Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

sabua
24. jún 2010

@ducky 7.7. byl náš původní termín, ale vzhledem k cukrovce dojde k posunu a vypadá to na 3.7.. Ondřej se těšil, ten má narozky 8.8., jak jim to bude slušet 😉 . No když máš termín 14.7., tak by to mohli posunout na 7.7. to je jen týden a diabetičky by měli rodit v 39. týdnu, tak to třeba vyjde.
Mě dnes ráno chytla křeč do obou lýtek, to bylo maso, vzbudila jsem Ondřeje, aby mi pomohl, je to hrůza. Když jsem brala Magnosolv, tak byl klid, ale doktorka říkala, že teď max 1xza 2 dny, tak se snažím. Jinak břicho mi už tvrdne slušně.

ducky
24. jún 2010

@sabua Sab když mě dr. v porodnici řekl, že pro něj žádnou cukrovku nemám, tak nevím no. Ale budu se to snažit ukecat hlavně taky kvůli mé bolavé kyčli. 😅 Nám by se to právě líbilo proto, že malá je přirozeně a samovolně rozená 1.11. 😀 Takže asi tak 😀 Ale je to jedno, hlavně abychom byli oba v pořádku.
Magnézko se prý na konci už nesmí, psaly mi to kámošky. Já naštěstí tvrdnutí bříška nemám a dneska ráno jsem si dala pozor na pohyb nohou a neměla jsem ani křeče v lýtkách, ale už je to docela boj se trochu vyspat. 😝

@claca Tak bez pečiva bych to asi nedala, to teda máš můj obdiv. Naštěstí mě nezvedá, minulý týden jsem měla ráno glykemku po krajíci chleba 6,3, takže pohůdka. A to nejíš třeba ani brambory? Ty mají jen něco lehce přes 14, to kukuřice má víc 😅

sabua
24. jún 2010

@ducky a na diab. ještě půjdeš? Tam mi do zprávy napsali nepřenášet, porod v 39.týdnu. Já Marušku přemlouvám, aby do toho šla sama od sebe dřív, ale asi jí nic nechybí, tak to nechá na nás 🙂

ducky
24. jún 2010

@sabua Já vůbec netuším, trochu to teď lajdám a nezavolala jsem jim 14 dní výsledky. Mojí omluvou je teda nemoc dcery a posléze i moje, ale musím to napravit. Zítra jdu na poslední krev, tak pak v pondělí hned zavolám a domluvím se s nima. 😉 A jsem teda zvědavá. Já teda malého přemlouvám mocně, právě mi manžel sdělil, že ho chtějí poslat na celý příští týden na služební cestu a to se asi zhroutím. Tak říkám malému, ať se k tomu postaví čelem 😅 a zařídí, aby táta nikam nejezdil. 😔

lio
24. jún 2010

@ducky jako v krci ti mudr rek, ze pro nej cukrovku nemas😲????? to je dobrý, človek drží dietu, ďobe se vdo prstu a dle neakyho dr cukrovku nema,grrr.
Jinak muj mažel taky hrozi cestama mimo prahu a ze s tim nic neudela, jako mam samo jeste cas,ale vzhledem ke sbalene tassce od 26tt clovek niky nevi. ale zatim se drzim.
Jim magnesko, pomalu snizuji davky a jeste do toho 36min se snazim drzet.

jinak ja si vcera dala prvne meloun 😎 k druhe veci.......kousek jsem nechala,i tak sem ho mela cca 300gr a glykemka po hodine 5,4, ja spis bojuju s obedama, mam hodnoty k 7 max, ale pridou mi vysoke, tak trnu, aby se nezvysovaly.
dejte sem priklad vaseho obeda a vecere, at mam inspiraci,posiiim 😔

werunka21
24. jún 2010

Já bych teda bez pečiva taky nemohla fungovat. Stačil mi měsíc snídaní s knackebroty, to už mi bylo fakt blivno a dr. mi stejně řekla, že bych si odpírat pečivo neměla. No a tak si neodpírám a jak to dopadlo. Stačí jedna žitná bulka s máslem k snídani a hodnoty nad 9. Tak jsem dneska s tím šla k dr. a vyměnila mi inzulín, prý je silnější a zabírá hned. Tak jsem zvědavá. Doufám, že to pomůže.

lio
24. jún 2010

@werunka21 to je divny, ze by sis pecivo odpirat nemela, pokud ostatni prilohy v poho jis, tak bych se do peciva nenutila, i dyz bych to asi taky nedala, i dyz kvuli mimcu uz ted delam nemozne...-))

sab. takze az se odmlcis, tak mame drzet pesticky, bo to tedy mas za pááár.-))tak at vam to holky dopadne a 1s* 😎

werunka21
24. jún 2010

@lio Mě to skáče právě po pečivu jen ráno. K obědu nebo večeři je to v pohodě. Jako těhotná ty sacharidy potřebuju, tak mi nedoporučila je vynechat. Jen prý pokud mi ty knackebroty chutnají, ať to klidně jím, ale mi právě nechutnaly.
Jinak co ti poradit k obědu? Já vařím normálka všechno, co předtím. Jen nedochucuju cukrem a zahušťuju minimálně. A pak si naložím tak nějak přiměřeně, popřípadě třeba přílohu zvážím, jak kdy.

lio
24. jún 2010

@werunka21 me ty obedy a vecere delaj prob, protoze kdyz to spoctu, je to na sacharidy malo a ze bych si nalozila 400gr brambor, to nesnim
vcera sem mela testoviny, jak sme se tu o nich bavily, dostala sem chut, manzel je navazil, nestacilo mi to, tak mi nandal pridavek a glykemka v poho, pritom dle vypoctu sem mela skorem jednou tolik
mozna ze ty obedy dopadaj u mne na tu hranici 7 proto, ze snidam jen jeden chleba(dle vahy muzu 2)a ke svace mam musli-obycejne, ale zalite vodou,takza to taky neda ten max pocet sacharidů, nebo nevim uz, nebo je to proste tim, ze lezim a moc to resim....

werunka21
24. jún 2010

@lio Co máš za musli? Musli přece obsahuje cukr. Ať dělám, co dělám, ještě jsem nenašla musli bez přidaného cukru. Jo, jedno by bylo, ale to je zrovna nějaké oříškové se slunečnicí 😝 a já radši s ovocem.
Myslím si, že pokud nemáš snídani nebo sváču plně sacharidově vyváženou, tak je normální, že máš hodnoty nišší než při obědě kdy si dáš pořádný kus žvance. A hodnota kolem 7 ještě není tak špatná ne? Pokud máš hranici 7,8

lio
24. jún 2010

@werunka21 jasne ze vsecko musli obsahuje cukr, ale ja mam obycejne,Emco,bez prichute, kde je ze jedna porce 30gr musli se 125ml mléka má 31g sacharidů, to ostatní musli maj daleko vic. glykemku mam po tom dobrou. Navic to zalevam vodou, bo mam alergii na mléko. a resim tim nemoznost vstavani z postele, kdy si v posteli nasypu musli, a z termosky zaleju vodou.
a ja si prave pri obede nedam kus zvance, tedy hmotou asi ano, ale maso se zeleninou a par bram mi proste sach nedááá.
Driv sem jedla obedy ze zdrave vyzivy,ale to uz ted nemuzu, za a)nevim co v tom je, takze nemuzu spocitat a glykemka mi po tom lita....
Kdyz si dam gulas, ktery nezahustuju, tak pocitam jen prilohu a ja proste 400gr brambor nezpucuju, ale opet kdyz to spoctu, tak mi to 60gr sacharidu neda.
takze mi prode, ze se rozsoupnu pri svacach, kdy si dam různe druhy ovoce tak, aby mi to dalo 30 a glykemku mam po tom luxusne do 6.
Jinak nerikam, ze do 7je hodnota tragická, mám tedy limit 7,5, coz mi vylitlo za celou dobu asi 4x- dietni chyba - jidlo z hospy, vetsi mnozstvi, atd., ale mam strach, aby se mi to nezaclo zhorsovat, proto se snazim prijit na to, proc ty obedy sou takhle vyssí v uvozovkach.
Vim, ze ty gr sacharidů na jednotlivá jidla sou max mnozstvi, ale ja treba dalsi 3 hod do dalsiho jidla vydrzim ztezi, resp hladová. Takze jim po 2, nekteré rozestupy mám po 3hod.Ale zacít v sedm, osm ráno, tak v osm vecer mam posl jidlo a pak hlad jako vlk
od zac tehu mam vlci hlad a jedla sem treba po hod a půl, ne regulerni jidlo, ale neco sem zobla, snedla sem obed a za hodku hlad🙂 nerikam, ze ted trpim hlady, to vubec, ale obcas se zadari a nemam pevnou pravidelnost v nacasovani jidla.
Stejne pevne verim, ze dybych neulehla, nemam s tim takové prob, byla sem pomerne aktivni a ted uz 3apůl mes jen lezim..a co se vsude doctete na cukrovku? POHYB, a ten já nemám zádny, takze u me moc neplati, ze bych vysledovala, které jidlo v poho a které ne, bo je to pokazde jinak, takze furt merim a vazim jak prdla.-))

lio
24. jún 2010

jo a dodam , ze sem pribrala poue 5kg, takze se asi nestravuju zle, nato, ze lezim, kazdý ríká, ze by pribral vic, ja kdyz ulehla a jedla normos, tak sem treba do dalsi kontroly nepribrala nic.-)
asi to moc resim, ale je to diky tomu, ze lezim a neustale dumam, ci jist, aby to vyslo na pocet sacharidů a nelitala glykemka

werunka21
24. jún 2010

@lio já k obědu taky těch 400g brambor nesním. Někdy mám problém i s těmi 200g. A jak říkáš, když je k tomu maso, tak je ten příjem sacharidů opravdu poloviční. Každopádně mi to na ty tři hodiny stačí. Aspoň teda odpol.určitě. Ráno taky jím po 2hodinách. Snídani mám minimální, takže co nevidět mám taky hlad. Ale divím se, že když pořád ležíš, že ti to tak rychle spaluje.

werunka21
24. jún 2010

@lio S tou dietou se ani přibrat nedá si myslím. Jsem o týden dál než ty a nemám nahoře ani kilo. Jsem ještě dvě kila pod svou váhou. Ale mám ketony, tak to s tím určitě taky souvisí.

lio
24. jún 2010

@werunka21 no spaluje jako kdyz jsem nelezela, taky nechapu.aspon nemam 20kg hore, kdyz uz...no a cim tedy dozenes ty sach, kdyz das sotva 200gr brambor.....
nebo miluju lososa k vece....jen zel salat k tomu a taky mi to za boha nedá 60 gr sach k véče.-)))
ale do druhe veči v poho vydržím.
nebo rajský zapečené mozarelou, ale půlkg rajských nesníím.-ú)))) takze mi prijde ze se imrvere sidim.

lio
24. jún 2010

@werunka21 no ale ja mam vetsi mimco o tyden takze ted za posl mes a půl sem kilo a půl nahoru dala, ale mam jen brisko a sama dr mi rikala, ze na svou postavunemam zadneho prcka...ale ja i mnžel jsme vysocí a oba pres 3,5kg pri narozeni, tak su zvedava, co mi reknou v poradne v porodce
Ale být tehu a nemit kg nahore, to je paráááda, co, co by za to jiné daly, jsem cetla, ze Míša Salačová přibrala 33kg 😨 😨 😨 uffff

sabua
24. jún 2010

@lio no 2.7.jdu na příjem. Popravdě jsem nečekala, že to dotáhnu až skoro do termínu, bylo to opravdu náročný... před 14 dny jsme slavili 18 leté výročí od svatby, takže to fakt docela trvalo. Celé těhotenství mi je dobře ( až na tu cukrovku, ale tou už se nějak netrápím), žádné nevolnosti, otoky, nahoře mám 10kg, ale v zásadě mám jen břicho. Jen jsem do toho 32.týdne měla nervy, aby se nic nestalo. Celou zimu jsem nevytáhla paty z baráku, abych neupadla a od října jsem nebyla venku z Prahy. A prosincovou čtyřicítku jsem neslavila, protože imunolog říkal, že bych neměla mezi lidi. Ale viděl mě asi před 3týdny a byl moc rád, že to je všechno v pořádku, bez něho by to asi nevyšlo. Tak se drž, uteče to jako voda a budeš lítat venku s kočárem, určitě tohle omezení stojí za to. Pak už na celodenní ležení budeš jen vzpomínat 😀 Je jasné, že tím, že ležíš se ti všechno dokolečka honí hlavou, ale všechno dobře dopadne.

lio
24. jún 2010

@sabua diky!!! 😎 ja nebyla od dubna venku vůbec, krom cesty k dr a zpet, obcas mi z toho zacne šibat, ale urco to za to stoji, jen ja se tehu obavala, ze mi bude zle, naberu hrozne moc a tak, a opak je pravdou a je mi lito, ze se tim nemuzu pochlubit ostatnim, tak aspon zdatne posilam mmsky 😀 ted vazne, jeste jednou diky za tva slova, verim ze ten mesic uz utece a bude fajn, hlavne at sme oba zdravi a co vic si prat. Takze se taky drz, mas to fakt za pár 😉

ducky
24. jún 2010

Holky tak si představte, že můj malej je velikej šprýmař a v 38 tt se otočil hlavou nahoru 😲 😲
Pan doktor mi říkal, že bych mohla rodit normálně KP, ale do toho nejdu, to radši císař. Bojím, bojím. Tak uvidíme, jestli se ještě neotočí zpátky. 😅

@lio Jojo, prý se nově bude zjišťovat jen hodnota na lačno a po dvou hodinách a tu jsem měla luxusní. Navíc tu hodnotu po hodině jsem měla zvednutou je málo, takže prý pro něj cukrovku nemám 😀
Taky mě to demoralizovalo a začla jsem jednou za 2 dny hřešit 😅 Né moc, ale třeba dneska přinesla tchýňka sladký štrúdl, tak jsem si kus dala. A upřímně, ono mi to zas na druhou stranu neuškodilo, aspoň jsem skoro nepřibrala a bude to dobrý základ pro další hubnutí po porodu. 😉

lio
24. jún 2010

@ducky ahááááá, me zase delali jen po dvou hod a to jsem mela vyssi. tak to jo, já se uz lekala.....
ty jo, to je jeste mozne otocit se, vsude presvedcujou, ze neniii, fiiiiha. KP bych se taky bála, my uz jsme otoceni docela dlouho hlavickou dolu, tak si me docela vydesila.-) tak good luck , aby si to jeste rozmyslel prďola, boze jak se mu to povedlo ted v 38, si delala nejaky skopiciny ne .-)))

krasolienka7
24. jún 2010

tak včera som písala, že som bola na cukor, ráno som mala 5,3 a po vypití cukru až 14,7 ☹ .... tak dnes som šla znovu k doktorke, brala mi krv zo žily na lačno, potom som sa najedla a po hodine mi merala cukor a mala som len 5,7 🙂 , tak teraz naozaj neviem.... zobrala mi po jedle ešte raz krv zo žily, dajú to na rozbor a uvidí sa, výsledky budem mať v pondelok, tak dúfam, že všetko je v poriadku, hlavne moje maličké....

werunka21
24. jún 2010

@lio Sacharidy k obědu doháním čtverečkem čokošky 😀 . Ne, dělám si srandu, i když někdy si dám, když se vedle mě s ní cpe manžel.
Jsem taky myslela kolik nepřiberu když jsem se ve čtvrtém měsíci začala cpát čokoládou...ale pak došlo na test a po 2hod to vyskočilo na 11. Takže cukrovka jak vyšitá.

@ducky Teda to musí být atlet 😀 . Malý je taky už otočený, ale beru, že si to klidně může ještě rozmyslet. Já osobně bych teda nechtěla vyset hlavou dolů 😀

makinecka
24. jún 2010

já jdu příští čtvrtek na kontrolu tak sem zvědavá,pěkně se pořádně nacpu a uvidím kolik mi naměří,jeslti pořád dobrý nebo blbý,ovocem se někdy cpu dost a naštěstí nevím co mi to dělá,ale malý není macek tak dobrý 😀

niky13
24. jún 2010

Neozvala som sa po teste ako som dopadla - boli sme na kratkom vylete. 🙂 Hladovala som ako blazon (brali mi aj po 3 hod., vraj tak robia kazdemu). Mali mi brat celkovo 4krat krv zo zily - nepodarilo sa tak to bolo 6krat. Dva dni som nic nemohla chytit do ruk a chodila som ako narkoman - ruky fialove po vpichoch. Vysledok - mierne zvysena po 1 hod. Dr. mi nepovedala kolko, lebo mi len cez telefon oznamila, ze je to v pohode a mam akurat vymenit biele pecivo za tmave (tmave som jedla aj doteraz) a vynechat sladke napoje a dzusy (tie nepijem uz niekolko rokov). Takze parada, ale predsa davam pozor na prilohy. A maly vazil na sone v 30tt+2 najprv vraj 750g a na moje vyplestene oci to zmerali este raz a vraj 1032g. Tak neviem, ci ma nechceli len ukludnit.

ducky
24. jún 2010

@lio Taky se divím, lump jeden 😀 A skopičiny jsem nedělala, na to mám bolavé kyčle. Dneska už mi pan doktor z kozy pomoct musel 😅 😅 , minule jsem ještě zvládla slézt sama. 😀

Holky on byl 32tt totál KP, ale ve 34tt už hlavou dolů. Až do dneška 🙄 Fakt nevím, co tam vyvádí. Prostě chlap, no 😀

@krasolienka7 Tý jo, tak to je ale divný, že jednou máš takovouhle vysokánskou hodnotu a najednou je vše v pohodě. Každopádně bych byla radši opatrnější co se sladkýho týká 😉

@niky13 Tak tebe už asi berou tak, že cukrajdu nemáš. Já jim tam spadla a to jsem taky měla jen lehce zvýšenou hodnotu po hodině. 😉

niky13
24. jún 2010

@ducky Tak to fakt neviem podla coho to beru. Ale aj tak som rada, prilohy si aj tak kontrolujem. Ale kedze je horuco, tak som si dala zmrzlinku - radsej ovocnu. 😉
Ty uz to mas za par Ducky. To uz doklepes. 🙂

makinecka
24. jún 2010

jak tak koukám na naše týdny tak jsme už dost daleko skoro všechny a brzo budeme mít naše miminka v náručí a jako bonus možnost mlsat 😵

claca
24. jún 2010

pomoooooooc,mam děsnou chuť na sladký a nevim co mam dělat,asi se necham někde zamknout,chci to vydržet,ale už si vůbec nevěřim 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ducky
24. jún 2010

@niky13 Já si dávám Míšu 😀 Ten má míň sacharidů než rohlík 😀 😀
Doklepu, ale jakej bude nakonec závěr, to je ve hvězdách. 😅

Maki to víš že jo, uteče to jako voda 😉

Claca dej si kostičku hořké čoko. Anebo zhřeš, však už jsi taky skoro na konci, ono se pro jednou nic nestane 😉

niky13
24. jún 2010

@ducky ja Misu nemoooozem, je z tvarohu a ja mam alergiu na laktozu. Daj si aj za mna. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre