Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
2. jún 2010

@ducky přesně tuto scénu jsem udělala včera že nic počítat nebudu že budu jíst jen pečený brambory a možná maso,že už mě to nebaví 😀
ty asi nevíš jak zhruba tu tabuku vytvářel,nevím jak mu to mám popsat aby mě pochopil co po něm chci 😀

werunka21
2. jún 2010

@makinecka Maki, pokud rozumí excelu, tak to určitě zvládne. Já tomu taky prd rozumím ale pro manžela by to byla taky určitě brnkačka. Ještě že je máme 😀

ducky
2. jún 2010

@makinecka Maki já na tohle moc nejsem, nicméně výsledek má takovýhle vzoreček: =B3/H2*G2
Přičemž ve sloupku B3 máme maximální gramáž jídla, co si můžu dát. Čili oběd já mám 60 g. Hodnotu si samo můžeš urpavit, např. když jsem počítala tu omáčku, tak jsem si na ní dala jen 10 g.
Pak tabulka vypadá asi takto:

E F G H
Suma obsah sacharidů celkové mn. v jídle =SUMA(H3:H20)
smetana 4,2 250 10,5 =G3/100*F3
brambory 14,8 1000 148 =G4/100*F4

Snad tomu bude manžel rozumět 😀

ducky
2. jún 2010

Do prčic, tak se to celý rozházelo, se na to vy.....
Ve sloupci E je suma
F-obsah sacharidů
G-celkové mn. v jídle
H- SUMA(H3:H20)
To vše na řádku č. 2

Řádek číslo 3
E-smetana
F-4,2
G-10,5
H-=G3/100*F3

Řádek č. 4
E-brambory
F-14,8
G-1000
H-=G4/100*F4

Tak takhle snad

ducky
2. jún 2010

Maki kdyby ještě něco, tak budu až večer 😉

makinecka
2. jún 2010

@ducky já tomu teda nerozumím vůbec,ale on určitě bude on se v tomto vyzná 😀

makinecka
2. jún 2010

děkuju moc 🙂

mollyweasley
2. jún 2010

Tak mi právě volala švagrová, že v Globusu mají takové ty německé kostičkové čokolády za 9,90, jestli nějakou nechci. Tak jsem si poručila z každého jednu 😀 Je jich možná deset, namixuju si z toho do krabičky njakou směs do porodnice, ty kostičky jsou v ideální velikosti, nic se nemusí lámat...akorát mi je přiveze až za týden, tak musím vydržet anebo doufat, že se za mnou přijede podívat do porodnice 🙂
No a já už jdu zase brousit kolem ledničky a mlsně se dívat na jogurtek s banánkem...je to děs 🙂

makinecka
2. jún 2010

to já mám schovaných asi čtyři velký Milka čokolády co dovezl manžel z Německa a než sem je stačila sežrat tak mi to zatrhli 😝 teď se na ně chodím mlsně dívat a čekám na konec srpna až je budu moct sníst 🙂
já teď pořád jím meloun,jak je někde ve slevě už ho mám doma a dlábím na svačiny tak aspoň něco 🙂

syraell
2. jún 2010

Dámy, já si zase dala zmrazit narozeninovej dort, co jsem pekla synáčkovi - chodím ho kontrolovat do mrazáku, jestli tam pořád ještřě je 😀
Jinak moje tříletý dítě je absolutní maniak do kafe - bezkofeinový kapučino bez cukru je pro něj nadevše lahůdky. No a tak si samozřejmě oblíbil jogurt holandia kávovej. No a já mu na něj samozřejmě chodím 😀 Glykemka parádní, nesním jenom všechnu tu náplň a poctivě se vždycky přeměřim - vřele doporučuju 😉
Ke konci už to vážně začíná bejt těžší a těžší...
Ducky
okamžitě sprdnu manžu ajťáka, jaktože mi ještě takovej skvost nevytvořil - je to halt jako s tou kovářovic kobylou 😀

radula75
2. jún 2010

Ahoj holky,tak se hlásím po kontrolách,zvedla mi raní inzulín na 5 jednotek,opět byly ketony v moči,zase jsem něco zhubla ☹.
V poradně nás přeměřila tak malá je o 2 a půl týdnu menší,jsme předány do ryzikové poradny v pondělí se tam budu hlásit.

makinecka
2. jún 2010

radul a jakto že je menší 😕

makinecka
2. jún 2010

@syraell teda tvůj malej má rád zajímavý laskominy,to by mě nenapadlo,já nic kávovýho bych nesnědla to nemám ráda 🙂

radula75
2. jún 2010

makinečka,to nevím,možná že už špatně funguje placenta,v pondělí mi změří průtoky,tak budu chytřejší.

makinecka
2. jún 2010

radul a jak je veliká a kolik váží to ti neřekli?já nechápu co potom dělají 😕

radula75
2. jún 2010

má teď asi 2.3kg,hlavička je velká na termín,jinak je menší,neroste

syraell
2. jún 2010

radula75
drzim palce - neboj, kdyby byly spatny prutoky, uz by kolem tebe litali...

syraell
2. jún 2010

makinecka
já to taky nechápu - jako dítěti mi kafe přišlo hnusně hořký. ale Kubajs se po něm může utlouct - ten jogurt jsem si kupovala původně pro sebe a ten potvorák mi na něj chodil - teď je to naopak 😀

werunka21
2. jún 2010

@mollyweasley To je dobrý nápad s těma čokoládama, taky je mám ráda, akorát že ty to máš už za pár, já bych kolem nich chodila o šest týdnů déle. A ještě bych riskovala, že mi na ně drahý příjde, tak to radši ne 😝

ducky
2. jún 2010

@syraell 😀 Tak já bych asi normálně dopadla stejně, ale ptž jsem byla lehce hysterická, že už se v životě nenajím a že se na to můžu vyprdnout, tak manža zasedl a udělal to hned, abych dala pokoj 😀 😀 😀

@radula75 Držím moc palce, aby byla malá v pořádku. Je dobře, že tě hlídají, určitě vědí, co dělají, tak neboj, vše dopadne dobře 😉 Věřím tomu.

@mollyweasley Dobrý 😀 😀 Pěkně na kostičky čokoládku, každý den jinou kostičku 😀 😀

syraell
2. jún 2010

ducky
kostičku? Celý plato! 😀

mollyweasley
3. jún 2010

Prý každý den jinou kostičku...ne ne, jakmile budu mít chuť na čokoládu, tak si v daný okamžik dám jednu kostičku...z každého druhu 🙂
Jinak teda nevím co si zoufáte s tím, že už se nikdy nenajíte...já jsem včera udělala brambory v troubě, k tomu jakýsi hermelín na grilu, co se speciálně prodává a oblizovali jsme se celý večer. Glykemka v pohodě. Takové žranice bych brala častěji, to se pak dietuje jedna radost 🙂

makinecka
3. jún 2010

jo hermoš je mňam,ten si dávám i já a na ten grilovanej si taky brousím zuby 😀

makinecka
3. jún 2010

a čokoláda po porodu se musí,aby mimča měly dobré mlíčko 🙂

bambulka77
3. jún 2010

Ahojky, ak mozem, tak sa k Vam pripojim do diskusie, zistili mi tiez,ze mam cukrovku a som z toho nestastna ☹ vycitam si to velmi,ze som si nedavala vacsi pozor a tym ohrozila malu ( malo by to byt dievcatko...) mam velmi vysoke hladiny cukru aj napriek inzulinu a diete, snazim sa, musim si vsak na to zvyknut, tie pichania a merania a vsetko 😕 len teraz v pondelok som zacala,tak to asi chvilku potrva nez si zvyknem....a doktorka vravela,ze je to aj kvoli tomu,ze som zacala tak neskoro...ale za to ja nemozem :( snad sa mi to podari si upravit do porodu....

mollyweasley
3. jún 2010

Bambulko, nesmutni a nedepkuj, určitě to nebude tak hrozné! Mimčo potřebuje veselou maminku, byť s vysokým cukrem, aby nebylo neurotické a ubrečené 🙂

Jinak holky, dneska mi doktorka začala vypisovat lístek na mateřskou (nepotřebuju ho, tak jsem ji nehonila) a s hrůzou zjistila, že mám do termínu už jenom dva týdny...tak mě honem poslala na monitor a že do dvou týdnů určitě porodím - pravděpodobně asi vyvolávaně, neb jsem zcela zavřená a s hlavičkou vysoko 🙂 Monitor byl prý krásný, mimčo to ke konci přestalo bavit a začalo do sondy kopat a navíc ještě i škytat. Je to šikulka...po mamince 🙂

didulka85
3. jún 2010

@bambulka77 a ake su to vysoke hodnoty? Preco neskoro? Ved ta poslali na glukozovy test a potom ti oznamili vysledok, nie? Ako si to mala skor vediet?

@mollyweasley ty este nie si na materskej?

makinecka
3. jún 2010

@mollyweasley to mě taky zajímá,vždyť se chodí 6-8 týdnů před porodem ne 😕 já ještě nevím kdy půjdu, doteď jsem na neschopence a na příští kontrole mi to už musí vypsat 🙂

mollyweasley
3. jún 2010

jo, na mateřskou se chodí 6 týdnů předem...minule jsem doktorce řekla, že lístek nepotřebuju, ale ona pravila, že mi ho vypsat stejně musí...každopádně na to nějak zapomněla. Podle jejich výsledků právě minule bylo cca těch 6 týdnů do porodu. Jenomže dneska zjistila, že podle prvních UTZ mám do termínu už jenom dva týdny, ale vzhledem k tomu, že PPM pobírat fakt nebudu, tak ji nezajímalo to, jestli popletla něco v tomhle ohledu, ale spíš mě hned hnala do nemocnice na ozvy.
Kdybych na PPM nárok měla, tak se samozřejmě ozvu dřív, takhle jsem to ale neměla potřebu řešit.

didulka85
3. jún 2010

Aha... Som sa len cudovala... Mne uz vypisali listok na matersku. Od buduceho tyzdna nastupujem. Mozem oslavit cistou vodou a oblizem lyzicku od pudingu. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre