Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

seb
7. jan 2010

ahoj holky, díky za info, olgas, tak to já budu mít drobečka jako ty a porodu se taky bojím, jak čert kříže !
já bych to datum porodu chtěla vědět dopředu, byla bych klidnější, že nezačnu rodit někde v obchodě, nebo sama doma, nebo cestou v taxíku, jenže když máme takovýho drobka, tak mě asi nechají až do konce ho donosit, aby ještě něco stačil přibrat

seb
7. jan 2010

pani haf: jo já taky hned bulim, jak mě něco bolí, i u zubaře, když mi odstraňují zubní kámen, tak mi tečou slzy bolestí, tak ten porod nevím, jak přežiju, asi bych radši na císaře, ale to zas bolí prý víc potom ☹

janni.ka
7. jan 2010

radu tak třebas na to pak dojde i když mužík má spermijky líný a hodně tak ani nevím zda by to k něčemu bylo 😒

pani haf co?každej den? 😀 tak přesně to si myslíme i my je to ted už divný když se malá hýbe vlní se břicho a pak do ní má štouchat 😀 😀

melta je dobrá na kojení????to sem netušila a ni neslyšela 😕 Já ji pila jako i ted ale nějak sem min týden otočila krabičku a koukla na složení a tam je taky docela sacharidů 😕 sem čuměla a piju zase jen čaj ale už mi leze krkem 😒

evčo no jo hotová modelka 😀 nás chtěla naštvat co,jako spagi ta taky vede s těma kilama 🙄 😀 😀 😀 😀

pani_haf
7. jan 2010

Seb-já jsem ráda, že nejsem sama posera. Jsem vážně dost přecitlivělá ☹ a teď dvojnásob.

Janika-jasně, každý den, malý bude mít důlek na hlavičce a manžel doživotní trauma 🙂. Určitě pij tu meltu, mám to odzkoušené na kamarádce a ta si svařuje přímo tu drť, né tu v sáčcích. A pak prej silný odvar z kmínu, nebojte, nevyvolá to u mimi prdy, ale podpoří kojení. A hlavně ten kojící čaj. Apořád hodně tekutin.

mamina
7. jan 2010

Holky,na podporu tvorby mlíka je dobrá nejen bílá melta,ale taky koprovka-polívka i omáčka,kyselo(ale až dýl od porodu,aby houby mimčo nenafoukly),kojící čaj,mlíko pro těhotný.

Jinak počítejte s tím,že 3 a 5-6 týden po porodu mimčo rychleji přibere a bude mít hlad (říká se tomu růstový spurt). Opakuje se to pak ještě ve třetím měsíci a v pěti měsících.A je to NAPROSTO NORMÁLNÍ!!!
Chce to večer si dát horkou koupel,večer sex(a taťka,pokud mu to nebude vadit,ať vypije obě prsa durch 😉 -v rámci předehry,pořádně se prospat (i za cenu toho,že by mimčo muselo dostat jednu porci z lahve od tatínka) a ráno horkou sprchu prsou spojenou s jemnou masáží.Garantuju Vám,že budete mít mlíka,že vám poteče zase proudem! 😀 Ta krize v období růstového spurtu trvá u každého miminka jinak dlouho,ale většinou se to během 3-7 dnů samo upraví.Chce to trpělivost,častěji přikládat,v podstatě se znovu rozkojit,jako v porodnici).Hlavně klid,nestresovat se,hodně odpočívat,klidně i přez den...
Mě se to osvědčilo na 100%,kojila jsem většinu dětí rok až rok a půl,takže vím,o čem mluvím... 😅 😅 😅

seb
7. jan 2010

haf: rozhodně nejsi sama, já furt uvažuju o císaři, ale nevím, jestli to jde ještě v dnešní době domluvit, prý to nechtějí už dělat na přání, tak leda někoho uplatit 😒
já piju všeobecně strašně málo a ted při cukrovce, když nesmím sladký ješttě míň, když dám litr za den, tak jsem fakt ráda, tak sem zvědavá na to svý kojení 😒
s těma kilama tu asi vedu já, mám večer, po jídle 53-54 kg, a měřím 162, nejsem ale vůbec hubená, mám takovou drovnou kostru po mámě jenom, no nebýt týhle blbý cukrdiety, tak jsem přibrala víc, ale maso mi nejede, neslazený pití taky ne, pečivo mi cukr zvedá, tak z čeho má jeden přibírat 😠 😒

pani_haf
7. jan 2010

Mamino-to je dobrá rada, díky moc, s tím pitím mlíka to doma neprojde, manžel by mě zabil 🙂. Pomáhá i odsávačka nebo je to hloupost????

mamina
7. jan 2010

Paní haf,manža se taky poprvé kroutil,ale ono to mlíko stříká při sexu jaksi samo. 😀
Tak když mu to nateklo poprvé do pusy,zašklebil se,pak vykulil oči a prohlásil-Dik je to docela dobrý?!Slaďoučký!
A od tý doby,když mimčo třeba nechtělo pít,tak mu ze srandy vyhrožoval: Koukej bumbat,jinak ti to vypiju! 😀 😀 😀
Ale pokud by se manžel hodně bránil,tak samozřejmě ta odsavačka taky pomůže.Jen to trvá dýl,trochu to bolí a hlavně,není to tak účinný! Na stimulaci tvorby mllíka je důležitý právě to sání,kdežto odsavačkou to teče samo-podtlakem...Ale když to budeš dělat opakovaně,tak to třeba taky pomůže,nevímJá odsavačku nikdy nepotřebovala... 😀 😀 😀

pani_haf
7. jan 2010

No holky, které kojily říkaly, že raději sexovaly v podprdě, aby manžely nestresovaly 🙂. Hihi, taky možnost. Dnes je tolik problémů s kojením, že jsem si raději pořídila tu odsávačku, kdyby něco. Ale snad to půjde. Navíc mě to teče už te´d, tak je to docela sranda, když vstanu a mám mokré kolečka na pyžu 😀 😀 😀

ili5
7. jan 2010

Ahoj holky, zrovna jsem přijela z OV. Nestačím vás dočíst, nebo letím hned ke kámošce mrknout na miminko. Takže vás dočtu až večer, jste toho zas nakecaly hodně 😀 .
Jsem dopadla celkem dobře, mimi má větší břicho, prý je tlustší než normál v břichu, ale jinak v pořádku. Váží 3 620 g a cesty porodní ještě nejsou otevřeny, tak se dr radila přes telefon co se mnou teda a rozhodli se nakonec dát mi pokoj do čtvrtku a ve čtvrtek v 8 hod nástup rodit. Císař, že se uvažuje až při váze 4 500 g, jinak budou zkoušet vyvolat, tak uvidím zda to porodím. Jinak, že mě budou hlídat, k vůli cikru, IVF a věku, tak pak se v průběhu dne rozhodnou zdy to půjde normál. Císař že by ohrožoval mě, špatně bych se hojila, takže tak. ¨
Zatím páček. 😉

mamina
7. jan 2010

Tak si kupte vložky do podprsenky a kupte si nějakou kvalitní podprsenku,aby Vám dobře ty prsa podpírala.Ono to mlíko teče už jen samotnou vahou těch prsou.Musej být dobře podepřený.A taky už kvůli manžovi-znám jen málo věcí,který jsou pro chlapa míň vzrušující,než ženská v pokecaným tričku.. 😉
Kvalitní podprsenka opravdu pomáhá.A místo vložek existují taky sběrače mlíka.Jsou to takový dutý polštářky s otvorem pro bradavky,kam odkapává to mlíko.(prej netlačej,jsou z měkčenýho plastu)Pak se to dá zamrazit a využít třeba zrovna v období růstového spurtu. 😉 Jen je potřeba to všechno dobře vydezinfikovat. 🙂

pani_haf
7. jan 2010

Mamino-tak tolik toho zase není 🙂Ale když si nevemu podprdu, tak jak naschvál, ale kdy´ž ji mám, tak kolikrát ani ťuk 😀

Illi-ty budeš mít cvalíčka 🙂

janni.ka
7. jan 2010

ili tak to je pěkný mimuško,sem zvědavá co s tebou teda vymyslí dál,třeba se ti to rozjede samo a vyvolání nebude třeba 😉

mamina tak teda s tím mlíkem a manžou teda to nevím 😖 já bych tohle po něm ani nechtěla 😕

seb já četla ted na stránkách porodky kam chci jít rodit že císaře moc nedělají že je u něho větší riziko až 6krát nějakých komplikací tak ti nevím.Tolik se bojíš?to určitě každá ženská,ale ty to zvládneš 😉

olgas
7. jan 2010

teda holky, vy jste toho nakecaly.

Ta seb si tady s těma kilama snad dělá srandu, hubeňourka jedna 😵

já jsem byla na předporodním kurzu a zjistila jsem , že ten maliník se může pít 3x 4-6 týdnů před porodem.Pak jsem se ptala ještě znovu na to vyvolávání porodu u diabetiček,tak vyvolávají dřív prý kvůli tomu,že ke konci už nefunguje placenta jak by měla. Ptala jsem se i na svou výšku a to je taky trochu problém /nebo může být/, mám jen 150 cm a může hrozit i císař. Tak jsem zvědavá co se dozvím příští týden v porodnici.

janni.ka
7. jan 2010

olgas jéééé ty si malinká 🙂

aha tak to sem nevěděla že ke konci placenta nefachá jak má 😕 se na to poptám ale v dia poradně mi říkala že se nevyvolává tak ti nevím,mě štvou jak každej mele něco jinýho a vyber si pak se člověk nemá bát že 😠

se poptám na to v út mýho gyndaře a taky od kdy budu chodit na kontrolu do porodky,bo stejně čítám s tím že tam mi poví zase něco jinýho než na gyndě 🙄

lena27
7. jan 2010

ahoj,
v úterý jsem byla na testu na cukrovku. ani mi ho neprovedli, protože jsem měla zvýšenou hodnotu na lačno. norma je prý 5,6 a já měla 6,0. zítra jdu do dia poradny tak jsem se chtěla zeptat jestli jste to tak také některá měla a co mě tam čeká. díky

janni.ka
7. jan 2010

lena ahojík,neboj se většina z nás teda měla spíš vyšší hladinu po testu bud první po hodině nebo druhou po 2hodinách.Myslím že ti nasadí pro zatím dietku na sacharidy všem a když by to nepomohlo tak inzulín ale většinou dietka stačí 😉

koukala sem a malej když se narodil tak měl přes 4kg 😕 rodila normálně ??jako mě zajímá jestli to bylo o.k víš 😅

lena27
7. jan 2010

rodila jsem normálně. píchali mi voda, do té doby bez bolestí a od píchnutí vody do porodu 5,5 hodin, takže si myslím docela pohoda. na císaře bych nešla. sice nezažiješ to utrpení na které okamžitě zapomeneš, ale hojíš se mnohem déle. já byla tedy nastřihlá a zbytek potrhaná (šili mě 45 minut), ale za 14 dní bylo vše OK. a co jsem slyšela od známý tak jí po císaři bolala jizva dýl než 2 měsíce 😝

janni.ka
7. jan 2010

lena no taky si myslím že císař je pak mazec s tou jizvou 😖

olgas
7. jan 2010

janni: no taky si myslím, že k tomu přistupují všude jinak. Já jdu do porodky poprvné příští týden to budu 37+3, tak jsem zvědavá co mi tam řeknou, pokud se tam teda něco dozvím. S tou placentou se mi to nějak nezdá, nevím, taky to je určitě individuální záležitost.

lena: já jsem měla hodnotu vysokou taky už na lačno, myslím, že taky tak nějak těch 6,0. Ale test mi přesto udělali, i když asi neměli. Jinak tak jak ti napsala janni, dostateš dietku, když bude stačit , budeš bez inzulínu.

lena27
7. jan 2010

olgas já dostala zprávu pro doktora a že mě nebudou zbytečně zatěžovat dalším cukrem. díky tak to snad přežiji

evca82
8. jan 2010

ahoj holky,

tady je nějak mrtvo, tak snad stále všicí 2 v 1 🙂

nebo jste zavaleny snehem? 😀

ili5
8. jan 2010

Ahoj holky, tak opravdu se vyvolává dřív, mě řekla včera že pak už ke konci může ten plod odumírat, placenta nestíhá.
Já mám po včerejším vyšetření špinění hnědé, dnes pokračuje. Jsme volala do porodky a prý je to povyšetření, že to bude čípek, že dokud není krev, tak v poho.
Jinak ty příspěvky z předevčíra a včerejška, než jsem napsala nebudu číst, je toho hodně, tak kdyby něco důlkežitého, tak napište znova. nebo jste byly moc aktivní a je toho hodně. 🙂

konvalinka.2
8. jan 2010

Ahojky 🙂 ,
evca82 :tak dneka bych jet rodit nechtěla... V takovým hezkým počasí by ta cesta do Brna trvala pěkně dlouho.
ili5: mě na gyndě říkali něco podobného, co se týče vyvolaného porodu. A když jsem se ptala, že když mám krev OK, tak jestli i tak, tak že ano. Že oni do temínu nenechávají. Natož přenášet...

Mě to vyvolání ani moc nevadí. Hlavně když bude prďulka v pořádku. A taky při vyvolání (když budu vědět kdy to bude) aspoň může naši malou hlídat moje maminka a ne přítelova...

ili5
8. jan 2010

Mě se to vyvolání nelíbí z toho důvodu, že malý je moc velký, ještě poroste do příštího týdne, včera už měl břicho o dost velké, vychází na 39+4 tt a já nejsem z těch co rodí každý rok, abych byla na takového macka rozgajdaná. Stejně to pak vzdají, nebo diabetičky nesmí nechat dloho vyvolávat, jak bez stravy, že? Tak stejně to většinou zkončí sekcí, tak na co mě trápit a dlubat do mě. Už tak jsme si vytrpěla jak kůň.

konvalinka.2
8. jan 2010

Mě taky už něco říkala o možném císaři, protože byla maličká ještě pořád hlavičkou nahoru (ve 31tt), ale i tak bych ráda skusila rodit normálně. Ale snad se ještě otočí.
Já taky nerodím každý rok, ale císaře se bojím... A pokud to půjde, tak ho nechci!
Ve středu jdu na kontrolu a taky na UTZ, tak uvidím, co mi řeknou. A pak mě už dr. předá do porodnice.

Když je malý větší už teď, tak proč Ti porod nevyvolají už teď??

evca82
8. jan 2010

holky nevíte nahodou jestli muzeme jako diabeticky darovat pupecnikovou krev?

konvalinka.2
8. jan 2010

evca82: tak to teda netuším...

pani_haf
8. jan 2010

Ahoj holky, tady na Severní Moravě je mraky sněhu!!!! Pupečníkou krev-zjistím a ozvu se.

Illi-řešily jsme převážně kojení 🙂

spagatice
8. jan 2010

Ahoj holky,
dneska jsem byla naposledy u diabetičky a s radostí jsem jí tam nechala glukometr 😀 .
Dost se divila, že ještě nejsem v péči porodnice (dnes jsem 39+0), ptala se, kdy jdu na gynekologii, tak jsem jí řekla, že v pondělí, tak mi pro doktora napsala zprávu, že mi má naplánovat hospitalizaci a rozhodně zajistit, abych rodila v termínu a v žádném případě nepřenášela. Takže nejpozději za týden rodím 😕 To je ale blbej pocit 😀
Ptala se mě kde chci rodit, tak jsem jí řekla, že u nás v takové menší porodnici a ona řekla, že můžu, že by žádné komplikace být neměly, když jsem byla jen na dietě. Ihned po porodu mám jíst úplně normálně jako před cukrovkou 😵 . A v květnu jdu na další oGTT.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre