Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

jaruska8
22. apr 2010

No, tak to musel byť šok. 😒 Ale hlavne, že ste v poriadku. Ale ja som ešte len v 30tt, tak nech sa malá nikam neponáhľa. ☹

lenocka84
22. apr 2010

jaruska aj bol, ale sme ok, tak som kludna

ewulin
23. apr 2010

ahojte,lenocka gratuluji k prckovi,hlavně,že jste ok!...
Mně moje diabetoložka řekla,že na kontrolu po porodu půjdu až za 3 až 6 měsícu...takže já jsem si jistá,že takhle dlouho nevydržím na dietě...

gilmorka
23. apr 2010

lenocka84 blahozelam 🙂

gilmorka
23. apr 2010

dievcata, ak oje to s plnotucnou horcicou, nejete ju? lebo obsahuje cukor, pisu ho, ale ked je v jedle len trocha na dochutenie, aj tak nejete? Mam na mysli take maso v pace, spravi sa ta omacka a v tom sa marinuje a potom spravi na oleji na panvici.

berucka
23. apr 2010

Ahoj dievcata! lenocka84, pripajam sa ku gratulaciam 😉
gilmorka, ja horcicu nejem vobec (hoci ju milujem) a a ni tatarku, tzn. ani do pacu, ani do omacok. Radsej sa to snazim nejak inak dochutit, napr. grilovacie a ine korenie a potom len na vlastnej stave (prip. cibulke, ta mi tepelne upravena cukor nedviha). Prip. este omacku zahustim smotanou, ale bez muky a tak nejak sa to sanzim "oklamat" 😉

radula75
23. apr 2010

Ahojky holky,pokud to nevadí ráda bych se k vám přidala,zatím jsem vás jen pročítala a sbírala informace.V 26 týdnu mi přišli na těh.cukrovku po 2 hodinách jsem měla 8,5.Mám dietku 225g sach na den,asi 14 dní doma glukoměr a dvakrát týdně si dělám profil.Teď mi ještě k tomu zjistili sníž.funkci štítné žlázy,nevím jak to že až teď,tak jsem zvědavá,co dál.Moc mi vaše diskuze pomáhá..

ewulin
23. apr 2010

Radula75:vítej mezi námi🙂...moje sestra má taky sníženou funkci štítné žlázy(je teď ve 22tt) a na cukrovku teprve půjde,ale když jsem tam byla já, tak jsem se na to ptala, tak říkala doktorka, že je to jako u jiných maminek, nasadí se ta dieta s vyváženým množstvím všeho a je to...no a jak se ti daří držet dietu a jaké máš hodnoty?

jaruska8
23. apr 2010

Gilmorka, ja som za lyžičku kávovú dala do mäsa horčicu, kečup a aj trošku múky na zahustenie a nič, po jedle cukor 5,7. Nevrím, že cukrovkári si to do mäsa nedávajú, ve´d čím zahustia???? Aj tak to bolo riedke, to len kvôli chuti. Ale do pácu ide zrejme viac, čo?????

radula75
23. apr 2010

ewulin mně překvapilo,že mi na tu štítn.žlázu přišla až teď když mi dělal všechny testy na cukrovku,myslela jsem že to dělají už v tom 10 tt,nebo se mi to zhoršilo až teď,fakt nevím 3.5.jdu zase na krev,tak se uvidí.Zatím se mi celkem daří dodržovat hodnoty,jednou mi to vyskočila na 7.9 po obědě měla jsme ryzoto,takže rýži asi nesmím.Dnes zkouším těstoviny,tak jsem zvědavá jak to dopadne,dělám si špagety se špenátem a balkánským sýrem..ňamka 😉

ewulin
23. apr 2010

Balkánský sýr má skoro nulovou hodnotu,tak to by mělo být v poho...ale pozor,já když jsem si udělala na oběd špenát, tak mi ta hodnota taky skočila celkem dost vysoko...a to jsem ho nijak v podstatě už nedochucovala☹...no jo,já už jsem si zvykla na ty malé porce🙂

radula75
23. apr 2010

tak to jsem teda fakt zvědavá,dám vědět.Na ty malé porcičky si taky pomalu zvykám...doma mám celkem jedlíky a mlsouny,tak mně tady litujou 🙂 Ewulin a jak to zvládáš ty?jsi jen na dietce?

ewulin
23. apr 2010

zatím jo,kontrolu mám 5.5....no zvládám nezvládám...jsoou dny kdy je to relativně v poho a pak jsou dny, kdy se mi chce křičet...ze začátku jsem z toho byla úplně na nervy,to jsem doma manželovi i brečela,že proč já,že je to nefér....ale po tom co mi můj gynekolog řekl,že se tím nemám stresovat,že to je 3x horší, že na ty výsledky mohlo mít vliv spoustu věcí ne jen to, že bych tu cukrovku měla,tak mně to tak nějak vnitřně uklidnilo🙂,Já ám z cukrem největší potíže po ránu, takže snídám jen zeleninový salát s balkánem...přes den už je to úplně v pohodě,takže obědvám polívku i druhé,jen prostě v menších porcích-řekla bych do polosyta🙂..budu na tebe myslet ať ty hodnoty jsou dobré! 😉

monitita
23. apr 2010

Ahoj holky 🙂 omlouvám se,že takhle lezu,potřebovala bych radu......v úterý jsem měla testy na cukrovku a měla jsem ji pozitivní a navíc hodně vysokou,dr.mi dala týden,že si myslí že to spadne po dietě a když ne tak si mě nechají v nemocnici pár dnů a najedeme na inzulín. ☹
po přečtení jídelníčku a tabulky hodnot v potravinách jsem měla dojem,že jím vlastně normálně-teda když bych vynechala sladký,ale nejen že mám šílenou potřebu do sebe něco sledkého dostat(samozřejmě se držím)ale taky od svačiny do oběda mívám strašný hlad,že mi až zle je.jak to zvládáte vy???jsou takové stavy jen zkraje??

monitita
23. apr 2010

nemohla byste mi některá dát odkaz na jídelníček???celkem špatně se mi ty jídla vymýšlí,protože vařím pro manžu a dcerku a pro sebe jsem bezradná

ewulin
23. apr 2010

monitita:pošli mi do IP svůj mail, večer ti tam hodím naskenovaný jidelníček co mám od dr...a taky napíšu pár postřehů 😉

jaru30
23. apr 2010

Moniiiii, ahooooj!!! Tak i ty? tak už jsme tři....

jaru30
23. apr 2010

špmarjá holky, nestreujte se tím.
Opravdu všechny glukometry ukazou víc. A některý mnohem víc! 🙂 Takže třeba hodnota po obědě 7,9 je ve skutečnosti třeba jen 6,9. Každej glukometr ukazuje víc. I to píšou sami výrobci v návodu.
Od doby co porovnáváme hodnoty z glukometru s laboratoří, jsem naprosto v klidu 🙂 Opravdu jsou to neskutečné rozdíly!!! 😅
A jak už tu zaznělo, stres je fakt prd, protože ten omezuje účinky inzulínu, takže si tím akorát cukr zvednete.

syraell
23. apr 2010

berucka
Hlavne bacha na grilovaci koreni a podobny smesi - zpravidla vzdycky obsahuji cukr!
gilmorka
horcice je celkem v pohode - musela bys ji snist velky mnozstvi, aby to melo nejaky vliv...Stejne tak treba majolka, cukru je tam minimalne - mam propocteno a ozkouseno🙂
lenocka84
Moc gratuluju - tak a ted uz jses ve fazi - sezeru ten dort cely, nebo jenom pulku?🙂

emers
23. apr 2010

ahojte holky,
pár dní jsem tu nebyla...
jen abyste věděli jak já, já teda jsem to nezvádla ani na té minimální dávce inzulínu, tak mi to o 1 jednotku na každé hlavní jídlo zvedli a v pondělí mám znovu volat co a jak po tom měření.
Ale chci říct, že absolutně se v tom už nevyznám, protože ty hodnoty mám opět zvýšené a to nemůže být o jídle, protože dietněji jíst nemůžu už!!! Přece nemůžu být na hlávkovým salátu že 😠 co by to bylo za výživu pro dítě a pro mě!
Sacharidy jsou potřeba a navíc i energeticky se přece výživa teď každým týdnem zvyšuje, tak přece nemůžu furt míň a míň jíst...
Zároveň se prý ta cukrovka týden co týden zhoršuje jak placenta víc a víc pracuje, takže to je taky možný, že mi to holt tak skáče víc a víc.
navíc mám fakt hlad mezi jídly, protože jím taky jen do polosyta, no normálně bych toho sežrala asi 3x tolik že.
Furt se držím na těch svých 57 kilech. Nejvyšší hodnota včera 9,2 a pak třeba zas naopak 5,2 po jídle, tak blbec aby se v tom vyznal.
Stres teda nemám žádnej, ani z toho měření, si říkám, že dělám co můžu a dál to prostě neřeším, jen hodlám s doktorkou to probrat ať mi to prostě navýší ten inzulín, že se radši najím a dodám tělu víc živin než se takhle téměř "postit".
Ale štve mě to, to zas jo, protože si říkám, tak kurňa co víc s tím dělat že...
Ty glukometry jsou teda dost naprd, proč to teda ukazuje "víc"? Na té diabetologii kam chodím to berou za bernou minci a podle toho mi ten inzulín dávkují, tak to je pak... 😝

někdo se ptal kam si píchám, tak do jednoho ramene, pak do druhýho a pak do stehna...

lenočka: taky moc gratuluju 😵 a přeju vám oběma hlavně to zdravíčko!!!

je tu někdo kdo si píchá? 🙂
kolik si pícháte jednotek???

emers
23. apr 2010

JO a poprosila bych taky o ty RECEPTY ať se můžu inspirovat - do IP prosím! Děkuji! 🙂

mateta888
23. apr 2010

Ahojky 😵
Pár dní jsem tu nebyla a tal vás aspon trošku dočítám, ted to bude horší jak je venku hezky tak musíme makat, ale aspon se ten zatracenej cukr bude líp spalovat 😠 . chtěla jsem vlastně reagovat na Radulu :
Ohledně té štitné žlázy si vůbec nedělej vrásky. Mě dělala testy vyloženě na štitku před tím než jsem otěhotněla a bylo všechno naprosto ukázkový. No a pan dr na cukru mi taky zjistil sníženou funkci, ale není to nic strašný dostala jsem půl prášečku po ránu úplně na lačno. Jediný co to znamená, že budeš chodit každý tři týdny do porodu na kontrolu štitky. Takže jen víc lítání po dr 😝

radula75
24. apr 2010

mateta888 moc děkuji za zprávičku,jsi mně potěšila.Chtěla jsem se zeptat jestli jsi po nasazení prášků na sobě sledovala nějaké změny?

mateta888
25. apr 2010

radula : ne kolikrát se mi stane, že i zapomenu. Je to prý pro jistotu, ale nemá to vliv na mimouška. Ani snížená funkce ani ty prášky. prý kdybych neměla tu žádanku tak by to neřešili, ale protože jsem ji měla tak už se to řešit musí. 😝
No po neděli jdu ještě na utz štitné tak písnu co a jak a možná mi i ty prášky vysadí, odběry taky už budou tak uvidíme. 😉

janka2110
25. apr 2010

ahojte dievcata.
Ja som tiez mala teh.cukrovku a ako pisete aj mne skakal cukor...posledne 2 mesiace som si pichala inzulin a kazde 2 dni som si pridavala takze ku koncu som si pichala 8 jednotiek a rano vzdy po ranajkach som mala cukor vysoky a potom uz aj vecer ☹ proste nepomohlo nic...Ale Dr. mi vysvetlila ze ku koncu teh.je to normalne ze tie hodnoty tak skacu.
A porod som mala o dva tyzdne skor ako som mala termin.Bolo to v plane,lebo mala sa narodila 3770g a 54cm takze za dva tyzdne co by bola v bruchu by este rastla a mala by aj cez 4 kila...
A co sa tyka diety.dietu som dodrziavala ale tie posledne dva tyzdne pred porodom som jedla aj sladke proste musela som asi by som neprezila 😀 nemohla som to vydzrat.
kontrolu mi budu robit az po 3 mesiacoch tak som zvedava ako som na tom...ale dietu nic nemusim drzat.

jan12
26. apr 2010

Ahojte dievcata,

janka2110, chcela som sa spytat mala je zdravucka nema cekrovku,alebo tak... ?Ja nemam glukometer a neviem ci mi to po niecom nevyskoci, ale dietu sa snazim dodrziavat, akurat dnes rano som neodolala dala som si 2 kusky strudle, ale bola na slano s porkom - tak dufam, ze to bolo v poho 😀
Dievcata ja tiez stojim na vahe, dokonca som schudla 0,5 kg ☹ Som zvedava co mi povedia na kontrole.
Cez vikend sa mi zda, ze viacej jem ako ked chodim do prace, v sobotu sme si grilovali a zjedla som dost velkeho pstruha + grahamovy rozok + zelenina 😀

jaruska8
26. apr 2010

Jan, aj ja stojím na váhe, už skoro mesiac, tak, ale bruško rastie. Včera som mala krízu, som bola po dlhej dobe hladná a to preto, lebo sme boli na oslave a tam sa podávali samé zákusky, nič pre mňa a nikto sa nemal k činu mi ponúknuť aspoň nejakú zeleninu a mne to bolo trápne vypýtať si. 😲 No a potom doniesli na stôl rezeň so šalátom a mne až do plaču došlo, kruci, tak ale hlad je hlad a dala som si dva rezne a meranie, že 5,1, tak som zistila, že tá troška múky a strúhanka na dvoch rezňoch nič neurobí. Šalát som už neriskovala. 😉

jan12
26. apr 2010

jaruska8 mne lekarka povedala, ze mozem aj bravcove maso, ale vsetko musim vazit. Takze bravcove jem , ale na stave.
Tiez dufam, ze ten pstruh mi neuskodil 😀 Vcera som piekla babovku pre muza, chudak nemoze tiez dietovat, ale odolala som 🙂 Manzel ma obdivuje, ale povedal mi , ze som obcas nervozna - hold sladke chyba 😀Dufam, ze mi to vydrzi udrzat sa, a ze nezhresim, ale pre dieta urobime vsetko 🙂 Zavidim, ze si to mozes merat po jedle, ja len dufam, ze je to o.k.

jaruska8
26. apr 2010

Jasné, bravčové, alebo akékoľvek mäso môžeme, dokonca pstruh je úplne super, neboj. Ja tiež len na šťave jen mäso, toto boli kuracie rezne, nuž ale ve´d pšeničná múka je aj v cestovinách, ktoré si treba vážiť, aj v chlebe, aj keď si kúpiš ražný, taký bežný v obchode. 😉 My sa máme len vyslovene strániť bielemu pečivu a veľmi tmavému, čo sa tvári ako celozrnné a je v ňom karamel, inak, veď baby tu písali, že si urobili aj slané palacinky alebo štrúdlu bez cukru alebo jablčník bez cukru a mali OK hodnoty. 😉 Ale ak to nebude opäť nutné, tak ten rezeň nemusím, aj tak mi už lezie krkom, u svokry je vždy v nedeľu a je to už otrava. 😉 😉 😉 😉

jan12
26. apr 2010

Ano svokry vedia robit rezne 🙂 akokeby inak nevedeli upravit maso 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre