Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

pani_haf
24. jan 2010

kjucu-masáž hráze je kvůli tmu, aby ti povolila a nemuseli tě nastřihnout 🙂, mě teda povolila sama,a le tím, že jsem odila pomalu, malý byl malý 🙂, takže bez nástřihu 😀

olgas
24. jan 2010

janni - tak to moc děkuji za informace, nikdy jsem o tom neslyšela.Po porodu pokud budu mít potíže /nedej bože jako v těhu/, tak se o to budu určitě zajímat. Moc moc díky

kjucukovna
24. jan 2010

aha, já jsem to asi blbě pochopila 🙂 jak jsem se ptala čím přiblížit porod a někdo mi psal, že masáž hráze....tak jsem si myslela že to má i jiný účinky a když jsme u toho

pani haf jak často se má masírovat a kdy začít? a musí být takový ten speciální olej na to? mě přijde, že ho celý nemůžu spotřebovat....

jinak mam připravený čaj z maliníku a chci si pořídit i nějaký homeo a tim budu mít klid v duši a pozitivnější myšlení, což u mě udělá hodně 🙂 já hlavně ani nevím jestli je prcek už otočenej nebo ještě ne....

smarti
24. jan 2010

dievčatá, to ja som sa pýtala na mykózy v súvislosti s TC. Niekde som to čítala, tak preto. No dnes som vážila jedlo celý deň, pomaly si zvykám, ale niekedy mám pocit, že jem viac ako predtým. Teda v určitom režime, niekedy by som si hneď po obede dala niečo dobré, ale bohužiaľ sa nedá. Príšerne ma zo všetkého páli záha, doteraz mi zaberali na to mandle. Tak 4 - 6 ks tak polhodinky po jedle. Myslíte, že to môžem aj teraz? Alebo si tým ešte viac ten cukor zdvihnem? Doma mám Musli od firmy Emco, píšu, že bez pridaného cukru a tuku, myslíte, že sa to dá skonbinovať s jogurtom alebo mliekom? A myslím, že tiež ste tu niektorá spomínali Activiu jahodovú bez cukru, myslím, že aj iná príchuť je, a tiež je tam napísané, že bez cukru. To môžem na olovrant?

pani_haf
25. jan 2010

Kjucu-třeba Weleda vyrábí olej na masáž hráze, ale kolikrát se to masíruje, to fakt nevím, bude tam návod. Mrkni na net, kde weledu prodávají.

misicka455
25. jan 2010

Ahojky, pozor na ty jogurty je tam sice napsano bez cukru,ale nektere obsahuji umele sladidlo a to se v tehu nemuze. Ty mandle by nemel byt problem.

misicka455
25. jan 2010

Vcera psala spag,ze je porad v porodce malej ma zloutenku tak na nej sviti. My jsme porad v nemocnici a vubec netusim jak dlouho jeste.

pepita52
25. jan 2010

ahojte mamicky pozdravujem vsetky ja sa moc nezapajam len vas citam ale chcem sa opitat v 31tt som bola na sone a mala ma 1850g nieje to vella na tento tt mam strach ze mala bude nejaka velka do porodu ,neda sa to nejako stravou upravit aby tolko nerastla ? nie ze by som jej chcela ublizit ale tiež nieje pre nu dobre ked je vadsia jaj mam tiež tehu cukrovku

pani_haf
25. jan 2010

Ahoj Misi-to věřím, že být pořád v nemocnici je na prd, mě stačil ten blbý týden a byla jsem hotová. Na našeho malého taky svítili, ta podělaná žloutenka, prý z nezralosti. No jo, tak je trochu nedonošený 🙂

Pepita-upravit se to nedá, hlavně bu´d v klidu, není to moc, každé mimi je jiné, neboj 🙂

janka2110
25. jan 2010

ahojte.
pepita moja mala Alessandra mala v 31tt podla ult.2557g.Takze hned som zacala s dietou...teraz pojdem na ult.v polovici februara tak ja tiez dufam,ze sa ten rast spomalil...
Ja som sa chcela spytat :dodrzujem dietu podla toho co mi dala diabet.a napriek tomu mam vzdy rano vysoky cukor.merat si ho musim pred ranajkami a hodinu po ranajkach...nikdy nie je dobry,je vysoky..po obede aj po veceri je skoro stale v pohode.mozem nieco urobit preto aby sa to znizilo rano...

pepita52
25. jan 2010

janka2110 ahoj dakujem za odpoved noo ja mam tiež dietu ale neviem ci to bude mat nejaky ucinok ☹ pocula som ze baby s cukrovkou idu rodit skor ale ja si len meram ale v poslednom case mam nejake vadsie hodnoty az sa ich tam bojim zapisovat neviem cim to je moj priatel sa pozna s primarom tej nemocnice ale neviem ci by mi dovolil rodit skor keed bude vadsia neviem ako to funguje

olgas
25. jan 2010

Misicko: tobě a Verunce držím pořád pěsti, ať dopadnete dobře. Jak to máte s těmi operacemi? Musí to být na nervy tak daleko od domova, ale ty to určitě zvládneš a Verunka se ti za to potom odmění.

pepita: každé miminko je jiné, všechny ty váhy přes utz jsou jen odhady, myslím, že až tak moc velký není. S dietami opatrně, máš dietu kvůli těhu cukrovky, víc toho už nekombinuj. Jak mimčo roste nebo ne nezáleží jenom od toho co jíš, ale taky od toho jak placenta vyživuje mimčo. Takže tohle bych na tvém místě neřešila. jinak s těmi dřívějšími porody je to individuální, pokud budeš mít prcka velkého, tak ti porod dřív určitě vyvolají, to bych se nebála. ale pokud bude v normě , tak do termínu by tě nechat mohli. Já to alespoň takhle mám .

janka: s ranním vysokým cukrem toho moc neuděláš, pokud dietu dodržuješ. Hlavně když máš ostatní hodnoty v pořádku.

pepita52
25. jan 2010

olgas no ved to ja viem ale sa bojim aby som mu neublizila a tu dietu aj tak musim dodrziavat aby som nemala vysoke hodnoty ja sa len bojim ale ved ked bude velke da sa aj cisarskym nie?

konvalinka.2
25. jan 2010

Ahojky.
Holky já si myslím, že dřívější porod záleží hlavně na určitém doktorovi. Moje malá měla v 36. týdnu maximálně 2800g (říkal dr. co mi dělal UTZ). Dokonce řekl, že tahle váha odpovídá miminku o týden mladšímu. A přesto mi moje gynekoložka napsala do porodnice doporučení o vyvolání porodu mezi 38.-39. týdnem těhotenství. Takže v pátek jedu poporvé do porodky a jsem zvědavá, co mi řeknou tam. Každý doktor má na to úplně jiný názor.
Ten doktor, co mi dělal poslední UTZ, tak nad těhu cukrovkou jen mávl rukou se slovy "že na to stačí nějaká ta dietka" a že by v mém případě porod nevyvolával. Přesto moje dr. vyvolat chce.
Takže nevím.

A chtěla jsem zeptat... Když mi vyvolají porod a maličká bude v pořádku (bude sama hezky dýchat atd), myslíte, že mi ji dají třeba do inkubátoru jen kvůli tomu, že se narodí po vyvolaném porodě a ne proto, že už sama bude chtít????

olgas
25. jan 2010

pepita: pokud by mimčo bylo opravdu moc velké, tak by asi připadal v úvahu i císařský řez. Ale teď je zbytečné to ještě řešit, máš ještě moc času. A doktoři ti až přijde čas řeknou sami.

konvalinka: Moje obvodní gynekoložka mi do papíru nepsala jestli mají vyvolat nebo to, podle mě to rozhoduje jednotlivý doktor přímo v porodnici. Takže uvidíš, co ti řeknou tam. pokud ti porod vyvolají, tak to vůbec neznamená , že budeš mít malou v inkubátoru. Do inkubátoru se dávají jenom děti, které mají nějaký problém, třeba i jen s udržením teploty, protože jsou maličké, ale to se tě myslím, už netýká i kdyby jsi rodila teď. 2800g je už v pohodě.

konvalinka.2
25. jan 2010

olgas:
mě to psala gynekoložka do papírů pro porodnici. A říkala, že většinou to doporučení pro porodnici píše diabetolog. Ale jelikož já na dia kontroly nechodím, tak že mi to napíše ona. Mě je to vyvolání celkem jedno, ale přítel je tak trochu proti. Říkám, že když není žádný problém v těhotenství, tak nevidí důvod, aby nám malou vyvolali... já bych to i celkem brala. Aspoň bych věděla, kdy to bude 🙂 .
Tak uvidím jak to dopadne a co mi řeknou v pátek. A ptala jsem se na poslední kontrole na gyndě, že kdyby se nám Verunka narodila už teď, jesli by ji hrozilo nějaké nebezpečí. A tak mi říkala, že teď už ne. Tak se mi ulevilo.

A Tobě porod asi vyvolávat nebudou, nebo jo??

olgas
25. jan 2010

mě řekli, že mě nechají max do termínu, to mám teď v neděli. Do porodky jdu ve čtvrtek se domluvit co a jak, takže předpokládám, že budou chtít vyvolat porod, abych do neděle prostě porodila. U cukrovkářek nechcou nechat přenášet. Já teda na diakontroly chodila, ale do papíru mi diadr. nic o vyvolání nepsala. Možná proto, že ví, že to v Olomouci tak prostě dělají. Nevím.

konvalinka.2
25. jan 2010

olgas:
A chodila jsi už do porodky na kontroly, nebo tam jdeš teď poprvé??

olgas
25. jan 2010

v porodce jsem byla poprvé v 38tt

konvalinka.2
25. jan 2010

Já budu o týden dříve...

pani_haf
25. jan 2010

Holky, nevíte co ta Illi?

lena27
25. jan 2010

ahoj holky, jen nakukuji.
pepita: tady je taková tabulka jak by mělo být dítě asi velké. zadáš týden a den těhotenství
http://babymed.com/tools/ultrasound/third_trime...
konvalinka: doktoři při cukrovce nechávají max. do termínu, protože pak už hůř funguje placenta

jenny73
25. jan 2010

Zdravím "cukrovkářky" a děkuju všem za rady....hodnoty na dnešní kontrole (nedělní) - 3,6 - 5,3 - 4,7 - 5,4 - i po tom, co jsem byla v sobotu na oslavě narozenin. Nemůžu si to nijak sledovat ani šidit, nemám glukometr a odevzdávám krev - teprve potom se dozvím, jak jsem dopadla.

Takže ještě jednou děkuju a přeju všem hodně štěstí!!!! i pro míma samosebou 😉

pepita52
25. jan 2010

lena27 ahoj dakujem som si to pozerala a zistila som ze to nieje až take zle nevizera ze by bolo nejako extra vadsie

evca82
25. jan 2010

ahoj holky,

tak ja byla dneska na KO. no a v pondeli coz je 1.2. nastupuju na vyvolani. akorat je blby, ze jsem stale zavrena....ale je to jeste tyden tak treba se neco zmeni. holt si to kdyztak asi uziju no....

olgas jsem zvedava co ti reknou ve ctvrtek.

laskonka
25. jan 2010

Evca skus sexovat, vraj to zabera a je to prijemnejsie ako vyvolavacka 🙂 ejakulat obsahuje nejake latky, ktore uvolnuju krcok maternice. Tu latku obsahuje aj vyvolavacka.

olgas
25. jan 2010

Evi, já tak počítám tak nějak vnitřně , že si mě tam ve čtvrtek nechají, nebo řeknou v pátek nástup. Když jsem byla na kontrole , tak mám ve zprávě , že čípek je ve sředním postavení na 3/4 phal., (těm 3/4 nerozumím, ale asi už začal něco dělat), dál tam mám , že hrdlo pro prst do dělohy /tak snad z toho plyne, že jsem byla na té kontrole, už alespoň trochu otevřená). Evi, piješ ten maliník nebo tak něco?

Jo co se týče sexu, tak mě to teda nějak nepomáhá. 🙂

kjucukovna
25. jan 2010

olgas a evco držím palce !!!at všechno dobře dopadne!!!

evca82
25. jan 2010

olgas, malinik piju uz asi 14 dni.....ja mam zase posliky, ale hrdlo zavreny....to sou veci 🙂 sex zkusime a uvidime no...oni rikaji, ze vsechny tyhle veci pomuzou kdyz uz chce mimi ven, kdyz nechce, tak se muzem stavet na hlavu.

olgas
25. jan 2010

Evi, tak se asi postavíme na hlavu 😀 Ti naši prcci asi ví, jaká je venku kosa a doktoři to nechcou pochopit, že. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre