Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
23. jún 2010

@bambulka77 no to nevím jeslti je moc,ale já byla včera v 31tt a malý odhad 1495g a prý je akorát a odpovídá dle utz o den mladší 🙂

didulka85
23. jún 2010

@makinecka ta moja mala v 32tt 2200g. Ale ja uz sa tym nebudem, stresovat. Neviem ako to mam ovplyvnit.

makinecka
23. jún 2010

mě se právě zdá jeslti malý není moc malý zase,jestli si nebere málo k vůli té dietě,ale dr řekl že nevadí že hubnu tak co já vím ☹

ducky
23. jún 2010

Bambulko jestli je to víc nevím, ale nestresuj se, podle mě tam hraje roli i genetika. Já taky nikdy nebudu mít malé miminko, jednak jsem na ženskou spíš vysoká a druhak už moje prvorozená měla 3920 g, takže já čekám, že malej bude mít taky kolem 4 kg.
Já teda měla 30+6 1700 g, což odpovídalo 31+1, takže o 2 dny víc, což ale je v normálu. Ve 36tt v porodnici pan doktor udělal odhad váhy 2,5 kg. Pořád mi to směřuje k porodní váze od 3700-4000 g. Ale rozhodně se tím neplaším, nedovedu si představit, že bych porodila 2,5 kiláčka, fakt to geneticky snad ani není možné.
A s tím lítáním cukru je to teda taky zajímavé. Říkala jsi to v poradně? Každopádně bych to možná dělala tak, že i když se malej vzbudí, tak ty si ho vezmeš k sobě a v klidu se nejdřív nasnídáš. Však on v pyžámku chvíli vydrží 😉

ducky
23. jún 2010

@makinecka Maki já taky zhubla. Teď už něco málo přibírám, ale shodila jsem asi 5 kg. Fakt je to v pořádku, neboj 😉
Jste s manželem vysocí? Kolik jsi měla když jsi se narodila? A kolik manžel? Jako fakt se nestresuj, velikost dítěte ovlivňuje i genetika. Já měla porodní váhu 4500 g, tak myslíš, že můžu porodit nějakého prťouska? 😀

makinecka
23. jún 2010

@ducky no já jsem trpaslík mám 162 a manžel 182cm a já vážila 3300g jako třetí dítě a manžel 2800g jako třetí dítě,tak ani nemá být malý po kom macatý asi,dle utz je o den mladší a to snad nevadí 😅

ducky
23. jún 2010

@makinecka Tak vidíš, přestaň se plašit. Ty asi zase těžko budeš mít čtyřkiláče 😉
Určitě doktoři vědí, co dělají. A vzhledem k tomu, že měří víc parametrů, tak myslím, že velikost dítěte stanovují vlastně jakoby každému na míru. Proto u mě bylo v 31 tt v pohodě 1700 g a u tebe je v pohodě 1500 g 😉
A den teda fakt nevadí, malej byl větší o 2 dny a to je naprosto v pořádku 😉 Vem si, že se trochu mrskne, někde ti vezme o milimetr menší míru, pak támhle o 2 a už to hodí malinkatej rozdílek. Fakt klíííííííííd 😀

makinecka
23. jún 2010

@ducky no jo já vím,ale tobě se to juchá když už za 14 dní budeš rodit 🙂

ducky
23. jún 2010

@makinecka Jé, za 14 by se mi to líbilo. Termín mám až za 21 dní, tak uvidíme, jestli se v porodce na něčem dohodneme. Docela bych to uvítala, ptž mám takové bolesti v kyčli 😝
Hele já vím, že se mi to kecá, ale taky jsem byla v situaci, kdy jsem byla jako ty a tady holky před porodem. 😀
Prožila jsem si taky každičký den a musím říct, že to nakonec docela uteklo. Si ale vezmi, že dietím od 25tt, tak to bylo pár dlouhých měsíců. Na něco jsem si hrozně zvykla, třeba bílý jogurt s čerstvým ovocem je mňamka pro mě. Určitou pravidelnost si ve stravě nechám i potom a až porodím, tak se těším na některé potraviny, které jsem teď nemohla.
Jako hermelín, niva, rajský protlak a z něho omáčky apod. Pak jsou bohužel jídla, které si nedávám teď a nebudu moct ani potom, to je třeba moje milované zelí. ☹

makinecka
23. jún 2010

tak to já hermelín jím i syrový i smažený a žádný výčitky teda nemám a nivu si dnes dám do špenátu,mňam tu jím jen tepelně upravenou a nijak to nehrotím 🙂
však já se k porodu taky dopracuju,pomaloučku už se blížím,nechci to k vůli dietě ale k vůli malému,už bych ho chtěla mít u sebe 😵

ducky
23. jún 2010

Maki já vím, však už jsme si tu o tom psaly. Já se ale prostě těhle sýrů bojím, nejedla jsem je ani v těhu s malou, takže to chci dodržet i s malým. A už to vydržím 😀
A srpen tady bude coby dup, uvidíš. Ti to uteče jak voda 😉

werunka21
23. jún 2010

@ducky Já dělám z rajského protlaku normálně omáčky. Jak na špagety tak i rajskou. A po špagetách jsem myslím i měřila a bylo to OK. Já myslím, že mnohem horší je kečup. I když jak tak koukám tak v protlaku je vážně přidaný cukr 😲 . No to je fuk, špaget já se teda nevzdám 😀

lio
23. jún 2010

@werunka21 já do těstovin dávám loupaná rajčata, v plechovce, pár čestvých a jaká je to ňamka.
a tuhle manžel koupil protlak, drahej jako pes, ale bez cukru a z toho byla rajská, ňam. Vsecko jde nahradit, nemusíš se zříkat špaget.-)

ducky, taky držím dietu od 25tt, a docela to letí. A srpen je tu vážně za chvíli a víte co je průšvih? V srpnu mám narozky a vždy říkám, jak mám narozky, jsou tu za rohem vánoce, každej se zděsí ale nakonec mi dá za pravdu, tenhle rok uteče fakt enormě rychle

ducky
23. jún 2010

Holky těstoviny samo jím, dělám si na ně jen rajčátka s balkánem. Ale o protlaku nám říkala dr. v poradně, abychom si daly pozor, takže se mu vyhýbám ☹
A vůbec jsem teda nezkoumala, že jsou i protlaky bez cukru a teď už je to jedno 😀

Lio letí to tak celkově mi přijde. Nějak pořád nemůžu uvěřit, že mám doma skoro 20ti měsíční slečnu. Když se dneska koukám na její fotky, když byla miminko, tak si říkám, že to snad ani není pravda.
A teď to těhu mi taky ulítlo, už jsem téměř na konci, za chvíli budu mít doma malinkaté miminko a nějak se z toho nemůžu vzpamatovat. A je mi hlavně jasný, že než se otočím, tak mu bude rok a tak dále 😀
Takže potvrzuju, srpen je opravdu za rohem 😉

evajza
23. jún 2010

Ahoj holky,hlásím návrát z dia poradny,tak jsem dostala inzulín,pokud hodnota 2x po sobě vylítne nad 7,5,tak píchnout,jsem z toho taková špatná 😖 😖 😖

krasolienka7
23. jún 2010

ahojte, tak ja som teraz v 29 tt, dnes som bola u diabetičky..... ráno som mala hodnotu 5,3 a po vypití cukru mi to vystúpilo na 14,7 !!!!!!!!!!!!!!! tak zajtra idem zasa, budú mi brať krv, treba zistiť hodnoty inzulínu a musím si merať hodnoty 7 x denne. je to hroznéé ☹

ducky
23. jún 2010

@evajza COŽE??? Proč hned inzulín? A jen nad 7,5?? To mi párkrát taky vylítl a žádný inzulín do mě nikdo necpe. Je fakt, že to třeba byly dietní chyby, ale i tak nevím, proč tě chtějí cpát inzulínem.

@krasolienka7 Pane jo, tak to je vysokánská hodnota. Tak to se obávám, že asi dostaneš inzulín rovnou. Je to fakt strašně moc 😅 Ale neboj, dá se to vše zvládnout, holt to třeba bude chvilku trvat, než to vychytáš, ale dieta není tak hrozná, dokonce tu holky s inzlínem říkaly, že díky němu si můžou dát i víc. 😉

claca
23. jún 2010

ahojík,dlouho jsem tu nebyla a nestíham dočítat,jak se vám daří??já měla v po kontrolní UZ,je vše OK váha,váha Matýska je 3,2 kg,což je asi o týden větší,ale prý se do 4 kil vejde určitě ,ani by je neměl mít,tak snad to nějak půjde,první syn měl rovné 4kg a taky jsem ho porodila,stěží,ale zvládla jsem to,jinak teď dietu dodržuju téměř striktně bez sacharidů,ani mi to poslední dobou nepřijde divný,prostě jsem si totál odvykla na pečivo,ale dostala jsem k třicetinám pekárnu,dnes jdu péct chleba,tak asi malý kousek ochutnam 😉 ,no mějte se a ať vás cukr moc netrápí 😉 😉

makinecka
23. jún 2010

@claca a to pečivo nesmíš jíst,nebo jsi ho přestala jíst jen tak a co teda jíš?

bambulka77
23. jún 2010

ducky - tak pozeram,ze mate doma tiez celkom malu slecnu - ten moj zbojnik ma 18 a pol mesiaca ;) tak to budeme mat po porode podobne....kazdy mi vravi,ze to bude zahul a asi aj bude,ale co uz teraz,no nie? 😀 aspon ma v porodnici nebudu musiet ucit ako okupat malu ;) dnes som zase bola na ultrazvuk u svojho gynekologa a ten mi zase povedal,ze mala ma odhad 2200g (u Apolinare 2446g) tak neviem....a asi to bude naozaj holcicka,tak to mame radost ;) ja len dufam,ze sa mi ten cukor po porode upravi a aj keby som mala drzat dietu,aspon dufam,ze si nebudem musiet pochat inzulin 😖 inak ma zacinaju trapit krce v nohach,tak poctivo papam magnezium,snad mi to pomoze...aj tak ho musim brat kvoli tvrdnutiu bruska...

evajza
23. jún 2010

@ducky hodnoty po obědě jsem měla 3x za sebou nad ,nejvyšší 7,8,tak prý ještě měřit a pokud to opět vylítne,tak už raději před obědem píchnout.A to mi ještě říkal,že si ho mám upravit dle uvážení 0-3jednotky,podle toho co mi to bude dělat ☹ Dám pak vědět,jak jsem na tom,musíme vydržet 😀

makinecka
23. jún 2010

já doufám že se k inzulínu nedopracuju,mě dělá problém se píchnout do prstu tak bych se chtěla vidět si rvát něco do břicha 😝 ale já tomu věřím,hodnoty doteď dobré a už tak zůstanou a po porodu se to ztratí a hurá 🙂

fifinna
23. jún 2010

@bambulka77 , ahoj, v akej forme beries magnezium ? Mne gynekolog kazal, nech si kupim, tak som si kupila sumivy a tam je pisane, ze obsahuje cukor, ze nie je vhodny pre cukrovkarov.

makinecka
23. jún 2010

@fifinna já mám tabletky magnezium lactici,diabetoložka to ví a nezakázala mi je tak je baštím 😉

sabua
23. jún 2010

@fifinna mě doktorka napsala MAGNOSOLV je to 30 sáčků po 6,1g prášku, rozpustné ve vodě a je vhodný i pro diabetiky. Bez doplatku, má příjemnou lehce nasládlou chuť, obsahuje celkem 365 mg horčíku = 15 nmol hořečnatých iontů
(opsáno z obalu).

@makinecka já si od 2.12.2009 píchám do břicha každé ráno Fragmin, zvykneš si na všechno. První měsíc jsem měla modřiny jak padesátikoruny (kovový 😀 ), teď už jen občas takový maličký. Ale začínám zapomínat, dneska jsem si píchlůa až v 10.

werunka21
23. jún 2010

Taky mám magnosolv, jen mi bylo v lékárně řečeno, že se bere jen při potížích a od 34tt se má přestat užívat. Doporučuje se zaměnit za maliníkový čaj. Křeče a stahy potřebujeme k porodu a magnézko jim zabraňuje.

ducky
23. jún 2010

@bambulka77 Jojo, budeme to mít podobně. My bychom měli mít rozdíl 20 měsíců, pokud se teda malej nerozhodne vylézt do 1.7. 😀 Taky vždycky říkám, že už nic nenadělám, mimi v bříšku a už skoro na cestě, tak co. Zvládly to miliardy ženských před námi, dáme to taky 😀 A ty odhady bych stejně brala s rezervou 😉

@evajza Tak já se neměřím denně, ale jednou týdně a taky jsem to měla občas vyšší. Ale je mi divný, že je to takhle o kousek a už do tebe rve inzulín. Tak držím palce, ať to nějak vychytáš.

sabua
23. jún 2010

@werunka21 Já si ho dávám tak 1x za dva dny. Mívám ráno dost nepříjemné křeče v nohách. Jinak piju Magnesii jemně perlivou a čekám kdy už to přijde 🙂

ducky
23. jún 2010

Tý jo, tak já ráno dostala taky křeč do lýtka, nejdřív do levého, pak do pravého, ale ni na to nemám, stalo se to poprvé. Mám si říkat myslíte o nějaké magnézko? Nebo už to doklepu nějak asi 😅
Magnesii piju taky a malého potichu poňoukám, aby nejpozději za 14 dní vylezl ven. Takové krásné datum 7.7. by se nám líbilo 😀

claca
23. jún 2010

@makinecka vím že mě pečivo hodně zvedá,obecně prostě všechno kde je mouka,tak doktorka řekla,ať to teď nejim,přílohy si dělam saláty,nebo dušenou,restovanou i čerstvou zeleninu a když jim něco studeného,tak toho snim dvakrát tolik,ale bez pečiva,docela jsem si zvykla 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre