Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

beruska1989
9. jan 2010

ahojík holky, jen se chci zeptat jak vyšetření na cukrovku probíhá. v pondělí si tam mám zavolat a objednat se tak at vim do čeho jdu. Děkuju moc 🙂

mamina
9. jan 2010

Příjdeš tam ráno na lačno, vezmou Ti krev,pak vypiješ 1/2 l hnusný sladký vody a pak ti vezmou krev po hodině a po 2.A to je celý.Žádná hrůza. 😉 Jen ta voda je děsnej hnus a nejhorší asi je udržet to v sobě a nepoblinkat se... 😝

misicka455
9. jan 2010

V porodnici mě asi první tři dny třikrát denně píchaly doprstu jaký mám hodnoty a měla jsem nasazenou diabetickou dietu. Profily byly v pořádku tak pak už mě neměřily , ale dieta zůstala . Byl to docela hnus prý si tělo musí na cukry zvykat pomalu. Takže jsem došla domů, dala si talíř cukroví , jednu bonbonéru a rohlík s marmoškou 😀 😀 😀

spagatice
9. jan 2010

Miško to je správný, ať si tělo zvyká 😀

radushka
9. jan 2010

misicko: držím vám oběma (malé ale víc 😉 )palce, ať všechno klapne. O té srdeční vadě jste už věděli předem nebo až po porodu? Nějak jsem to asi přehlídla. Každopádně ti tu slaďoučkou odměnu pekelně závidím 😠 😀 😀 .Užij si to, je to dobré na nervy!!!

olgas
9. jan 2010

Ahoj Misicko,

teď jsem vás všechny dočetla, hlavně to co jsi psala ty ráno. Ještě teď mi tečou slzičky, ale snad bude všechno nakonec v naprostém pořádku. Musí to být hrozný být sama doma a malou mít tolik kilometrů daleko.Jedna moje kamarádka rodila císařem dvojčata o dva měsíce dřív a z porodky taky odcházela sama. Klukytam ještě ty 2 mědíce měla, říkala že to byl hrozný mazec, nevěděla jestli přežijou nebo ne. Ale nakonec už dávno tady s něma objíždí v kočárku,tak ty se taky určitě dočkáš. Držím pěsti. šla by jsi znovu do císaře s epidurálem nebo by jsi příště šla jen pod celkovou anestezii. Ten pocit jak ti ji vytahovali z břicha nemůžeme být nic moc ne?

evca82
9. jan 2010

holky ja jdu v pondeli na KO tak se zeptam jeste jednou jak s tim porodem. zajimavy jak to delaji vsude jinak. ale pirjde mi logicke, kdyz mimi neni velke, placenta facha, tak se necha do terminu.

jinak dneska jsme slozili postylku, tak se to uz stava realnejsi to mimco 😀

pani_haf
9. jan 2010

Ahoj všem-hlavně Mišičce, jsi úžasná, zvládně to i ty i malá, jste velké šikulky, vše bude v pořádku. Držím vám pěstičky!!!!! A to s upřimností.
Jinak nebudete tomu veřit, v 8:43 dnes jsem porodila Honzíka, má 2900g a 47 cm. V jednu ráno mi prdla voda, ale žádné stahy, odjezd do porodnice do Ostravy, dr dala tbl na vyvolání a pak to jelo, bolesti jako to hovado, epidurál se nedařil napíchnout, ale nakonec to šlo, dali mi do v sedm a obrovská úleva! tlačení bolelo, ale jak už lezly nohy, tak se mi ulevilo. Bez nástřihu, amlý je malý a jen dva vnitřní stehy, chodím, jsem na netu, pipka bolí 🙂. Všem vám držím palečky a ještě jednou vše nej Mišičce a malé!!!!

misicka455
9. jan 2010

Haf takvelká gratulace k Honzíkovi 😉

misicka455
9. jan 2010

Příště kdybych si mohla vybrat takbych určo císař nechtěla a kdby musel být tak raději celkově uspat 😉

pani_haf
9. jan 2010

Děkuji, Mišičko, málem mě brali taky sř, malej měl slabší ozvy, ale rozchodil to,a le já chtěla celkově uspat.

misicka455
9. jan 2010

Tak jste šikulky, žejste to nakonec zvládly normálně 😉

http://misicka455.rajce.idnes.cz/Veronika_Bukal...

spagatice
9. jan 2010

Pani haf to koukám 😕 Moc gratuluju k prckovi. Ty jo všichni mě předběhnou 😀

evca82
9. jan 2010

hafi no to cumim jak umim 😀mooc gratuluju k honzikovi, to byl fofr teda 🙂

janni.ka
9. jan 2010

teda to sou tady novinky krásný 😵 pani haf to teda čučím si to vzala hopem 😀 😀 ale super,to byla taky docela rychlovka 😉 moc moc gratuluju k Honzíkovi,má krásný míry a ty si šikulka žes to tak zmákla 😉

pani_haf
9. jan 2010

děkuji všem holkám 🙂, taky jsem v šoku, že jsem porodila....celkem nečekaně,a le byl to 38tt

janni.ka
9. jan 2010

pani haf tak pak vlož fotečky malýho at se pokocháme 😵
bud ráda že to bylo takhle nečekaně,to je vždycky nejlepší než nervačit a vědět že třeba zítra musí člověk nastoupit a nemine ho to 😖

evi mužík složil postýlku dneska je to hned takový jak píšeš reálnější 😉 já mám pořád pocit že porodím dřív,kor jak dr mi říkal že je malá o týden větší 😕 ted ten cukr do toho tak radši at je to připravené,ale do ložnice ji stěhovat nebudeme to pak udělá miláček sám až porodíme 🙂 se nemůžu dočkat když vidím ty mimušenka krásný 😵

janni.ka
9. jan 2010

ještě sem se chtěla zeptat měla si haf nějaké poslíčky?Nebo nic a najednou praskla voda?

pani_haf
9. jan 2010

Jani-možná jednou, ale já poslelchla rady PA a umyla okna, vygruntovala barák a hodila jeden sex s manžou 🙂

mamina
9. jan 2010

Paní haf,velikánská gratulace! Blahopřeju k miminku i pohodovýmu porodu. 🙂 Necelý tři kilča s cukrovkou-to není tak moc.Prostě ideální váha.Do termínu by přibral už jen minimum,takže i kdyby si ještě počkal,stejně by neměl víc jak 3,5.A to je naprostý optimum.Jsi šikulka! 😀

ili5
9. jan 2010

Pani haf, moooooc gratuluji, to je teda fofr, Ti povím. Tys to měla suprové, plodovka, bolesti a šup, už jsi na netu. Super. Máš tam v porodce net?
Mamino, ony ty děti právě na konci strašně rychle rostou. Mě přibral teď za 14 dní 1 kg, což je moc jak říká dr. Ony ty cukrovky nabírají hrozně rychle na konci, proto mi taky řekli až nyní, že půjde dřív. Záleží jak rychle nabírá. Když má ve 37 4 kg, nemají na co čekat, pak placdnta přestává stačit. Mě cukr od včera taky skáče jak opice, prý je to na konci nejhorší a u mě je to fakt pravda, cukr 11,3, ráno 2,3 odpoledne 9,6 a dávkyx zvyšila jak koňovi. Já špiním furt od čtvrtku a pálí mě spodek, mě rozrýpala ve čtvrtek pořádně.
Dnes na oslavách super, jsem se nacpala, cukr 10 😀
Misicko, jak je, jizva bolí?

janni.ka
9. jan 2010

haf tak to byla dobrá rada 😉 a jako porodní cesty byly připravené?Jako jestli jde tohle udělat i když třeba por.cesty nejsou připravený,prostě to na porod nevypadá 😅

ili5
9. jan 2010

misicko, krásné fotečky!!!!

misicka455
9. jan 2010

Jo jizva bolí jako čert a i to břicho při pohybu . Než to rozhýbu tak je to nic moc. Ale kažej den je to o píd lepší a lepší.

mamina
9. jan 2010

Ili,já fakt netuším,jak s inzulínem.U Bětky jsem měla jen dietu.Narodila se bez indukce,sama,přesně v termínu,který jsem řekla já.(věděla jsem,kdy jsme si ji upíchli 😅 ),ale podle doktorů by měla bejt cca o tři dny dřív.A váhu měla 3495 g.A dodnes je droboučká.To,co váží dneska,měl její brácha v roce-kojenej... 😀 😀 😀
Jinak Ti přeju,ať se to aspoň trochu uklidní a nějak to (dobře) doklepeš. 😵 Už to máš taky za pár...
MMch.já porodila 4 děti přez 4 kila (největší byl prvorozenej-4250) a všechny šli normálně.Prý hodně záleží na šířce pávne.Ale švagrová má figuru jak kluk,boky žádný a porodila kluky oba taky čtyřkilový a taky bez císaře.Neříkám,byli jsme obě hodně šitý,ale zvládli jsme to obě.(Ono v rodině našich manželů jsou takový děti běžně.A v tom našem taky.Moje máma má dnes 54 kilo a při porodu měla rovných 5!Ale to nějak netuším,jak babička odrodila.Prý byla na hekárně týden a mlátila hlavou o kachlíky. 😝 😀 😀 😀 Dřív se nedělali císaři jako dnes-na běžícím pásu. 😉 )
Tak hlavně,aby jsme to nějak zvládli... 😉

bronula26
9. jan 2010

misicka a haf, gratulujem a prajem vam hlavne vela vela zdravia 🙂

evkaa25
9. jan 2010

Pani Haf,moc moc ti gratuluju k Honzíkovi!!To je úžasná zpráva.Já jsem nějak tušila,že budeš rodit dřív,než ti to vyvolají. 🙂
A míry úžasný,tak se moc moc opatrujte!! 🙂

lena27
9. jan 2010

moc gratuluji k Verunce a Honzíkovi

seb
9. jan 2010

tyyyyy joooooooooo ! to je překvápko pani haf, to je rychlovka ! moooooooooooooooooooooooc gratulací holky oboum 😵 , jste šikovný, že ste to zvládly a at jsou vaši drobečkové zdraví a vás at nic brzo už nebolí 😔

seb
9. jan 2010

pani haf, když píšeš , že jsi rodila v 38tt, tak to jsi byla jako 37tt+nějaký dny nebo už 38tt+... ?
já pořád nevím, když se všude píše, že ve 38týdnu už je mimi donošené, jestli to je od 37tt+0 a víc nebo od 38tt+0 a víc ??????????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre