Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

seb
16. jan 2010

misicko, tak jsem dočetla, že jsi ted s malou, držím vám oboum moc palečky, at se ty brzo rozkojíš a malá rozpapá ;) , jinak ty strachy, že se doma pak nezvládnu o mimi postarat správně a jestli budu cítit ty mateřský city mám taky 😔 , asi to tak má víc prvorodiček

olgas
16. jan 2010

seb: no říkala, že bych tu dietu měla držet rámcově i dál, jako v průměru. Říkala, že klidně si můžu dát sladkosti nebo tak, ale že by bylo dobré kdybych dodržovala ty svačinky a tak, tím pádem toho potom sníme míň na oběd a tak , že. Můj taťka má cukrovku, takže to mám trochu v genech, se střídmým jídlem, bych se tomu mohla vyhnout. Tož tak, je fakt , že dodržovat trochu ten jídelníček není špatný, člověk se až tak najednou nepřejí a je to právě ten správný životní styl, rozhodně lepší než nějaké blbé diety na hubnutí. Nevím te´d jak jsi to měla s dietou ty, ale já jsem klidně mohla i sladkosti, ale musely mi vyjít do počtu sacharidů. Takže to tak hrozné nebylo. 😉

misicka455
16. jan 2010

Holky tak Spa dneska zas nic,daly ji nejakou injekci uz treti a nezabrala. Ale pry tam maji stejne plno tak ze ma rodit az zitra aby pro nu mely pokoj. Zitra zacnou s tabletama. Ili se neozvala tak ze by? Ja jdu prebalovat neni to tak slozite jak jsem myslela😉

janni.ka
16. jan 2010

miško tak díky za info a mallou si užij 😉 konečně ste soulu 😵

Olgas to máš úplnou pravdu že ted se člověk nepřejídá a je mi dobře 😉 tak ona ta dietka má něco do sebe a taky nepřibírám si říkám,přidat k tomu pohyb y mám kila hned dole,ale to až porodím 🙂 tohle je lepší než nějaká drastická dieta na hubnutí 😀

lena27
16. jan 2010

ahoj holky
tak jsem se tento týden ptala na kontrole jak je to s tím vyvoláváním porodu a bylo mi řečeno, že se vyvolává většinou týden před termínem.
já na tom nejsem s dietou tak špatně. protože to mám na hraně mám zakázané jen cukry - sladké, jinak mám jíst normálně a to se dá vydržet. musím říct, že po 10 dnech už mi to sladké ani nechybí
misco užij si malou
jsem objednaná na ultrazvuk na 1. února tak už se děsím kolik prcek bude vážit, břicho mám pořádné 😀

katrin111
17. jan 2010

ahoj holky,ili vcera vecer kolem pul seste porodila cisarem chlapecka PATRIKA mel 51cm a 4,5kg.......vim to od jeji svagrove mi psala.......

evca82
17. jan 2010

tak illi velika gratulace, tak to je poradnej porizek 🙂

olgas
17. jan 2010

Ili , tak to strašně moc gratuluji, je to ted pořádnej, žádnej drobek, ale to nevadí. Až budeš doma, tak nám snad napíšeš.

lena: mě taky pořád vykládali, jak se to bude vyvolávat dřív a nakonec mi v porodnici řekla, že mě nechá do 40tt normálně donosit, přenášet prý teda ne. Ale ono to záleží i na okolnostech, jak je to mimčo velké, jak funguje placenta u konce atd. Jo a s tím břichem bude ještě mnohem hůř.

misicka455
17. jan 2010

Ili,velka gratulace.

janni.ka
17. jan 2010

ahoj holky,

tak Ili taky moc gratuluju 😵 teda pěkný miminko,to by ani normálně porodit snad nešlo 😕 no možná šlo 😀 Tak at se brzo jizva zahojí a moc nebolí 😉

Katrin díky za info 😉

lena-to je právě to že ti každej řekne něco jinýho a ty se v tom pak vyznej a vyber si co se ti líbí nejvíc 😀 😀

misicka455
17. jan 2010

Jinak ja jsem uz druhou noc nevyspana. Dneska Veru nemela nejak svoji noc. Uz aby jsme byly doma ja ju vrznu tatovi a pujdu chrnet. Zitra to asi nebude,ale bude vizita tak zacnu ukecavat. S jidlem mi tady pomaha jedna maminka tak jseme do maly toho ted narvaly dost. Tak se to jeste musim naucit ja a jdem dom.

evca82
17. jan 2010

misko a ty ji kojis nebo nekojis?tak to uz by vas mohly co nejdrive pustit vid?

katrin111
17. jan 2010

holůky maly od ili ma 4050g takze opravuji 🙂

pani_haf
17. jan 2010

Ili-gratulace!!!! takováé pořádné miminko!
Já jsem od včera doma, totálně nestíhám, pořád jen kojím a přebaluju, spím 4 hodiny denně a dnes přijede maminka,a by mi pomohla, nestihám uvařit ani blbý oběd ☹. Navíc malého vážím před a po kojení, tak jsem nervozní, kolik vypije. prsa už nemám jako melouny, nějak se to stabilizovalo, tak je to v pohodě 😀 . Snad se taky k vám dostanu aspoň jednou denně. pro ty, které čekají na pord: myslím na vás, držte se a hlaste miminka 🙂.

Jinak s toho shonu jsem dole -10kg, tak už jen pět a jsem na své váze. S tím, jak nemám čas jíst to bude jedna dvě.

evca82
17. jan 2010

haf, tak to je dobre, ze uz jsi ale doma 🙂 a to maleho musis vazit pred a po jidle?

mamina
17. jan 2010

Ili taky gratuluju. 😵 Taky jsem měla takhle velký děti.Daj teda zabrat,ale člověk se aspoň nebojí vzít miminko do ruky,viď? 😉 Tak Ti přeju,ať hezky baští a brzo přibírá. 😉 (jo,počítej s tím,že první tři dny může shodit až 10% svý váhy,i když mlíčka bude dost-nestresuj se,je to úplně normální 🙂 )

p.etrahradecka
17. jan 2010

ahoj holky- potřebuju rady a rady a rady- tak jsem byla poprvé v pátek u diabetičky a ta mi zakázala všechno sladký- mám jíst pravidelně po třech hodinách- vážit si jídlo.........a 2 x za týden si píchám pro zkoušku do prstu kolik mám cukru........jak to zvládáte? dala mi takový papír- kde je rozpis toho co můžu- ale nic moc/a ještě je tam napsáno, že je to 175g sacharidů za den- a to jsem pak v sobotu četla někde na netu, že je to málo pro těhotnou, co si myslíte vy? (já měla na lačno 4,4 a po dvou hodinách 7,8 a pak tam mám na tom papíře-co jsem si pro jistotu oskenovala do PC- ještě 2,2. Je na tom stejně taky někdo?

olgas
17. jan 2010

175 g sacharidů je nějak málo ne? Já jsem měla dietu 275g sacharidů. tolik jsem sice nesnědla, ale 175g je rozhodně málo. Sladkosti jsem zakázané neměla. Jíst po třech hodinách to odpovídá,vážit si jídlo taky,

evca82
17. jan 2010

jo jo to je dost malo, ja mela 275-300 ale taky jsem to nikdy nedala, je to docela dost.

p.etrahradecka
17. jan 2010

a kolik jste měly hodnotu? já si to právě taky na netu našla, že je to málo......

misicka455
17. jan 2010

Holky ja krmim flaskou,ale mala nema vubec vývinutej saci refleks tak nesaje. Tak se to musime naucit.

misicka455
17. jan 2010

Jo jinak Spak rano psala,ze ji daly tabletu dostala stahy,ale trvaly jen chvilku takze to zase nevidi na porod. A ze se tam uz nudi.

seb
17. jan 2010

holky to se musí vážit všechny miminka, nebo jen předčasně narozený ? já nemám koupenou váhu, myslela jsem, že jí nepotřebuju, že ho váží doktorka jen

illi už to má za sebou, se mááááááááááá, já se taaaaaaaaaak bojiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim porodu :(
illi: mocinky gratuluju k Patričkovi 😵

seb
17. jan 2010

holky já ty sacharidy nijak nekontroluju na tu váhu jako, prostě něco sním a pak se změřím a když je hodnota dobrá, tak vážit nemusím ne ? nebo je to chyba ?
misicko: neboj ona se to malinká brzo naučí, určitě je to holka šikovná ;)

misicko: a ty už sladký můžeš jíst nebo to taky máš ještě omezovat ?

janka2110
17. jan 2010

ahojte.
blahozelam k babatkam 🙂
Ja idem zajtra prvy krat ku diabet.tak som zvedava co mi povie..
Jest sa snazim podla tej diety co mi dal doktor.Inak je toho dost co mam zjest napr na obed....ale tak by som si dala sladke..

olgas
18. jan 2010

Misicko, to časem nacvičíte ten sací reflex a pak vás pustí domů. Tím , ž ti ji musely odvést pryč, tak se to chuděrka neměla kde naučit. Snad to bude mít spagi dneska za sebou.Vždyť už je tam od čtvrtka!!!!

seb: já váhu taky nemám a nepočítám, že bych ji potřebovala.Taky jsem myslela, že to je jen problém u hodně malých a předčasně narozených miminek. Jinak myslím, že je zbytečné se tím stresovat, pokud mimčo dobře prospívá. K těm sacharidům: pokud máš hodnoty v normě, tak pak to asi vážit nemusíš.Já jsem glukometr neměla, takže jsem se snažila jíst max. skutečně to dané množství, neměla jsem to jak kontrolovat. Zato teď mám věčně hlad.

p.etrahradecka: Jakou hodnotu myslíš? Nějak mi to uniklo

evca: až přijdeš z porodky, tak napiš co jsi se dozvěděla.

p.etrahradecka
18. jan 2010

olgas: měla jsem 4,4 pak 7,8 a mám tam ještě zvýrazněný 2.,7 . Já nevím, jak si třeba vážit rizoto, zapečený brambory....takový ty klasický levný jídla- nemáme na to si vyvářet- vařím i pro manžela.....jen mi to přijde strašně málo- mám třeba jen 100g brambor.......k obědu....

p.etrahradecka
18. jan 2010

plus tu zeleninu-a maso- no a třeba- dneska dělám čočku s vajíčkem- tam k tomu přece nebudu dávat maso, zeleninu- tak fakt nevím kolik si jí můžu dát a těch vajíček..

olgas
18. jan 2010

p.etra: 4,4 jsi měla asi na lačno a po dvou hodinách 7,8 (nebo ti měřili cukr i po hodině?). co je těch 2,7 nevím, ale to je dost málo , by jsi taky sebou mohla někde seknout.

hele 100g zapečených brambor je fakt málo, nevím přesně kolik mají zapíkané brambory, ale vycházejme z vařených, které mají na 100g 14,8 g sacharidů. Takže těch zapíkaček si dej klidně 20dkg (těch 175g sacharidů je fakt málo za den). já jsem si je dělala taky. K těm bramborům si kdyžtak udělejte ještě nějakou zeleninku nebo salát, třeba okurkový nebo hlávkový a tak, tím se dojíš. Nevím co všechno do těch zapíkaček dáváš, třeba kukuřice má nějaké sacharidy,Takže ve 20dkg zapíkaných brambor sníš 30g sacharidů na oběd jen v těch bramborách, já třeba můžu na oběd 60g sacharidů, takže je tam pořád rezerva na ty další věci co do zapíkaček dáváš.

čočka: zvaž si čočku, čočka nevařená má ve 100g 59,2 g sacharidů, vařená by měla mít cca 16g sacharidů na 100g vařených luštěnin. Mysli na to, že tu čočku nejspíš ještě zahušťuješ moukou, tak opatrně, dej tam co nejmíň té mouky, já třeba dávám lžíci až dvě na docela velký hrnec, takže potom v té tvé porci když to rozpočítáš zas tak moc té mouky není. Vajec můžeš sníst kolik chceš, ty nemají vliv na cukr, jenom na cholesterol 😀

olgas
18. jan 2010

jo ještě bacha, k té čočce budeš jíst nejspíš chleba, tak ten si zvaž a připočti do sacharidů. 100g pšeničného bílého chleba má 48,8 g sacharidů.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre