Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
8. jún 2010

Syraell co ty, že to flákáš, máš to za pár. Ale i já už někdy povolím a dám si něco malého, co bych neměla. Včera jsem si koupila takovou mřížku s tvarohem. Řekla bych, že v těstě teda moc cukru není, něco je v tom tvarohu, ale snad ne tolik. Nezměřila jsem se, byla jsem venku, tak ani nevím, jestli to se mnou něco udělalo či ne 😅
Dneska se ale měřím, tak budu vzorná 😀

Molly teda, taková podpora doma, jo? 😀 😀

makinecka
8. jún 2010

molly tak to je fajn že ti pizza nic nedělá a můžeš jí mlsat 🙂
no už se těším až budu mít před porodem taky a budu vzpomínat jak jsem tu skuhrala 😀

mollyweasley
8. jún 2010

Holky, já si myslím, že jednou týdně by neměla být taková hrůza zhřešit...ať už tím, že přeženeme sacharidy a budeme mít hodnotu kolem 8 anebo že si dáme něco sladšího (ten tvaroh se mi zdá ideální)...a budeme mít hodnotu kolem 8 😀
Ze Syraell bych si příklad nebrala, ta je moc poctivá a to může ostatní dost deptat 😀 Bych řekla, že to, že něco fláká znamená, že si na snídani vezme o půl plátku pečiva navíc...🙂

makinecka
8. jún 2010

já sladký teda zatím nepotřebuju,ale někdy v té restauračce si objednám něco mňam a dělám že nic 😀 kdybych si tam měla dát vařený brambory a něco k tomu ,fuj tak tam ani nejdu 😀

mollyweasley
8. jún 2010

V restauraci jedině hranolky, k tomu pořádný kus masa a jak je mi dobře 🙂 Není na tom ale nic škodlivého - maso je bez problémů a těch hranolek nikdy není celý talíř, takže glykemku nezvednou. Problém by mohl být třeba s Kofolou 😀

didulka85
8. jún 2010

@mollyweasley joooj, kofola... Tak by som si dala kofolu. Alebo hocico sladke na pitie. Nikdy som nekupovala sladke vody. Nejako ich nemusim. Ale teraz by som si dala.

makinecka
8. jún 2010

holky zkoušely jste některá pít Toma svěží se to tak nějak jmenuje,teď nevím ale jeslti nekecám 😀 není tam na etiketě ani cukr ani sacharidy,ani umělý sladidla,mělo by to být ochucený ovocnou šťávou - to teda můžeme pít?mě už někdy ta voda leze krkem a jak je teď vedro bych se tak napila něčeho ochucenýho 😝
tý jo ledovou kofolu s ledem někde venku,áááááááááách 😝

syraell
8. jún 2010

mollyweasley´
huhaha, žeru jak prokoplá! Jediný, v čem se držim jsou sladkosti, ačkoliv mi moje dobrý dítko neustále nabízí lízátka a čekulády, se slovy: Na, maminko, dej si, ale máš v tom cukr, vi´ˇd? Je to zkrátka držák, ten muj prvorozenej 😒
Mam trošku průdu z toho, že se celou dobu držim a teˇbych na porod tomu svýmu druhorozenýmu opřivodila hypku, to by bylo k nasrání.
Včera se mě kámoška ptala, jestli se těšim víc na dítě, nebo na to, že se nacpu 😀

didulka85
8. jún 2010

@makinecka denne vypijem jednu flasku Toma svezi s dotekem pomarance, jednu s citronom a jednu s grepfruitom. Mne niekto poradil, ze je to jedina ochutena voda, ktoru mozem.

makinecka
8. jún 2010

@didulka85 a nic ti to nedělá s glykemkou,asi těžko když tam není cukr že tak to já si pokoupím 🙂

didulka85
8. jún 2010

Podla mna to mozeme pit... Je tam 0g cukru a ani ziadne umele sladidla...

syraell
8. jún 2010

Taky se zrovna napájím Svěží - je to vážně jediná věc bez cukrů a sladidel na trhu...Jenom ty bublinky občas dost polechtaj žáhu 😉

makinecka
8. jún 2010

dostala sem salám ve kterým je dextróza,je z králičího masa a je takovej jemnej,ale ten asi nesmím že kurvajz sem si ho chtěla osmažit na přírodno tak asi nic 😝

makinecka
8. jún 2010

ještě že jsem neviděla z čeho jsou vyrobený vídeňský párky a v klidu je sežrala,nebo ty se taky nesmí a radši je nemám jíst,mě už to zase vytáčí do vývrtky pořád žrát jen brambory a maso 😀 😀

didulka85
8. jún 2010

@makinecka ja si pripadam divne, ked pri masovom pulte studujem knizku so zlozeniami salam a suniek. Ludia na mna cudne pozeraju. 😀
Dnes som pozvana do greckej restauracie. Dam si musaku. Som zvedava na glykemiu.

makinecka
8. jún 2010

@didulka85 co to je musaka,tak pak dej vědět jak ti dopadla glykemka 🙂
já nevím jeslti mám ten salám risknout a udělat si ho v den kdy si budu brát krev,aspoň bych zjistila co to semnou dělá,ale bojím 🙂
když si třeba maso smažím na přírodno,né v trojobale počítá se to nějak jinak?nebo třeba i ten salám atd?brambory v troubě na oleji nemusím snad počítat jako hranolky,nebo jo?
a vajíčka míchaná,nebo omeleta se počítá jako vajíčko nebo se musí i ten olej,já si zase připadám jak úplnej debil 😀
tím že nemám glukometr tak nemůžu měřit na co jak reaguju 😒

syraell
8. jún 2010

makinecka
salámy mají obecně hodně málo g., takže to neřeš a až ho zbouchneš, přeměř se. Já jsem ty dny měření víceméně taky používala k orientaci, co se dá a co už ne...

mollyweasley
8. jún 2010

A nemáte lepší dělat některé věci na másle? Moravcová na stránkách píše, že máslo se může skoro neomezeně, takže já si ráno dám na chleba opravdu velkou vrstvu (abych ten tuhý celozrňák vůbec polkla), máslo dávám do bramborové kaše, brambory v troubě dělám na másle a i na něm opékám brambory už uvařené, když dělám vaječinu, hodím na máslo cibulku...prostě kostka týdně u nás padne. A chutná fakt úžasně 🙂

Co se týče pití - mi od začátku těhotenství chutná jenom a pouze čistá voda, jakmile má nějakou příchuť, už vím, že jí nevypiju hodně a zase se vrátím k té obyčejné. Snad to vydrží i miminku a nebude to do budoucna závislák na jupíku...podobné věci bych ráda zcela ignorovala.

Syraell - jak už jsem psala, poslední týden mívám mnohem větší hlad, než kdy jindy, přesto zrovna tobě nevěřím, že se přežíráš, taková slušňačka 🙂

makinecka
8. jún 2010

@syraell já bych se ráda přeměřila ale nemám čím 🙂 já si před dia odebírám z prstu krev a nosím to sebou druhej den na kontrolu a tam mě to změří víš,tak jedině ho sežrat den kdy si budu píchat tu krev abych věděla 🙂

makinecka
8. jún 2010

molly dobrej nápad já všechno budu dělat na másle a už nebudu tak hysterčit k vůli tomu díky za tip 🙂

sabua
8. jún 2010

makinecka
Prosím tě, možná už jsi to psala, ale proč ti nepůjčí glukometr. Mě ho dali hned, jen jsem si musela dokoupit proužky, protože brzy došly, právě kvůli věčnému přeměřování co ano a co ne. Ale teď je to stejně jinak než na začátku. Třeba dnes oběd: brambory, 2 plátky vepřového, 3 plátky lilku na oliv.oleji a za 1,5 hodiny 4,8. Ráno po buchtě se zakysanou smetanou, pudinkem a nastrouhanou margotkou (prostě musím) 6,5. A tenhle týden mám slíbenou restauraci, ale budu opatrná, moc se těším. Nejraději bych si dala zmrzlinu od McD., na té jsem ujížděla. Ale už to mám za pár, to vydržím. 🙂

makinecka
8. jún 2010

sabua
to nevím proč mi ho nedali,mě to neřekli jen se mě ptali jestli si ho můžu někde půjčit,já nemám kde a hotovo,na kontrolu za 14 dní vždycky s krví a tam mě to změří a říkají co a jak,ale já zatím měla hodnoty hodně nízké,možná když se mi to zhorší tak mi ho dají

makinecka
8. jún 2010

ty si měla po sladké buchtě ale normální hladinu nebo ne?jak to děláš 😀

ducky
8. jún 2010

Holky je možný, že by se mi ta cukrovka zase trochu zlepšila??? Ráno chleba s máslem, plnou dávku chleba co můžu a glykémka 5,8. Oběd těstoviny s pestem, krůtí maso, glykémka 6,1 😲 Po večeři jsem se jaksi nezměřila, ptž jsem dřepěla na schůzi vlastníků jednotek 😠 Tak tam něco vymyslím, mělo by to být v pohodě, nic zakázeného jsem neměla.

O tý Tomě jsem to slyšela, ale není k sehnání, aspoň jí teda nemají tam, kam chodím nakupovat 😠

A na másle dělám taky skoro vše 😉

A holky, která máte glukometr, zkuste toho Míšu. Aspoň nějaká zmrzlinka, když už to nemůže být ta od MC, mmch ta mi taky hóóódně chutná 😀

norikk
8. jún 2010

ahojte, vcera som bola v poradni a doktor povedal,ze malinke vyzera na 26 tt, pricom som len v 25 tt.moze to byt priznak cukrovky?? a nastvalo ma,lebo do najblizsej poradne mam ist 6.7. a to budem uz v 29 tt a doktor mi nepovedal nic,ze budem robit testy abo co.....ze mam prist nalacno....mam taky dojem,ze on tie testy ani nerobieva vsetkym tehotnym....on je uz stary a dost zastaraly ☹ ....od zaciatku tehu som pribrala 10 kg...to je na moj tt vela vsak ☹ hrozne mi chuti jest a sladke, joj....lenze ked priberam kilo za tyzden,bojim sa co bude do konca tehu,nechcem ublizit malinkemu....a vraj u nas v rodine mame bezne velke deti...

ducky
8. jún 2010

Norrik nemusí to být příznak těhu cukrovky. Bohužel většinou probíhá bezpříznakově, pokud se ale dlouhodobě nezjistí, můžou se začít projevovat těmito příznaky:
* častým a zvýšeným močením,
* žízní,
* zvýšenou únavou,
* častějšími infekcemi (zvláště kvasinkovými záněty) a horším hojením ran.
Každopádně být tebou, tak bych si ten test na dr. vydupala 😉 Držím palce.

norikk
8. jún 2010

a moze byt aj v mojom veku?? no nic,asi menim lekara no...lebo tento je uz fakt stary ☹ ..jeho zena,sestricka je super, ona sa stara o administrativu a vsetko,lenze vtedy tam nebola....ale inak, mam strasne nizky tlak, od zaciatku tehu ...90/60....vzdy takyto....takze to je protiklad toho 😀...

syraell
8. jún 2010

ducky
Naturu Svěží ( a bez věže, jak pravil muj prvorozenej🙂) mají ve všech Albertech a občas i v Bille...Nenašla jsem jí třeba v Tescu...
Ted jsem do sebe nasypala celý balení španělskýho salámu - napůl Chorizo a Salcion a k tomu housku a půl - jako druhá večeře docela masakr, ale co se dá dělat 😖 Bože, jak já se těšim na ten kus žvance!!!!

didulka85
9. jún 2010

@norikk moja mala je vacsia o 3 tyzdne. Pribrala som 12 kil a tlak mam taky, ako ty... Tiez nie som stara... 😀
A predsa mam cukrovku.
Pokial viem, tak testy na cukrovku sa robia vsetkym zenam. Mne ho robili v 28tt alebo 29tt.

Glykemia po veceri: Predledlo 1/4 krajca zemiakoveho chleba a tzaziki, hlavne jedlo: musaka(zapekany baklazan, mlete maso, zemiaky, besamel, struhanka, syr) k tomu opekane zemiaky - 5,4
Zjedla som len polku porcie. Druhu som zjedla o desiatej vecer. Ale rano ziadne ketony. Asi sa musim na druhu veceru poriadne nadlabnut.
Idem za chvilku k doktorovi. Takze mozno par dni tu nebudem.
Drzte sa a poriadne dietujte! 😀

makinecka
9. jún 2010

@syraell ty máš velkej apetit teď,ale už jen dva dny a malý bude venku,já už bych chtěla taky 🙂
kdy vůbec nastupuješ už zítra nebo v pátek

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre