Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

seb
10. jan 2010

evco: A KDE JE V PRAZE TA BAMBULE ? já se v těch mimiobchodech vůbec neorientuju 🤐, já koukala v HaM a tam ji mezi podprdama neměli žádnou kojící
jannika: já bych si jí právě chtěla zkusit, normálně mám 75B, ale 80 B je mi normálně už veliký a ted mě 75 škrtí a tak nevím u 80 jestli vzít A nebo B a nebo 75C, prostě nevím

petrahradecka: no v práci to budou muset tolerovat, nebo jim pohroz, že půjdeš na neschopenku, když nebudeš jíst často, tak můžeš mít hypoglykémii a zkolabovat, vem si aspon mandarinku k tý svačině ;)

evca82
10. jan 2010

sem je v obchodnich centrech, urco je v letnanech, cernaku, chodove.....maji ji tam dle znaceni s, m, l,...je tedy drazsi za osm stovek, ale pohodlna.....

ili5
10. jan 2010

Takové drahé podprdy kupujete a j eto jen na chvíli? Já si koupila v Prioru u nás, je tam levný obchod, něco jak ťamani a stála mě 79 kč, vzala jsem si 2 velikosti, větší jednu. Já bych ani 300 za to nedala, nebo to pak stejně vyhodím a třeba ani ne za měsíc už ji potřebovat nebudu. V té jedné chodím už nyní, jsem nějkak široká přes záda, tak mě neškrtí.
Jinak s tou cukrovkou, vítám novou tvář, petrusku. Já třeba nedokážu vypít neslazený čaj, tak si konvici s čajem sladím. Piju celý den 3 l, ale slazené, jinak bych pořád žíznila. Sladké si dávám taky, dnes třeba jsem měla koblihu velkou s pudinkem a jednu čokolád. figurku, cukr 9,0 před večeří, norma je 5,5 😀 . A to píchám už větzší dávky inzulínu. Někdy jsem hodná a nejím sladké, ale čajík jj.
Misicko, tak jak to vypadá s malou, je to lepší a jak se cítíš TY? Moc na Tě myslím. Měříš ještě cukr, nebo už můžeš vše bez omezení?

p.etrahradecka
10. jan 2010

Jejda- tak to koukám. To jsi dobrá🙂 Na to, že si už musíš píchat inzulín, tak to bych si sakriš asi rozmyslela to sladký- čaj vypiju ovocnej v pohodě neslazenej,,,,,ale horší sladký normálně- pak to nějaký přepočítávání a mám strach jak budu vařit......a co jíst k snídani....k svačinám....a večeřím.....

olgas
10. jan 2010

Misicko, kolik dní jsi vlastně byla v té porodnici? Mám pocit, že už jsi doma, ale to tě pustili nějak brzo ne? A taky by mě zajímalo, jaké máte nové zprávy o Verunce a jak se cítíš ty po císaři?

p.etrahradecka: jestli budeš měřit cukr gluměrem jako holky tady nebo ne, to záleží na zvyklostech té které diaporadny. já třeba glukometr nemám. Jenom si jednou za čas beru doma vzorky krve, které potom vyšetří v laboratoři a doktorce přijdou výsledky, kde má uvedenou hodnotu. Jinak sladké jím taky, akorát musíš budeš muset počítat ty sacharidy. Třeba margotka to je oběd nebo večeře, když si ji dáš jenom půlku, tak ji můžeš na svačinku. 😀 Taky jsem si tohle neuměla představit, dřív jsem ládovala sladké jak to šlo, ale nakonec to tak strašné není. Neboj. Vařit budeš tak jako dosud, jenom si ze začátku zvážíš brambory, rýži, těstoviny, časem to budeš mít oku a vážit už pak nebudeš. 😀

p.etrahradecka
10. jan 2010

Takže normálně přílohy jíš? někde jsem četla, že se nesmí......no jo, ale co třeba rizoto nebo guláš? Chápu zvážit přílohy ale guláš je zahuštěnej moukou.....tak nevím, nevím

misicka455
10. jan 2010

V nemocnici jsme byla od pondělí a v pátek mě pustily, kdybych měla u sebe dítě asi by si nás tam nechaly do neděle, ale jelikož malou u sebe jsem neměla tak jsme je ukecala na pátek i když chtěly až v sobot , ale ten jeden den 😉
Po císaři se citím hrozně je to asi tím, že nemám malou u sebe a pozoruji každé pichnutí.Hodně bolí břicho a jizva táhne 😒
V nemocnici jsem měla ještě dietku ted baštím co chci a za půl roku mám jít znovu na ten test cukru. Mám doma proužky tak jsem si říkala, že bych se po nějaké sladké bombě změřila, ale zatím jsme liná 😀

Malá zatím dobrý, zítra by jí měly odpojit z přistrojů aby začala dýchat sama a pomalu začala zatěžovat orgány.

olgas
10. jan 2010

Misicko, tak to jsou alespoň pozitivní zprávy o Verunce. Za pár dnů za ní určitě pojedeš a bude to fajn. Teď v šestinedělí to musí být mazec s city a tak, když ji nemáš u sebe. Ale obě jste velké bojovnice, já bych to asi nezvládla.

p.etrahradecka: přílohy jím, jenom si je vážím, abych jich nesnědla moc. Zahuštěná jídla jím taky, já tam tak moc té mouky nedávám , takže ten šofan guláše co sním je v pohodě.

evca82
11. jan 2010

dobre ranko holky,

misicko tak to jsou dobre zpravicky 🙂

ili me tu podprdu prinesl jezisek, jinak bych si taky tak drahou nekoupila 🙂

ili5
11. jan 2010

Ahoj, evko, tak od Ježíšk bych ji taky brala 🙂
petro, já šla do diaporadny ve 31 tt myslím, už ke konci těhu, tak jsem jim rovnou řekla, že je to zas jejich moda, co druhá to má a když jsem doteďka jedla sladké a nic se nestalo, tak to už nějak doklepu. Zkoušela jsem jejich dietku, celozrné pečivo, málo přílohy, jsem to vše vyzvracela, pak zhubla 0,5 kg, v moči bílkoviny, cukry, ketony na x. Tak jsem se na nich vys... jím na co mám chuť, teda sladké se dost vyhýbám, i když...no. Jak řekla dr. jídlo ti to moc nezvedna, ale hormony, které budou na konci horší a horší a i kdybys jedla jen vážené věci předpisově, tak ti to bude lítat, když máš teda silnou jak já. Skáče mi to na 11 pak zas 1,6-1,3 to zas musím 2 dc coca coly vypít, píchnout větší dávku a hned se najíst. J8 se měřím glukometrem 8-*10 denně a zapisuju furt jak šašo.
Když se nenajím pořádně, tak je mi zle a zvracím, takže si dám brambor, nebo těstovin plný talíř a ještě si přidám, jsem zvyklá se najíst a dorvat se až na přejezení. Raději nejím půl dne, ale pak se musím dorvat. Takové mini porcičky by mi bylo zle, tak už to tak nedělám. No a ketony zmizli, myslím, že hladové tělo je pro mimi horší, než zvýšený cukr.
A když nemáte ani doma glukometr, znm to, že jste v celku v poho, jen podle tabulek mírně zvýšené, tudíš se to moc nehlídá, jen v poradně občas. Takže neboj, kdysik se nic nevědělo a nikdo neumřel. Mimi se hlídaj na Uz a jak jsou velké, jak moje, tak šup ve 38 tt se rodí. Hlavně na to furt nemyslet, je to jen těhu cukrovka, ne 2. stupeň!!!
Jinak jsem dnes spuchlá celá, nohy, ruce jak havíř lopaty, obličej, krasavice' 😀

konvalinka.2
11. jan 2010

Ahojky holky, já taky nekupuju žádný drahý koj. podprdy. Malou jsem kojila 3.měsíce, takže nevím, jak dlouho to bude tentokrát...Tak za to "zbytečně" nevyhazuju peníze.

ili5: ty tu cukrovku asi taky bereš sportovně, co?, 🙂

misicka455: hodně štěstí Tobě i Verunce a přeji, ať jste co nejdříve spolu a užíváte si společné chvilky. Ty s ní nemůžeš být v Praze v nemocnici??

ili5
11. jan 2010

konvalinko, jj, nebo jsem zkoušela jejich dietu, bylo to horší, takže jedu dle svého apetitu a je mi lépe. Nezvracím už, ketony nemám taky v moči a jsem sytá.Kdyby měli všichni dr stejný názor na to a řekli co se opravdu smí a nesmí, tak jj, ale oni sami tápou, když je to nové a každý radí něco jiného. U mě to zvyšoval hlavně stres, jídlo moc ne, ať jsem snědla kolekci měla normál hodnoty, pak den nic sladkého a hodnoty přes 10, tak to tak nežeru. Stejně mi na to přišli až za 5 dvanáct a to jsem si ještě připomněla, že jsem 26 tt tudíš polsední termín, tak mi ji teda tu krev vzali, jinak bych ani nevěděla. NO a ve 31 tt myslím, že po té hromadě sladkostí co jsem do 31 tt snědla, už je to stejně jedno. 7 tt to nezachrání moc. A nyní už do čtvrtku to nějak doklepu.. 🙂

janni.ka
11. jan 2010

ili tak ty to máš za pár 😉

Luci ahojík 🙂

tak sem měla k obědu smažený játra a bram.kaši sem si ji teda nevážila se můžu vybodnout 😅 ale asi sem si ji nandala moc-po hodině 7,8 🙄 a taky sem se najedla a sedla k notasu tak se můžu divit že 😀
Mě to už nebaví jak to nemůžu a to nemůžu,kaši mám ráda a nějakých 5lžic mě teda neuspokojí 🙄

mamina
11. jan 2010

Ahoj,holky.Jsem tu z poradny.Připadám si jak zpráskanej pes... ☹
Na rizikovce skvělá paní doktorka,milá,jemná,chápavá,hotový zlatíčko.Krev,moč,bílkoviny,všechno ok.Cukry úžasný-5,0 nalačno a 5,5 hodinu po jídle.Říkala,že mám jít znovu ke svý diabetoložce,že se nemám bát,cukr nalačno i po jídle mám super,že se jí to určitě bude líbit.Že na Pardubicku je nejlepší a vlastně jediná,ať se s ní pokusím vyjít.
Tak jsem tam šla.A víte,co mi ta diabetoložka řekla?Že jsem schodila půl kila,že ji nezajímá.Že mám krásnej cukr ze špitálu,že pro ni nic neznamená.Že používaj jinou metodu měření,tak to pro ni není směrodatný.A přidala mi 2 jednotky inzulínu,že jí mám ve čtvrtek zavolat výsledky měření a že mi přidá inzulín i před obědem i večeří...
Další diabetolog,co je v nemocnici ještě nemá atestaci a jinak bych musela až do Hradce.Tam od nás není spojení-musela bych vstávat tak ve čtyři-není to reálný se tam dostávat... ☹
Tak co mám dělat??? 😠 😲

ili5
11. jan 2010

jani, to je krásná hodnota, norma je 7,7 takže super. Já jsem četla že v těhu se nemá jíst játra, to jsem vymazala s jídelníčku. Ale občas polévku s játrovýma knd, ale už dobré 2 měsíce ani to ne.
Já měla polévku krupičnou ser zelenimou, dušené hovězí a brambor, jsem si samo přidala a hodnota 8,2, takové hodnotě říkám v poho ještě.Jak není přes 9.

janni.ka
11. jan 2010

ili ona byla chut na ně 😀 já je moc nemusím,ale 2krát za těhu se snad může 😉

no mě dala dia dr hranici 7,2 🙄 tudíž sem nad hranicí až až 😒

ale měla si dobrej obídek 😉 jen já a hovězí spolu moc nekamarádíme,je takový tuhý a pak je to jak žvejka 😀
tak co ta spagi???jak dopadla kontrolička 😕

mamina-tak to máš teda blbý mít takovou krávu za doktorku 🙄 🙄 těžko radit,je divný že tam je to o.k a u ní zase blbý.Já bych cinkla do Hradce a jednou za měsíc zkusit domluvit návštěvy a zbytek po telefonu když to pude,bo ty nervy z tý pipky bych nerozdejchala.

pani_haf
11. jan 2010

Ahoj holky, nestihla jsem si vše přečíst, ale informuju vás o tom, že malý má žloutenku, tak je na uv světle a nosí mi ho jen na kojení ☹. Je mi po něm smutno, anvíc se dost vysiluje pitím, takže mu dávají ještě kádinku, protože mu neumím pořádně dát prso do pusy, aby vypil i to zadní mlíko. Tak aby prej nebyl na sondě, tak ta kádinka na dokrmování. Proti jiným dětem je vážně malínký, toršku zhubl na 2750g, tak snad to brzy dožene. Mlíka mám dost, ale to pití je trošku komplikované. To kojení je vážně věda 🙂 🙂. kdosi na koníkovi psal, že Dr. Lišková z Ov Fifejdy je pitomá, ale kojím pod jejím dozorem a je úžasná, drsná,a le umí to.

ili5
11. jan 2010

jani, hovězí tuhý nemám, naopak šťavnatý, kupuju jen domácí skoro telátko ještě, tak se rozplývá na jazyku. Jak koupím v obchodě, tak i 3 hodiny vařím a je to jak guma, to nekupuju. Mám 10 kg, tak si pošmakáváím, akorát tataráček už ne 😀 .
Mamino, nevadí, že nemá atestaci, já chodím tady k nám k diabet, protože to mám od ruky rizikovku do OV a ona jede taky příští měsíc k nim na stáž, tak jí dr z Ov vzkatzuje, že se ji bude ptát na mě. Určitě bych ten inzulín odmítla, na to tě nikdo nutit nemůže. Já byla poprvé taky a měla 9,0 chtěli nasadit inzulín, já ho odmítla, tak dali tea dietku, ael nepomahla, měla jsem přes 10, tak poak mi nasadil inzulín a pak jsem se teda rozhodla píchat, Určo bych nepíchala kdybych měla i kol 9. Ať ti dá glukometr, budeš si dělat doma profil z týden a uvidíš sama jestli ho potřebuješ. Já taky dělala týden profil.

spagatice
11. jan 2010

Ahoj holky,
zatím 2v1 a ve čtvrtek nastupuju do nemocnice na vyvolání 😉

mamina
11. jan 2010

Ili,já doma glukometr mám.Právě proto jí mám volat ty výsledky.Mně jen štve to,že ve špitálu je vše OK a jí to není dost.Zatím jsem od počátku těhu nenabrala ani gram,shodila celkem kilo a jí to nezajímá.(já si myslím,že by mohlo-myslím,že když nic jinýho,je to důkaz,že dietu dodržuju,ne?)A žádný jiný rozhodnutí nebo výsledky odjinud ji nezajímají.A už teď je rozhodnutá,že za týden budu potřebovat inzulín i přez den...No,není to divný?Prostě ji nechápu... ☹ Co mám ještě dělat,aby na mně neřvala a třeba i trochu uznala,že se snažím?

ili5
11. jan 2010

mamino, hlavně se nestresuj, nebo se ti to zvedne automaticky. Budeš volat, pak Tě objedná, tak zas nějaký čas uplyne, a rozhodnutí jestli buddš píchat je jen na tobě, nutit tě nemůžou. Jak budeš mít honoty v normě, jen kol 8, tak to jasně neber a jen se kontroluj, nutit Tě nemůže.
Spagatice, jak já, taky jdu ve čt na vyvolání. Kolik váží bobek tvůj?

spagatice
11. jan 2010

Ili já nevím kolik váží, ultrazvuk mi dělali před 14 dny a to měl těch 2630 gramů. Další bude až v porodnici.

ili5
11. jan 2010

Aha, to se Ti bude dobře rodit, se máš teda. I když mě přibral za 14 dní skoro kilo! Tak držím moc pěsti, v kolik jedeš? Já na 8 hod tam budu. Takže budem rodit spolu, jen o několik km dál.

evca82
11. jan 2010

spagi, tak hodne stesti 🙂 tvoje mimi melo tuhle vahu ve 38 tydnu? moje melo ve 37 skoro 2800 😕ale byl to prumer. ja jdu na mereni a na prutoky zase pristi pondeli, mam stale malo plodovky ☹

radushka
11. jan 2010

mamina: vzhledem k tomu, že jsi v 16.tt bych uvážila tu jinou dia dr. i když je teda daleko.kontroly jsou 1x za měsíc, tak bys to prostě musela zvládnout, ale lepší tohle, než tu krávu, co k ní chodíš.Já teda nevím, jak to s inzulínem je, ale nemůžou zbytečné dávky navíc nakonec ublížit? Rozhodně bych si ho nepíchala.Měř se, tjišťuj si to sama a pokud to fakt bude kolem těch 8 (popř. nárazově víc), tak bych do toho nešla.A nervy cukr zvedají 100%.Týden jsem se poctivě měřila, hlídala se a výsledek sice byl dobrý(kolem 6,5), ale týden jsem byla v nervách, že nevím, co jíst a tak.Tak se na ni fakt vykašli a jeď jinam.Máš ještě moc měsíců před sebou, tak ať to psychicky zvládáš 😉

ili5
11. jan 2010

Já měla ve 37+0 váhu 3 620 g, jsem zvědavá kolik bude mít ve čtvrtek. Břicho mu odpovídá skoro 40tt a ruce, nebo noihy, nyní už nevím taky tak. O 3 týdny dopředu. Ten porod to budou muka, to nedám!!§
Radush, to máš pravdu, bych k ní nešla, zeptala bych se toho neatestovaného, na tom dia nemá co zkazit. Já začla chodit do dia poradny a chodila každý týden, proto jsem se přeřadila k nám. Ale mi zjistili ve 31 tt a hrozné, tak asi proto. Jinak mě od soboty po píchnutí inzulínu dost začně bolet břicho, hlavně v pravo dole a tvrdne mi. Asi už to mimi odmítá, ještě 3 dny!!! Konečně

radushka
11. jan 2010

Holky ptala jsem se i jinde, ale radši ještě jednou 😉 jaká jsou rizika vyvolaného porodu? Že prý končí častěji císařem, než přirozené.Jak to vidíte vy? Jo a když stárne placenta, tak se nemůže nic stát, když třeba řeknou, že sice stárne, ale ještě týden počkáme? Dík 😉

spagatice
11. jan 2010

Ili ty to budeš mít asi dřív za sebou, když tě vezmou na CŘ (nebo jdeš normálně?), já bych měla rodit normálně.

Evčo jj, je to prcek, ale nemá po kom být veliký. Já měla při narození 3.100 g a manžel asi 2.900 g 😉

olgas
11. jan 2010

ili a spagatice: tak to vám oběma budu držet pěsti ve čtvrek, to je neuvěřitelné jak to uteklo. Já a evca máme snad ještě chvilku času.

radushka: o tom , že by vyvolávaný porod končil častěji císařem jsem neslyšela, možný to sice je, ale znám spoustu holek co jim porod vyvolávali a rodili normálně.

spagatice
11. jan 2010

Radushka já jsem o tom taky neslyšela, že by vyvolaný porod končil častěji císařem. Ale slyšela jsem, že jsou bolestivější. Tomu bych i věřila, přeci jenom je vyvolaný léky a podle mě tělu trvá, než si uvědomí, co se po něm chce. Navíc při vyvolaném porodu si celou dobu v porodnici a asi si to všechno i víc uvědomuješ a vnímáš ty bolesti víc, než když si ze začátku doma.

Placenta stárne každé myslím už od 34tt, takže na tom nic špatného neni. Jen musí dostatečně vyživovat mimčo.

Olgas díky, uteklo to, ale vy to máte taky za pár 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre