Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

jaruska8
26. apr 2010

A ešte vedia vypekať a dať to pekne na stôl a stále ma ponúkať. 😀 😀 😀 😀 Lebo ona si myslí, že ja musím pribrať asi sto kíl a jej sa to nejak nevidí. Veď sa prosím ťa bála, že či ja s mojou postavou nebudem mať malinké bábo. Chápeš??? Pritom jej prvý syn mal po narodení 2700g!!!!! A je taká vysoká ako ja, len je trochu pri sebe. Ke´d mi zistili cukrovku, tak som mala sto chutí jej povedať, že to je za to, lebo sa bála, že bude malá malinká a teraz na just porodím 4000g dieťa. 😝 😝 😝 😝 😝 Už som asi zlá, inak je ona fajn, len niekdy.... No svokra. 😀

jan12
26. apr 2010

Chapem ta, moja svokra mi stale hovori, ze ona ked bola tehotna - nerobili take vysetrenia a ziadna zena nemala tehotensku cukrovku 😠 Ze furt nieco vymyslaju ti lekary... Tiez mi hovori, ze malo jem. Tiez je super mam ju rada, ale je to stara skola - nemoze porovnavat co bolo pred 30 rokmi.

ewulin
26. apr 2010

Ahoj holky,a už vám doktor měřil prďolku? Teda myslím vážil.

jan12
26. apr 2010

ewulin ja idem na ultrazvuk v 30t - to je asi o 3 tyzdne, tak vtedy - dufam, ze bude mala o.k. 🙂

jaruska8
26. apr 2010

Moja malá mala v 29tt 1,2kg, úplne v norme. 😉

syraell
26. apr 2010

jan12
Chodíš do poradny, nebo jenom k obvoďačce.? Přijde mi totiž, že tě ta paní doktorka zbytečně stresuje...V poradně nám jasně řekli, že maso se nepočítá - jakékoliv...Vážíš si pouze karbohydráty.Nenech se stresovat a v klidu si dej maso bez omezení - pokud není obalené, nebo v omáčce, nemělo by mít vliv. Tuk by se měl samozřejmě s mírou, ale není to jako u klasických diabetiků - u těh. cukrovky není takový problém.
Jinak opět musím říct, že jediný dvě věci, který stoprocentně zabírají jsou POHODA a POHYB🙂 Vcera jsme vyrazili se synáčkem na výlet, sice jsem myslela že v kopci asi porodím, ale tak krásnou glykemku jsem už neměla týdny🙂

syraell
26. apr 2010

Holky s tě,a tchýněma je to fakt legrace. Ta moje má pro změnu klasickej diabetes a nedokáže pochopit, že ten těhotenskej je o dost jinej. Minule už jsem jí citovala doktorku z poradny. ta pravila, že diabetiky nemáme vůbec poslouchat🙂 Trochu se urazila, ale už mě tak neprudí. Historku s medovníkem jsem tady už psala - je to fakt dobrá žena- ty by sis dala medovník, viď?-) Ale nemůžeš! 😀

jan12
26. apr 2010

syraell
chodim aj do poradny a do diabetologickej ambulancie - jedla mi kazala vazit porcia musi mat 250g - len zeleninu nemusim vazit. Tak neviem asi kazdy lekar to ma inak 😒

jaruska8
26. apr 2010

Presne, pokiaľ nie je v trojobale to mäso, tak sa môže bez obmedzenia. 😉 😉 😉 😉

jaruska8
26. apr 2010

Ja som včera odmietla tortu a svokor sa na mňa pozrel, popod fúzy sa usmial a povedal:,,Cukrovka, čo??? " 😀 😀 😝 Milé, čo?

berucka
26. apr 2010

Ahoj dievčatá, dnes mám za sebou veľký UTZ v Podolí a dopadol super!!! Malý v 31+1 váži 1771g, čo je úplne v norme a aj ostatné namerané hodnoty a množstvo plodovky je v norme. V dia poradni ma tiež pochválili za sefmonitoringové výsledky profilov, tak mám dnes obrovský pocit zadosťučinenia, že všetko to odriekanie stálo zatiaľ za to 😉 A pri tom niekedy by som fakt najradšej plakala, jak mám chuť si dať nejaké to "zakázané ovocie"! Cez víkend sme tiež boli na návšteve, podávali sa lasagne a kakaová buchta s tvarohom. Tak som si pekne priniesla v krabičke svoju panenku so žampiňónmi a k tomu pár zemiačikov a v stanovený čas som sa najedla ☹
Včera som upiekla dve štrúdle s jablkami (bez cukru, ale s orechami a so škoricou), dokonca som si robila sama aj cesto, lebo som zistila, že už v mraziaku nemám žiadne lístkové. K tomu šľahačku a hodnoty krásne 😵
Hore hlavu, dievčatá, to dáme a potom sa vysmejeme všetkým, čo nás teraz dráždia 😉

syraell
26. apr 2010

Holky, jak je to s hodnotama kupovanýho listovýho těsta? Moc díky!

berucka
26. apr 2010

Listové těsto (cca jeden kus cesta v balení, balenie má 400g a tri ks) 140g 2 180kJ sacharidy: 50,40g tuky: 32,20g

berucka
26. apr 2010

inak odporúčam na prepočty tieto stránky http://flora.cz/ekalkulacka/e_index.htm

gilmorka
26. apr 2010

berucka kde si nasla ten obsah sacharidov v listkovom ceste ? mala si na obale napisane? Ja som to minule hladala, a ani za svet som nemohla najst 😖

syraell
26. apr 2010

Ja to prave taky nemohla nikde najit...

emers
26. apr 2010

ahojte,
tak já jsem měla přes víkend taky krásné hodnoty, zkoušela jsem to jakože si dám o dost míň těch sacharidů než mám mít a tím pádem bezva hodnoty. Včera na večeři jsem si dovolila zase dát o kousek víc celozrného chleba a jak jsem předpokládala, vyletělo to na 10,2 A 😝 Dnes jsem volala do diaporadny a potvrdili mi to, že mám se držet prostě těch 275g, toho jejich rozpisu, nedávat si míň sacharidů (a samozřejmě víc) a taky nemít hlad 😀 no ha ha, s tím hladem mě to pobavilo teda. 😀 No a výsledek je, že mi opět zvedli dávku inzulínu. A uvidí se co dál.
Váha furt jedno kilčo dole. Snad mimi roste, na kontrolu jdu až za týden na ultrazvuk.
Tak se držte, teda držme 🙂 a ať se hodnoty drží na únosné míře!

gilmorka
26. apr 2010

syraell tak som skusila tu kalkulacku co dala berucka v linku, a tam mi napisalo
Listové těsto 100g ma 36,00g sacharidov. Cize konecne si mozem vyratat, ked si spravim jablkovy zavin, kolko bude mat jedna porcia 🙂

jaruska8
26. apr 2010

Super baby, takže vlastne aj taký rezeň (nie je to moc zdravé, ja viem,) si v krajnom prípade môžem dať, lebo tam je vlastne minimum múky a strúhanky. Lebo som mala výčitky, že hreším, ale nakoniec tie hodnoty boli po hodine 5,1, takže super. Tie rezne boli bez prílohy. 😀 A baby, jedli ste už nejaké tie ovocné oplátky z BIO obchodu alebo úplne BIO čokoládu, kde je napr. sirup z agávy????? Alebo kukuričný sirup????? Všetko celozrnné, lebo mne to v obchode predavačka odporučila, presnejšie, ona je diabetička a vraj, ak aj je niečo sladené fruktózou, tak sa to môže, veď to je ako jesť ovocie. Ja len, v krajnom prípade, ak by tá chuť na sladké bola naozaj krutá. 😝

syraell
26. apr 2010

gilmorka
tak to je bezva, do strudlu pujdu taky 😉 No a pizza z listovyho je taky vyborna...
jaruska8
Nenech si nic namluvit - fruktoza je dobra mozna pro klasicky diabetiky, ale my bysme rozhodne zadny cokolady a jiny cukrovinky jist nemely 😒 A z rizku sio rozhodne nic nedelej a v klidu vychutnej 😉
Ja mam zase pekelnou chut na smazak, tak jsem si koupila hotovy, uz obaleny a na obale ma presny obsah cukru, takze jsem si vypocetla porcicku a uz se tesim...

ellysa
27. apr 2010

jaruska ževraj lepšie si dať normálnu sladkosť ako tie dia, ja si sem tam šupnem ku káve dve kocky minimálne 70 % čoko a nič mi to doteraz neurobilo a dokonca niekde dozadu baby písali, že keď sa nedalo, zjedli aj tatranku a nezvýšili sa im hodnoty 😝
inak mne sa včera stalo, že po večeri po dvoch hodinách som mala 7,3, strašne ma to vystresovalo, lebo doteraz boli hodonoty ok, len som trochu popustila diétu cez víkend , ale nedalo mi to a zmerala som si znova po 5 minútach a mala som 5,5 😕 takže ten glukomer je asi naozaj nepresný 🙄

lenocka84
27. apr 2010

ahojte
ja sa vytesujem lebo po porode az pocas pobytu v nemocke som mala hodnoty ok, a zatial take aj ostavaju, takze ziadna cukrovka po tehu
a maly je ok.

berucka
27. apr 2010

lenocka84, no to je výborné, teším sa s Tebou a dúfam, že aj u nás ostatných to bude po porode rovnako 😉
inak, obsah toho listkoveho cesta som našla práve na tých stránkach, ktoré som vyššie uviedla. Majú celkom širokú databázu, tak sa tam dá pekne sledovať, čo za celý deň pojem.
Pokiaľ ide o tmavú 70% čokoládu, tak nám to povedali v poradni, že sem-tam okienko kľudne možeme a tak ak mám po jedle nízku hodnotu, občas si ešte doprajem okienko takejto čokolády. Ale to len, ak mám nevýslovnú chuť na sladké, inak to radšej nedráždim.
Dievčatá a lietajú vám ešte tie hodnoty? Mne tak jedenkrát v týždni uletia nad 8, ale viac nie, nastastie!

jaruska8
27. apr 2010

Ahojte, dobre, tak radšej žiadne náhrady a vydržať, zatiaľ to ide. 😀 Všetko si vždy vypočítam a dá sa. No, Berucka, mne nevyšli nad 8, ale ty myslíš asi po jedenej hodine, lebo ja si mám merať po dvoch, ale niekedy si meriam aj po hodke. A baby vy si ako často meriate?????? Lebo ja to teraz robím tak, že si meriam len ak jem niečo nové, neodskúšané, však tých papierikov nie je až tak veľa.

ewulin
27. apr 2010

Ahojte,já vlastně nevím jaké mám hodnoty,protože už měřím jen jednou týdně po hlavním jídle...teď jsem měřila v neděli po obědě, měla jsem vývar s játrovými knedlíčky, ražniči+trošičku brambor, k tomu salát a hodnota po hodině 5,6....takže si myslím, že je to dobré,uvidíme co mi poví na diabetologii.

Lenocka84:to je super a ještě víc super je,že je malý v pořádku 🤐

ewulin
27. apr 2010

jeje fuuuj,špatný smajlík Lenocka mělo tam být 😵....

berucka
27. apr 2010

jaruska, ano, myslela som po hodine. Vlastne minuly tyzden mi to uletelo len raz pred spanim, po tej druhej vecery. Dala som si cerealie Fitness s mliekom a asi som ich nasypala viac, nez bolo treba. Na krabici uvadzaju nejake hodnoty, ale asi je to blbost, lebo ta jedna porcia, co uvadzaju, ma podla mojich merani viac. Tak som len znizila davku a je to ok. Na tu 2. veceru nemozem chleba, lebo ten mi potom este posobi rano a aj na lacno mam hodnoty nad 5, kdezto ked si dam len toto mlieko a fitnessky, pripadne bio presnidavku z dm (100g), tak je to v pohode.
Ja sa stale meriam pomerne casto, tych testovacich pruzkov som vyfasovala dost a este mi povedali, ze keby dosli, tak sa mam prihlasit (co chapem tak, ze mi asi daju nove). Ale podla mojich prepoctov by uz do porodu mali vystacit. Akurat som si vcera na kontrole vyziadala nove ihlicky a bez problemov mi ich sestricka dala.

mateta888
27. apr 2010

Ahojky 😵
Tak já nevím jak na to jsem pro glukometr jdu v pondělí mám ho vždy jeden den, dělám profil a pak ho vracím. Takže můžu zkoušet co chci a stejně to bez toho moc nevychátám. 😒 . ale co jsem měla úplně super, když jsem dělala špenátový těstoviny, dělala jsem to poprvé ale bylo to mnamky 😉 . Chtěla jsem se zeptat, chci dělat segedoš a je tam smetana a nevíte někdo jestli můžu nebo radši ne. Děkuju za radu 😵
Jinak jsem to probírala (hodnoty) se svou gynekoložkou a ta mi říkala, že na školení jim říkali, že při zátěžovém testu by měli být. Hodinu těsně nad 8 a po dvou max 7,5. tak si vyber 😝

jaruska : já si měřím před jídlem a dvě hodiny po jídle

lenocka: moc gratuluju k mrnouskovy jsem ráda, že to máš za sebou a hlavně že jste v pořádku 😀

jaruska8
27. apr 2010

Smotana by nemala byť problém, celkovo mliečne výrobky, na ne pozor len ráno. Berucka, takže Fittnesss sa môže???? lebo ja som to ešte neskúšala, lebo v zložení majú cukor všetky druhy. 😒 Tak fruktóza nie a trochu cukru hej, to sa mi nezdá!!

berucka
27. apr 2010

Niekde som to čítala, že komu robí večer problém chleba, tak nech si dá Fitness s mliekom (možno to bolo tu na koníkovi, nejaká staršia duskusia), tak to testujem. Tiež som si všimla ten cukor v zložení, ale to má práve aj 70% čokoláda a trochu sa jej može... neviem 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre