Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

spagatice
6. jan 2010

Holky tady se můžete mrknout na Verunku 😵

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

pani_haf
6. jan 2010

Ili-hodně štěstí ve škole.

pani_haf
6. jan 2010

Spagi-Verunka je roztomilá, jejda, tové krásné miminečko!!!!

olgas
6. jan 2010

Verunka je krásná. Spagi a nevíš jak jsou na tom s tím srdíčkem a tak?

ili: ty máš teda fofry , úplně tě obdivuji, já bych tu školu asi nedala.

Holky, chtěla jsem se zeptat. Já než jsem vysadila antikoncepci, tak jsem měla hrůzu co to udělá s mojí pletí a tak, sice nejsem nejmladší, ale přeci jenom sem tam nějaký ten pupínek a tak. Stihla jsem rychle otěhotnět, takže jsem nic nepozorovala. Během těhotenství bych řekla, že jsem měla pleť lepší než před tím, asi to bude tím , že čekám kluka. Ale poslední týden, možná dva, se mi strašně začala mastit pleť a vlasy. Dělá vám to teď u konce těhu taky?

pani_haf
6. jan 2010

Olgas-já vysadial tabletky a cca dva roky jsem měla pleť nic moc, teď v těhu ji mám celkem v pohodě, vlasy se mi nemastí,a le mám lupy a nejsme nějak extrémně hezká, jak se říká, že s klukem jsi pěkná. Možná se mi to zdá, ale s 15kg si fakt sexy nepřipadám 🙂. Je pravda, že si tak často nemusím holit nohy, nějak to neroste, nehty jsou celkem v poho, ale to se všechno po porodu posere 😀 😀 😀

mamina
6. jan 2010

Holky,ahoj.Teď jsem si měřila cukr.Ráno na lačno 4,7,po snídani 6,8 a po obědě taky jen 6,8.To je skvělý,ne?Já říkala,že mi to zvedá ten stres z tý k... diabetičky! Co mi řekli v rizikovce,že tam k ní nemusím,že jí výsledky pošlou,tak je to takhle krásný!! 😀 😀 😀 Jsem šťastná jako blecha! 😵

pani_haf
6. jan 2010

Mamino-gratuluji, na tu putku se vykašli, zvedá ti tak akorát cukr, mrcha jedna 🙂

olgas
6. jan 2010

paní _haf: já mám pocit, že se mi to začalo srát už teď. Abych si vlasy umývala skoro každý den pokud chci někam jít, a neboj já taky moc hezká nejsem, za těhu jsem přibrala 7kg, ale zato jsem měla takových 10kg navíc už předtím 😠 Že bych si připadala sexy- to taky ne,

pani_haf
6. jan 2010

Olgas-já si vlasy myla denně i před těhu a to jsem rok a půl nemohal otěhotnět, tak do mě rvali různé hormony a stejně to nepomohlo, uvažovali jsme o IVF,a le pak to přišlo samo. Já mám od puberty smíšenou pleť, takže používám vichy normaderm a žádné krémy na vrásky, lesknu se pak jako prasátko. Kruhy pod očima mám pořád a tuhle mi manžel řekl, že jsem v obličeji oteklá, jasně, ať si vezme ten můj klokaní batoh a uvidíme, ajký to bude krasavec 🙂. Momentální váha 85kg při výšce 172cm, nohy jako konve, ruce, prstýnky o tři vel větší, atpický ekzém víc než kdy před tím.....samá pozitiva,a le nic, jsem ráda, že mám toho našeho malého Pupa 🙂
Ježiš, já jsem ale nespokojená matka!

mamina
6. jan 2010

Paní Haf,uklidním Vás,ju? Já mám při 165 nějakých 88 kilo.A že by mě to nějak rozházelo... 😝 😀 😀 😀 Manžel říká,že se omně aspoň nepoškrábe,když namně lehne! 😀 😀 😀

pani_haf
6. jan 2010

mamino-ale ty jsi zasloužilá matka, rozumíš? Já takový posera, co bude mít 28 let a první dítě 🙂

olgas
6. jan 2010

paní_haf: to já jsem na tom mnohem hůř, vážím teď 75kg, ale měřím jenom 154 cm. Tak si to spočítej 😀 Taky čekám teprve první dítě, je mi sice 32 let, ale to mě neomlouvá. Jsem zvědavá co s tím budu po porodu a kojení dělat.

pani_haf
6. jan 2010

Olgas-no já jsem zvědavá jak zhubnu ten zadek a stehna, to bude ještě véééliká legrace. jenže ty máš určitě větší bříško, já ho mám menší a zbytek tak nějak po těle....ale aspoň je malému teplo, že 🙂? Holky, dnes začínám pít maliník, věřím tomu a ještě vyzkouším od weledy olej na masáž prsů, to je prej dobré na kojení, možná vám to přijde směšné, ale dost mi záleží na tom, abych kojila, jak to tak vidím kolem sebe, jak to někomu nejde, tak já se budu snažit. Snad to vyjde.

mamina
6. jan 2010

Já měla první v 19,druhý v 21,třetí ve 26,čtvrtý v 29,pátý v 31 letech.Teď čekám šestý a bude mi 34...Tak jakej náskok? Šest let snad není tolik.... 😉

A když jsem čekala poslední,měla jsem taky gestačku,taky dietu.Je fakt,že jsem ji držela poctivě,ale přibrala jsem jen 2 kila a malá měla 3495 g.Takže jsem odcházela z porodky a měla jsem o 4 kila míň,než pře těhu. 😉 😀 😀 😀 Takže to mělo něco do sebe,ne? 😉

olgas
6. jan 2010

pani_haf: no nemám odvahu si zkusit staré kalhoty, jestli je to jenom v břiše. Doma v teplákách se stratí lecos. Ale myslím, že jsem přibrala i ve stehnech. Maliník piju taky od nového roku, docela ujde, takže nemám problém ty dva čaje vypít. Taky si dávám arniku montanu - homeopatika. S tím kojením směšná určitě nejsi, vždy´t to má výhody, nemusíš utrácet za Nutrilon nebo něco podobného. Já mám v tašce do porodnice nabalený čaj na kojení, prý je dobré ho začít pít hned po porodu, aby se mamina rozkojila. Tak uvidím.

mamina: 6 let tolik není, ale těch pět dětí je dost velký náskok 😀

janni.ka
6. jan 2010

ahoj holky 🙂

Verunka je krásná a je veliká 😉

koukám že řešíte váhu 😀 😀 tak na tu kašlete holky,si připadám taky jako slůně 😀 začly mi otýkat nohy fakt hnus se nártem nevejdu do bot 😠 to máme taky nějaký kilo ukryté v zadržované vodě 😉 prstýnky na ruce nedám už od 5měsíce tak max ten manželův 😀 a já měřím 162 a vážím OMG dnes ráno 87 😖 😖 bléééééé ale už se těším až zase opráším trenažer a pojedůůůůůů 😀 Ono to půjde holky dolů samo nebojte 😉 😉

olgas já staré kalhoty zkusila a radím nedělej to budeš naserenkovaná 😀 já je vytáhla do půl stehen 🙄

pani haf já teda chci taky kojit a směšný to není 😉 prostě si starostlivá budoucí maminka 😉

olgas
6. jan 2010

jo holky, taky mi moje doktorka říkala, že i když budu pak třeba vážit míň než před těhu (asi tak po roce od porodu) , tak nemusím kalhoty co jsem nosila před těhu obléct. Že prostě se tím porodem změní postava. Ona to tak prý měla, tak uvidíme, kdyžtak ty kalhoty chytnu a hodím do kontíku

janni.ka
6. jan 2010

olgas tak to sem taky slyšela ona ta pánev jak se rozšiřuje tak se to prý do původního stavu už nevrátí 😕 ale všechny kamarádky co porodily tak normál hadříky starý nosí 😉 no co hlavně at sou miminka zdravý a my taky 😉

radushka
6. jan 2010

Sakra, tak ,jsem měla už od včerejška šílenou chuť na želatinový zákusek.Sežrala jsem ho pěkně celý.Mňam.
Po hodině 8,8 🙄 .To jsem to moc nevychytala, stačila by jenom půlka a bylo by to myslím v poho.No co už teď, aaspoň se má mimčo dobře 😀 .
Zítra jdu na kontrolu, tak držte palce.Ale myslím, že to bude v poho, docela jsem se přes ty svátky snažila držet 😉
Jo a nevím jestli to víte, ale k popohnání porodu prý strašně pomáhá sexovat.Ani ne přímo ta aktivita, ale ve spermatu je přesně ten hormon, který vám pak zavedou pod čípek.Takže holky, šup na manžílky a pěkně je zneužijte, ať to pak jde samo 😉 . Říkala nám to PA na kurzu, tak se tomu myslím dá věřit 🙂 .Pak dejte vědět, jestli to pomohlo 😀 .
Mišička: verunka je nádherná, tak vám oběma přeju hodně zdraví 😉

janni.ka
6. jan 2010

radu měla si vypít vodu s citronem 😉 mě to teda zabírá a hodnota je o.k 😉 ale radši to zatukám-tuk tuk 😀

jo sexovat,mě to teda nebaví ani na to nemám chut,no teda chut by byla ale to břicho mi překáží a nic z toho nemám tak radši nic,mužík říká to samé není to ono,to radši vydržíme 😉

radushka
6. jan 2010

janni: mě to taky neba, a poslední dobou mám pocit, že má manžel i jakoby strach 😅 .Jsem na něho ve slabé chvilce zaútočila a nějak se zdráhal 😀 .
Však ta metoda má být na vyvolání porodu, tak to byste se třeba pak přemohli.Radši přírodně, než pod dozorem doktorů 😀

pani_haf
6. jan 2010

Holky, tak to jsem ráda, že jste na tom podobně, staré oblečení před těhu jsem podarovala, pracovala jsem ve státní správě a ty lodičky a spol moc neužiju 🙂, ale pár extra kousků jsem si nechala. Je pravda, že ta postava po porodu je jiná, taky když taková hlavička vyleze takovou piďi dírkou je jasné, že to už nebude jako dřív 😀

Olgas-ten čaj už mám nabalený a budu ho pít jako šílená 🙂
Mamino-tolik dětí, to musí být nádhera, jsem jedináček a trpěla jsem tím, že jsem byla sama.....jak říká jedna moje známá, když máš dítě(děti) už nikdy nejsi sama 🙂
Dnes porodila jedna známá v Havířově v porodnici, prý to bylo náročné a nakonec císař, ale malá měla 50 cm a 3390g, pěkné míry 🙂

Radush-ten sex mi taky dr doporučila, prej každý den! Bože, já bych to klidně dělala, ale manžel má depresi, že popichuje vlastní dítě ☹

Kolikrát denně pijete ten maliník? 2x????

ili5
6. jan 2010

Ahoj, tak já před obědem po obědě 9,6 a nyní došla ze školy, měřím před večeří a zas 9,6 , tak to je nářez. A to jsme ještě nejedla.
S tím spermatem nám taky říkala na kurzu, i poloha ze zadu ktomu urychlí porod. Jenomže já nemám chlapa, tak těžko mi někdo svoje daruje 😀
Mamino, teda ve 34 letech a 6 dětí???? Nejde se nějak chránit, antikoncepce, dana atd? Mě by asi piclo. Já bych to finančně neutáhla, teď jak se školy platí, oblečení každá měsíc pro puberťačky. Moje je náročná, dostává týdně 200 kč kapesné, tak to má měsíčně 800 kč a to dá jen za oblečení, do školy miusí chodit společensky, chce jen značkové, tak jsem ráda, že mám zatím jen jednu. Po 14letech jsem se konečně dočkala kluka, víc bych neutáhla. Klobou dolů teda.
Zkusím tu vodu s citronem, snad to spadne trošku.
Zítra jedu do té porodky, tak snad ještě mě pustí dom. pak dám vědět. 🙂

spagatice
6. jan 2010

Holky koukám, že řešíte váhu, tak na mě nemáte 😀 . Měřím 165 cm, vážím 87 kg, a to před těhu jsem vážila 86 kg, před 3 lety jsem vážila o 20 kg míň 😅 , ale sedavé zaměstnání, vysazení antikoncepce a už to jelo jak po másle 😀 . Uvidíme, kolik budu vážit po porodu.

Kojit bych chtěla taky, ale mám strach, aby se mi vůbec utvořilo mléko. Asi si taky koupím nějaký čajík, máte pro mě nějaké doporučení?

pani_haf
6. jan 2010

Spagi-jakýkoliv na kojení, třeba bio, granulovaný od hippu atd. Není mezi nimi zásadní rozdíl a prokládat to meltou po litrech.....

ili5
6. jan 2010

Od Misky je malá pěkný macek. Je v inkubátoru, bobeček. Nádherná velká slečna. Takže mě nemine taky inkubátor a i nfuzi měla asi taky, že? Hlavně aby byly zdravučké naše dětičky...

evca82
6. jan 2010

Verunka je teda peknej macik 🙂

Ja mam vahu v pohode, merim 165 cm a vazim 61 kg, takze ja se shozenim mit problemy fakt nebudu 😀

pani_haf
6. jan 2010

Evco-ty jsi chcípáček 😀 😀 😀 Kde máš to miminko, v klokaní kapse? 🙂 Tiše závidím.

radushka
6. jan 2010

evca: hm tak já se svými 165 mám pěkných 70 kg.Ale furt siříkám, že jsem přibrala "jenom" 13 kg, tak že jsem v normě 😠 😀
Kašlu na to , s miminama to shodíme raz dva 😉

evca82
6. jan 2010

Haf: he he, no ja mam melouna 😀

radus to vis, ze to shodime raz dva toho bych se nebala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre