Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lio
14. júl 2010

@vodnari 8 kilo

vodnari
14. júl 2010

@lio len 8.....ja už 12 kíl...... 😒

lio
14. júl 2010

@vodnari no ja 4 kg přibrala až ted za poslední dva mesice....ale ja s tim pocitala jen doufam ze mi zitra nezjebe na dia 😀

vodnari
14. júl 2010

@lio tak to ja aby som sa začala báť čo povie mne....ty už za chvíľku rodíš a len 8 kíl,ale ja sa ešte pogúľam a už 12 kíl...

lio
14. júl 2010

@vodnari ne ne neboj, me tedy nepříde nic divného ze ted ke konci přibírám víc,...sem s tím i počítala, bříško mi roste snad den co den, mimi taky roste, tak asi nemuzu mit nula kilo ne 🙂))
a ono pokud máš kila hore ze se prejidas, ci jako stravou tak je mozne ze pri diete i par kg das dolu
neboj, kazda sme jina...tak se nedes dopredu

vodnari
14. júl 2010

@lio tak ja som si predtým nedávala vôbec pozor na stravu...jedla som všetko do radu a musím sa priznať že som to aj preháňala,ale ako som sa dozvedela že mám zlé výsledky tak som začala držať dietu a už vyše týždňa mám rovnakú hmotnosť...

lio
14. júl 2010

@vodnari jj clovek u te "dietky" nema sanci se přežrat a nezřízene tlaskat paté přes deváté....tak ti drzim palce a neboj fakt se tim nestresuj

vodnari
14. júl 2010

@lio moooooooooooc vám tu všetkým ďakujem...teraz som už kľudnejšia....

makinecka
15. júl 2010

lio jen si dej do nosu,poctivě jsi držela dietku tak zhřešit můžeš.
mě zase ráno bylo na zvracení nžéž sem se najedla asi málo cukru nebo nevím,že bych už zase jedla málo,já pořád prdím na druhou večeři a to je špatně já vím ale mě se už nic pak jíst nechce.
my měli první výročí svatby v červnu a dort je pořád v mrazáku a sníme ho s manželem po porodu.

makinecka
15. júl 2010

vodnari já mám díky dietě -3 kg,tak nějak jsem zatím nepřibrala do cukrovky a po dietě ještě shubla,ale pomaličku se jedno kilčo rýsuje tak mám radost.

luckaa
15. júl 2010

Ahoj holky,tak Vás zdravím po ránu,jak se bavíte o tom přibírání,tak já do 16 týdne nepřibrala nic,dokonce jsem měla mínus kilčo a teď uvidím za 14 dní v poradně.Já totiž až do 18 týdne dost zvracela a trpěla nevolností a teď zas když můžu jíst,tak mi ve 20 týdnu zjistí cukrovku,no je to nějaká spravedlnost 😀

makinecka
15. júl 2010

luckaa tak to na tom budeš jako já ještě možná nějaké kilčo shubneš,na druhou stranu to je výhoda že se po těhu nemusí nabraná kila shazovat.

luckaa
15. júl 2010

@makinecka No,tak já mám nějaké kilčo navíc po první dcerce,takže má miminko odkud brát,takže mi to ani nevadí,ale teď si myslím,že už jsem určitě něco přibrala,břicho mi narostlo pořádně za ty 4 týdny co jsem nebyla u doktora

makinecka
15. júl 2010

luckaa já mám i dost kil navíc protože jsem před těhu přestala cvičit a hooodně jedla takže mám nadváhu takže mi to prospěje,stejně po porodu chci něco shodit,ale nebudu aspoň muset tolik.malý si bere co má a roste tak se tím netrápím.

luckaa
15. júl 2010

@makinecka No,taky nechci moc přibrat a po porodu shodit,doufám,že budu moc kojit,tím to půjde dolů,při prvním jsem nekojila a taky jsem nic neshodila.

bambulka77
15. júl 2010

Ahojte, musim sem chodit castejsie a naberat od Vas odhodlanie a silu dodrziavat dietu, posledne dni mam strasnu depku a priznam sa,ze som sa totalne vykaslala na dietu a jem co mi pride a kedy mi to pride pod ruky a uz aj sladke som si viackrat dala...maly ma k tomu teraz 3 den horucky - po ockovani- a uz som zufala a ja som vzdy v strese zrala ako nepricetna, teraz placem a mam obrovske vycitky svedomia,ze som takto malej narobila urcite problemy...samozrejme som hned pribrala 2 kg (to asi za ten tyzden a pol) a tak sa musim ukludnit a zase poctivo dodrziavat dietu...uz nevladzem, najradsej by som to uz mala za sebou
☹ obdivujem Vasu vytrvalost, ja som pevnu volu nikdy nemala a vrchol bol,ze som totalne prestala fajcit,ale s jedlom to jednoducho nedokazem.... som hrozna 😔

vodnari
15. júl 2010

Pijete aj diabetický čaj na zníženie cukrovky?

vodnari
15. júl 2010

@bambulka77 ty to máš už za pár...tak držím palce....určite sa zas do toho dostaneš.....

makinecka
15. júl 2010

bambulka každý má nárok na to někdy zhřešit,ale snažila bych se vydržet a zbytečně nepolevovat neděláš to pro sebe ale pro svoje miminko,já měla krize také ale držím se, je to přece jen pár týdnů a dá se to vydržet pak si můžu jíst jak chci a co chci a v podstatě jde o to vydržet nejíst sladké jinak se může jíst skoro vše a to přece není tak hrozné a věř mi že já když chci tak jsem dost nenažraná,ale teď mě to teda ani nenapadlo.

lio
15. júl 2010

@vodnari tak dia čaj ani žádné dia výrobky neužívám, zbytečné, dieta to zvládne hodit do normy

Maki . držím i ted poctivo, neska sem byla na kontrole, sem z tý doktorky nechápala, hodnoty prej super, dve v profilu sem mela nad sedm tak sme pripsala co sem jedla, tak se zhrozia ze meloun, ze je to sladký a já že jim vsecko a vazhim si to, tak zírala jak puk, celkový cukr dopadl parádně a tak du za 14 dní naposled, odevzdat glukometr, rikala ze i to pribrani je v poho , nsvic u nich sem mela o kilo a půl méne, je fakt, ze rano jsem byla na wc.-)))
ted sem si ke svace dala ananas a půl rohlíku, ňam
a zbydou mi i papírky na prilezitostne mereni mimo, rikala ze v tom 36tt je tolerance vetsi a snesu vic.
na vlčí hlad se akorát smála (me to směsný nepříde) prej mám přidat maso nebo přílohu tak sem ji řekla že k obedu toho víc nesním ale za půl hodky hodku mám hlad jak dyz sem nejedla, tak mi rekla pridat svacinu......no beru to s nadhledem ajedu dle toho webu, takze to vidím na zprávu z dia, ze zádný císař zádné vyvoloání a budu čekat.

lio
15. júl 2010

@makinecka jinak dort ze svatby si nedám a manža nevím zda s ním počká, upřímne to moc nemusím, tyhoe klasické sladkosti, tak to rozdělím mezi hosty a těším se na ten lučinovo tvarohový 🙂

lio
15. júl 2010

@bambulka77 zhřešit je lidské ale mělo by to být hřešení nevědomé typu ze si přidáš množství, neebo dás o ovo vic, ale tohle je moc a kdyby ses zmerila, bylo by ti ouvej uz hned po jidle a priste si to rozmyslela 🙂
takze se drž, děláš to pro mimi a tvé výkyvy mimi fakt nedělají dobře. navic az ti zmeri celkoivý cukr za posl mesic, tam se vse ukaze.....

makinecka
15. júl 2010

lio tak já dorty také moc nemusím,ale teď jak ho nesmím to víš že bych si kus dala,navíc není obyčejný s ořechama a marmeládou ty já nesnáším ale je smetanovo tvarohovej potaženej marcipánem a moooc dobroučkej,tak si po porodu určo dám.

lio
15. júl 2010

@makinecka taky máme smetanovo krémovej potažený marcipánem a pamatuju si ze mi na svatbe jeden koíusek s manžou napůl bohatě stačil jak to bylo sladký, takže ....navíc máme takovýten bochánek malý, takže ten rozdělím mezi hosty každý symbolický kousek a jeden bochánek zbyde, takže ten si třeba na počest mmi dáme, ale nic po čem by mi ten srdce krvácelo 🙂)
a práve abych si mohla dort dát, tak ten lučinovo tvarohovej budu moct, tk se těším spíš na ten 🙂

vodnari
15. júl 2010

Ja mám chvalabohu v tomto dosť silnú vôľu a čo by som nespravila pre môjho nádherného synčeka.....ja keď si povie že žiadne sladké...tak žiadne sladké......

makinecka
15. júl 2010

byla sem ukončit neschopenku a ode dneška sem oficiálně na mateřské jupí,už jen toho chlapečka.

lio
15. júl 2010

@vodnari sýrový dort není sladké, je to z lučiny a tvarohu

maki, já uz sem na materský od 3.7, sem vlastne o týden napred koukám 🙂

niky13
15. júl 2010

musim povedat, ze holky ozaj vela pomahaju v orientacii v diete. Mne tiez v prvom tehu dali na dia len take info, ze by som hladovala.
Bola som u dr. na kontrole - povedala, ze mi da glykomer pokial budem mat vela nejakej abdomin. tekutiny, alebo ked mimco bude velke. Ja som za posledny mesiac schudla 500g, takze celkovo som pribrala len 4,5 kg, mimco vraj pribralo 800 g - v 32tt+2 ma 1940g a tekutina aj prietoky v norme. Takze som stale bez merania, len na zdravom stravovani. Jupiii. Robili niekomu taketo porovnania?

lio
15. júl 2010

@niky13 nerobili, zjistili cukrovku , dali glukometr, na kontroly jsem chodila jednou za měsíc s hodnotama co jsem jednou týdně naměřila a bylo. žádnou tekutiny mi nezkoumali ani nevím jakou co máš na mysli :-O ale pokud se ti daří dietit v pohodě, tak je to asi v poho
ale osobně bych ty hodnoty vědět chtěla, i sama sem si koupoila proužky navíc, abych si moha změřit cukr kdykoliv po nějakém jídle které třeba nově zkouším, či jsem zvědavá co to s cukrem dělá.
ale pokud ti dělají vyšetření z krve kde zjistí celkový cukr za poslední měsíc a máš to v poho tak bych byla v klidu

evajza
16. júl 2010

Pěkné ráno,tak ráno jsem skončila na 24j inzulínu,tak snad už to bude stačit.Vítám nové mamči 🙂 🙂 🙂

@lio ty si kupuješ proužky navíc a kolik stojí.Já jsem teď říkala mému dr.,že mám větší spotřebu a že si častěji zjiš´tuji cukr,tak mi předepsal krabičku navíc,tak je to asi na lékaři.
@niky13 ale zjišťují ti aspoń hodnotu cukru v ordinaci,ne????
@makinecka tak gratuluji k mateřské,také bych chtěla jít 6týdnů před porodem,ono to asi záleží na lékaři že?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre