Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
9. júl 2010

@lio Ono vůbec asi obecně. Včera byly se mnou na monitoru dvě paní, jedna 41+0 a druhá teda sice nevím, ale ta měla kontrakce, že jí sestra říkala, že si myslí, že se vrátí a jestli má sbalenou tašku a ta druhá paní totál nic, děloha v klídku, žádná činnost.
V mojí domácí diskuzi kromě mě přenášely holky všechny.
Jsem zvědavá, kam se přidám teď, ale teda doufám, že malej půjde taky na termín. 😅

makinecka
9. júl 2010

já teda ale přenášet nechcu,musím malého pak nějak vystrnadit ven.

werunka21
9. júl 2010

@makinecka nic takového neříkala ani nepsala, tak doufám, že doktoři mají rozum a přenášet nebudu.
Od kdy se chodí na kontroly do porodky?

makinecka
9. júl 2010

Weru jak kde někde se chodí k dr až do porodu,můj má třeba svůj monitor a ten mi minule už dělal tak kdo ví kdy mě do porodnice pošle.

werunka21
9. júl 2010

Aha, tak to můj dr má taky svůj monitor a premiéra mě čeká ve středu tak uvidím

lio
9. júl 2010

tak to sem na nás tedy taky zvědavá, abychom se pak všecky v srpnu nesešly s těma přenášejícíma a my a nebylo plno, ježíš to me taky začíná děsit 🙂)))

ducky
9. júl 2010

@lio Včera mi říkal pan doktor, že v úterý měli v Krči 16 porodů 😅 Jak byla ta bouřka, tak se spoustě miminek zachtělo ven a skoro jim tam ženský rodily mezi dveřma.
Jen s tím mým bambulou to ani nehlo 😔

Maki nevím, babské rady moc nezabírají, u nás ani sexík. Prostě když se miminku nechce, tak se mu nechce a hotovo. A pokud dostaneš zprávu jak já, tak moc nepočítej s tím, že by ti to vyvolávali před termínem 😔

claca
9. júl 2010

@ducky no to se uvidí,kdo to dá dřív,ale to je jedno,hlavně aby bylo vše OK,já dnes měla celou noc poslíčky pravidelně po 10 min,v šest to přešlo a přes den sem tam něco,ale cítim to nějak za dveřma,tak uvidíme

ducky
9. júl 2010

@claca Já myslím, že jsi jasná 😉 Já včera na monitoru absolutně nic. Děloha je naprosto v klidu. No jo no, nenadělám nic, hlavně aby se mu vůbec chtělo a jak píšeš, byli v pořádku. 😉

lio
9. júl 2010

@ducky
@claca tak vám holky přeji at jste poslední víkend 2v1, já bych šla rodit hned, ale jeste si min 3 týdn počkáme, ale to horko me asi umoříííí.
bouřka semnou nastestí taky nic neudelala, i přesto, že to třísklo nekde hodne blízko, tak se prcek jen lekl a já se snažila dýchat, aby nezačal razit cestu, ale nastestí má víc rozumu jak já😀

lio
9. júl 2010

@claca heye kdyz poslickujes celou noc, tos byla ve vaně, žes poznala,že jsou to jen poslíčci? já teoreticky vím jak to poznám, ale nevím, jak dlouho poté, co to bude pravidelný mám jet či čekat.......to bude jeste sranda🙂

claca
9. júl 2010

@lio no to nevim co to bylo,ale nebylo to nijak silně a říká se že se má jet až když to bude tak po 5-3 min.ale dřív než se to zrychlilo,tak to přešlo,no teď se zase nic neděje,poslíčky můžou být klidně i 14 dní před porodem,takže ještě zatim nikam nejedu,ale asi si dam už věci do tašek,mě se ale vůbec nic nechce,jsem děsně líná,ale taky nevyspalá 🙄

lio
9. júl 2010

@claca já vím, navštívily mne ve 31tt, zatím mám klid

makinecka
10. júl 2010

čauky co klohníte na oběd?já peču v alobalu brambory s cibulkou a slaninou a k tomu griluju maso,mňam,mám nízký hodnoty tak si můžu frcat 😀

happy8051
10. júl 2010

baby ake mate primerne hodnoty cukru? chcela by som to porovnat so sebou

werunka21
10. júl 2010

@makinecka My se chystáme na oslavu, kde budou dvě teplá jídla. Jedno po čtvrté hodině a druhé kolem osmé. Takže doma se "oběd" nekonal. První beru jako oběd a to druhé jako večeři. Mezitím nějaké to zobnutí... Takže snad to jeden den nějak přežiju a cukrajda se nezblázní.

@happy8051 Myslíš jako doma naměřených nebo tu průměrnou z laborky? Průměrnou mám 3,7%. A jinak pokud se držím diety tak 6,8-7,6. Ale pokud měříš glukoušem, tak si z těch vyšších hodnot nic nedělej, protože glukouš mi ukazoval 7,8 (ani ne hoďku po jídle) a v laborce asi o 15min později (už cca hoďka po jídle) 6,7. Takže celá jednotka rozdíl 😉

lio
10. júl 2010

@makinecka fjrcat a provokovat 🙂)))) já si spočítala včera proužky, mám už jen na čtyři profily, takže už mi skončilo měření sem tam po něčem, co sem chtěla otestovat a přístí čtvrtek kontrola, tak sem zvědavá co mi řekne a taky kdy tam půjdu znova, když už budu v 36tt

lio
10. júl 2010

@happy8051 to srovnávat nemůžeš......někdo má hodnot nižší, někdo vyšší, důležit je abys neměla třeba 5 a pak 7 a nelítalo to sem tam, já při včerejším profilu měla lačnou v pohodě a pak 6,3,a7,1a 7,2 nechápu, nejedla sem nic extra a večer jen salát s balkánem...jestli tím teplem, už to neřeším....ale co sem koukala do tabulky mám tak kolem 6,5 průměr

makinecka
11. júl 2010

dneska je u nás zase vývařovna ,manžel jede na služebku do pátku tak mu smažím řízky,palačinky,peču bábovku,na oběd dělám buchtičky s krémem a sobě pečený brambory,slanina,cibule a hermoš v troubě,už bych potřebovala tu péči o malého ať furt nevyvařuju 😀

ducky
11. júl 2010

@makinecka Tak to tě obdivuju. Já upekla kuře a jsem spocená až na zadku a jsem ráda, že jsem ráda 😅 😀

makinecka
11. júl 2010

já kupodivu zpocená zatím nejsu,doma je mi dobře ale venku bych zdechla a jak se nudím už sedmý měsíc na neschopence tak už se to odráží,proto se těším až mi za měsíc a půl začne frmol 😀

claca
11. júl 2010

ahojík holky,jak se cítíte??já asi zdechnu,přemlouvam mladýho,ať už vyleze,přes den to docela jde,ale v noci je to hrůza,bolí mě už všechno,no a manžel........toho bych zabila,nic mě nepomáhá a ještě má blbý keci když chci něco podat a tak,ale kupodivu mě to je úplně jedno,akorát jsem nasr...ale nějaký city se ve mě moc nebouřej,jsem zvědavá,jestli to trochu přijde po porodu,protože u prvního jsem už před porodem řvala kvůli každé blbině,jinak včera jsem to nevydržela a měla zmrzku a jelikož mam doma ještě glukouš,tak i když se už neměřim tak jsem to po hoďce zkusila a 5,7,takže jestli prošla zmrzlina,kde je cukru jak....tak už asi projde vše,mějte se a neupečte se,já se du naložit do bazénu.papa 😉 😉

claca
11. júl 2010

@makinecka teda teď jsem si přečetla co dnes vše děláš,já smažila maso a myslela jsem že od toho uteč a to máme chladnou kuchyň,to tě obdivuju v těhle vedrech 😉

kinsli
11. júl 2010

Holky moc prosím o radu, někde jsem to četla, ale už zapomněla kde ☹
co pomáhá na snížení cukru v krvi??? Mám jít na zátěžový test někdy v týdnu (14tt ) . v 10tt z krve jsme měla ještě cukr ok.
pak na další půjdu zase až v tom 24-28tt.
Něco mi říká, že někdo psal grep, ale už fakt nevím :(
Když tak moc prosím odpověď do IP. Moc díky 😉

ducky
11. júl 2010

@claca Ahojky, tak já myslím, že my dvě se cítíme asi tak stejně 😀 Jsem myslela, že už bude tvůj mlaďoch venku a ono nic, jo? Ten můj taky prdlajs.
Taky se mi chtělo od plotny utíkat 😝 , nechápu, jak to Maki může vydržet a ještě tam kouzlit palačinky, bábovku a další pochutinky 😉
Nanuka jsi si mohla dát už dřív, však jsem psala, že Míša má méně cukru než rohlík 😀 😀

@kinsli Tak to vůbec netuším, nikde jsem to ani neviděla. Zkus to prohnat googlem 😉

makinecka
11. júl 2010

no jo,nemám tak velké břicho a ještě něco zvládnu,ale už s přestávkama,po obědě sem na chvíli odpadla 😉
s bábovkou sem se při chystání pěkně pomazlila a divím se že sem ji kus neukousla,kde se ve mě ta pevná vůle bere 😀
ale už se těším až budu moct jíst co chci a budu moct cvičit doma na svém stroji tak snad ze mě poporodní koule nebude když se zatím držím,ale na seznamu co chci pak sežrat je toho spousty 😀

claca
11. júl 2010

@ducky no já si to ze čt. na pá.taky myslela,ale nic,změnu ale cítim,mnohem víc tlačí a taky občas nějaký ten stah padne,tak uvidíme,spíš to ale vidim až na 21.7.kdy mam naplánovaný nástup do porodnice

@kinsli cukr v krvi ti může snížit kyselé,nejlépe citron,ale spoň se to říká,ale vl.zkušenosti nemam,den před testem zkus jíst bez sacharidů,tzn bez příloh,pečiva a sladkého

@makinecka jojoj,seznam je dlouhej,ale já už něco jim i teď,jako třeba pečivo a jogurty,na nějaké dortíky v tomhle vedru stejně chuť nemam

milacik91532
11. júl 2010

ahoj adetka ja mam tiez cukrovku ale vyska mojho cukruje tak 7.9 jem celkom normalne ako som jedla do teraz
akuratne obmedzujem sladke a nejem biele pecivo.
A cukor mi nestupa drzi sa stale tak ako bol do teraz.Mna tiez doktorka postrasila inzulinom ale zatial to zvladam a este
chodim castejsie na prechadzky ako som chodila neboj sa to zvladnes 😉

skriatok3333
11. júl 2010

Ahojte tehulky,niečo som si v rýchlosti prečítala,ale je tu toho veľa,ste niektorá na insulíne?Potrebujem poradiť ako ste sa s tým všetkým okolo toho stotožnili,,,

werunka21
11. júl 2010

@skriatok3333 Ahojky, pár nás tady na inzulinu je, jako třeba já. Inzulín je v pohodě. S tím jsem se nějak prát nemusela. Horší byl celkově ten začátek - dieta. Ale chce to čas a tělo si zvykne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre