Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

editah222
22. júl 2010

@luckaa umělá sladila nejsou vhodá v těhotenství, protože ještě nikdy nikdo nezkoumal jejich vliv na plod. Takže to jako záchraná těhu cukrovkářek moc neni ☹

Já jsem v minulém těhu občas hřešila colou light, ale jen tak 1dcl za den. Přišlo mi to při té dietě jako super lahůdka 😀

luckaa
22. júl 2010

@editah222 No,taky jsem o tom uvažovala,ale zatím se držím,tak to zkusím bez ní.... 😉

nana.76
22. júl 2010

holky prosim vas v kterem tydnu se chodi na ten test na cukrovku děkuji 🙂 🙂 🙂

luckaa
22. júl 2010

@nana.76 Co já vím tak se chodí kolem 26.týdne,ale pokud byly problémy v prvním těhu,nebo v rodině apod,tak doktoři posílají už dřív....já s ohledem na první těhu dostala žádanku už v 16.týdnu....objednala jsem se teda až ve 20,když jsem přestala po ránu zvracet

nana.76
22. júl 2010

Luci děkuji 🙂

luckaa
22. júl 2010

@nana.76 Není zač,snad se nepletu 😉

labell
23. júl 2010

Ahoj,
tak sem zkoušela meloun a měla sem hodinu po něm 9.5. Dietu držím teprve tak 5 dní....je možné že se to ještě upraví tak, abych si ho mohla v poho dát?

makinecka
23. júl 2010

labell a to si ten meloun snídala?

makinecka
23. júl 2010

po ránu je ta cukrovka nejhorší,nemají se jíst mléčné výrobky a ovoce asi taky ne.ovoce se doporučuje na svačinky.

labell
23. júl 2010

@makinecka nee, měla sem ho včera na dopolední svačinu. Tak to kdyžtak ještě zkusím odpoledne. Děkuju!!!
A ještě sem slyšela že pomůže čtvrt hodiny před ovocem sníst kousek chleba, že to pak tak nevyletí. Nemáš zkušenost??

makinecka
23. júl 2010

labell já nemám zkušenost,nemám totiž glukouše takže se nemám po čem měřit.já na dopo i odpo sváču jím ovoce a někdy i dost a tak nějak doufám že je to v pohodě,zjis´tit to nemám jak tak to neřeším.

werunka21
23. júl 2010

Já většinou jím meloun na dopo sváču. A nedávno jsem to přepískla a dala jsem si více, asi kilo a tak jsem se zkusila změřit a v pohodě.
Jinak jsem dnes byla poprvé v poradně v porodnici. Další kontrola ve středu a to už se prý domluvíme na termínu vyvolání (pokud malý nebude chtít do té doby sám). Malý prý není žádný obřík, ale ten jeden týden prý už nehraje žádnou roli. 🙂

werunka21
23. júl 2010

@labell jestli se ti to upraví to nevím, ale myslím, že po pěti dnech na dietě, pokud jíš tak jak máš, mělo by to být v normě. Jinak zkusit změřit profil a projednat s dr. Možná bude potřeba inzulín. Někdy prostě jen dieta nestačí. Ale i s inzulínem je to v pohodě 😉 .

makinecka
23. júl 2010

jů Weru ty už budeš brzo rodit joooo?ty se máš,já ještě nee,ale to už vydržím.

werunka21
23. júl 2010

@makinecka jojo, už je to v dohledu 🙂 , neboj taky se dočkáš. Až budu rodit já, tobě budou chybět už jenom dva týdny tak jak teď chybí mě 😀

makinecka
23. júl 2010

no já jsem zvědavá co mě řeknou prvně v porodnici,ale ještě jdu na jednu kontrolu ke svému dr a pak porodnice tak se uvidí.

makinecka
23. júl 2010

nevíte náhodou kolik sacharidů mají blumy,mám je doma a nemůžu to najít tak je zatím nemůžu sníst.

werunka21
23. júl 2010

@makinecka tak to je teda oříšek. V tabulkách nikde není a špatně se to i hledá. Jediné co jsem našla je že má, no koukni sama http://www.kaloricketabulky.cz/bluma/50g a je to myslím v 50g, asi bych to řadila mezi švestky

makinecka
23. júl 2010

weru díky,budu to brát jako švestky a nebudu toho jíst moc aby se neřeklo,ale sním je že přece je nevyhodím.

werunka21
23. júl 2010

@makinecka Ještě mě napadlo, jestli to není jako ryngle, ale ta má zase o polovinu méně sacharidů než švestka. Vem to jako švestku, tím nic nezkazíš, víc sacharidů už má snad jen banán 😅

lio
23. júl 2010

@labell zkus méně melounu, dojíst to chlebem, nebo ovoce namíchat ale dle tabulky, navážit, ....třeba sneseš melounu méně, ale můžeš ho....a pokud si ho měla dopo, zkus ho odpo, já myslím prvně meloun testovala při druhé večeři, což nedoporučuju kvůli nočnímu čůrání 🙂)))
já neska měřím profil a sem mile překvapená, nemám víc jak 5,9, což je pohoda, asi homeo zabraly

lio
23. júl 2010

@werunka21 takže tě nenechají přenášet? mne ve středu taky v porodce řek, že malý není obřík, mám celkový cukr v pohodě ale radši nepřenášet, tak mi to zapsal do průkazky a uvidím co mi řekne jiný dr příští týden

lio
23. júl 2010

@labell kolik si toho melounu měla a samotný? jeslti si měříš profil, tak se zkus změřit a vyladíš to.....

werunka21
23. júl 2010

@lio ne ne přenášet se nebude 🙂 . On ani nic od dia dr. nechtěl vidět. Cukrovkářky prý rodí kolem 39tt. Tak uvidíme, samozřejmě lepší, kdyby si malý dal říct a chtěl ven sám že 🙂

lio
23. júl 2010

@werunka21 no to mi řek dr na gyn taky, že cukrovkářky nenechává a proto mi to zapsal, já se bála, protože některé to maj dle zprávy z dia......ale zase vyvolávačka nic moc, takže at se ti to rozjede, třeba při další bouřce, ne 🙂

jaruska8
23. júl 2010

Ahojte dievčatá, pevne verím, že všetky po pôrode budete môcť papať všetko, na čo máte chuť. Ja už som OK, ale viem, čo to je držať túto diétu, tak vám prajem hlavne pevnú vôľu!!!!!!!! 😉

evajza
24. júl 2010

Tak holky,dneska jsem poprvé zažila,co je to,když cukr spadne dolu.Normálně jsem se nasnídala a jela na nákup do hypermarketu,jenže jsem nějak zapomněla na svačinu,to jsem celá já.Dojela jsem domů kolem půl 12 a nějak jsem se začala třepat,stačila jsem si ještě píchnout inzulín a pak mi to došlo,no když Vám řeknu,že jsem se nemohla trefit ani do toho glukometru s krví,jak se mi třepaly ruce a hodnota 3.8,no první jsem si dala ochucený jogurt a následně jsem nečekala ani půl hodky a obědvala.No už to nechci zažít,no sranda to fakt není.

makinecka
24. júl 2010

@evajza na to pozor,na sváču bys neměla zapomínat a už vůbec ne když seš na inzulínu,ale ustála si to a to je dobře 🙂
jinak mě se zdá že porce co sem doteď jedla už mi až tak nestačí že mám hned hlad,buď sem nenažraná nebo nevím proč asi budu muset jíst víc nebo umřu hlady 🙂

lio
24. júl 2010

já se musím pochlubit :
včera profil luxusní, asi po homeopatikách, a dneska jsme měli party s tím cheese cake, na který jsem se třepala a řeknu Vám, že normoš snída, sváča, oběd...a pak začla party a já začla zobat, v duchu jsem si říkala že jsem blbec, že mám počkat na sváču, ale sem tam jsem zobla, sýr, šunku, zeleninu, a pak byl dortík ten "lučino-tvarohovo-limetkovej" kterej tedy neměl chybu, pokud ho některá neznáte, DOPORUČUJU, všichni si mlaskali...a pak skončila party a já na manžu, že ted bych nechtěla vidět ten cukr a on mě pobízel at se změřím a vsadili jsme se, já že budu mít tak 10 (jedla jsem od třetí hodiny furt, takový to zob sem zob tam, kafe bez cukru....na přípitek nealko šampus - tfuj přišel mi sladkej 🙂)) ) a on že budu mít málo, že jsem nejedla nic sacharidovýho...změřila jsem a 5,4 !!!!! tak to jsem nečekala, takže jsem si zamlslala a ani nemám výčitek......
@makinecka taky jsem jeden čas měla pocit, že mi nestačí porce, ale já jedla po třech hod, tak si sváči dávám po dvou a na dia mi řekla, že si mlůžu zobnout něco mezi, což sem udělala asi jednou a nemyslím si že je to ňák dobře, ale ted se to ňák srovnalo a hlad nemám, naopak mám pocit, že druhou véču jím že musím

barchee
25. júl 2010

ahoj baby, chcela by som sa s vami poradiť, čo papávate na raňajky??? Ja som si dnes dala 2 také maličké krajčeky celozernného chlebíka s Lučinou a hneď mi vybehol za 90 min. gly na 10,2 ☹ mám v ranom detsve intoleranciu laktózy ľahšieho stupňa, takže akurát syry môžem, ostatné mliečne veci ma buď preháňajú stále, alebo skoro stále (tvaroh, smotana, jogurty...) viete mi prosím poradiť, čo také ráno papať? Teraz si sledujem, či mi dvíha glykémiu, sú to zemiaky, výrobky z múky, cestoviny, ryža - toho sa snažím papať čo najmenej ☹ Ostatné jedlá si viem skombinovať k mojej aj glykemickej spokojnosti, ale tie raňajky ma fakt dosť mátajú... ☹ 😅 Samozrejme chcem, aby bolo bábätko v poriaku 😉 Ďakujem za každú radu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre