Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
14. júl 2010

Maki tak pak asi potřebuješ jen zprávu do porodnice. Já tam třeba mám, aby mi udělali test po porodu, což jsem teda zvědavá, jak mě hodinu a 2 po porodu budou odebírat, notabene, když budu nenajezená 😕

makinecka
14. júl 2010

ducky no uvidíme jdu v pátek zase na kontrolu a jelikož jsem se troška rozežrala uvidíme jaké budu mít hodnoty a co mi řeknou,kéž už bych tam nemusela a doufám že mi do zprávy nenapíše bláboly tipu že musím držet dietu i potom a já nevím co ještě.

vodnari
14. júl 2010

Ako často sa chodí na tie kontroly? A aj doma si meriate cukor?

lio
14. júl 2010

@vodnari to je různé, já chodím jednou za měsíc a jednou týdne si měřím cukr a dělám denní profil (krev po sníde, obedu večeři a na lačno)....

na kontrolu jdu zítra ,dnes jsem byla naposled u své gyn....
tak su zvedava co mi na dia rekne a zda tam jeste půjdu treba za 14 DNÍ či tak.....
jinak standard je žže po šestinedělí dělaj ten test znovu.....
proč držet dietu po porodu nechápu......

lio
14. júl 2010

a ty profily v porodce taky sranda s tou jejich stravou tam 😀DD

luckaa
14. júl 2010

Holky,je tu třeba někdo,komu dal gynekolog jen dietu a nic víc nebylo třeba,nebo se vždy odesílají maminky k dietologovi?

vodnari
14. júl 2010

@lio Ja idem v piatok prvý krát ku diabetologovi....tak som zvedavá čo mi povie a ako to chodí....bola som prekvapená že mám zlé výsledky...v okolí som sa s tým ešte nestretla....tak vás tu budem otravovať s otázkami....

makinecka
14. júl 2010

vodnari já jsem jediná kdo má cukrovku,u nás v rodině nikde nikdo takže sem si myslela že to bude v pohodě a prd.
já jdu taky v pátek a nesu si sebou odebranou krev co si budu brát zítra doma a moč a vždy mi ten den řeknou výsledky a co a jak.chodím jednou za 14 dní nebo tři týdny asi tím že nemám glukouše.

luckaa byla tu jedna holčina co ji neřekli skoro nic a musí se v tom plácat sama,většinou by měl dr poslat k dia a tam řeknou co a jak.

vodnari
14. júl 2010

Už aby bol piatok...som z toho nervozna.....

makinecka
14. júl 2010

vodnari v kolikátém jsi týdnu to u tebe nevidím nemáš to nastavené,já byla taky nervózní a nakonec sem se to naučila a jde to a není to tak strašné.

vodnari
14. júl 2010

@makinecka ja som v 25 týždni a termín mám 27.10.....pred vypitím som mala 6,7 a po vypití 9,3.....

vodnari
14. júl 2010

@makinecka a ko sa to nastavuje?

luckaa
14. júl 2010

@makinecka Aha,no mě sestra řekla,že mi dají dietu a domluvím se s doktorem co a jak dál,tak proto se ptám

makinecka
14. júl 2010

vodnari no klikneš na nastavení nahoře na obrazovce a pak tam najdeš těhotenství a cosi a tam si zadáš datum porodu,že čekáš mimi a naskočí ti to,já mám u sebe jeslti si všimneš 34tt a koník ti to pak počítá ty týdny do porodu i dny.

luckaa
14. júl 2010

Mám ještě dotaz,všude jsem se dočetla,kdo co snídá,svačí a večeří,ale jak je to s obědem?Jíte úplně normálně,nebo normální jídlo,ale menší porce,nebo jak je to s obědem při cukrovce?

makinecka
14. júl 2010

luckaa já dnes třeba jím pečené brambory na másle a k tomu kuřecí na přírodno,nebo mi v pohodičce pošlo brambory a zapečené kuřecí se sýrem a smetanou,jím úplně normálně akorát si odměřím brambory,těstoviny,pečivo,rýži abych se vlezla do počtu sacharidů,maso se nepočítá vůbec tam sacharidy nejsou ani vajíčka se nepočítají jen přílohy,ovoce a zelenina.

makinecka
14. júl 2010

luckaa a klidně se ptej pořád od toho je tu diskuze.

luckaa
14. júl 2010

@makinecka Aha díky,já jdu do poradny až za 14 dní,tak se snažím už teď se trošku omezovat

werunka21
14. júl 2010

Člověk tady chvíli není a má co dělat aby vás dočetl. Vidím, že Maki tady tomu zase velí 😀, kdyby jste holky viděli, jak byla vytřepaná, když přišla mezi nás a jak teď frajeří 😀. Takže vidíte, že zvládnout se to dá, jen to chce trošku času. Tak se klidně ptejte 😉
Mě na dia žádnou zprávu do porodnice nedali. Jen vyjádření, že 6 týdnů po porodu mám přijít na kontrolu a jinak při hodnotách 8-9 vysadit inzulín a zůstat při dietě. Tak doufám, že nebude potřeba ani ta dieta 😝 a dám si konečně čokoládku 😀 .
Jinak malý má 2,530kg. A co jsem našla v průkazce: prý TP (asi podle UZV) 21.8.2010 😲 To jo, co tu budu strašit tak dlouho 😲.

vodnari
14. júl 2010

@werunka21 tak vystrašená som bola aj ja a riadne..veľmi mi tu pomáhate..ale i napriek tomu sa eštre bojím...uvidím čo sa dozviem v piatok u diabetologa....

luckaa
14. júl 2010

No,já pořád akorát mám strach,z toho počítání,kolik čeho budu moct

vodnari
14. júl 2010

ešte jedna otázočka....podľa koníka som v 26 týždni...podľa Bratislavy začnem 26 týždeň až v nedeľu a teraz som bola v Hlohovci na 3D a tam mi vyšlo že 26 týždeň budem mať zajtra.....tak ako to je?

werunka21
14. júl 2010

Holky, já nebyla ani tak vystrašená jako zoufalá. Diabedička mi nic moc neřekla. Dala mi papír s rozepsanou dietou, k tomu nějaký komentář, cukr žádný, všechno vážit včetně masa a adios. A to na té dietě je napsáno třeba 70g pečiva a 70g masa a nebo třeba na svačinu jen 150g ovoce (což není ani půl pomeranče). No řídit se podle toho, tak se asi ztratím z povrchu zemského 😠 . Holky tady mě odkázali na tu výše zmíněnou webovku, poradily co a jak a pohoda. Protože když si to spočítáte, tak můžete až 900g melounu na sváču nebo víc jak půl kila jahod atd. A maso se opravdu nemusí vážit, stejně tak ryby. Sýry a uzeniny mají taky minimum sacharidů. Takže spíše sledovat pečivo a přílohy a ovoce. Zeleninu taky nějak neřeším. Ale zjistila jsem, že jak si dám na snídani bílou papriku, hned je zle. To už je lepší šunka nebo rajče. Přitom paprika má méně sacharidů než rajče 😅 .Ale u každé je to jiné.

@luckaa A počítáni je v pohodě. Chce to jen kalkulačku, tabulku s přehledem potravin a množstvím jejich sacharidů a váhu. A vzoreček i tabulku najdeš na té webovce. Jen je třeba ještě počkat kolik ti na dia nařídí počet sacharidů na den. Protože i tohle máme každá jinak 😅

makinecka
14. júl 2010

weru ty opice jedna
to víš se musím podělit o své těžce načerpané zkušenosti

makinecka
14. júl 2010

weru a nemáě trošku velký rozdíl v těch termínech tak kdy máš teda rodit?já mám termín dle MS takže jako tady na koníkovi a dle utz o den později,ale tím se řídit nemám.

luckaa
14. júl 2010

@werunka21 no právě,já v tom budu ještě 14 dní tápat,než budu mít poradnu,takže teď se vyvaruju sladkého,jinak jím zatím normálně,nevím jak vysoké ty hodnoty byly,jen že jsou dvě vyšší a tudíž těhotenská cukrovka

werunka21
14. júl 2010

@vodnari UZV ukazuje TP podle velikosti plodu. Na koníkovy je TP podle menstruace. A pokud všude zadáš datum porodu podle poslední menstruace mělo by to být pokaždé stejné. To si myslím já.

werunka21
14. júl 2010

@luckaa No právě, že musíš tak dlouho čekat. Divím se, že si tě nezavolali hned a hned tě neposlali na dia. Vždyť jim stačí vypsat jen žádanku a doporučit ti nějakého dia dr. na to přece stačí sestřička a není třeba čekat na poradnu. Tak aspoň to sladké vysaď a pak uvidíš.

luckaa
14. júl 2010

@werunka21 No,nevím,včera jen sestra říkala,že to doktor ještě neviděl,že to zrovna přišlo,mají tam teď fofr,doktor je po dovolené a navíc jim tam chybí sestřička

werunka21
14. júl 2010

@makinecka 😀 Podle MS mám TP 9.8., což sedí. A to je z UZV a pokud je teď malý o něco menší než má, tak ono to teoreticky vypočítá o nějaký ten týden později že 😅, tak asi proto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre