Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
25. jún 2010

Holky vy jste se dneska rozjely teda 😀 A ještě tady máme nové dušičky, tak už chystám receptíky 😀 😀

Já byla dneska na posledním odběru na Karláku, o víkendu si jeden den změřím glymču a v pondělí volám do dia, kdy mám přijít vše odevzdat 😝 😀

Maaxina dostaneš glukometr? Jak psaly holky, je to individuální a je dobrý ho mít, aby jsi si mohla změřit, co ti konkrétní jídlo udělá. Já klidně jím i banán a měřila jsem se jednou, měla jsem bílý jogurt s půlkopu středního banánu a glykémka 5.6, což je luxus, když max hranice je 7.3. Ovoce jím to, na co mám chuť, teď hodně jahody, maliny, nektrarinky, jablka, banány. Jím ho kolikrát denně chci, pro mě je to lepší než pečivo. Pokud si to prostě spočítáš, tak by to nemělo ničemu vadit, neboj 😉

Weru a kolik ho tam bylo? 😀 😀 😀

Evajzo to je teda dost blbé. Já můžu sežrat brambor i těch 400 g a jsem v pohodě. To jsem ale dala jen jednou, když jsem k tomu nic neměla, prostě jen brambory s máslíčkem.

evajza
26. jún 2010

No právě,že jsem na snídani měla activi bílou,v 10hod jednu broskev a pak až ten obídek,no nic snížím porci ještě na třetinu a budu jíst další až za hodinu,prostě ten izulín fakt nechci.

ducky
26. jún 2010

@evajza Tak to bude ten jogurt k snídani. Nám jasně řekly u Apolináře, že se vlastně nepřišlo nikdy na to proč, ale jogurt k snídani zvedá glykémii a dost prý. Jogurt nejdřív k první svačině. 😉
Tak to zkus a uvidíš 😉

petsil
26. jún 2010

Ahoj holky,
mohla bych se k Vám také přidat? Ve středu jsem se dozvěděla, že mám těhu cukrovku (hodnota po 2 hodinách 8,1), byla jsem z toho nejdřív hodně špatná, neměla jsem moc informací, takže jsem měla strašný strach o mimi. Teď jsem ale klidnější i díky této diskuzi, kterou jsem letmo pročetla.

V pondělí jdu poprvé do dia poradny, tak uvidím, co mi všechno řeknou. Mám s sebou přinést vzorek "nastřádané" moči za 24 hodin (to bude sranda, asi budu chodit zítra do sklepa na kyblík 😀 ), vyfasuji glukometr a bude dietka. Té se nebojím, stejně celé těhu nemám moc chuť k jídlu, ani na čokoládu, po které se jinak můžu utlouct. Spíš si asi zvyknout na pravidelnost a počítání sacharidů, co?

Pořád ale mám obavu, jestli nehrozí nějaké vážnější komplikaci mimču, i když bude vše pod kontrolou... ale takhle asi nesmím uvažovat, stát se může kdykoliv cokoliv, to bych se mohla bát pořád.

Tak přeji hezkou sobotu a díky za tuto diskuzi!

werunka21
26. jún 2010

@evajza neměla by ses takhle šidit. Ty sacharidy potřebuješ jak pro sebe tak pro malé. Inzulinu se neboj, to není žádná tragedie, já ho mám taky. Můžu se normálně najíst a nemusím se nějak omezovat (samozřejmě v rámci diety). Ale Jen broskev na svačinku je určitě málo.

ducky
26. jún 2010

@petsil Neboj, na dietce se miminku nic nestane, proto to sledují a hlídají. A jestli nemáš chuť k jídlu, tak to naopak možná budeš mít problém sníst všechno, co máš 😀 Je totiž 6 jídel denně a rozhodně bys neměla žádný vynechávat.
Když budeš mít glukometr, tak si budeš moct změřit, co ti které jídlo dělá nebo nedělá a za chvíli to vychytáš. Ze začátku to je opravdu počítání a vážení, ale pak to člověk dostane trochu do oka a je to lepší 😉

claca
26. jún 2010

AHOJÍK,TADY TOHO TEDA PŘIBILO,NEMAM ČAS TO VŠE PROČÍTAT,ZDRAVÍM NOVÉ LIDIČKY,ALE I TY STARÉ,U MĚ ASI POMALU DOCHÁZÍ K TOMU ZLEPŠOVÁNÍ NA KONCI TĚHU,ČOKOLÁDU JSEM SI NAKONEC DALA,NORMÁLNÍ OŘECHOVOU MLÉČNOU,PROTOŽE JINÁ DOMA ZROVNA NEBYLA A SVĚTE DIV SE PO HODINĚ 5,6,ČEKALA JSEM HODNOTU KOLEM 9,JINAK MAM UŽ PO NORMÁLNÍCH JÍDLECH I PO PEČIVU HODNOTY MEZI 5-6,TAKŽE NORMÁL,PŘÍŠTÍ TÝDEN POKUD BUDOU DOBRÉ ODBĚRY,TAK VRACIM GLUKOMETR A DOSTANU ZPRÁVU DO PORODNICE,NO UŽ SE TĚŠIM AŽ TOHLE NEBUDU ŘEŠIT,MĚJTE SE A DRŽTE SE 😉 😉

claca
26. jún 2010

PARDON "PŘIBYLO"UŽ ZAČÍNAM BLBNOUT

makinecka
26. jún 2010

@evajza já si taky myslím že by ses neměla takto trápit hlady a ubírat si jídlo i tak se ti to může zhoršit a nic s tím nenaděláš
já inzulín taky nechci,ale kdybych to měla špátné radši si ho budu píchat abych mohla jíst abych malého nešidila v jídle

lio
26. jún 2010

@evajza pridavam se k holkam. jedna activie rozhodne nema ani půl z max mnozstvi, navic rano neni ideální. a broskev ma taky jen 12gr sach, to mas uz podruhe ani ne půlku z celkového mnozství, nedrž hladovku ale pocitej, to vyladis. co chces z jednoho jogurtu a jedne broskve snizit na tretinu-blázne!!!
Ja dneska poobedvala rajskou s testovinama a glykemka luxus. dopo jsem mela shake z grepu a ananasu, to bylo ňamoznííí.

hlavu vzhůru, a koukej pridat sacharidy, bude lip 😉

ducky
26. jún 2010

A já teď zblajzla osminku pravého chodského koláče, neskutečně dobrého a ani nemám výčitky 😀
Už stříhám metr, tak co 😀

lio
26. jún 2010

@ducky heye ty si hrozná provokatéérka.-))))
já měla řeckej salát, naprosto luxusní s kouskem domácího slunečnicového chleba 😝 😎

ducky
26. jún 2010

@lio Jééé sorry, to tak neberte. Já bych si třeba dala tu rajskou, ale tý se jednak bojím a druhak pro mě existuje rajská jedině s knedlíkem a toho bych si mohla dát max jedno kolečko. 🙄

lio
26. jún 2010

@ducky jj sem odvazna, ale nebyla zahustena, byla z protlaku bez cukru a já na ni mela ohromnu chut.

neberte,neberte, sem tu pak nas.atá, ze nekdo tu porada mišu, koláče, kilo jahod a ja si tu musim lamat hlavu co do te tlamicky dat a zasytit zaludek, bo mi to tedy spaluje uplne nechutne rychle, takze jsem neska mimo jidla zblajzla broskev hlady a změřila a pohoda, takze zadne vycitky...

ducky
26. jún 2010

@lio Já už si počkám na tu pravou s knedlíčkem 😀
Tak Míšu mám vyzkoušenýho a změřenýho, po koláči jsem to radši vědět nechtěla 😅
Hele ale já fakt jím do 16ti po 2 hodinách, taky bych asi jinak umřela hlady. 😀

sabua
27. jún 2010

Včera přijela kamarádka a dovezla mi košík neskutečně dobrých, velkých, sladkých jahůdek, tak jsem se neostýchala a po večeři si je dala ještě s jogurtem. Musím si je užít, protože na kurzu říkali, že při kojení s ovocem opatrně kvůli riziku alergie, nebo nadýmání. Na papíru mám mezi povolenými jen banán ( ten zas tak moc nemusím), jablka, meloun, ten mne dost zrychluje a sušené ovoce. Kdo to kdy viděl jíst sušené v létě, když je všude takových dobrot ☹ Tak do pátku si to snad ještě užiju a pak uvidíme, budeme to postupně zkoušet. Míšu si dám dneska ke svačině, už se těším. Musím Marušce dopřát nějakou laskominku 😎 .

evajza
27. jún 2010

Tak já byla včera v hospůdce a vypila 1 a půl piva nealko a k tomu hospodské brambůrky,prostě jsem neodolala a měla výčitky,tak jsem rychle po píchodu vzala glukometr a 5,7.To jsem zírala,čekala jsem katastrofu,tak asi zase nejhorší to se mnou nebude.Na oběd se chystám dělat karbošky se sojou a nové brambory.
V srpnu jedem na dovču s plnou penzí,tak jsem zvědavá,jak se tam budu měřit 😕 😕 😕 😕 a hlavně na ty hodnoty!

evajza
27. jún 2010

@sabua mňam,jahůdky to je žužo,cpu se s nimi skoro kždý den místo sladkostí.

sabua
27. jún 2010

@evajza Myslím, že nejdůležitější je se nenervovat. Jasně, víme všechny co můžeme a co ne, určitě se každá snažíme, aby jsme nedělaly velké dietní chyby, ale občas to nevyjde. Hlavní je spokojená maminka a tím pádem spokojené miminko. Já jsem třeba od té doby co to o cukrovce vím neměla ani kousíneček Milky a vím, že už si jí do porodu určo nedám. Trošku mám špatné svědomí z těch jahod, protože ty zobu pořád. Ale když si vezmu, že bývalá kolegyně celé těhotenství kouřila a ani ji nenapadlo přestat, nebo omezit, tak naše občasné prohřešky snad nemůžou mít nějaké hrozné následky.
A tu dovolenou si pořádně užij, určitě budeš mít v rámci plné penze možnost výběru a něco "dietnějšího" si když tak domluvíš... 😎 Jé, plnou penzi to bych taky brala, jsem zvědavá na tu v porodnici 😀

sabua
27. jún 2010

@evajza a nealko pivo si jdu dát do ledničky, dneska bude potřeba...

makinecka
27. jún 2010

já dneska upekla manželovi buchtičky a ještě mu udělám krém a teď sem dopekla šlehačkovou bábovku a krásně voní 😀
já si peču brambory v troubě a Pepu na grilu s cibulí a slaninou,to bude mňamka 😵

makinecka
27. jún 2010

včera sem měla třešně ty byly tak dobrý,pěkně jsem si je spočítala a snědla sem co sem směla byla sem úplně spokojená a jahody jím taky ale jen když můžu
já hřeším třeba čabajkou,párkama a šunkama atd,ale zatím mi to nic nedělalo tak uvidíme co ve čtvrtek 🙂

sabua
27. jún 2010

@makinecka to pečení mi připadá trochu jako masochismus 🙂 já jsem pekla jahodovou bublaninu, ale kousek si dám. Párečky tam taky občas pustím, ale s grilovací hořčicí, to je taky pochutina. Teď peču nové brambory v troubě, k tomu flák krkovičky a nějaký zeleninový salátek. A odpoledne toho Míšana. Jsem zvědavá na chutě po porodu, no příští týden dám vědět 😝

makinecka
27. jún 2010

@sabua přece chudáka manžela nebudu trápit k vůli té své pitomé dietě a mě to nevadí já si počkám po porodu a pak budu papat s ním 😀

evajza
27. jún 2010

Tak jsem udělala pokus,změřila se před obědem 6,1,píchla si jednu jednotku inzulínu,nadlábla se dle normy,po dlouhé době jsem si dala i polévku kuřecí a mám 7,6,tak to zkusím nějak vychytat.
@sabua no už ti celkem závidím a už si klíďo dopřej,ten týden to už je v pohodě 🙂

werunka21
27. jún 2010

@makinecka tada Maki, já tě obdivuju. Já manžovi klidně koupím čokošku, cokoliv si řekne ale dívat se na něj jak se cpe nějakou buchtou, a ještě cítit tu vůni při pečení, tak to bych nedala. Už tak mám děsnou chuť na mramorovou bábovku. Pořád mě cuká, že bych to zkusila bez cukru, ale to by asi bylo hodně ble. To už by mělo hodně daleko do bábovky.
A uzeniny, vím že to tady někdo má zakázané od dr. Chápu, jsou v tom různé ble přísady a tak, ale podle tabulky to má minimální počet sacharidů. Na předešlé straně jsem dávala odkaz na tabulku sacharidů a jsou tam i takovéhle věci. Taky si dávám a neřeším to 🙂.

ducky
27. jún 2010

Holky tak jestli vás to potěší, tak asi taky začínám potvrzovat to, že se to ke konci zlepšuje.
Ráno po snídani 5,6. Pak jsem zapomněla na svačinu, takže oběd jsem dávala hodinu a půl po svačině. Dělala jsem těstoviny, mleté maso s rajčátky to vše zapekla s bešamelem a navrch sýr. Měla jsem toho 400 g bez mála a po hodině glymča 6,9, což mě opravdu příjemně překvapilo 😉

@evajza Jakou tam máš pauzu mezi svačinou a obědem? Mě totiž přijde, že mít před obědem 6,1 je docela dost a už to tě dost limituje s obědem. Takže bych zkoušela vychytat i sváču. Nevím, co tam jíš teď, ale zkusila bych něco jiného.

Buchty a koláče teda nepeču, maximálně ten štrúdl, kde dělám jednu nohavici pro sebe a druhou sladkou a s čokoškou pro manžu a to mi nevadí. Ale jinak mu sladký kupuju a v pohodě, nemám s tím problém.
A jahody mají snad jen 8,8, takže jsou v pohodě 😉

makinecka
27. jún 2010

@werunka21 Mě to zas až tak neva,já to tak dělal i dřív že sem pekla a pak to vůbec nejedla,já na sladký moc nebyla až v těhu,takže i po porodu si asi dám tak plátek bábovky a bude mi to stačit,já jsem spíš chipsová 🙂

makinecka
27. jún 2010

@werunka21 a 5 týdnů do porodu co ti zbývá je nic,to už uteče a za chvilku to máš za sebou 😉

makinecka
27. jún 2010

já ještě dva týdny a začnu pít maliník a pomaličku se připravovat na porod,už se těším,prázdniny rychle uběhnou a malej se narodí 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre