Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
20. jún 2010

@emers Veliká gratulace k malé a k pokoření těhu cukrovky 😉 Tak ať jste holky jen zdravé a prospíváte obě 😀 😀

didulka85
21. jún 2010

Dnes som bola v poradni. Doktor mi vynadal za tu nizku sobotnu hodnotu. Zevraj islo o hypoglykemicky sok. Nemam to prehanat s dietou, mam sa radsej najest dosytosti ako mat take nizke hodnoty. Ublizujem tym svojmu dietatu viac ako keby som mala hodnoty cez 10.

lio
21. jún 2010

@didulka85 tak na jednz stranu dobrá zpráva, ne? bašti a nehladov a bude dobre 😎

sabua
21. jún 2010

Ahoj děvčata, dnes jsem byla v poradně, doktorka mi natáčela monitor, vyšetřila mne, malá má kolem 3kg. K porodu se prý zatím nechystám 😖 . Vše vypadá báječně a asi příští pátek nakráčím do Krče, šoupnou mi tabletku a když se nerozrodím, tak císař. A konec s dietou 😀 😀 . No zabalím mladýho na skautský tábor a budu chodit po schodech a třeba pojedu dřív, jsem čím dál neohrabanější a bez vůle. Tím nechci říct, že bych nějak dramaticky porušovala dietu, ale vždycky když jdu kolem lednice šáhnu si pro jahody... je to dlouhé.

lio
21. jún 2010

@sabua ty taky rodis v krci?
takze je to tak, ze i dyz si nepichame inzulin, ze nenechaj prenaset, a proc ten cisar, ja myslela, ze se k nemu ubiraj az v krajnim pripade...z tech vyvolavacek mam docela strach, jak budu moc z postele, tak taky pred termínem míním chodit do sedmého patra pesky, to by bylo, abych nemela kondicku k porodu 😎

ducky
21. jún 2010

@sabua Sab fakt jo? Tak to musím v Krči taky trochu "zatlačit" 😀 Docela by se mi teda ale líbilo, kdyby chtěl malej na svět dřív sám od sebe.
A já tam dneska poslala takový jahodový dortík a sice jsem to nestihla přesně po hodině, ale po hodině a 6ti minutách jsem měla glykémku 6,1 😀 Tak to docela jde, ne?
Já teda na chuť šoupu rajčátka, miluju je, hodně teď kupuju cherry, tak vždycky tak 3,4 vezmu a slupnu 😀

makinecka
21. jún 2010

jé další co už to má za pár 😵
snad nás nenechají přenášet to se mi moc nechce 🙂

sabua
21. jún 2010

No u mne je to dané asi tím, že jsem čtyřicetiletá prvorodička 😉 , naše cesta k otěhotnění byla dlouhá a když se to konečně povedlo, tak paní doktorka nechce nic nechat náhodě. Samo, že se pokusíme nejdříve o normální porod, ale o CŘ mluví pokaždé, když jsem v poradně. Uklidnila jsem ji, že nebudu klást odpor 😉 . Předpokládám, že když zvolí CŘ, tak to bude mít svůj důvod. Hlavně aby všechno dobře dopadlo a Maruška byla v pořádku ( a já taky).
Ducky, já si peču tu buchtu se zakysandou, která mi glykemku nezvedala a naposledy jsem si do té smetánky rozmačkala i jahody, no nemá to chybu.

sabua
21. jún 2010

@makinecka v dia poradně mi říkali, že porod u diabetiček je kolem 39.týdne a přenášení není žádoucí, tak neboj 🙂

makinecka
21. jún 2010

no to by se mi líbilo rodit o týden dřív i když vyvolávanej porod víc bolí a je to asi větší masakr,ale prý zase rychlejší 😉

saronka
21. jún 2010

Ahoj holky.přišla jsem se sem podíváta a povzbudit vás..taky jsem měla těhu cukrovku..a dalo se to zvládnout.. měřila jsem si glukometrem a musím přizat, že jsem si tu a tam sladkost dala..věděla jsem že můžu odpol třebas fidorku ale víc ne 🙂

andzi
21. jún 2010

Ahojte, ja som objednaná na test na cukrovku, mám si priniesť 2 rožky a 2dcl mlieka, ako je to možné? Ak teda toto zjem, je vôbec zisťovanie tehotenskej cukrovky objektívne?

makinecka
21. jún 2010

@andzi tak to sem nikdy neslyšela to nevím na co to je dobré

editah222
21. jún 2010

@andzi To je test s "klasickou" snídaní, ale přistupuje se k němu až když nemůže být řádně proveden OGTtest, třeba když někdo po vypití zvraci. Jenomže není tak objektivní.

sabua
21. jún 2010

@andzi Možná abys nezkolabovala po testu 😀 . Také jsem neslyšela nic takového. Pořád se snažím si myslet, že ti doktoři snad vědí co dělají 😉 . Někomu odebírají krev hodinu po vypití toho lektvaru, někomu po dvou... někdo si hodnotu glykemie má měřit hodinu po jídle, někdo po hodině a půl, někdo po dvou.... taky nevím, co si mám myslet.

andzi
21. jún 2010

No ja neviem, môj lekár to takto robí všetkým tehotným. A krv mi bude brať nalačno a potom hodinu a pol po zjedení tých rohlíkov. Podľa mňa to tiež nie je objektívne, čo ak cukrovku nezistia. Všetko potrebné som si prečítala na www.tehotenskacukrovka.cz.

zuzanockamt
21. jún 2010

@andzi nestresuuuuj 😉 😉 😉

kuriatko84
21. jún 2010

@andzi mne robili minuly tyzden, to ti rano vezme krv na lacno potom sa pojdes napapat a 1,5 hod po papani ti zase vezme krv a potom si bud pockas na vysledok alebo ta poslu domov a zavolas si tam za vysledky. Ale ja som normalne ranajkovala grahamove pecivo s maslom a redkovkou a zapila som to malinovkou a este aj kavu z automatu som si dala, tak neviem preco ti kazali rozky a mlieko 😀 mne povedali ze si mam priniest normalne ranajky. vysledky som mala na lacno: 4,3 a po ranajkach: 8,0 odporucanie: diabetologicka dieta

andzi
21. jún 2010

@kuriatko84 podľa mňa je to nepresné, mala by sa piť glukóza

editah222
21. jún 2010

@kuriatko84 ty jo a dostala jsi žádanku do dia poradny? Protože tvoje hodnota po jidle je docela dost vysová. Hodinu po jidle má být maximálně do 7,3.

andzi
21. jún 2010

@kuriatko84 ty napríklad tehotenskú cukrovku vôbec mať nemusíš, pozri www.tehotenskacukrovka.cz

zuzanockamt
21. jún 2010

ja som pila glukozu a krv mi nalacno nebrali, iba hodinu po vypiti ... robia to vsade inym sposobom, ale tak snad vedia, co robia 😀

kuriatko84
21. jún 2010

no a po tom ako som prvy krat bola na tom glukozovom teste co sa pije ta glukoza som mala az 11,20, tak teraz som bola spokojna ze len 8,0 😀
kazali mi drzat dietu a nejest sladke a pocitat si nejake sacharidove jednotky, ale na to nech zabudnu, ja ziadnu hladovku drzat nebudem!!!
@andzi idem si to kuknut tu stranku 😉 dik

ducky
21. jún 2010

Teda holky já jen koukám a nestačím se divit 😲
O snídaňovém testu čtu poprvé a taky bych teda trochu pochybovala o jeho přesnosti. Ta glukóza je schválně hodně sladká, aby bylo opravdu náležitě vidět, jak se s tím naše tělo popere. Grahamové pečivo tady jedí i holky s už diagnostikovanou cukrovkou, mléko nemá skoro nic, takže fakt nechápu 😲 😲
Opravdu by lékaři měli uvažovat o sjednocení testů, takhle pak motají hlavy maminkám 😠

kuriatko84
21. jún 2010

grahamove pecivo som si vzala naschval, ja grahamove pecivo inak vobec nejem, ja mavam len sladke ranajky, lupacka, kakavko a tak... mozno keby som si dala , tak mam cukor aj okolo 9-10
ja si tiez myslim ze to je uplne neobjektivne tie testy, nabuduce si vezmem sladke ranajky o sebou a uvidim 😝

kuriatko84
21. jún 2010

baby ale neviem ci ma chapete ja uz chodim na tieto testy normalne do diabetologickej ambulancie kam ma odporucila moja dokina ked mi po vypiti tej glukozy vyskocil cukor az na tych 11,20. Ale vtedy som pila tu glukozu na lacno a ani medzi tymi odbermi som nemohla nic jest, max. tak vypit trosku cistej vody.

lio
21. jún 2010

@kuriatko84 to neni hladovka 🙂))) naopak pokud to pocatas spravne, hlad nemas, jis 6x denne po dvou hodkcách

lio
21. jún 2010

@ducky upřímne zmatená jsem taky.Papírx, co sem dostala v Motole na dia jsou na pocet sacharidů stejné, rozložení mezi jednotlivá jídla skoro stejné, ale že na druhou véču mam 30sacharidů a priklad je tam 150 gr ovoce....když dle toho webu vezmu co které ovoce obsahuje jen v 100gr, tak mi 150gr nemůze za boha stačit.....
\takze ja doted jela dle tech prikladu z Motola a nakonec zjistim ze sem se šidila jako prase....takze nesjednocení není jen provedení toho testu, ale i vypocty a priklady jidel :-O a to je teprv mazec
Jinak z webu delany strudl mi prosel tak tak na 7,1, dva pidi kousky by mi nestačili k svace, a Tři udelali toto....
tak snad se mi to nejak nehorsi
Ja mam nejvetsi prob s pravidelnosti jidla. Jak lezim, rano se budím cca na devátou, dřív nesnídám, víkendy to mam celý posunutý, bo v týdnu mám mezi jídly 3 hod, bo mezitím spím, ale o víku jak jsem bdělá mám hlad po dvou hodkách...dle toho co psaly na webu, pravidelnost taky dela divy :-/

ducky
21. jún 2010

@lio Tak to je taky síla teda. Ale oni říkají, že Dr. Moravcová a Apolinář jsou nejlepší a ty stránky dělal chlap, co se u ní školil, takže tam je vlastně ta její dieta.
Téééda, štrúdlíku já můžu hodně 😀 Ale zjistila jsem to až před nedávnem, takže jsem si taky dávala dva pidi kousky 😀
Ta pravidelnost by mi až tak nevadila, ale to, že si kvůli tomu nemůžu přispat, to mi štve. Musím totiž snídat nejpozději v 8, abych měla v 10 sváču a ve 12 oběd. Ten dělám na 12tou i kvůli malý, takže přes to vlak nejede ☹

lio
21. jún 2010

@ducky no taky sem hned najedla na ten rezim z webovek.
Navíc uvazuju, zda pro těhule co leží jako já není nějaká změna, jak na webu píšou že po snídě jít projít, žádné ležení, a ja ležím furt....nemam to jak odbourat, takze jestli se mam chtit mermomocí na véču dostat na tech 60 gr sacharidů, kdyz mi méně stačí.....
No budík si na jídlo nařizuju, ale dneska jsem ho 4x zamáčkla a místo po 3 hod sem jedla skoro po 4 (mezi sváčou a obědem) což nic moc
Ted k druhé véče sem si udelala ovocený shake a budu se měřit tak snad to semnou neslehne 🙂
Hrozne me fascinuje, že info je všude mraky, ale nikde nic pro těhulky, co nesmí pohyb a nedej bože musí ležet....myslím, že v tom rozdíl taky bude
třeba v 37tt si taky budu moc dát strudlík, ale ted to riskovat nebudu, obecně míi to sladké nechybí, takze mi po tom srdce nekrvácí

ps omluvte holky chybičky, píšu z lehu,, datlím jedním, dvěma prsty....nic moc pohodlné ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre