Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ewulin
16. apr 2010

Jenny73, díky moc...to potěšilo🙂

ewulin
16. apr 2010

Jarusk8 tak ať se povede🙂 a dobrou chuť🙂

jaruska8
16. apr 2010

Jenny, díky za povzbudenie!! Aj moja malá zatiaľ zodpovedá tabuľkám, ja verím že bude úplne v poho. 😉 😉 😉

jenny73
16. apr 2010

A ještě k měření - mně bylo řečeno, že nejvyšší hodnota je přesně po hodině ale že cca rozdíl 15 min by neměl hrát roli, že se nic neděje - jednou jsem to zkusila - po hodině mi to totiž vylítlo na 8,3 a po dalších 15ti minutách jsem měla 7,2.....opravdu možná si změřit ve stejnou chvíli 2x, každý výsledek by byl jiný, ty glukometry asi opravdu přesné nejsou - ale jak to zjistit že?

zajímavé je, že když jsem šla na ten dlouhodobý profil, měla jsem pokaždé hodnoty naprosto směšné (cca 3), takže to všechno okolo bylo spíš jen takové "pro jistotu" - to pro ty, kterým nezvedne hladinku ani oslazený čaj 😉 Já jednou taky měla nižší hodnoty po večeři, před kterou jsem vypila sklenici sladké šťávy, než další den po zeleninovém salátu 😝

jenny73
16. apr 2010

A do třetice - jsem trochu blázen do bylinek a našla jsem, že Jestřebina Lékařská je výborná na cukrovku...takže pokud máte v okolí bylinkářství, nebo se dá objednat na netu - já to zjistila až pozdě, ale nevadí, protože dál je tahle bylina dobrá na podporu tvorby mateřského mléka (přidává se i do směsí pro kojící matky) - tak třeba to některou bude zajímat 😉

ewulin
16. apr 2010

No tak to je fakt bezva☹...takže my se vlastně měříme, stresujeme, a třeba je to vlastně všechno v pohodě....tak nevím jestli si nevýžádat normálně kontrolu v laborce...nebo změnit mudru...

jenny73
16. apr 2010

No úplně v pohodě si nemyslím, myslím, že pokud se dodržují nějaká pravidla, tak pak v pohodě. Asi kdybycj jedla kdy si vzpomenu a na co si vzpomenu, bylo by všechno jinak.

Nevím odkud jsi a jaké máš možnosti...

ewulin
16. apr 2010

Jenny, bydlím kousek od Karviné( Severní Morava)...asi se na to poptám...no uvidíme po víkendu, o víkendu se do toho fakt chci vložit,vážit si ty porce,jíst jak mi holky(zkušené měřičky 😀 ) radily a třeba to bude oki....

jenny73
16. apr 2010

To víš že jo, já třeba nakonec zjistila, že když mi vychází na porci 400g brambor, že se to ani nedá . jak už jsem psala, ty se mi k hlavnímu jídlu osvědčily úplně nejlíp 😉

A ber to tak, že i kdyby, bohužel, nebylo vše OK, pro to malé to zvládneš - já když měla chuť hřešit, řekla jsem si, že bych mu přece neublížila... 😉

Kdyby někdy některá něco chtěla, klidně pište do IP, já se nakoukla už spíš jen náhodou 😉

syraell
16. apr 2010

jan12
máslo i margarýn jsou úplně v pohodě - započítávat se má pouze pomazánkové máslo...Jinak bacha na mléčné výrobky PORÁNU(neplatí pro máslo) - obecně ráno víc zvyšujou glykemku...

lenocka84
16. apr 2010

ahojte
tak dnes som sa bola nahlasit k novej dr. kvoli cukrovke, a dala mi kontrolu az 7.5 ked videla ake mam vysledky merani
tak sa aj tesim

ewulin
16. apr 2010

Ahoj,tak po obědě 5,6 😵 ...měla jsem podle vaší rady, kuřecí na žampionech a 6 lžic rýže🙂...jdu si koupit uzenou makrelku na večeři🙂

berucka
16. apr 2010

Tak vidíš, ewulin 😉 Gratulácia!

ewulin
16. apr 2010

🙂,tak uvidíme co bude po večeři...snad to bude dobré...a zítra ráno si nedám kávu jak jsem zvyklá,ale poslechnu a dám si raději čajík-koupila jsem si roibos🙂

lenocka84
16. apr 2010

ewulin to je krasna hodnota, len tak dalej

ewulin
16. apr 2010

Včera jsem měla takovou po večeři,Leni...mně to strašně skáče,musím přijít na ten systém jídla...za chvíli budu měřit po té uzené makrele,tak jsem sama zvědavá...

lenocka84
16. apr 2010

makrela by ti nemala nejako extra zvysit, len hlavne pri nej vela pi tekutin, kedze je slana
inak si myslim ze by mohla byt v pohode

ewulin
16. apr 2010

Tak jupííí,je to 5,2🙂...holky vy jste zlaté,vy jste mi tak dobře poradily,hlad nemám,jídelko mi chutnalo a hodnota je ukázková...dneska se mi bude spát krásně🙂.Uvidíme jak dopadne snídaně!

ewulin
16. apr 2010

Leni,piju čajíky,sice si připadám,že trávímvětšinu dne na záchodě,ale alespoň vím, že mi pracují ledviny jak mají🙂

syraell
16. apr 2010

Holky, co mi uniklo? já si po dlouhý době začala zase dávat kafe, abych nespala a nezvyšovala tim hladinku a to je špatvě?

lenocka84
16. apr 2010

ewulin vsetko bude dobreeeeeeeeee
a aj ja vela pijem, najhorsie je to v noci, vtedy som veeeeeelmi leniva vstat a ist na wc

berucka
17. apr 2010

syraell, kafe je v pohode, ale nie rano (teda len za predpokladu, ze ho pijes s mliekom). ja som si to prave overila na vlastnej kozi. Manzel mi ho rano uvaril, lebo robil aj sebe, tak som ho vypila a hodnota hodinu po snidani 8,2 ☹ To už tu davno nebolo! Mlieko a mliečne výrobky proste ráno tú glymcu zvysujú, tak opatrne!

ewulin
17. apr 2010

Ahoj holky, tak jsem dle vaší rady vynechala ráno to kafe s mlíkem, dala jsem si vícezrný chléb se šunkou(obsah cukru v šunce 1,5g-takže skoro nic) a stejně jsem hodinu po naměřila 7,4...dokonce jsem šla s pejskem na procházku abych se pohýbala a nepomohlo☹...mamka se nervla a zavolala svojí známe, která si píchá inzulín a ta jí řekla, že kdyby mi na základě tohohle chtěli napsat inzulín, tak si mám vyžádat poslání krve do laboratoře,že ty glukometry jsou opravdu nespolehlivé, že jí to tak dělají pokaždé a pokaždé je ta hodnota úplně jiná než na glukometru...tak mně alespoň trochu uklidnila...a taky,že nechápe proč musíme mít ty hodnoty tak nízké(ona je zdravotní sestra).
Myslíte,že smaženioce s houbami na večeři bude ok?Obojí by mělo mít nulovou hodnotu cukru,ne?K tomu malinký kousek chleba,to by se mělo vlézt do té "naší" povolené,co?
Jo a taky ta zdr.sestra říkala, že nejlepší je se měřit tak hodinku až hodinku a půl po jídle, že je to nejpřesnější...
Tak hezký den,nechte si chutnat a co nejlepší hodnoty,pa 🙂

jenny73
17. apr 2010

Ahoj. Já musela taky měřit hodinu po jídle, povoleno max o 15 min později. A k tvojí snídani - já měla ráno taky vždycky víc. Vyřešila jsem to tak, že jsem si dávala tu snídani opravdu malinkatou, pak o trochu větší tu další svačinu...přes den už mi to spalovalo krásně. A ty houby nevím, v papírech jsem měla, že snad neobsahují nic....bohužel už ty přesné tabulky nemám....ale zkusím najít stránky a dát vám je sem...

jenny73
17. apr 2010

tak je to www.tehotenskacukrovka.cz

načetla jsem si tam spoustu věcí a hlavně je tam obsáhlá tabulka potravin, kterou jsem ze začátku hodně využila - než jsem se to naučila sledovat sama

berucka
17. apr 2010

ewulin, prave smazenicu s hubami som mala na veceru vcera, je to v pohode, obe maju nulove hodnoty. Len s chlebikom zase opatrne! Myslim, ze to mas podobne ako ja, chleba na snidani mi poriadne hladinu zvysuje, takze si ho davam len kusocek. Ak by Ti ta ranna hodnota stale tak stupala, tak skus ten tip, co som dostala v diaporadni ja, rozdel si tu jednu porciu na dve davky po hodine. Ja som sa dnes tiez vytocila kvoli tej mojej hodnote 😒

ewulin
17. apr 2010

Už jsem to vyřešila...na snídani si dám přesně to stejné jako teď na oběd po kterém mám 4,3 😵 ..a uvidíme...bylo mi řečeno,že ty ranní hodnoty můžou být zvýšené i tím, že v noci vůbec nejím a tomu tělu to chybí...

ewulin
17. apr 2010

Jenny73:ještě nic?Už vyšťouráváte? 😀 😀 😀

bodka.21
17. apr 2010

ahojte. mozem sa pridat? tiez mam tehu cukrovku,sice sa mi tento mesiac hodnoty drzia tak od 4.8 do 6.2 (mesiac predtym do tych 7.4),ale netesi ma fakt ze vela zenam ta cukrovka ostane,alebo sa vrati :( dnes mi po vyprazanom syre a zemiakoch vyskocila po hodine na 7.4...moze to byt aj tym,ze mam cely den nejaky zniceny zaludok? mne moja diabetologicka toho vela nepovedala 😒

syraell
18. apr 2010

Ahoj holky,
tak o houbach nam v poradne tvrdili, ze na ne mame davat bacha 😒
Jinak me Mudr. ty vysoky ranni hodnoty vyresila rozdelenim davek asi takhle:
Puvodne mam jidelnicek s odstupama 3 hodiny
Snidane......40g
Svacina......30g
Obed..........60g
Svacina......30g
Vecere........60g
2.vecere.....30g

No a misto toho si mam davat rano odstupy 2 hodiny
Snidane......20g
Svacina......20g
Svacina......20g
Obed..........60g
Odpoledne uz zase odstupy po 3 hodinach
Musim rict, ze mi to tu ranni glykemku perfektne srovnalo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre