Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

didulka85
14. jún 2010

@makinecka ja tomu tiez nerozumiem.... 4 dni nerobili nic ine len to, co som si robila sama doma. A ked uz som tam bola, tak mi natacali monitor, lebo to robia kazdej tehotnej. Ale to nema nic spolocne s tym, preco som tam bola.
Aspon keby za mnou poslali nejakeho diabetologa... Dnes sa mam hlasit u diabetologicky, u gynekologa a v rizikovej poradni. Tak som zvedava, co dalej.
Takze syrraell ma uz asi aj svoju prvu cokoladu za sebou. 😀

makinecka
14. jún 2010

syraell má za sebou nejen čokoládu,ale už určitě i medovník mňam 😀
no jo my tu budem ješte chvilku trpět 🙂

mollyweasley
14. jún 2010

Didul, to je strašné! Ty si to fakt vyžíráš se vším všudy...

Jinak Molly ještě neporodila, ale jde dneska na kontrolu a chystá se na doktora zatlačit, že je dneska venku hezky a hekalo by se jí lépe, než ve třicítkách teplotách 🙂
Ale teď vážně - nevím, jestli to bylo tím neskutečným horkem nebo co, ale v sobotu jsem se namátkou změřila po jednom úplně bezpečném jídle a málem jsem spadla ze židle, protože jsem měla hodnotu přes 10. Včera jsem si měřila celý den a bylo to v pohodě, tak nevím. Každopádně se mi to teď za poslední týden trochu zhoršilo a do termínu mám stejně už jenom tři dny, tak není na co čekat. Tak jsem zvědavá. Začínám se bát - jak porodu, tak hlavně toho, že nám skončí ten náš klid, co máme doma, víkendové vstávání v devět, bordel v bytě, celý den strávený na netu...ach jo, člověk po tom několik let touží, brečí do polštáře, že se nedaří a pak má depku z toho, že už je to konečně tady 🙂 Ale myslím, že kdyby se nám zadařilo hned ve chvíli, kdy jsme se snažit začali, bylo by to v pohodě. Takhle jsme si zvykli akorát sami na sebe a vůbec nám nejde na mysl, že už nebudeme dva (no, čtyři, beru kočky jako samostatné lidské bytosti 🙂 ). Hooolky, to bude prča 🙂 Vždyť já nic neumím! Moje znalosti končí tím, jaké má být HCG v kterém týdnu, pak jsem nic nestudovala, abych náhodou něco nezakřikla...ale tak zvládly to jiné...třeba mamka mě měla v 19 a taky v pohodě, já už mám 4 roky zkušeností náskok a internet k tomu 🙂

Tak jsem se vypovídala, jdu si nachystat do krabiček tu čokoládu a odchlupit do vany tělo, ať doktora netrefí šlak.

didulka85
14. jún 2010

@mollyweasley tvoj prispevok som musela precitat muzovi... Si nas rozosmiala... 😀
Nam sa sice podarilo hned, ale pocity mam rovnake...

makinecka
14. jún 2010

molly ten příspěvek je super tak to cítím někdy i já,strašně se na malého těším,ale skončí ta pohoda kdykoliv sebou kecnout na gauč a odpočívat,uvařit kdy chci a uklidit kdy chci,to se změní a mimi nastaví úplně jinej režim a bude to teda zabíračka 🙂

werunka21
14. jún 2010

Ahoj holky, nejen že jsem na tom stejně jak vy ale od doby, co jsem na neschopence (cca 2 měsíce) jsem tak děsně zlenivěla, musím se do všeho nutit, nechce se mi vůbec nic... 😀 Taky se bojím, jak to všechno bude. Ale ono se to nějak utřepe a bude fajn 😉

ducky
14. jún 2010

Holky na to už je trochu pozdě, ne? 😀 😀
Každopádně užívejte si tyhle dny, týdny, měsíce, pak je to hukot, ale stojí to za to. Když se na vás poprvé prcek usměje, když se zachechtá nahlas, když se poprvé přetočí, leze, sedne si, stoupne, dělá krůčky, žvatlá a tak dále.
Chápu vaše pocity, taky si někdy říkám, že bych se ráda vyspala (teď extrémně, malá je nemocná a v noci se budila á 2 hodiny, takže jsem ráda, že se udržím na nohou 😅 ), ale pak se přijde ta moje holčička přitulit a já vím, že bych to za noc plnou spánku nevyměnila 😉
A teď nám přibude ještě druhej rarášek a to jsem teprve zvědavá, jak to bude probíhat 😀

claca
14. jún 2010

@mollyweasley ahoj,to zvládneš,je to trochu šok,to nepopíram,nebo alespoň já ho měla při prvním,teď už to taková změna u nás nebude,i když klukovi je 4,5 a vstáváme taky v devět i dékle a doma je věší bordel a to o hodně než před ním,hodnota přes 10je teda opravdu hodně,mě se zase zhoršila lačný glykemka,většinou tak 4,89-5,0,ale to fakt od 15 hod nežeru žádné sacharidy,jim naposled v 19.hod a ráno už mi jebe hlady,to jsem dřív neřešila a měla jsem tak 4,3,no ještě mi na ty 4 týdny hrozí noční inzulín,ale zase bych netrpěla hlady,jak to vlastně je s inzulínem po porodu,to se hned vysazuje??držim ti palce,ať to vše v pohodě zvládneš
@makinecka to bylo jistě po tom chlebu,ale neměla jsem víc jak 80g,což je na oběd a večeři dovolené,každopádně pečivo a mléko prostě nesmim,nic mě nedělá ovoce-zaplať pánbůh a bílý jogurt,tak místo toho štrůdlu s jablky jem každý den velký bílý jogurt s namix.banánem,ale už mě z toho začíná pomalu hrabat
@didulka85 to je teda děs co s tebou dělali v té nemocnici,já mam moč sice čistou,ale stejně mi hrozí noční inzulín,kvůli lačné glikemce,ta je vyšší než přes den po jídle,no držim ti palce,ať to zvládneš

claca
14. jún 2010

teda omluva 😒 za chyby,píšu nějak rychle a nečtu po sobě

mollyweasley
14. jún 2010

Tak zlatíčka moje, v pět mám dorazit do nemocnice na příjem, dají mi už první otvírací tabletku. Doktor pravil, že jsem prý dost zavřená, takže to pak vidí na další tabletu zítra večer a porod ve středu, ale třeba kamarádce taky říkali dopoledne, že je nepřipravená a večer málem nestihli dojet 🙂 Byli jsme ještě v Kauflandu na nákup, prý radši nemám počítat s tím, že bych dostala kvalitně najíst, tak s sebou potáhnu celozrnný chleba, kneckebroty, půl kila cherry rajčátek, jabko...no a dvoje disko sušenky, asi 300 gramů čokolády, Bebečka...prostě musím porodit velice brzo 😀
Zašli jsme si s manželem na oběd, náš poslední svobodný, manžel si nechal účtenku, pak to dáme dítěti třeba na 18. narozeniny 🙂
Nervózní jsem jak šlak, bojím se, že se tam budu teď tu dobu nudit, že budu budit spoluležící, jak budu furt chodit na záchod...no, myslete na mě 🙂

makinecka
14. jún 2010

jů molly tak hodně štěstíčka při porodu a držím palečky a pak nám dej vědět 😵

fifinna
14. jún 2010

@berucka, ja tu dietu na 100 % nedodruzujem ani teraz, ale nemyslim si ze sa nezdravo stravujem , ja nemam rada zakusky, torty a ani zmrzlinu moc nie. Jediny môj hriech je nejaky ten kesik, aspon ten musim mat. Ked som bola tehu s malym, tak som kazdy den zjedla jeden diabeticky a to som nevedela, ze skodi babätku, ale malemu nic nie je. A vzdy cez vikend a to aj teraz neodolam, ked babka, alebo svokra spravi nejaky ovocny kolac, to si aspon kusok dam.

fifinna
14. jún 2010

@zulok , ahoj ja som mala v prvom tehotenstve tehotensku cukrovku a v druhom som isla uz na kontrolu v 16 tt a test potvrdil, ze ju mam znovu. Takze vznika aj skôr, ale nemusis ju mat aj v druhom tehotenstve. Na tvojom mieste sa nestresujem s nejakou prehnanou dietou a este si uzivam, kym nemam ten test za sebou. Ja ked si to tak zoberiem, v prvom tehu mi tehu cukrovku zistili mozno az po 25 tt a kym mi zopakovali testy a zacala som dietovat, ktovie aky uz bol tt a môjmu malemu nic nie je. A v tomto tehotenstve, keby sama od seba nejdem na kontrolu k diabetologicke, tak sa to dozviem, tiez az po tom 25 tt.

didulka85
14. jún 2010

@mollyweasley nech ta tam dlho nedrzia, lebo ja som bola v nemocnici s babami, ktore cakali na porod aj 2 tyzdne. Vyvolavacky neucinkovali.... Stale ich tam natahovali. Nic prijemne. Ja dufam, ze mi odtecie voda, alebo dostanem kontrakcie a rovno porodim. Ziadne cakanie na porod v nemocnici.

mollyweasley
14. jún 2010

No, ono by se správně mělo vyvolávat maximálně tři dny, pak císař...navíc dva týdny mě vyvolávat nemůžou, musím přece porodit do termínu 🙂
Tak se mějte hezky, jdu se sprchnout, sbalit si polštářky a vyrazíme.

didulka85
14. jún 2010

@mollyweasley drzim palce. Nech vsetko dobre dopadne.

makinecka
14. jún 2010

@didulka85 a jak jsi teda pořídila po těch doktorech?

didulka85
14. jún 2010

@makinecka vsetci len krutili hlavou... Diabetologicka sa vyjadrila tak, ze je zbytocne ist hlavou proti muru. Bola uplne sokovana. Nakazala mi len viac jest o desiatej a musim si nastavovat budik na siestu, aby som ranajkovala skor.
Gynekolog povedal, ze budeme malicku sledovat na ultrazvuku kazdy tyzden a uvidime. Uz ma 2200 gramov.

ducky
14. jún 2010

@mollyweasley Držím palce, ať tě dlouho netrápí a rychle porodíš 😵 A pak si dej i za nás 😀

@didulka85 A jak velcí jste s manželem? Dost podle mě dělá i genetika. Je teda ale pravda, že malej má asi 2,5 kila v 36tt, takže Sárinka asi je trochu větší, ale neplašila bych se zase tolik 😉

didulka85
14. jún 2010

@ducky Ja mam 164cm a manzel 2 metre. Bude poriadne velka. Ale kedze sa uz otvaram, tak pochybujem, ze vydrzim do 40tt.

makinecka
14. jún 2010

@didulka85 no to jsem zvědavá jak to teda s tebou dopadne kdy budeš nakonec rodit,já jdu na utz konečně příští týden tak jsem zvědavá kolik malý váží a měří,snad né moc 😒

tocikova
14. jún 2010

Fiffina , mozem sa spytat, preco diabeticky keksik skodi babtku ? Lebo aj ja si dam jeden skoro kazdy den a nevedela som ze tym skodim malinkemu !!!! Porad prosim , velmi ma to zaujima . Dakujem

ducky
14. jún 2010

@didulka85 Didi tak to se fakt tolik neplaš. Holky bývají do tatínků, takže holt malá bude obřík, když manžel má 2 metry 😀

@tocikova Tady je hezky vysvětlené, proč by žádný keksík být rozhodně neměl 😔
http://www.tehotenskacukrovka.cz/co_je_tedy_teh...

niky13
14. jún 2010

Tak dr. ma poslala pre istotu na cely test, kedze screeniovy sa jej nezdal. Vysledky zatial nemam. Ide o to, ze mne brali krv na lacno zo zily, potom mi dali vypit tu zbrndu(pila som ju 30 min. a skoro som im to poblila), hodinu po vypiti zase krv zo zily, 2 hodiny po vypiti to iste a 3 hodiny po vypiti zas. A stale zo zily, napichali mi obe ruky, lebo uz nemali kde brat krv. A nijake jedenie, vody minimum. Cely cas mi bolo nevolno, tocila sa mi hlava a 3 hodinu som myslela, ze zomriem od hladu. Robili niekomu aj takyto test? Co som vas citala, tak to malo byt 2 hod. a dost.

claca
14. jún 2010

@niky13 mě to dělali přesně tak 1 hodinu po vypití,pak dvě a tři a vždy k tomu i moč,já nesměla ani pít ani jíst,celkem mi ten test nedělal problémy,ale taky mi řekli,že nemam nikam chodit a sedět na místě,kdybych bývala šla oběhnout město,tak jsem ty sacharidy spálila a nemusela jsem se teď prudit s dietou

ducky
14. jún 2010

Niky tak mě test dělali dvě hodiny, zas na druhou stranu jsem musela ten nápoj vypít do 5ti minut. Takže možná proto, že jsi se tím dávila a pila to tak dlouho, tak tě pak odebírali ještě po 3. hodině, nevím, to je jediné, co mě napadá. 😕
Každopádně ti držím palce, aby jsi dopadla dobře 😉

ducky
14. jún 2010

Claca tobě taky??? 😲 A ještě moč? Tak to je sííííla. To já teda bez moči a odběr nalačno, po hodině a po dvou. A taky jsem seděla na zadku, nic si z toho nedělej. 😅

claca
14. jún 2010

@tocikova diabetické věci jsou pěkné svinstvo,mnohem horší než když si dáš něco normálně sladkého,mají skryté cukry a spoustu chemie,to mě diabetoložka zakázala jako první

bambulka77
14. jún 2010

Ahojky, tak ja idem zajtra na ekg a kardio a buduci tyzden na ultrazvuk - to som zvedava,ake je mimi uz velke 😅 a este im tam ''posachujem'' asi s datumom porodu,lebo mi to vrta v hlave...ja som totiz poslednu menstruaciu mala 30.10. ale doktor mi po ulrazvuku do tehotenskej knizky napisal PM 7.11. a podla toho stanovil datum porodu na 14.8. ale na poradni u Apolinare sa ma pytali na posledny datum menstr.... - nepamatala som si ho presne,kedze som to vypustila z hlavy...a teraz mi to vrta v hlave...predsa len ked sa pri cukrovke nema prenasat...no uvidime co mi na to povedia.... 😒 neprisli mi tam minule 2 krat sympaticki, tak som naozaj zvedava....(nemyslim Dr.Moravcovu) 😎

makinecka
15. jún 2010

holky máte něakej tip s čím zapéct filé nebo pangase,mě se to nechce jíst jen na másle 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre