Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

seb
30. jan 2010

ahoj holky,
téééda, tady je to samá maminka a samé miminko už, se činíte 😵 , vám ale hrozně závidím, že už to máte za sebou, já ještě neciii rodit, se boji boji moc 🤐 a taky ještě nemám kočárek, si pořád nedovedu najít takový jaký by mi vyhovoval po všech stránkách 😒

spagatice: to je síla, si tam ten dr. hrál na chytráka a přitom z tý diety co ti dal evidentně o diabetologii věděl velký kulový 😝 😠

pani haf: zajímavý jak ti začal ten porod, já byla ve středu na první prohlídce v porodnici a od tý doby mám furt slabé špinění do hněda a k tomu takový jako hlen, tak nevím, jestli mi neodchází ta hlenová zátka, nepoznám jestli to je ono 😖

pani_haf
30. jan 2010

Seb-ty jsi tu nebyla celou věčnost 🙂. Jo a to jsem ještě nedodala, že při tom odstrojování stromku jsem břichem upadla na sedačku,a le to bylo měkké 🙂
Jestli máš špinění, tak j bych to řešila s doktorem....

evca82
30. jan 2010

haf me pobavilo, jak ti manzel usnul u porodu 😀 😀

olgas tedy asi zatim nic, kdyz nepise.....ale mas pravdu s tim nepsat....me uz ted stve jak se me kazdej pta, kdy to bude apod.

misicka455
30. jan 2010

Seb na kočárek máte nejvyší čas 😉

pani_haf
30. jan 2010

Evco-no vážně, jednak byl hotový z toho, jak jsem byla celá napíchaná hadičkami, jehly, fyz.roztok a kdesi cosi a pak ten stres, že mi moc nepomáhá....takže usnul, to každý nemůže říct, že mu manžel usnul u porodu 🙂

Olgas fakt nic, poctivě sleduju mobil 🙂

pani_haf
30. jan 2010

Holky, psala Olgas-ráno jí dali další tbl na vyvolání a nic, mám vás pozdravit.

ili5
30. jan 2010

chudák olgas, mě vyvolávali 3 dny, jen já měla bolesti hned první den. Byly tam kočky, 5 dní vyvolávačky a nic, pak se jde na císař, měly štěstí, bez bolesti a hned císař, to bych chtěla taky 🙂
Co ta spagatice, jaký chytrák dr, co se stalo, furt čekám jaký byl porod, jak dopadli a nic. Pište, nebo zkopčete odkaz, nevím nic, díky. 🙂

evca82
30. jan 2010

to je fakt des to vyvolavani, uz se fakt na to v pondeli tesim 😠 jen nechapu, kdyz se nesmi prenaset u cukrovky jak muzou nechat pet dni nez se jde na cisar?

evca82
30. jan 2010

haf ty jsi mi to svoje cislo neposlala ani na email.....

pani_haf
30. jan 2010

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Illi, mrkni na spagi

Evco-hned to bude 🙂

pani_haf
30. jan 2010

Teď jsem si uvědomila Evi, že ani nevím, že jsi mi dávala svůj mail, já jsem z toho kojení úplně blbá ☹

pani_haf
31. jan 2010

Olgas -30.1. se nám narodil ve 23:44 Kubíček, 3040g a 50 cm!

evca82
31. jan 2010

Jeste jednou gratulace olgas, nakonec to tak dlouhy nemela 🙂

pani_haf
31. jan 2010

Evi-tři dny je dost ☹Když si vezmeš, že jí dali min. 3tbl toho vyvolávacího hormonu ...

evca82
31. jan 2010

haf dva ne?nastupovala tam v patek rano a v sobotu vecer byl na svete.....

ja jsem psychicky smirena s trema dnema, vic teda neeee. ☹

pani_haf
31. jan 2010

Jo aha, já už si to přesně nepamatuju :Evi-v klidu, ty to jedna dvě zvládneš, uvidíš 🙂

janni.ka
31. jan 2010

Jéééé mimušenko tak Olgas mocinky gratuluju 😵 😵 😵 A Kubíčka vítám na světě,má krásný míry.Holky já myslím že nastupovala ve čtvrtek 😕 Taky myslím že ty 2dny stačí ted záleží jestli měla ty dva dny bolesti a nebo to s ní nic nedělalo,uvidíme až je pustí a ozve se nám 😉

Tak Evi zítra ty 😉 a bude další miminko 😵

misicka455
31. jan 2010

Jůůů tak moc velká gratulace Olgas k malému 😉

ili5
31. jan 2010

Olgas, moc gratuluji. Se nám to tady začíná množit 🙂 a cukrovka je pryč....
Spagy, krásn ě napsané, dojemné moc. Sis taky vytrpěla, boročku. Co porod to problém. Snad už holky budou rodit pohodově, moc vám to přeji... Klučina je krásný. Mě ty fotky nejdou strčit do alba, dnes budu mít plno návštěvy, tak se poptám kdo to umí zmenčit. 🙂

pani_haf
31. jan 2010

Misi-jak vy se máte s malou? Náš Honzík dnes jen plakal a blinkal, jsem z toho dobře vyčerpaná, navíc pořád léčím ty popraskané bradavky, co kojení, to bolest, to si dovedete holky představit ☹. Mažu to teď lanolinem od Medely a ještě jsem použila chladící polštářky, tak uvidíme, třeba si na tu boelst zvyknu....prej špatná technika kojení, ten lump má celý dvorec v puse, tak to nechápu...

mamina
31. jan 2010

Paní Haf,JE to o technice kojení!Zavolej si porodní asistentku-3 návštěvy v šestinedělí hradí skoro každá zdravotní pojišťovna.Přijede,podívá se,poradí...
Kojení NESMÍ bolet,jinak je to špatně...třeba já nejradši kojím vleže na boku,mimčo si přitisknu bříško na bříško..Taky se DÍTĚ přikládá K PRSU ,ne naopak. Vůbec bradavku nestiskávej,když mu ji chceš vložit do pusinky,ale pohlaď ho po tvářičce,aby začal hledat-pak tu pusinku otevře sám a ty ho pak jen přisuneš,aby se chytil...Pokud budeš mít pocit,že se chytil špatně,prostě mu vsuň malíček do koutku úst,aby se pustil (neodtrhávej ho!,to pak strašně bolí )a zkus to znovu.Třeba několikrát...
Pokud máš prsa hodně nalitý a máš pocit,že se mu tam celá bradavka nevejde,tak nejdřív trošku odstříkej,pak to půjde přiložit líp..
Jestli máš dobrou techniku kojení poznáš taky podle toho,že se mimču téměř nehýbá pusinka(svaly ve tvářích),ale je poznat ,jak pracujou spánky a někdy se hýbou i uši.Pokud ne,je to zase o tý technice...
Taky je dobrý,pokud raději kojíš třeba v sedě,aby ses nad miminkem nehrbila,ale dej si pod ruce polštář,měj rovná záda a miminko si k sobě přitiskni(zase-bříško na bříško) ,aby mělo obličejíček celý zabořený do prsu...Neboj,neudusí se. 😉 A když budeš mít pocit,že má málo vzduchu,neodkláněj ho (pak to bolí),ale prostě jen dvěma prsty druhé ruky jemně malinko stlač prso-stačí jen třeba o půl centimetru...
Jestli by Tě ještě něco zajímalo,tak se ozvi. 😉

misicka455
31. jan 2010

Jejda tedy to kojení taky není jednoduchý 😲

Haf tak to blinkání znám a nezavidím my naposledy vrhly v noci, malá toho snědla víc než normálně tak jsme na ní byla hrdá jednou si odbrkla já ji dala do postýlky ajen jsme zhasla a zalezla do postele tak slyším blink blink rychle jsme vstala a valila k postýlce a milá večŕča celou dávku vyvrhla, takže převlíct a jak vrhla tak měla hlad takže znovu jí nakrmit a pak jsme jí strašně dlouho nosila aby se to neopakovalo.

mamina
31. jan 2010

Misicko,JE to jednoduchý! 😀
Prostě chce to nebát se mimčo k sobě přitisknout a dbát na to,aby jste opravdu byli co nejvíc bříškem k bříšku.O ostatní se většinou postará mimčo samo...Není to zase taková věda. 😉
Až tu techniku kojení zvládnete,pak to pojede jak po másle.To máš jako s jízdou na kole-to se prostě nezapomíná.. 😉
Jen jsem vypisovala,v čem některé maminky dělají nejčastěji chybu,ale netvrdím,že Paní Haf dělá všechny-stačí třeba jen maličkost a uleví se-jí i miminku. 🙂
A nezapomínat:na 3 týdnech,koncem šestinedělí,kolem 3 měsíce a mezi 5. a 6. měsícem věku přichází růstový spurt,taky jsem o tom už psala...
V podstatě to znamená,že mimčo rychlejc vyrostlo,mlíčka je pořád stejně,ale mimču už nestačí.Pak to chce vydržet,nedávat hned flašku,ale znova se rozkojit,jako v porodnici.Častějc přikládat(klidně třeba po hodině-mimčo si samo řekne),víc odpočívat,nestresovat se,pít čaje na podporu tvorby mlíka ap. Situace se většinou během 3 dnů,max. do týdne srovná sama od sebe a mlíčka bude zase dost. 😉
Ale to je zase úplně opačná situace... 😉

ili5
31. jan 2010

haf, kup si ty silikonové kloboučky na kojení. Je to medela s. Já si to koupila jsou tam 2 ks, jsme si to rozdělily v porodce a jsem spokojená. Bradavky zhojené, malý spokojený, je to lehoučké, jemné a žádná bolest. Kojím jen s tím. A malý má větší cumel 😀 v puse, tak saje jak drak. Mě ten B panten nezabral vůbec, jen ta ganciána, fajn stáhne. Mě poradila dr dětská. Mazala jsem to i u holky.
Co se mi ale stalo 😀 Jsem si to napřed zkoušela mazat tím B pantenem a nechat větrat volně prsa. Takže namazala a měla jsem kojící tričko, které jsem vyhrla, takže černé triko a trčely jen z toho prsa. Jsem telefonovala, v tom někdo zazvonil u dveří, dcera mě volala a já zapom,něla, že větrám prsa 😀 a tam soused že chce vidět malého, já telefonoju, pak s tím sousedem kecám, pozvala ho dál a on si mě prohlíží furt, tak kuknu na prsa a jsem sagatá. NO jsem zařvala a on to nevadí 😀 . Trapas!!!! Nikdo mi doma neřek, že jsem sagá.

radushka
31. jan 2010

ili: 😀 tak se soused mrknul, no 😀 😀 😀 .Fakt dobrý příběh 😀 😀 😀

kici96
31. jan 2010

Ahojte!

Vcera som mala na obed Koložvársku kapustu po dvoch hodinach som si merala cukor a ze 4,6
Na olovrand som zjedla jedno velke cervene jablko sladko-kysle a po dvoch hodinach som mala cukor 3,8...

Dneska mala kamratkina mala 1rok tak mini oslavu a same chlebicky kolaciky a slane tycinky....Neodolala som a prvy krat zjedla sladke 1 puncovy rez.... :( teraz mam vycitky :(( ale snad sa nic nestane....

pani_haf
1. feb 2010

Mamina-děkuji za rady, ale já to tak dělám a stejně to kruci bolí, to bude tím, že ty bradavky jsou prasklé, takže i dobré přiložení není moc příjemné....dokonce jsme si vzala knihu o kojení a postupuji přesně podle návodu. nechápu, když se malý blbě chytí, tak to dělám jak píšeš s tím malíčkem.....a spur už u nás nastal, pije co hodinu a řve hlady, tak kojím i z obou prsů a pak je spokojený. Myslím, že mlíka mám dost, ikdyž ty prsa vypadají, že jsou vypité 🙂

tak já budu trénovat a nahlásím vám změny, kloubouky mám, malý je nechce, přímo ty od medely, ale vyzkouším je znova 🙂

pani_haf
1. feb 2010

Illi-super zážitek 🙂

Mamina-laktační poradkyni jsem tu měla, nacvičily jsme to, ale kojila jsem s ní stejně jako sama, takže blbě jsem to nedělala, mi neří kej, že dva týdny kojím v poho a pak to dělám blbě, to nemyslím zle, spíš si to tak říkám pro sebe, kde se to mohlo podělat, ale asi stačilo jedno nešetrné přisátí a už to bylo 🙂. Ikdyž má skoro celé prso v puse, tak to cítím....chjo, sterilizuju klobouk y a jdu na to 🙂

seb
1. feb 2010

ahoj holky,
mamino: supr popis toho kojení, ty máš takový zkušenosti, napiš mi prosím, jestli se mimi může dávat koupat, než mu odpadne ten pahýl, nebo než se mu zahojí pupíček ? já to četla ve dvou knihách různě a ted nevím, co se teda smí, v jedný psali nedávat do vody, dokud se pupík nezahojí a ve druhý, dávat do vody hned
jinak nám na kurzu PA říkala, že ho máme namydlit vedle vaničky na plínce a pak ho dát do vaničky opláchnout a mě není jasný, jak mám tu podložku nepromovakavou co budu mít pod tou plínkou dát pryč, když ho budu koupat sama a musím ho oběma rukama dát do tý vaničky a pak oběma ho vyndat, tak jak to jako z tý pračky, kde ho budu mydlit dám pryč, abych ho mohla vyndat na osušku suchou a nahřátou jak píšou (jak jí mám jako nahřívat, dát jí předtím na topení ?)
pak sem se chtěla ještě zeptat, kdy mám vyvařit dudlíky a lahvičku (PA nám řekla, že jí nemáme používat dokud kojíme, že se může jen kádinkou nebo stříkačkou) , a jak dlouho se vyvařujou a můžu prostě hodit celej dudlík i s lahvičkou , jak je do hrnce s vodou a 5 min. to tam vařit ? a mám takhle vyvařit i odsávačku nosní ?
a mám mít doma už dopředu koupený nějaký léky nebo až dle situace po narození tohle řešit ?
chjo holky já si připadám hrozně nepřipravená :( , nějak to nezvládám, moc otázek ☹

ili5
1. feb 2010

Ahoj, v každé porodnici mají jiný postup. My třeba koupání ukazovala, se vlije jen gel do vaničky a rukou se miminko umyje přímo v té vodě. Žádné mýdlo, nebo na plínce namydlit. J8 kdysi se učila namydlit na plínce vedle vaničky, do vody dát heřmánek a pak namočit, spláchnout. No nyní jen halabala. ALe dupu celý den chechlám jen ubrouskama , tak ho pořádně vedle vaničky namydlím gelem dupu a hadřičkou jemnou pořádně umyju. Ani se nyní nedoporučuje každý den koupat. No borok miminko, celý den leží, ugrcuje, posrává se a já ho nevykoupu? Je tam rád, břiško se mu nahřeje a zvykne si na režim, přesně v 19 hod koupu, pak se nají a jde spát. Dcera si zvykla hned, tu jsem koupala v 18 hod a pak už se blížila doba,. tak už byla protivná, ospalá, zvyklá na svůj režimek. HOlky ještě na písku u baráku a já veget, malá spala až do rána, prostě já budu koupat přesně ve stejnou dobu, každý den. Se mi to osvědčilo.
Prdíky máme lepší, ty kapičky jsou fakt bezva!!§ 🙂
Seb, neboj, já neměla ani sbalenou tašku, však víš a kupovala převážně léky až po porodu. Odsávačku obyč za 40 kč, nevyvařuju, mám ji jen kdyby měl rýmečku. Jodisol na pupek a věci ostatní ti řeknou v porodnici, tak si to sepiš a drahý ti to nakoupí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre