Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
16. júl 2010

evajza jj záleží na doktorovi,ale já byla doteď na neschopence tak mi to dali rovnou 6 týdnů,ale myslím že když řekneš že chceš 6 týdnů tak by ti to měli dát.

makinecka
16. júl 2010

jináč sem se vrátila z dia mám na lačno 4,2 snídaně 5,6 oběd 4,9 a večeře 5,4 a jedla sem trošku víc takže pořád pohoda,na kontrolu jdu až 10.8 takže asi naposledy snad.
budou mi brát i glykovaný hemoglobin takže se uvidí jaká byla dietka.
po porodu můžu jíst co chci,dietu nemusím držet (hurá) a po šestinedělí na kontrolní křivky na kontrolu a mám pak pokoj.akorát mě prej budou testovat v porodnici tak mám radost jak mě tam důležitě budou mučit hlady asi.
no a prý se asi uvidíme při druhém těhu tak to mě teda moc potěšila.

ducky
16. júl 2010

@evajza Evi já myslím, že ty se rozhoduješ, jakou variantu si vybrat. Aspoň mě dr. nic nenutila, vždy jsme se domluvily, že je lepší těch 6 týdnů a to jsem byla při prvním těhu předtím taky na nemocenské.

@makinecka Maki to jsou krásný hodnoty, tleskám. Ten glykovaný budeš mít taky určitě v pohodě 😉
A jinak glykemický profil po porodu mě vážně pobavil, když budu hladová, to jsem zvědavá na ty hodnoty. Když jsem to dávala mému dr. v porodnici, tak jen kroutil hlavou a že mi to teda udělají, ale že je to podle něj blbost. 😀
Podle mě taky, ptž kolik asi budu mít cukru v krvi, že? Nula nula prd, když budu rodit třeba 16 hodin 😝

makinecka
16. júl 2010

ducky já se jenom divím že tě nechají přenášet,to já teda nechcuuuuuuuuuu.

lenok
16. júl 2010

Ahojte...
Do tejto problematiky som zainteresovana len od vcera a som aj dost zmatena...
Dostala som glukomer na domace meranie, len by som chcela vediet, ak mi viete pomoct, ze ake hodnoty hodinu po jedle su v norme, aby som si to vedela dietou ustrazit.
Kazdu cennu radu od vas velmi uvitam, a ak mate nejake osvedcene chutne recepty, napr. z tekvice, mozete mi ich poslat, pripadne dat link?
Som vam velmi vdacna, sama som v tehotenskej cukrovke este stratena... 😖

werunka21
16. júl 2010

@evajza Já mám už asi čtvrtou krabičku proužků. Pokud jsi na inzulínu, tak by ti měla předepsat tolik kolik potřebuješ. Mě předepsala pokaždé když jsem řekla že mi dochází..Vždycky přivřela oko, ale jo, vy jste na inzulinu. Ani v lékárně poplatek 30kč se za ně neplati. Bylo by blbý aby ti je nepředepsal, když chce ať si měříš profil.
Já si mohla nástup na mateřskou vybrat v rozmezí 14dnů (6 nebo 8 týdnů před TP). A vzhledem k tomu, že jsem byla stejně na neschopence, tak jsem brala ten pozdější termín.

werunka21
16. júl 2010

@lenok Ahojky, vítej 🙂
Hodinu po jídle bys měla mít do 7,8 i když některé holky mají určenou myslím i nižší hranici. Ty glukoměry stejně neměří úplně přesně, je tam rozdíl třeba i o celou jednotku. Laboratorní odběry ze žíly jsou vždycky přesnější. Takže jak ti to ukáže hranici, tak můžeš být vlastně v klidu 🙂
Když si nebudeš vědět s něčím rady, tak se ptej, rády ti poradíme 😉

werunka21
16. júl 2010

@ducky Já se taky divím že tě nechávají přenášet, když je malý akorát. Kdyby byl menší a potřeboval ještě něco vykrmit tak neřeknu ale takhle 😕

lenok
16. júl 2010

@werunka21 dakujem za privitanie 😉
hodinu po jedle som mala 7,8 ale doktorka mi neurcila ziadnu hranicu... 😲 na lacno som mala 3,7 a ten rozdiel sa mi zda velky 😒

werunka21
16. júl 2010

@lenok Nalačno je hranice 5,8. Asi jsi byla už hodně vyhladovělá. A po jídle je pak těch 7,8. Pokud jsi se ještě nekoukala, tak koukni na www.tehotenskacukrovka.cz . Některým holkám na dia prd řekli (jako mě) a tam je to všechno pěkně popsáno. A s případnými dotazy k nám 🙂

lenok
16. júl 2010

@werunka21 este raz dik, idem studovat a tlacit 😉
a vies, ze som rano hlad nejak extremne necitila? zvyknem ranajkovat o 8:00 - je to neskoro? mam vstavat skor? 😲 😉

vodnari
16. júl 2010

Tak dnes som bola u diabetologičky,ale tá ku ktorej patrím má dovolenku.Tak som bola tá čo zastupuje a tá mi povedala že to nemám cukrovku len poruchu...mám vynechať sladké a denne len jedno maximálne dve ovocia inak môžem všetko. Ale že sa k tomu vyjadrí tá ku ktorej patrím na budúci týždeň,tak dúfam že mi povie to isté....a ako držím dietu od stredy tak som schudla kilo.

lenok
16. júl 2010

@vodnari ono, kazdy doktor ma na kazdu chorobu iny meter... jeden ta vystresuje, iny si z toho nic nerobi... 😕 ale ti odlahlo, co? 😵

vodnari
16. júl 2010

To teda áno.....strašne som sa bála,ale dúfam že toho istého názoru bude aj tá čo k nej patrím....

lio
16. júl 2010

@evajza bohužel my na dietě máme nárok jen na jedny ☹ stojí 700, ale já vím co kolik stojí, kupovala jsem to před lety babče...vy na inzulínu na to máte nárok a lékař vám jich může předepsat x.....my jen těch 50, což by mi stačilo tak tak na profily, ale ne na příležitostné měření i mimo, což jsem praktikovala abych veděla jak na tom s jakým jídlem jsem 🙂

lio
16. júl 2010

@ducky no já nastoupila 7 týdnů před tp, z důvodu, ze končil měsíc a já se ráda zbavila té podělané neschopenky, kdy mi za ní chodí peníze o měsíc až půl zpátky, takze jsem zatím dostala prachy naposled za květen.
mohla jsem si vybrat dovču, to mi nenapadlo, takze tu budu řešit po MD ale opravdu záleží jak se dohodnete s dr

lio
16. júl 2010

@ducky s tím profilem v porodce holky psaly, ze to je mazec, jídlo tam fakt neodpovídá dietě, a navíc při porodu ti dávají různé léky a tak, a ty profily jsou naprd....to jsem zvedavá co napíše ta moje dr na dia

maki hodnoty opravdu luxusní, já mám ten celkový cukr 3.30% takže pohoda, ještě se dozvím příště ted za měsíc, co mi to párkrát vylítlo ale měřila sem se často, takže vím kdy a po čem a paráda

lio
16. júl 2010

@vodnari upřímně by me zajímal rozdíl mezi cukrovkiu a poruchou 😀 a jen jeden kousek ovoce za den je málo, těhule potřebuje od všeho něco, takže pokud budeš ovoce vážit dle tabulky z toho webu co tu pořád házíme do placu, budeš mít určo kompenzovanou dietku v pohodě

lio
16. júl 2010

@vodnari navíc si teprve v 26tt a cukrovka se pomalu zhoršuje, stabilizuje se až kolem 36tt....takze bych byla obezřetná, pokud hodnoty při zátěžovém testu nevyšly do limitu, je to prostě cukrovka a je jedno zda hodnota byla maličko nad nebo hodně nad limit......

vodnari
16. júl 2010

@lio veď aj tak v diete nepolavím a budem si dávať pozor, som zvedavá čo mi zas povie tá druhá čo k nej chodím,ale ako som ju začala držať už mám kilo dolu....

werunka21
16. júl 2010

@lio Já dostávala peníze za neschopenku pravidelně za každý měsíc. Neměla jsem problém. Ale víte co mě překvapilo. Že mateřskou už nevyplácí zaměstnavatel. Nastoupila jsem 28.6 a peníze nikde 😲 . Tak jsem letěla do práce pro výplatnici a zjistit co a jak. Na výplatnici 0kč. Tak jsem volala na mzdovku a prý to vyplácí OSSZ. Oni si to v práci jen nějak zaevidují a posílají to dál a vyplácí to socka. Prý je to tak už dva roky. Takže ty tři dny mi asi opožděně příjdou určitě. Tak jsem zvědavá, kdy se dočkám

makinecka
16. júl 2010

vodnari s tím ovocem je to blbina,já si ovoce navažím a sním klidně půl kila melounu a hotovo,holky co mají glukouše se potom změří a hodnoty v pořádku,takže žádné trápení hladem a bez ovoce to je ještě horší než občas vylítlá hodnota.
mě dr řekla jíst vše ale počítat sacharidy takže to tak dělám a vše je v pořádku.

makinecka
16. júl 2010

vodnari klidně dietku drž,uvidíš co ti řekne dr příští týden a řiď se těmi stránkami,ale jez 275g sacharidů denně tam je to rozepsané jen na 250g a to je zbytečně málo,já jsem na to podobně jako ty a mám denně limit 275g,tak ať se zbytečně neochuzuješ o jídlo.

bambulka77
16. júl 2010

Ahojky,tak sa snazim opat sekat dobrotu, je mi ozaj hrozne,ze som malu vystavila naporu cukru ☹ ale naozaj sa budem snazit vydrzat to...musim sa len nejako zamestnat a bude dobre...to len pocuchane nervy robia svoje 😔 na malu sa uz velmi tesime a chcem aby bola v pohode...co sa tyka mna,tak to bude asi normalna cukrovka,uz aj Dr to povedala....takze tak ci tak budem musiet nadalej drzat dietu...no tak mi treba....

vodnari
16. júl 2010

@makinecka to sa aj budem naďalej snažiť...určite mi to nezaškodí....sladké vypustím úplne...od stredy s vami dietujem a už som schudla kilo....doktorka povedala že to nevadí....že to je dobre že sa zdravo stravujem...

didulka85
16. júl 2010

@vodnari nechodis nahodou k Vojtkovej?
Co sa tyka ovocia, tiez ma pred nim varovali. Poctivo som vazila a pocitala, ale podla ten ceskej stranky o cukrovke co ti baby davali link. Vyskusala som uz aj kilo melona a glykemiu som mala dobru. Ked dostanes glukomer, tak zistis...

Dnes som mala poradnu a doktor povedal, ze si mozem kludne dat jedno nealko pivo denne. Ked mam take nizke hodnoty... Ze uz sa mi to krati a porodim urcite skor ako v termine.

ducky
16. júl 2010

Maki, Weru taky se mi nelíbí přenášet, kór v tomhle děsným vedru 😝 Jenže prostě mám ve zprávě, že díky výborně komenzované cukrovce není nutné ukončovat před termínem a hotovo. ☹

Lio si myslím, že profil bude úplně naprd, ale tak chtějí ho, tak mi ho udělají. 😅

Lenok někdo tomu říká porucha tolerance, někdo cukrovka, prostě jakmile ti vyjde jakákoliv hodnota špatně, máš cukrovku a hotovo 😀 A je jedno, jak tomu budeme říkat.
Jinak já mám hodnoty nalačno mít do 5,5 a hodinu po jídle 7,3. Tak uvidíš, kolik dají tobě. Jinak jak psaly holky, ovoce denně je ptákovina a pokud si to spočítáš, aby ti to vyšlo, tak si dej klidně 3x denně ovoce. 😉

Bambulko drž se, to už dáš 😉

makinecka
16. júl 2010

tak já se dopo napráskala švestkama a teď červeným rybízem a jak je mi dobře kam se na to hrabe někdy nějaká čokoláda.
ať si nemyslí že budu v porodnici 4 dny jíst to hnusný dia jídlo,si nechám přinést něco dobrého je prdím,malý už bude venku a co bych se nenacpala po takovém výkonu jako je porod.

ducky
16. júl 2010

@werunka21 Jo Weru a jak jsem to tak četla, tak mě nepotěšilo, že nemáš mateřskou. Já teda taky ne, nastupovala jsem 2.6. Strašně mě to sejří a mám chuť řvát vzteky. Navíc i proto, že by mě zajímalo, která hlava skopová to vymyslela a dala pouze pod jeden úřad, který to evidentně nestíhá 😠
V roce 2008 mě mateřskou vyplácel zaměstnavatel a to byl klídek 🙄

vodnari
16. júl 2010

@didulka85 ja chodím do Trnavy....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre