• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenská cukrovka

26. novembra 2017 
@niky13 Ajaj, tak ale ovocná taky dobrá :wink:
Teď mlsám jahůdky od tchýně ze zahrádky a kupovaný maliny. Mňááám :grinning:
24. jún 2010 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ducky a aku Misu si to davas? Nanuk? Alebo mrazenu tortu? A kolko? A v nom nie je cukor alebo sladidla? Ja by som za zmrzlinu zapredala asi aj dusu :sweat_smile: a nic nemozem.....mam neskutocne chute niekedy a uz som zufala a dnes som sa neovladla a strasne zhresila a potom mi vyletel cukor ako besny a ja mam vycitky svedomia....jedla by som vsetko co vidim a nemusim byt pri tom vobec hladna :frowning2: no hroza....

fifinna - to magnezium beriem v tbl od gynekologa - magnesium lactici a zacala som ho poctivo uzivat 3 krat denne 1-2 tbl. kvoli strasnym krcom v nohach, zacala som si aj davat na noc aj ponozky a na druhu veceru pijem mlieko a zatial to pomaha.... aspon teda proti tym krcom myslim....

takze asi tak zatial...velmi Vas obdivujem co to zvladate s dietou v pohode, ja s jedlom bojujem cely zivot,teda skor s mojou nenazratostou :angry: a len dufam,ze na to teraz nedoplati moja mala :pensive: no uz nech to mam za sebou...
24. jún 2010 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambulka77 Nanuka. A cukr má, ale málo. Měřila jsem si po něm glykémku a po hodině 5,8, což je naprotá krása. Dávám si teda jen toho nanuka, nic k tomu už :wink:
24. jún 2010 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky vydržet už to máte za pár a pak se bude moct napráskat sladkým pokud ovšem pak bude chuť :grinning:
mě sladký moc neláká,já bych si spíš dala balík chipsů :stuck_out_tongue_closed_eyes: nealko ledové pivo,kofolu ledovou a teda ten novej magnum mi nervy drásá v té reklamě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. jún 2010 o 07:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinecka :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: na sladký moc nejsem, ale toho magnuma bych si dala hned :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
25. jún 2010 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky já vás uklidním, ten nový Magnun není nic moc :wink: :grinning:

Já se mezi vás opět přidávám, protože mě čeká těhu cukrovka i u druhého dítka. Nejsem z toho 2x unešená, ale co nadělám. Na OGT test budu muset jit už v prvním trimestru a tak se modlím, aby to ještě bylo OK a já držela dietu až do cca 25tt :slight_smile: Doufám, že se to zase zvládne dietou.
25. jún 2010 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinecka Tak já bych zašla na točenou Kofolku a k tomu toho Magnuma a hned by bylo dobře po těle :grinning: :grinning:
25. jún 2010 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@editah222 Tak gratulace k těhulení :wink: A nemusí být, kamarádky kamarádka jí měla v prvním těhu a v druhém nic, tak třeba se ti to taky splní :wink:
25. jún 2010 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ducky nedělám si marné naděje :slight_smile: u mě je pravděpodobnost ne 90%, ale skoro 99,9% protože mám těhotenství moc rychle za sebou. Ale zas se to nějak přežije.
25. jún 2010 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@editah222 Tak aspoň budu držet pěsti, ať to doklepeš do toho 25tt, pak se to dá zvládnout. Nedovedu si to předtavit od začátku těhu teda :sweat_smile:
25. jún 2010 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ducky no to bych asi umřela hlady a po porodu bych vyjedla cukrárnu :grinning: Ale je fakt, že po minulém porodu jsem ještě asi 2 měsice sladké nejedla vůbec. Jenomže pak jsem se nějak rozjedla :slight_smile:
25. jún 2010 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@editah222 To bych se ti ani nedivila :grinning: Mě to stačilo od toho 25tt. Zas bylo dobrý, že jsem zhubla a celkově teda málo přibrala, ale držet to takhle dlouho, to nevím, jak bych dávala :sweat_smile:
25. jún 2010 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ducky těhotenství bylo jediné období v mém životě kdy jsem zhubla bez problémů :slight_smile: Po porodu jsem vážila o 10kg mín než před otěhotněním. No, ale potom co jsem začala dávat příkrmy jsem to zas trošku dohnala :frowning2:
25. jún 2010 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, já už sepisuju seznam, co do Dárkového koše který dostanu od manžela :grinning: :grinning: . Jen taky doufám, že vůbec bude chuť. No však ono se to nezkazí :grinning:
25. jún 2010 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já už taky pomalu rozhazuju sítě kdo co mi má přinést do porodnice,bez toho ať ani nechodí :grinning: např.Malakov mňam
25. jún 2010 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@editah222 Tak to je zas pozitivní. Já doufám, že se mi pak taky podaří zhubnout. S příkrmama jsem problém neměla, nedojídám :grinning:

@werunka21 Tak to já teda vím, že si s chutí něco dám :grinning: Je fakt, že nemusím sušenky, čoko, to mi nechybí, ale nějakou buchtu, koláč, to dám s přehledem :grinning:
25. jún 2010 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mamulky , tak si pamatam, ako som si v minulom tehu tiez robila zoznam, co vsetko po porode zozeriem :grinning: a ono ma hned zmrazilo, ze cokolada by sa nemala, aby sa dietatko nevyhadzalo..a zrovna nas MAtusko bol vyhadzany hadam po vsetkom..ale take SALKO., v tom mensom baleni PIKAO, to padlo teda pekne vhod..
drzim vam palce, co ste pred porodom , nech vsetko dobre dopadne a s drobcekom v naruci si schuti zamaskrtite
ja som bola na gynde a ze cukrovku budem mat aj teraz isto tiez..tak uz nejem tiez sladke..a akosi clovek zistuje, ze dakedy neviem, fakt co zjest..
25. jún 2010 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambulka77 , aj ostatne babenky, dik za radu, budem sa musiet spytat gynekologa, ci mi nieco nepredpise, lebo ja to sumive magnezium pijem na silu, vôbec mi nechuti.
25. jún 2010 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, mě dnes diagnostikovali těhu cukrovku, tak se sem k Vám vetřu pokud můžu. Jak zvládáte chutě na sladký? :unamused:
25. jún 2010 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maaxina jednoducho...:slight_smile: mam to mimo dosah... nekupujem a ani doma nemame nic :D
25. jún 2010 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já naštěstí chutě na sladký moc nemám a to doma máme čokolád y a peču manželovi týdně buchty a zatím v pohodě,někdy mi stačí jen ovonět :grinning:
25. jún 2010 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maaxina teď už lépe, když si to tady projdeš, zjistíš, že se lecos dá, zvlášť Ducky má spoustu zajímavých receptů :slight_smile: štrůdl bez cukru, krupicová kaše se kořicí - já do ní nakrájela jahody. Jestli máš glukometr, tak si sama vysleduješ co projde. Někdo říká 80%čokoláda, ale to už mi ani jako čokuna nechutná. A jak píše happy nekupovat, ale ono je to sladké někdy potřeba. Tak vydrž :wink:
25. jún 2010 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maaxina Ja chut na sladkosti nemam, ale na ovocie ano. Bala som sa diety, ale Dr. mi zakazala len biele pecivo a sladke napoje, co som nepila ani predtym, tak pohoda. A na ovocie si davam pozor, male mnozstva ale neodolam, ved tehu musia mat stravu rozmanitu.
25. jún 2010 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mě právě z ovoce dovolili citrusy, jablka a občas několik jahod, jinak nic :unamused: no řikám si,že snad po porodu to bude lepší :slight_smile: snažím se myslet pozitivně
25. jún 2010 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
právě sem na sváču spráskala 350g jahod a je mi táááák dobře,lepší než sladký a snad mi to nic neudělá s glykemkou :grinning:
25. jún 2010 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nechápu proč vám zakazují ovoce,já si to počítám dle tabulky sacharidů a dávám si klidně dost,pravda je že nevím co mi to dělá no ale co už :grinning:
25. jún 2010 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinecka ja len 250g ale aj tak mam dost - fakt lepsie ako sladkosti :wink:
25. jún 2010 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@niky13 taky je mi pěkně blbě jak sem se přežrala :grinning: ale byly z pole nasbíraný a luxusně sladký,tak ať se malej má taky dobře :dizzy_face:
25. jún 2010 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
taky nechápu proč zakazují ovoce, veděly ste, ze 100gr melounu má jen 5gr sacharidů?
Lze jíst vše, jen vážit a sledovat glykemku, já se ovoci vyhýbala též, než jsem na webu stáhla co která potravina včetne ovoce obsahuje a dávám si ovoce a měřím a v pohodě, tuhle sem si dala k druhé véče 300gr melounu a glykemka 5,6.
a taky pozor s postupujícím těhu, co sedne a projde ted, za pár týdnů už nemusí, chce to ten glukometr
já si krom jednou za týden profilůů dělám i sem tam po jídle které chci otestovat co semnou dělá, bezva vec.
25. jún 2010 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lio jo jo,já ho svačím skoro neustále a můžeš ho opravdu hromadu,já jím všechno i broskve,nektarinky prostě všechno akorát si to vážím a počítám,trápit hlady se nebudu :slight_smile:
25. jún 2010 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok