Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

olgas
31. dec 2009

Ahojte hoky,

taky všem přeji krásného Silvestra, hodně štěstí a zdraví do nového roku a hlavně ať ti naši mrňouskové přijdou na svět v pohodě.

ivi: moc gratuluji k vánočnímu dárku, to jste si teda udělali Ježíka 🙂

evka: konřenit můžeš jak chceš, to cukr nezvedá

misicka455
31. dec 2009

Ahojky holky, taky přeji krasného Silvestra my valíme na oběd ke tchýni takže pravidlo jez co ti dají 😉

misicka455
31. dec 2009

Odpo jedem ke tchýni pak nakoupit a večer na chvilku ke kámošce tak tu nebudu takže žádné závěry , že rodíme cítíme se ůplně Ok 😉

evkaa25
31. dec 2009

Dík za rady.Tak já tedy budu kořenit normálně 😉
Všem přeju Krásného Silvestra a vše nej nej nej do Nového roku!!

ili5
31. dec 2009

Ahoj kočky, ¨
vidím, že misicka je pokupě, daří se jíá dobře, jde se opět cpát k babičce 😀 , na cukrovku se dnes prdí!!!§
Jka se tak dívám, tak na ni prfdíme všechny, akorát evka je nejvíc vylekaná a to má jen dietku. Neboj. Solit se nemá moc, pak puchnou nohy, no já jím syrové tyčinky a musí být slané, že nejdou vidět, to cucám a jsem v poho. Jak si to budeš moc vsugerovávat a bát se, tak Ti cukr vylítne stejně ze stresu i kdybys nejedla nic za celý den. Vidíš mě, jím sladké a norma, pak nejím nic a cukr 10, takže psychika dělá nejvíc.
Dnes budu sama doma, nakoupila jsem už v 7 ráno v Tescu jídla, udělám si chlebíčky, jednohubky česnekové, cukroví a usmažím kapra. Včera jsem dostala pudinkové košíčky s čokoládou, tak jsem zvědavá na dnešní měřeníčko.
Dala bych si vaječný koňak, nikdy mi nechutná, ale letos už mám na něj měsíc chuť, jak na potvoru nikdo v rodině nedělal, takže mám smůlu. Mám spoustu čajů co jsem dostala, tak budu čajovat.
Holky pijte před porodem kontryhel a po něj, usnadňuje porod a po porodu se hojí rychle rány a 14 dní před do toho přidejte maliník, 2x půl l.denně.

Šťastný NOVÝ ROK, lehký porod, zdravé a krásné miminka a vše co si jen přejete a na cukrovku nemyslete!!!

seb
31. dec 2009

ahojky všem krásnýho Silvestra, hodně klidu a do příštího roku taky všem lehký porod a zdravá miminka, to je teď asi to nejdůležitější ze všeho a cukrovka at už nás nezlobí !

radushka
31. dec 2009

Tak vás všechny po vánocích zdravím - hodnota po štědrovečerní večeři (klasika kapr salát polívka+ oocná miska) 6,5 a 27.12. u babičky po nanukovém poháru - šlehačka, ovoce vaječný, koňak - 5,2 (to jsem málem neměla ani na lačno 😀 ) Takže teď jsem si už 2 dny neměřila, sladké jsem omezila a hlavně nepiju sladké nápoje (to je u mě myslím hlavní zvedač cukru).dietu už nedržím - jako tu přísnou a je to v poho.8.1. jdu na kontrolu, tek doufám, že to samé řekne i doktor 😀
jinak přeju všem veselého Silvestra, užijme si to v rámci možností 😉 .Do nového roku nám přeju hlavně pohodové porody a zdravé miminka 🙂

seb
31. dec 2009

tak já si dnes dala půl dortíku a hodnoza po hodině 5,3 🙂 , taky to nechápu, a když si dám půl rohlíku tak 6,6 , tak to asi začnu jíst dortíky 😀 😝

misicka455
31. dec 2009

Ahojky holky já dneska taky hřeším 😀 😀 😀

ili5
31. dec 2009

Já si nadělala chlebíčky, jednohubky a jsem sama doma, tak se nadlabnu až prasknu. 😀

misicka455
31. dec 2009

Taky se těším na chlebíčky a brambůrky 😀

pani_haf
31. dec 2009

Ahoj holky, taky vám přeji fajn Silvestra a ještě lepší nový rok, hlavně zdraví pro miminka, snadný porod a šestinedělí. Cukrovku všechny pošleme do háje 🙂.

Hezký večer.

misicka455
31. dec 2009

Ať veselý a radostný je celý dnešní den,
nechť nový rok změní v skutek každý Tvůj sen,
ať hodně zdraví, štěstí a lásky Tě provází,
nechť ten, koho miluješ, Ti nikdy neschází.

evca82
31. dec 2009

ahoj holky,

taky preji hezkeho silvestra 🙂

dneska taky hresim 😀

misicka455
1. jan 2010

Ahojky holk, tak ja ste si včera užily Silvestra?

mabe
1. jan 2010

Ahoj misicko, tak jaka? zatim zadna zmena?

misicka455
1. jan 2010

Zatím žádná změna 😒

mabe
1. jan 2010

a ma se teda pockat az na prasknuti vody a bolesti?

misicka455
1. jan 2010

jj 😉

mabe
1. jan 2010

male se u tebe asi libi 🙂 . ty jdes na obilnak, ze? jak to tam vypada? ja premyslim bohunice nebo obilnak?

misicka455
1. jan 2010

Jo jdu na obilňák , zatím tam jsem spokojená chodím tam už měsíc na porodní sály na kontroly a jsou tam strašně milí doktorky i doktoři a jsou strašně mladí 😀 😀 Porodní boxy mají pěkný jen pro mě takové maličké , ale zase utulné 😉 Jeden je tam velikej to je nadstandart za 500kč i z vanou 😉 ŠEštinedělí prý nic moc,ale dá se to 😉

pepita52
1. jan 2010

ahojte baby ja som si dnes merala po celozrnom chlebe s maslom a rajcinou a mala som 7,1 nemože to byt aj zato že som mala žuvacku neviem si to vysvetlit alebo to možno bolo s tych vcerajsich ociek

ili5
1. jan 2010

Ahoj holky, tak já šla spát 3 30 hod. a v 7 byla zas vzhůru, stoho 3x na wc. Jsem zvědavá kdy se konečně vyspím. Ruka brní čím dál víc, už mi to jde až k loktu. Špatně se mi dělá cokoli.
Misicko, tak to ta zátka určo nebyla, že jo? Dnes jsem si řekla, že konečně nachystám věci do porodky, ale nevím do čeho to dát, do jaké kabely, či co.
Pepito, co se ti nelíbí na 7,1, však to je ukázkový cukr, po jídle má být do 7,7. Já když mám po jídle 8, tak hned slavím cukrovím 😀 . Jak už se tady psalo asi 100x, není to tak ze stravy, jako z hormonů a ty neovlivníš. Takže jím vše a skáče to stejně jak chce.
Já včera pusu nezavřela, jedla a sladkovala a hodnoty 6,3, pak 7,4 večer 8,9 a o půlnoci 6,6. Tak kdyby to bylo z jídla, tak v noci bych musela mít aspoň 20. Dnes ráno na lačno 5,8 to je pro mě taky super hodnota. Tak jsem snědla 3 chlebíčky, slazený čaj a nyní čočkovou polévku. Měřit se budu ve 14 hod a píchat před druhým chodem inzulínek.
Jak prožíváte 1. NOVÝ ROK? Nejezte nic co má peří!!!! A čočkovku, aby se vám držely penízky celý rok.

pepita52
1. jan 2010

ili5 noo vsade to beru asi inak mi ked mame od sedem hore tak nam už prespisuju inzulin a u nich je dobre 6,50 je to tam nejake divne už mi to lezie na nervy ja ešte neberem unzulin bohu dik a k dia ma poslali s hodnotou 7,50

janni.ka
1. jan 2010

ahoj holky v novém roce 😀

pepita-já mám od dr po jídle hranici 7,2 ale jestli si měla včera očka z bílého pečiva tak je možné že je to z toho,holky tady taky psaly,že večer třeba zhřešily,hodnota byla po hodině o.k ale ráno se jim to projevilo.

pepita52
1. jan 2010

janni.ka to je dost zaujimave noo aj nejake sladke som si dala ale som to neocakavala to som mislela že cim dlhsie nebudem jest tym menej nameram tak to som nevedela že sa mi to ešte zo vcera namera

ili5
1. jan 2010

Mě dr říkala, že z večera do rána to být nemůže, jsou to hormony a po 35 tt bude ještě hůř, kde se to může zvednout i na 20. Proto se rodí většinou po ukončeném 37 tt ve 38 tt do 40 tt se nečeká. Ale to pro ty, co mají hodnoty velké a píchaj inzulín.
Já to tady sleduju, že na Slovensku si upravili hodnoty dle sebe. Mám doma brožůrky, co by měla dostat každá diabetička i knihu z odborné knihovny a je to dané všude stejně. 5,5 na lačno a 7,7 po jídle. Když je hodnota přes 9, tak se zvažuje zda stačí dieta, když nepomůlže nasadí se inzulín.
Jinak já jiné pečivo nesnesu jak bílé. I srtres dělá hodně. Já měla nedávno hrozné trápení doma a hodnota byla přes 10 stále. Ani inzulín nebere. Takže klid a hlavně nehladověj, nebo budeš mít ketony v moči jak já. Raději se najím co nemůžu, než mít hladové tělo. Ale mám stále v moči bílkoviny, cukry i ketony, ať dělám co dělám. Ještěže to mám za pár.
Misicko, jsem moc zvěšdavá jak bude probíhat tvůj porod, když pícháme ten inzulín. Mě jen doktoři straší, císařem, dítě pod infuzí, rodit jen v Ostravě ne jinde.Prý se diabetičky špatně hojí, tak jsem fakt zvědavá. Jen abych nešla dříve já, když se chci domluvit na toho 11.1. Kdy jdeš do poradny? A co ozvy, jak to vypadá? U mě zatím v poho, na porod to nevypadá.
Kolik si berete pampersek do porodnice, tahat celý balík 80 ks?

seb
1. jan 2010

ahojky všem v novém roce 🙂
misicko: tak ty 3 dny co ti dr. říkala, že porodíš už pominuly viď ;), jsem zvědavá, kdy mimi vykoukne na svět 🙂

evca82
1. jan 2010

ahoj holky,

tak vitam v novem roce 🙂

ja jsem vcera hresila, ale radsi se nemerila 😀 tak holky v tomhle mesici rodime 😀

mamina
1. jan 2010

Ahoj,holky.Přidávám se k Vám.Před 14 dny jsem šla kolem dia,tak jsem se aktivně zeptala.Při minulé holce jsem měla cukrovku taky,ale vystačila jsem si jen s dietou.Příbytek 2 kila za celé těhu,malá 3495g.(Že přibíráte málo nevadí-zvlášť,pokud jste silnější.Prý je lepší spalování,kdž se jí pravidelně-tělo neukládá do zásoby.)
Teď mám hodinu po snídani 8,6.Dala mi dietu,275g sach. a po týdnu rezolutně,že musím inzulín.(Chtěla jsem přísnější dietu,nedala).Mám 5 jednotek po ránu,jinak nic.(ale píchám do stehna-proč do břicha?)A to jsem před tím týdnem měla 9,12.Ale podle ní to není žádné zlepšení.Tak nevím...
Říkala spoustu věcí,dost si protiřečila,děsně mě strašila.V podstatě hnusně vydírala!Myslela,že si vymýšlím a nedržím dietu (držím).
Ale já jí říkala pravdu!Dietu držím,piju neslazený vody,nesladím kafe ani čaj,přílohy a jídlo,co jde,tak vážím,ostatního jím max. pár lžic,cukrovího jsem snědla tak max.100g za celé svátky.Ani mi nějak nechutná....
A že když mi to vylítlo,tak jsem mámě měla strach říct,že jsem zase v tom.Máma je hrozná.Taková ta Tchyně s velkým T.Kdyby bylo po jejím,tak nemám dítě ani jedno!Pokaždé se mně snaží poslat na potrat. 😠
A podruhý,že jsem měla trému,že přijede táta po 8 letech.Prý se vymlouvám a že to prý nemá žádnej vliv.
Jsem zvědavá,co řekne v pondělí,až jí budu volat výsledky.
Zas to bylo vysoký.Ale zase to mělo důvod.Ve středu mi umřela teta,den na to mi řekli,že umřela i babička...
Když jsem řekla,že mám problém ležet 2 týdny ve špitálu(nejmladší je docela závisláček,nevydrží bez maminky dýl jak hodinu,navíc,když bude ve stresu,může se jí znovu zhoršit lupénka)
Doktorka mi na surovku řekla,že jestli tam nebudu ležet,určitě mi mimčo umře!Chtěla jsem rodit s porodní asistentkou(doktoři mi 2 porody tak zbabrali,že jsem málem umřela,dodnes z toho mám noční můry a panický strach...) V porodnici!Ne doma! A ona zase:jestli budu rodit s porodní asistentkou,mimčo určitě umře!Já jen chtěla,aby mě doktor prohlíd u příjmu a když bude malý v poho,tak porodit podle svýho,v klidu,s PA.A doktor,aby jen byl po ruce,kdyby se něco dělo jinak,než má.Nikdy bych mimčo neohrozila!Nejsem blázen!A ona zase,stará písnička.A že se mám připravit na to,že mi hned po porodu mimčo seberou,strčej naJIPku a já ho ani neuvidím.A jestli budu mít námitky,že mi mimčo umře!
Dovedete si představit,jakej mám strach??? Dva dny trvalo,než jsem sehnala gynekologa.Říkal,ať se uklidním,že přeháněla.Že problémy maj maminky,u kterých se o cukrovce neví.A to ještě ne vždycky.
Týýý jo,není to trestný,takhle strašit těhotnou ženskou???
V pondělí jdu na genetickej ultrazvuk.Prý mi pak řekne víc,ale mám být v klidu.. Co Vy na to?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre