Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

werunka21
28. apr 2010

Holky a troufnete si na nakládané tvarůžky nebo nivu? Obojí v těhotenství není moc doporučováno.

syraell
28. apr 2010

Tak holky, dva dny jsem desne nadsena z Vitana natura testovin. Je to pytlik, ale bez ecek, glutamatu a s presnyma hodnotama cukru...No, tak moje nadseni vzalo za sve potom, co jsem po tehle vyborne veceri namerila 7,9. Abych se uklidnila, sla jsem si namerit po pul hodine znova a tentokrat rovnou 8,2!!! V poledne jsem to same (jenom jinou prichut) obedvala a mela nadhernou glykemku - 6,2.
Od ted se instantnich vecikek zacinam stranit...

emers
28. apr 2010

werunka: vítej v klubu 🙄 😉 já už si píchám před snídaní 5, před obědem 7 a před večeří 6 jednotek a stejně nic moc teda ty hodnoty... zítra se zas měřím celej den a v pátek volám a když blbý, tak mi to zas zvednou, co jinýho taky dělat že jo.
já teda nivu radši nee, ještě když jsem byla v práci, tak jsme ji v čemsi měli párkrát, ale sama si ji dělat nehodlám, zas mi ani tak nechutná, tak ji mít nemusím a tvarůžky taky ne...

jaruska8
29. apr 2010

No, ja nebývam hladná a ani pred tehu cukrovkou som sa ani počas tehotenstva nejak veľmi nenapchávala, ale pre istotu som od včera trochu zmenila prístup, inšpirovala ma Berucka, na raňajky som si dala praženicu zo štyroch vajec, to ma super zasýtilo, obed bol pangasius (veľký kus) s ryžou, večera losos na rošte s opekanými zemiakmi. Úplne super deň aj hodnoty. Večer jablko. Malá je v norme, tabuľková, podľa mňa má všetko, čo potrebuje. Zase to beriem z tej dobrej stránky, tie sladkosti sú aj tak len prázdne kalórie a len by sa nám sadlo ukladalo. 😀

werunka21
29. apr 2010

Tak já nevím, na lačno 6,3 a po snídani a 2jednotkách inzulinu (jeden krajíc chleba s ředkvičkami a máslem) 11,2. Copak je to normální? To jsem neměla po snídani ani bez inzulinu ☹

jaruska8
29. apr 2010

Weru, tak to je sila, to sa mi nezdá, nemáš glukomer pokazený?????

ellysa
29. apr 2010

werunka tak to jedosť, zaujímavé, že aj po inzulíne, a po takých malých raňajkách 😒 , asi ti budú musieť navýšiť dávku, ale hlavne nestresuj, lebo tým si tie hodnoty ešte dvihneš, sledujú ťa, tak všetko bude ok 🙂
ja idem dnes na kontrolu, som zvedavá, hodonoty dobré, včera po večeri som mala trochu vyššie ale tále v norme, ale naozaj som sa prežrala 😅 ale ráno už 4,4, tak v poho dúfam.

werunka21
29. apr 2010

To by snad neměl být. No uvidím, co to udělá dneska a pak zítra po snídani a musela bych zítra ještě k dr. To je opravdu divný. A ten inzulín má být v lednici? Bylo mi řečeno že ano, ale ten co aplikuju nechávám v peru nebo taky dávám do lednice? To by ale asi nemělo mít vliv ne?

jaruska8
29. apr 2010

Ja ráno som mala 5,1. Do šesť je to v poho, však???? Ale našťastie ráno mávam dobré hodnoty. Včera som si už musela kúpiť prúžky, sa mi minuli. 😠

berucka
29. apr 2010

Ahoj dievčatá 🙂 Jaruska8, to ma povzbudilo, že píšeš že som Ťa inšpirovala, si zlatá... a pritom ja som sama z tej cukrovky dosť vyhúkaná 😅 Werunka, 11,2 a po inzulíne je fakt moc, neuvažovala si, že by si ráno obmedzila chleba? Podľa mňa to máš z toho! Teda "podľa seba súdim Teba", ale mne ten chleba na ráno fakt neprospieva. Ja keď si dám ráno chleba, tak len tenučkú polovičku krajca malého žitného chleba. Radšej to vykompenzujem rybami, vajíčkami, zeleninou...

berucka
29. apr 2010

A neviete náhodou, ako je to ráno s ovocím? Može sa, alebo to tiež ráno dvíha glymču? 😕
Ja som totiž dnes ráno nemala chuť na nič tuhého, tak som len zjedla presnidávku (Apfel&Mango od Alnatura z DM), teda nie celú, len asi 150 g, čo by malo obsahovať cca 20 g sacharidov. Na ranajky celkovo je to asi málo, ale ja už som fakt nemala na nič chuť. Len som si nestihla potom zmerať hodnotu, lebo som už bola na ceste do práce, tak ma zaujíma, či ste už niektorá na ráno ovocie skúšali a aká bola reakcia.

jaruska8
29. apr 2010

Ja som zvedavá na výsledok po raňajkách. Treščia pečeň, reďkovky a 55g špaldového chleba, ten zvykol zaberať, takže hádam pohoda. No, vyhúkanejšia ako ja asi nie si, baby, keby ste vedeli, čo mne povedala diabetologička!!!!!!! NIČ!! Vraj len vynechať sladké, bielu múku, ráno mliečke výrobky, nič o množstve sacharidov a ani o prílohách!!! len, že nie veľa ovocia, skôr zeleninu. No, krava je to!! A ešte, že si to mám pozrieť na nete, dobré, čo!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Takže ja tápem a neviem, či robím všetko dobre, hodnoty síce fajn, ale... Dávam malej dosť???? Môj gynekológ povedal, že toto ma nemusí trápiť, že ak aj nie, tak malá si to zoberie na úkor mňa, tak snáď. ☹

jaruska8
29. apr 2010

Ovocie som neskúšala, ale podľa mňa, ak si to neprehnala, tak by to malo byť OK. 😉

berucka
29. apr 2010

Hm, tak snáď 😉 O malú sa neboj, Tvoj gynekológ mal pravdu! Tie naše detičky sú také malé pijavičky, čo im nedodáme našou potravou, to si vezmú z našich zásob 😀 Ale tá Tvoja diabetologička ma zaráža! To my sme mali hodinovú prednášku o tom, čo smieme, nesmieme, čo sú povery (práve na internete) atď. Bolo to až moc informácií naraz a bála som sa, že si to všetko nezapamätám. Je fajn sledovať internet, ale netreba veriť všetkému, čo sa v "zaručených radách" píše. Radšej si všetko overiť u doktorky, alebo tu na konikovi s dievcatami, ktoré majú už skúsenosti.

jaruska8
29. apr 2010

Môžem vedieť o nejakých tých poverách??? Lebo mňa veľa vecí dosť vystrašilo. 😠

jan12
29. apr 2010

Ahojte dievcata, mne diabetologicka povolila jedno ovocie denne, takze tiez mam strach aby som malej davala dost ☹
Vy sa mozete aspon odkontrolovat, ale ja len tapem. Dnes som zjedla grahamovy rohlik so syrom a varenym vajickom + zelenina, desiata biely jogurt aktivia, obed bude 200g vajickovych halusiek + uhorka, na olovrant grep a vecera mala porcia kralika na smotane a trocha uvarenych cestovin 100g.
Co vy nato, je to o.k.?

jaruska8
29. apr 2010

Moja prednáška mala sotva 5 min, to nepreháňam!!

jaruska8
29. apr 2010

Jan, je to super!! Nad tými vaječnými haluškami som aj ja uvažovala, vajcia sú super. ten ja neznášam grep, ja radšej citrón. ten si nikedy dávam nalačno do pohára vody, vraj štartuje metabolizmus. 😝

jaruska8
29. apr 2010

Mne najväčší problém robí desiata, ja totiž raňajkujem okolo pol 10 a potom už mám len obed, takže desiatu vynechávam, čiže mám len 5 jedál a nie 6, hádam to neva, teda hladná nebývam, no. 😒

jan12
29. apr 2010

mne grep nevadi, jaruska8 kolko ks zjes za den ovocia

jan12
29. apr 2010

ja chodim do prace, tak ranajkujem o 7.00, desiata 10.00 - 10.30, obed 12.00-13.00, olovrant 16.00, vecera 18.30 - druhu veceru nemam, nijak som si zvykla bez druhej vecere.

jaruska8
29. apr 2010

No, ja som zase doma, ja raňajkujem okolo pol 10-10, obedujem okolo 1, olovrant okolo 3-4, večera okolo šiestej, siedmej a druhá večera okolo deviatej-desiatej. Ako kedy to vyjde. Čiže ty nemáš druhú večeru, ja zase desiatu. 😉 A ja mám tiež len jden kus ovocia, no ale ešte máme zeleninu a tá je zdravšia, ver tomu, že možno naša strava je zdravšia ako strava iných tehuliek, sú aj také, čo ovocie jednoducho nejedia. 😒

berucka
29. apr 2010

no tie povery sú napr. to, že citrón alebo kyslá kapusta znižuje cukor... tak to je vraj blud 😖 A asi majú pravdu, lebo keby to tak bolo, tak moje dva citróny v čaji, do ktorého mi naliali ten glukózový sajrajt, čo som vypila na testoch, by asi s tými výsledkami niečo urobil, ale kdeže! Inak, ja denne zjem 4 ks kiwi (alebo 12-15 ks jahod), ale tie nemajú veľa sacharidov. Jem aj grep, ale niekto tu písal, že s ním opatrne, lebo obsahuje chinín! Občas si dám jablko (ale dávkujem to len po polovičkách, nikdy nie celé naraz... ale my máme doma dosť veľké jabka) a borovky (robila som lievance, necukrované, s tvarohom a borovkami a super). Vobec nejem hrozno, banány a ananas a... všetko sladké! Už sa ale teším na čerešne, višne, nektarinky a marhule a také mňam veci 😝

berucka
29. apr 2010

Ja tiež chodím do práce a snažím sa dodržiavať všetkých 6 jedál behom dňa, ale tá druhá večera už je u mňa len taká symbolická. To už totiž nebývam normálne hladná, takže napr. včera večer som si urobila kakao (samozrejme bez cukru) 😵

jaruska8
29. apr 2010

Berucka, takže ten citrón nefunguje???? Sranda. 😉 Vidíš, ale zase druhá vec je, že niektoré baby idú po záťažovom teste napr. nakupovať a nesedia a to už ten obraz skreslí a ešte je rozdiel či berú krv zo žily alebo z prsta, ale to je nadlho, z prsta je to lacnejšie. 😠

radushka
29. apr 2010

jenom vám chci popřát pevné nervy při dietě.Taky jsem k vám patřila, naštěstí po porodu potvora cukrovka zmizla, takže teď si to všechno vynahrazuju (možná až moc 🙄 😀 ).Nebojte, nakonec to uteče a už v porodnici spořádáte pěkně velký dortík jako já 🙂 .Držím palce , ať všechno klape 😉

jan12
29. apr 2010

na ceresne a marhule sa tesim aj ja 🙂 grep si dam tak raz za tyzden, vatsinou jem jablko, kiwi a malu hrusku

berucka
29. apr 2010

radushka, ďakujeme a ticho závidíme, že už to máš za sebou 😉 Tak nech ste zdraví a silní! Ja si pomaly začínam baliť tašku do porodnice a práve som rozmýšľala, že si tam prihodím aj bonboniéru Tatianu, tú ja milujem... že keď už bude po všetkom, tak sa sladko odmením 😀 A manželovi a rodine nakážem, že keď tam za nami prídu, tak nech donesú nejaké ďalšie dobroty 😉

jaruska8
29. apr 2010

Ja tiež banány nie, ani hrozno, ja len kiwi a jablká a jahody. ja sa strašne teším na melón, ale to až po pôrode, super, že sa môže aj pri kojení. 😀 😀 😀

radushka
29. apr 2010

berucka:Manžel mi musel přinést ovocný dortík 😀 .
meloun má docela málo cukru, tak myslím, že se troška může 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre