Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

terezt
3. júl 2010

Cau holky. Ja jsem byla na testu na cukrovku a tu vodu jsem jim tam vyzvracela. Takze nevim nic. Na novy test jit nemusim, proste mi napsali, ze test neslo provest. Chtela jsem se zeptat- jak se meri ten cukr? Na to se da neco koupit v lekarne?

claca
3. júl 2010

@ducky ahojík,taky mam 4kiláčka a nebudou mě vyvolávat v termínu,prý ale když do 21.7.neporodim sama,jdu už do porodnice,to bude mít ale už 4,5 kg a neporodim ho,dělam vše pro to aby šel už ven,pohybu jak blázen,ještě do toho to vedro,už se ani nedá moc jíst,mam zas kilo dole,ale to mi nevadí,jsem zvědavá,která porodíme dřív,pak si tu dáme každopádně vědět joo?

claca
3. júl 2010

@terezt glukometrem,ale ten většinou půjčují v dia poradně,jinak je asi drahej a i ty proužky jsou pěkně masný,to tě lituju a věřim,že by ti asi nebylo příjemné jít na to znova,ale je to na tobě,určitě kdybys chtěla mít jistotu tak by ti to museli zopakovat

lio
3. júl 2010

@terezt kde ti to delali? v pripade, ze tu vodu vyzvracis, bys mela jit na test pomoci snidane, po které zmeri cukr. Rozhodne, pokud patris do rizikové skupiny bych na dodelani testu trvala. Glukometr, par prouzku jsem videla na lekarna.cz v akci za 500-700(po srovnani jen 50prouzku je za 700kč.) nebo si v lekarne koupit prouzky na glukozu v moci, ale to neni vypovidajici, cukr v moci můze mit tehotna bez cukrovky a naopak.

terezt
4. júl 2010

Lio, delali mi to v Pardubicich. Nevim, jestli jsem uplne rizikova skupina. Cukrovku mela jenom babicka a az ve stari... Pri prvnim jsem cukrovku nemela. Kdyz jsem jim to vyzvracela, tak rikali, ze napisou gynekolozce, ze test neslo provest, coz taky udelali. O nejakem opakovani nepadlo ani slovo. Ja bych znova klidne sla, nezdalo se mi to tak hnusny, jenom to proste muj zaludek nepobral... No a kdyz jsem ted byla na gynde, zapomnela jsem se zeptat... Tak ja ji radsi po svatkach zavolam...

lio
4. júl 2010

@terezt prostuduj si www.tehotenskacukrovka.cz , to ze si nemela cukrovku v prvnim tehu nic neznamená, a to že ji má babička i když tzv stařeckou tě hází do rizikové skupiny. Pročti si ten web, budeš moudřejší, je tam i o tom testu s klasickou snídaní, pokud tu glukozu nekdo neudrží. Obecne taky platí, že čím starší těhu tím horší tolerance, i když k uplnemu konci tehu se to zase stabilizuje.....tak uvidíš

terezt
4. júl 2010

Diky, Lio... Ted z toho mam uplne zamotanou hlavu. 😉 No, zeptam se na gynde a uvidim. Ahoj. T.

gilmorka
4. júl 2010

Ahojte dievcata. Tak sa idem pochvalit, po diete sa mi narodil syncek Dominik s mierami 3700 g a 51 cm, tak nastastie ziadne extra velke babo a uplne zdravucke. A to bol tyzden prenasany.
Vsetkym, ktore dietujete, drzim palce, nech to vydrzite a nech mate krasne zdrave dietatka.

ducky
5. júl 2010

Gilmorko velká gratulace ke zdravému miminku s krásnýma mírama 😉 Tak ať vám dělá jen samou radost 😉

Terezt jak píše Lio, test bych radši zkusila opakovat. Já taky v prvním těhu žádnou cukrovku neměla a buch, v druhém jo. A taky měl cukrovku jen děda, taky stařeckou, ale byl na inzulínu.
Držím palce, aby tam žádná nebyla 😉

Claca tak jsem zvědavá, na kterou z nás to přijde dřív 😀 Při mém štěstí a bolavé kyčli budu přenášet 😝 , i když malá šla na termín.

Hele co Sabua? By mohla být pomalounku doma s miminkem 😕

makinecka
5. júl 2010

no děvčata co vy tu ještě děláte,šup šup rodit a bude po dietě

terezt
5. júl 2010

Cau holky, jeste takova blba otazka... Drzeli jste tu dietu opravdu prisne? Ja nechapu, jak si mam pocitat ty gramy uhlohydratu. Pro pripad, ze bych ji musela drzet preventivne... Co jste napriklad pily? Jenom samotnou vodu? Ja mam zakazany bublinky a piju vodu se stavou. A tam je samozrejme cukr... ☹ Zavolam sice ve stredu doktorce, ale jsem ted daleko od domova a tak nevim, kam by me poslala na ten test...To jste asi chodily pravidelne do poradny, kde vam ten cukr pak merili, ze jo?

makinecka
5. júl 2010

terzt já myslím že není třeba předbíhat a držet dietu preventivně,proč se chceš trápit když nemáš nikde podložené že máš těhu cukrovku,radši buď ráda že můžeš jíst pořádně a dokud nebudeš nic vědět bych nic neřešila.

ducky
5. júl 2010

@makinecka Maki řekni to malému 😀 Já už chci rodiiiiiiit 😀

@terezt Taky bych zatím nic neřešila, ale jinak jsem pak dietu dodržovala opravdu přísně, tzn. pila jsem čistou vodu anebo minerálku. A piju dál, já mám vodu ráda, jen občas mi stačí poslat tam skleničku něčeho na chuť a zase jsem v klidu na vodě. 😉 Ale zatím se tím fakt nestresuj, až budeš mít výsledky z testu, tak uvidíš, když bude, tak přijdeš a my vysvětlíme a poradíme 😉

lio
5. júl 2010

ono, co je to přísně? Není to žádná trága, pokud se počítají sacharidy, a jinak tedy co přísně dodržuju je to vynechání všech volných cukrů, tzn sladké, štávy, sladkosti, atd....ale já jediný co pila navíc, byl míchaný džus s vodou a to mi pak začla i pálit žáha, takze jsem to vynechala sama a ted piju vodu, dám si do ní sem tam limetku, led, mátu, hned to má jinou chut, ale neva mi to, nebo ledový čaje si dělám a pohoda.
Jinak nevím co se holky děje, ale od včera mě honěj hříšný myšlenky na sladký :-O Možná je to tím, že si manža od rodičů dovezl pravý palačovský koláč z Moravy.......a než z té krabice zmizel jsem kolem toho chodila mlsně slušně........
tak snad to přejde.
Včera jsem si dala pizzu a přesto ze jsem neměřila, tak po ní se změřila no a neprošla no......ale ten měsíc to myslím bez ní vydržím, mám ji tak jednou za měsíc 🙂

lio
5. júl 2010

@terezt heye já jediný co bych chtěla vědět, zda tu cukrovku mám nebo ne, pokud máš dispozice, což si psala že jo, vynechala bychuž ted ty volné cukry(beztak je to prázdná kalorie a akorát se to ukládá v podobě tuku a kila jdou nahoru), tedy i tu štávu, zkus radši rozmixovat ovoce a udělat koktejl a doplnit třeba magnezii, nebo mlíkem, nebo tak.....je to lahůdka a člověk pije i něco jiného.
a to měření probíhá tak, že třeba meloun, najdeš si v tabulce, kolik má 100gr melounu, zjištíš že 5gr sacharidů a že na sváču máš mít max 30gr sacharidů, takže můžeš 600gr melounu, pokud jíš jen samotný meloun 🙂 a to je tedy značná dávka, aby tě to na sváču zasytilo, tak se té případné diety neboj

makinecka
6. júl 2010

ahoj holky tak jak válčíte?
já jsem sama doma tři týdny,manžel je na služebce a vrací se jen na víkendy ale pak už ho nikam nepustím,kdybych náhodou rodila dřív.
dnes si budu dělat kapustu a včera sem měla grilovaný křidýlka a lahoda.
Holky co už máte skoro termíny už ty prcky vyplkněte ať máte klid a můžete si užívat jak jídla tak miminek.
já si nechám něco koupit v Rakousku z té služebky dobrého po porodu,ale zatím mě nenapadá co by tam mohli mít mňamkového.

ducky
6. júl 2010

@makinecka Maki taky jsem si myslela, že mi manžela už nikam posílat nebudou, ale byl minulý týden a to si nevybereš. Byl na 4 dny v Bonnu 😠 . Ale teď už se snad opravdu nikam poslat nenechá, hlásí to už strašně dlouho, tak snad ho vyslyší a nedají mu to prostě příkazem.
A rodit už chciiii a moooooc 😀 Dneska ráno zase křeč v levém lýtký, včera v pravém, děs běs, už nějak nemůžu. Aspoň že se dneska ochladilo.
Manža přivezl z Bonnu dvě malé Snickers a dvě malé Marsky, tak mi to nechal do porodky 😀

werunka21
6. júl 2010

@makinecka Jak válčím? Tak mě došel na snídani inzulín a tak jsem ten nový silnější namíchala s tím původním slabším a čekala jsem co to se mnou udělá. A po hodině cukr 5,9 😲 . To jsem po snídani ještě neměla. Asi se tam nějak fajně namixovali 😀 a nebo patřím mezi ty kterým se to ke konci zlepšuje. Zítra musím zajít pro nový, jsem myslela, že mi do zítřka vyjde.
A včera manžel vedle mě položil čokoládu a já do sebe hodila celou řadu, a jak to vedle mě leželo dál, tak jsem dala další řadu...Jsem prostě neodolala 😝 . Asi od 38tt taky začnu běhat do schodů a sportovat abych malého nějak vypudila ven 😀 .

makinecka
6. júl 2010

weru to je manžel teda pokušitel že tu čokoládu strká před tebe,beztak chtěl aby sis zobla.
a nebyla moc sladká?to mě můj manžel chodí jíst čokoládu vedle do kuchyně i když mě to nevadí já mám silnou vůli a zatím sem nic nezhřešila.

werunka21
6. júl 2010

@makinecka On je manža nechává v lednici a tam mi to nevadí. Ale běda jak je nechá ležet někde jinde, to je musím vždycky přikrýt nějakým papírem abych ji neviděla 😀 😝 . Jinak je klidně jí přede mnou. Nějak mi to nevadí. On to má stejně za pět minut v sobě takže kolikrát nestihnu ani zareagovat, max vyškemrám jeden čtvereček a to mi musí stačit. Kolikrát mi nabízí i víc, ale to už se ozívá moje pevná vůle, o které jsem nikdy dřív ani nevěděla 😀 . A byla slaďoučká 😀 , taková ta Milka s těma náplněma mňam 🙂

didulka85
6. júl 2010

No tak ja som mala v nedelu zase hypoglykemiu.
Nalacno 4,0, po ranajkach 5,0, po obede 5,2. Uz od rana som videla rozmazane, bolo mi zle, triasla som sa. Tak som si dala kolac, po dvoch hodinach poriadny kus melonu a cestovinovy salat. Potom glykemia 6,7. Co je dost slusne.
Bohuzial moja diabetologicka je na dovolenke. Inak by som ju dnes navstivila. Tie nizke hodnoty sa mi nepacia.

makinecka
6. júl 2010

didul já měla minule taky na lačno 4,po snídani teda přes 6 a po obědě a večeři 4,7 a cítila sem se normálně,třeba se ti to zlepšuje ke konci a je třeba víc jíst.já jdu zase příští týden tak jsem zvědavá jaké čísla zase vyskočí,ale vysoká asi už ne.

didulka85
6. júl 2010

@makinecka mne za hodnoty pod 6 vynadal gynekolog. Ze mala vo mne pri takych nizkych hodnotach trpi. Ze jej velmi ublizujem. Tak sa snazim jest viac. Ziadne dodrziavanie diety, vazenie, ovocie si doprajem poriadne... A stale mam take nizke hodnoty. Sladkosti sa bojim jest.

makinecka
6. júl 2010

didul a proč ji ubližuješ a to já taky ubližuju,no bezva se na to vyprdnu už.
mě na to gynekolog nic neřekl jen že je to dobrý a že to vypadá že to dobrý bude a že nevadí že sem shubla že si malý bere dost co potřebuje tak já nevím.
já jím tak abych byla najezená a víc už se teda přežírat nechci a stejně mám ty hodnoty takový nízký,ale myslela sem že je to teda dobře.

didulka85
6. júl 2010

@makinecka ja som tiez myslela, ze nizke hodnoty su dobre. Ale potom mi povedal, ze nizke su dobre akurat pre diabetologicku a nie pre neho...
Ako som uz raz povedala, v tej tehotenskej cukrovke sa nikto nevyzna.

jaru30
6. júl 2010

Ahoj holky,
@terezt já měla při glukozovým testu po dvou hodinách 8,9.

A dietu jsem měla jen mírnou, ale já jí stejně moc nedržela. Vynechala jsem jen bílý pečivo, buchty a zákusky, ale jinak jsem jedla jako předtím. Normálně ovoce, zeleninu (těhulka přece musí jíst zdravě a pestře), skoro denně jsem si dala pár kousků Kinder čokolády nebo nanuka...jen jsem jedla v menších porcích a pravidelně. Jo a nikdy jsem nic nevážila. A cukr byl celou dobu těhotenství v pohodě!!!!!!!! 🙂

No a pak jsem porodila......Matýsek byl a je naprosto v pořádku!!!!!! 😵 A je to drobeček hubenej. Vážil 3050 gramů a měřil 51 cm 🙂 Apgar skóre maximum.

Tak vidíte, že netřeba to tak hrotit a počítat, abych nedej bože do sebe nedostala o pár sacharidů navíc 😉 podívejte na nás 😀
Radši buďte psychicky v pohodě, ať máte v pohodě i miminečka 🙂

makinecka
6. júl 2010

didulko tak to je bezva a jak se teď trefit aby se vyhovělo jak dia tak gyndě co,to je už na palici fakt.

didulka85
6. júl 2010

@makinecka vsak prave... Najprv robia bububu, vsetko vaz, hento jedz, hento nejedz... Potom som dostala ketonuriu, zavreli ma do nemocnice, tam ma uplne vyhladovali. Po niekolkych hypoglykemickych zachvatoch mi poriadne vynadali... Najnovsie malej zistili tachykardiu srdca.
Cela sprosta dieta mi viac uskodila ako pomohla.
Uz chcem naozaj porodit. Mam doktorov plne zuby.

claca
6. júl 2010

ahojík hoky,včera se změnil tlak a já jsem úplně hotová,je mi zle a pořád mě bolí hlava,přitom se tak příjemně ochladilo,jíst a pít už nemůžu snad vůbec nic,po všem je mi těžko a pálí mě žáha,vlastně nemam na jídlo už ani chuť,já chci už rodit,ale nějak necítim,že by to bylo brzy,nejpozději jdu do porodnice 21.to je ještě 14 dní ach joo,glukometr mam ještě doma,ale už ani neměřim a dietu už taky neřešim,jim teď tak málo,že určo sacharidy nepřekračuju,akorát jsem si upekla zase ten štrůdl bez cukru,ale můžu jen jeden kousek jinak je mi zle,v noci už je to boj kdo z koho,moc se nevyspim,ale to asi taky znáte,no mějte se a držte se 😉 😉

claca
6. júl 2010

jnak co se týče diety,tak jsem taky občas hřešila,ne večer a ráno,protože na lačno a ráno jsem měla cukr vyšší,ale přes den to bylo v pohodě,je ale fakt,že sladké jsem nejedla téměř vůbec a nijak zvlášt mě to ani nevadilo,spíš jsem si občas dala pečivo,které mě ale dokázalo zvednout víc než kus čokolády,ale zase vymýšlet pořád stravu bez příloh a pečiva je docela náročný ☹ 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre