Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

beruskaveruska
12. jan 2010

ted jsem to dočetla, že jde ve čtvrtek do nemocnice.
Romčo poslala jsem ti zprávu do IP tak jukni pa pa 🙂

misicka455
12. jan 2010

Haf pořád se citím blbě to břicho bolí no snad to bude zítra lepší 😉

evkaa25
12. jan 2010

Ahojky dneska jsem byla na prvním předporodním kurzu,tak nějak nestíhám vás dočítat a taky jsem hrozně unavená.
Mišičko,tobě přeju,aby se ti už ulevilo a bylo ti dobře a mohlas jet za Verunkou.
Pani Haf,Honzík je vážně krasavec a je strašně roztomilý. 😉
Všechny vás zdravím.......pa pa

janni.ka
12. jan 2010

ahoj holky

Haf tak malej je kouzelnej jen ho upusinkovat 😵 a ty vlááááásky 😵

jinak já dneska v poradně-malá se mi otočila hlavičkou zase nahoru-doufám že se otočí jak má do porodu.Pak sem řekla dr že mi v noci tvrdne často břicho a on mě poslal na monitor za sestrou tak natočila 20min a ta křivka jak oracuje děloha to byl oblouček co 2minuty,ne nějak moc vysoký ale říkala por.asistentka že děloha je podrážděná.Dr mě posílal hned na kapačky si poležet do špitálu tak na 2-3dny ☹ ale ukecala sem ho a dal mi magnosolv 2x denně tak snad to pomůže,tak se dnes válím v pelíšku a nohy hore.Jinak čípek o.k a neotvírám se.Malou neměřil tak ani nevím kolik asi nabrala ☹

K dia dr jdu za 14dní a to už bude asi naposledy,odevzdala sem hodnoty a prý v pořádku tak aspon něco.

Holky kdo máte zítra kontroličku at je na 1 😉

moc sem vás nečetla bo mi nešlo se sem dostat celé odpoledne a večer až ted tak krom malýho haf sem nečetla.
Asi už chrupkáte tak brou nocku 😔

pani_haf
12. jan 2010

Misi-pěkně lež a odpočívej, budeš potřebovat sílu na malou 🙂
Jani-třeba se prcek otočí....

Holky, já jsem tu psala minulý týden, že jsem upadla na to břicho, tak proto jsem asi porodila dřív....

evca82
13. jan 2010

ahoj holky,

jani tak hezky odpocivej at tam prcek jeste chvili zustane 🙂

haf a to si myslis jen tak nebo k tomu mas nejakej duvod?

pani_haf
13. jan 2010

Evco-včera tu byla dr na kontrolu a já jí to řekla a ta málem padla, s tím, že jsem měla jít okamžitě na ultrazvuk, ale třeba je to nesmysl....

evca82
13. jan 2010

tak hlavne ze vsechno dobre dopadlo, to je nejdulezitejsi!!

misicka455
13. jan 2010

Holky tak malá je už přeložena tak doufám, že se dámdohromady a v pátek by jsme za ní chtěly jet 😉

evca82
13. jan 2010

misicko tak to jsou dobre zpravy 🙂 tak hezky odpocivej at jsi v patek fit.

ili5
13. jan 2010

Ahoj, haf, mimi je hrozně hezopučký, takový drobeček. to já budu mít vyžrance z cukru 😀 Moc krásný.
Ty jsi spadla? To ani nevím, nějak jsem nečetla!!!
Misicko, možná ty prášky budou působiot později. Malá je v poho, to je moc dobře, za chvíli budete doma obě a Ty se dej dokupy!§
Mamino, Ty jako otrlá mamina 6 dítě a bereš si to tak? Právě bys měla být v klidu. Já po 14letech snažení, uměléma vše co jsme podstoupili, za to mohlo být nějaký BMV v garáži, a neberu si to vůbec, jelikož jsem si toho dost přečetla i diskuzi tady a není se čeho bát. Jak jsme pod kontrolou, je to hlídané, tak není proč panikařit a vážit a hladovět...
A nesmí se DIA věci při těhu cukrovce, mi řekla dr, že lepší je vzít si něco sladkého jak mám neodolatelnou cht, asle vyvarovat se DIA. Nemáme cukrovku 2 st, ale těhu, ty dia škodí plodu!!§ J8 jedla vánočku dia, hnus, fuj a hned jsem ji vyzvracelsa. Moje tělo nechce takové blafy. Jinak okurky k obědu jím normálně, řepu jsem měl apředevčírem k večeři .
Zítra jedu, musím ještě sbalit pro mimi věci a tradáááá. Pryč s cukrovkou. Včera jsem měla večer 2 čok. kolekce a cukr jen 8,5, takže pohoda.

mamina
13. jan 2010

Ili,tak to gratuluju.A děkuju za to uklidnění.Ta doktorka mě fakt furt děsně straší. 😠 A já se prostě doktorů bojím.
A po tom,co jsme zažili za ne/péči by se asi nikdo nedivil.Dodnes mám z porodu druhého syna noční můry.Ta doktorka tenkrát byla namyšlená,arogantní,kašlala na mně.Primář ji tenkrát seřval,že zanedbala,co mohla.Já jsem málem umřela,mám poškozenou páteř,syn je aspík...Od tý doby mám hrůzu z medicínského porodu a dělám všechno proto,abych mohla rodit aspoň trochu přirozeně.Je to podstatně míň stresující,podstatně míň bolestivé a mnohem krásnější zážitek-aspoň pro mně. 😉

Jinak Tobě a všem,které to mají za párpřeji,,aby Vaše porody byly co možná lehké,pohodové,bez komplikací,s minimálníma bolestma a s tím nejkrásnějším výsledkem:zdravým,krásným miminkem... 😵 😵 😵

mamina
13. jan 2010
misicka455
13. jan 2010

Hoky jak už jsme psala . Stres je nejhorší v těhu proto si klidně jednou za čas dejte nějakou tu sladkost, ale nepřehánějte to 😉 Všeho s mírou jak se řiká 😉

janni.ka
13. jan 2010

ahoj holky,

haf ty si spadla??? 😕 ještě že to tak dobře dopadlo 😉

Evčo teda tobě se to taky krátí vid 😉

ili5
13. jan 2010

Ahoj, ten odkaz je dobrý, neviděla jsem ho celý, ale u nás myslím nehrozí, jedna skupina se rodí jak krysy, za chvíli to tu ovládnou a my budem na ně makat a oni zpívat a tančit při kytaře, verbeš 😀
J8 měla dnes po obědě 10,3, dnes bez sladkostí, v jednom kole, na nákup, pro auto, asi už to dělaj nervy a to si to nepřipouštím nějak. Zítra jak dojedu, budu mít asi 20.
Taky nevím, že haf spadla, napiš nám co se stalo.
Evco, Ty se cítíš jak, za chvíli taky nastupuješ, co?

evca82
13. jan 2010

no jo uz se mi to taky krati 😀 ja si vybrala termin porodu 21.1. tak schvalne jestli mi to vyjde 😀
ili a spagi zitra nastupujete do porodky ze?tak na vas budu myslet a dejt zpravy!!!

ili5
13. jan 2010

Děkuji za podporu, já už mám věci konečně dochystané, převlekla jsem postele, teď peru povlečí a vymýšlíme jméno. Já prostě všechno včas 😀 Tak se dohadujem, dcera preferuje moderní, Samuel, Tobias, Tadeáš.... mě se líbí Patrik. No uvidíme, času do rána dost.
Ještě kuknu večer.

konvalinka.2
13. jan 2010

Ahoj ili5: tak zítra hodně štěstíčka a ať vše dobře dopadne!! Tak ahojky

spagatice
13. jan 2010

Ili ty jsi zvíře 😀 "Už" vybíráte jméno jo. My už máme vybráno od září. Jediná změna může nastat pokud to bude na konec holčička 😀 , ale to nehrozí, chlapečka nám potvrdili čtyři doktoři, takže je to jasný.

Hele jdeš na císaře, nebo ne?

Evčo a mamino díky, budu dávat po Mišce průběžně vědět, co se mnou dělají a jak to bude rychlý.

malalady
13. jan 2010

ahojte baby.. mne zistili dneskajz že mám zvýšený cukor 7,4 možem vediet,že čo mi budu asi tak robit?? jaké dalšie testy? aby som vedela,čo ma čaká 😖 😕

olgas
13. jan 2010

misicka: tak to je super, že ti Verunku přeložili, vypadá to, že operaci dobře zvládla ona i doktoři. Můžeš se snad těšit, že se uvidíte co nejdřív. Tobě ty prášky snad taky brzo zaberou a budete moct jet do Prahy

spagatice a ili: holky držím vám pěsti a pokud možno dejte vědět, jak to s vámi vypadá

Holky já byla dneska poprvé na kontrole v porodnici, no nic moc. V pátek tam jdu znovu, aby mi poměřili jak je mimčo velké a pak se uvidí. Takže zatím nic nevím. A ty evco něco konkrétnějšího víš?

malady: všude jsou postupy jiné, ale dostaneš určitě rozpis na dietu, při které si budeš počítat sacharidy u jednotlivých jídel, což znamená přepočítávat sacharidy u chleba, rohlíku, brambor, rýže, těstovin atd. Masa můžeš kolik chceš. Pokud se ti takto bude dařit udržet hladinu cukru v normě /kontroluje se měřením buď sama na glukometru, který dostaneš, nebo jako u mě jednou cca za 14 dní až 3 týdny si odebírám krev) tak budeš mít jen tuto dietu, pokud ne může se stát , že ti dají inzulín. Sem tam ti vezmou krev, ale na to jsi v těhu zvyklá, tak to přežiješ. A neboj, není to tak hrozné, jak to na první pohled vypadá.

evca82
13. jan 2010

olgas jako ohledne porodu? no ja jdu zitra zase na monitor, chodim dvakrat tydne kvuli cukrovce asi.

a v pondeli jdu na utz a na ko, tak se zeptam doktora jak to se mnou vidi. ale jak jsem psala, ja uz bych klido pristi tyden rodila.

evca82
13. jan 2010

olgas taky tu dietu uz s prominutim osravas? me uz ji nebavi drzet teda ☹

evca82
13. jan 2010

a proc nic moc v porodnici?

olgas
13. jan 2010

jo evco, myslela jsem ohledně porodu. Jinak v té porodnici mi dneska udělali jenom monitor, pak vyšetření a vyptala se mě doktorka na to co beru za léky a tak. Jinak nic. Od své dr. jsem byla zvyklá, na trochu jiný přístup a pokaždé mi udělala ultrazvuk , tak jsem hned věděla jak je prcek na tom a tak. Dnes vlastně skoro nic, no uvidíme v pátek.

Včera jsem si brala poslední vzorky krve na dia, dnes jsem je tam nesla, ale pro výsledky půjdu až v pátek. Ale za poslední dny tu dietu taky osrávám. Držela jsem ji včera to jo, protože jsem brala tu krev. Ale dneska jsem si na večeři dala v klidu 2 chleby s marmeládou. A když mám na něco chuť i mimo ty časy, kdy mám jíst, tak to neřeším a prostě si dám.

Jinak, taky jsem si vyhlídla ten datum 21.01., je to hezký datum a navíc čtvrtek, takže ideální čas, když se ty naše polovičky trochu opijou,tak se na ně nebudeme muset o víkendu dívat, protože ještě budeme v porodnici 😀

ili5
13. jan 2010

AHOJKY

tak já dnes byla hodná, jedla do odpoledne poctivě. Ale pak se rozjela a už snědla čoko z kolekce, 3 koláče, chleba se škvarkama, jablka, mandarinky. Prostě jím v kuse. A nyní měřila a 8,3. Tak v pooledne přes 10 a nyní po takové bombě tolik. Ale je to před večeří, takže dost.
Loučím se s Váma, budu informovat Misku, bude taková naše vrba se spagaticí.
Spagatice, jdu na vyvolávačku, císař je prý pro mě velké riziko, říkala dr, ale uvidíme. Zítra podám hlášení.
Spagy, držím pěsti a pak se sejdem. Napíšu Ti do IP tel a napiš mi jak pokračuje tvé vyvolání, jestli zabírá atd. PAPA

olgas
13. jan 2010

ili, proč by měl být císař pro tebe velké riziko? Já myslela, že to bývá varianta, když je nejhůř, tak nevím. Ale ono se vždycky ukáže a v průběhu porodu , jak to nakonec dopadne, že.

Tak se holky vy dvě (ili, spagatice) držte, ať to dobře dopadne, a jste spokojené.

misicka455
14. jan 2010

Holky tak na vás myslím 😉

misicka455
14. jan 2010

Holky tak psala Romča , že zatím jí vzaly jen nějaké odběry udělaly utz malej má odhad 3300g a že tedy leží na gynekologii, že na porodním se rodí o sto šest a nemaj místo. Myslí, že to bude na dlouho. Tak snad jí nebudou dlouho trápit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre