gratuluju k Natálce.To je nádherná Štědrovečerní nadílka!! 🙂 A míry moc pěkné....

misicka455
30. dec 2009

Holky byla jsme nějaká unavená tak jsme si šla po obědě lehnout a nějak ne a ne vylést z té postele 😀

Já na výtoky netrpím a včera jsme neměla ani námahu ani sex 😀 😀 Tak nevím , ale myslím že to zátka byla nikdy ze mě nic takového neteklo ani když jsem ze začátku těhu špinila.

janni.ka
30. dec 2009

ivi taky gratuluju,krásný míry 😵 a pod stromeček moc krásnej dáreček jste dostali 😉

meb-já si ho taky dala a pořád pokukuju po stromečku 😀 no ne že bych si dala stromek ale to co na něm vysí 😀 za chvíli si dám véču a udělám si asi trochu kakaa 😉

zítra to bude zase mazec,jedeme ke tchýni a bude svíčková,plno sladkostí OMG 😖 to se neudržím 😀

janni.ka
30. dec 2009

holky nevíte některá jak se dělá steak s hovězího masa?Já ho vyndala nakrájela a co ted s tím jako-solí se to?Koření se to?Budu je dělat až zítra k večeři,já to hledám i na netu ale nějak co stránka to něco jinýho napsanýho 🙄

ili5
30. dec 2009

misicko, Ty nás napínáš teda!!! Já nikdy neměla výtoky, lae špinění krvavé jsem měla asi v 6 měsíci tt. Bylo to z námahy, jak mi pak řekla sestra.
Ivo, gratuluju, to bude modelka, dlouhá a krásná. No, moc se nezpletli, kol 4 kg má. V kterém tt jsi porodila a porod normál? Tak ysis píchala inzulín?
Jani, já ten stromek obírám o kolekce pořád a cukroví mám tak na malý talířek. snědla jsem ho sama, dcera to nemusí, tak dlabu.
Tak zrovna jsem se změřila a po té kolekci 5,3. Jsem píchla inzulín a jdu večeřet za půl hod. Tak fakt mi to sladké nezvedá. Ráno 8,2 na lačno po ničem a po sladkém jak hrom 5,3. Tak nevím proč bych se měla pak omezovat, když si tělo dělá co chce.
Dělám ten profil, ale mám tam mezery, třeba po večeři 2 hod nemám nic, ve 22 hod nic napsané. Když ležím, tak už se mi nechce měřit, nebo pokračuju v jídle neustále do 22 hod a pak je to palba, tak to raději nepíšu, aby jich nestislo 😀
Stejně než se objednám po Novém roce a jak tam půjdu, tak budu mít těsně před porodem, tak si mě ve špitále už nenechaj a nechají mě dodýchat do porodu.

pani_haf
30. dec 2009

Holky, streptokoka mám dole 🙂 a dostanu antibiotika, pěkně mě to štve, už jsem ho měla kolem 22tt, mám smůlu ☹
Evco-já ještě rodit nechci, nemám čas a nestíhám, pěkně nejdřív až 15.1. 😀

ili5
30. dec 2009

haf, to máš blbé a řekli Ti z čeho si to mohla chytit? já to teda neměla nikdy problémy se spodkem, snad budeš brzy zdravá a neublíží to miminku.
Jani, já biftek ještě nedělala, jsem milovník tataráku, ten dělala každý víkend, až jsem z něho chytla toxoplazmozu 😀 . Tak se snažím už to nejíst. Ale já miluji veškeré sýrové maso, játru, vepřové jak dělám karboše, tak se nadlabla, tak už mám zaděláno, no. Vidím v masně krásně červené masíčko a sbíhají se mi sliny. ale už to nesmím, tak aspoň tu játru na játrové KND si musím dát aspoň trošičku 😀 Ale raději se v těhu tomu vyhni, toxka v těhu je nebezpečná hlavně na dítě! I stejk krvavý je nebezpečný!

janni.ka
30. dec 2009

pan haf-prý nemám čas a nestíhám 😀 to vemeš za poklusu 😉 😀

ili to nje fakt zajímavý po sladkým dobrý a jinak ti to lítá,ale už to dlouho trvat nebude 😉 budeš rodit dřív?

janni.ka
30. dec 2009

ili bléééé krvavý maso a syrový 😕 😕 😕 😕 tak to bych nejedla 😖 já ten steak nebudu dělat aby z něj tekla krev,ale aby byl hotový ne syrový,to my nejíme 😉

sem to hodila do misky a okořením to před přípravou a je to 😉

pani_haf
30. dec 2009

Illi-nevím, prý to má kde kdo,a le když jsi těhu, tak je mimi v nebezpečí hlavně po narození ☹. Já taky muluju tatarák a všechno syrové, už se těším, až se zase pořádně nadlábnu 🙂.
Jani-já mám pořád tolik aktivit, že nestíhám, navíc jsem líná si všechno postupně chystat, tak je to pak hurá akce.

Všem hezký večer, jdu se mrknout na dvd zoufalé manželky, papa.

evkaa25
30. dec 2009

Holky chci se ještě zeptat.Koření a sůl můžu normálně používat??? 😕
Včera jsem nějak nestihla všechny ty informace vstřebat,tak jsem se na to nezeptala.Byla jsem z toho všeho vykulená/a pořád ještě trošku jsem 😅 😀 /
Dr mi dala papír s tou dietou a tam je kolik gramů sacharidu můžu k obědu,večeři a tak a co bych měla jíst.Třeba 150g zeleniny,70g masa,150g brambor,15g rostliného tuku a 10g mouky.Ale neni tam nic o přichucení.Ale já myslím,že v soli cukry nejsou,ne?!?Tak by to nemněl být problém,že?!?

misicka455
30. dec 2009

Tak já jsme taky na to syrové když dělám karbošky anebo sekanou tak toho polovinu sním, ale né ted v těhu 😉

janni.ka
30. dec 2009

holky vy to baštíte syrový?? 😕 😕 😕 já se toho bojím 😅 jako že tam bude zárodek tasemnice a já ji budu mít v sobě 😖 😀 😀

evka tak sůl a koření teda podle mě nevadí,ono by si neměla moc solit a kořenit v těhu tak ani tak,proto se tímhle nezatěžuju normálně ochucuju jídlo jako vždycky,nemoct sladký a ještě nesolit tak to by bylo maso teda 😖

janni.ka
31. dec 2009

krásný ránko holky 😉

jdu vám popřát krásnýho Silvestra,hodně štěstíčka do nového roku a at se vám splní každé přáníčko 😉
Dneska teda dietu řešit nebudu 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre