Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lio
27. júl 2010

@blondinka42 to netuším, asi o co si neřekneš, to ti neudělá, ještě pár doktorů je, kteří cukrovku neřeší a nedělají...zkus se zeptat

werunka21
27. júl 2010

@luckaa zkus tuhle, mám ji vytištěnou a používám ji, ale pozor jsou tam i věci s přídavkem cukru http://www.merrylinka.cz/oldver/ehodnoty.htm

lio
27. júl 2010

@fim to je normoš že čím víc se hladoví tím větší cukr je....a opravdu co doktor to jiný názor...ale obecně je to jen dáno tím, že někdo řekne dietu klasickou pro diabetiky a jiný se zaobírá vyloženě dia těhotnýma a tam je jasný že těhule maj jíst všechno...samo vysledovat jaké ovoce zvyšuje cukr nejméně ale můžeš všechno, jen navážit, což si ofrňovala nos, ale ono to bez toho moc nejde.....

lio
27. júl 2010

@luckaa holky všechno ovoce obsahuje cukr, ale vše se dá napočítat do dávky pro svačinu a pokud nesníte půl kg melounu naráz nic se vám nestane, zjistíte, že nebudete moc ani navážené množstí, ale když si dáte méně melounu a k tomu nektarinku, tak to projde, chce to zkoušet....ale jíst všechno, každopádně

MAKI . to měření, nevadí, jen si sama proti sobě, po hodce je hodnota vyšší než po hodce a půl..jinak to nevadí a stejně zjistí z celkového cukru jak dietu dodržuješ, ten ničím neošálíš

ty jooo mi naskočil 38 ttt fíhá

luckaa
27. júl 2010

@werunka21
@lio Holky moc děkuju,ještě že tu to téma je.....no a co to kafe 2 v 1 nikdo nepijete?Nevíte jak to je?

werunka21
27. júl 2010

@luckaa to kafe nevím, ale obsahuje to glukozový sirup, což bych taky brala jako formu nějakého cukru. Ale pokud ti dr. dovolil dokonce med, tak tohle je proti tomu určitě nic

luckaa
27. júl 2010

@werunka21 No,já to s ním nepřeháním,většinou tak jedno denně na chuť,maximálně 2

fim
27. júl 2010

@werunka21 Veru, díky. Tak jsem to tak nějak nastudovala a je to napsaný tak optimisticky... 😀
Holky, co říkáte na tuhle tabulku ?Dá se nějak použít ?http://www.merrylinka.cz/oldver/ehodnoty.htm
Ta na těhucukrovce mi taky nejde otevřít...

lio
27. júl 2010

@luckaa já piju vyloženě kafe bez cukru, zkus kouknout na složení na sáčku.....a jedno tě asi nezabije, ale ideálně ke sváče, ne nad limit

@fim jasně že jde použít jen pozor na to jídlo s přidaným cukrem, to by mělo být pro nás tabu

fim
27. júl 2010

@lio 😅 Jsem si teď všimla, že jsem našla tu samou co Werunka. 😀 To jsem teda objevila Ameriku. 😎

luckaa
27. júl 2010

@lio No,budu to muset omrknout a u těch věcí mám sledovat gramáž sacharidů,chápu to dobře...promiňte ptám se jak tele,ale ty hodnoty mě dneska docela vyděsily a od doktora jsem se toho až tolik nedozvěděla,takže tápu

lio
27. júl 2010

@luckaa jj sacharidy

makinecka
27. júl 2010

@lio proš by někdo nemohl půl kila melounu?v melounu je 5g sacharidu na 100g melounu.
já to bohužel zkoušet nemůžu protože nemám glukouše takže nevím co mi ovoce dělá,ale jím ho normálně podle tabulky a uvidím co ten glykovanej hemoglobin,snad to bude v pohodě,protože bych jinak nemohla jíst nic když nevím co mi to dělá 😉

lio
27. júl 2010

@makinecka no myslela jsem to tak, že někomu sedne víc meloun, někomu víc nektarinka....ty můžeš půl kilo, já 400gr a někdo třeba jen 100gr a doplní to jiným ovocem.....na počet sacharidů bychom půl kilo mohly všechny, ale každé tělo na to reaguje jinak, takhle myšleno
někdo si dá zmrzku míšu, žeeee? někomu neprojde, ač je tam sacharidů málo.....

makinecka
27. júl 2010

@lio tak to jo,ale já to bohužel nepoznám a proto se tím nehodlám znepokojovat snad dr ví co dělá že mi glukouš nedala 🙂 i když bych někdy ráda věděla na co jak reaguju,ale smůla no musím věřit že je malý OK,velký v 30tt nebyl tak uvidíme až se narodí 😉

luckaa
27. júl 2010

Jé,tak toho Míšu už jsem si taky asi 2x dala,když jsem viděla,že Vám prochází 😉

lio
27. júl 2010

@luckaa no vidíš a mne neprošel 😀 resp. hodně na horní hranici
neprošel mi ani nesladký štrůdl z webovek, resp., taky dost na horní hranici.....
a ty výkyvy jsou prostě to nejhorší :-O

luckaa
27. júl 2010

@lio Tak už si ho příště teda radši nedám a jak mám teda vědět co je ještě v pohodě a co není???No ve čtvrtek jdu na ten profil,tak jsem zvědavá co udělá to normální jídlo,víte jaký tam jsou hodnoty?Myslím co je ještě v normě a co už je moc?

werunka21
27. júl 2010

@luckaa no právě, že bez glukouše to nezjistíš. Horní hranice je 7,8. Pokud máš něco hodně ráda a jíš to často, tak si to dej při měření toho profilu. Jedině tak poznáš, jestli ti to sedlo nebo ne.

lio
27. júl 2010

@luckaa heye a to budeš celý den u doktora aby ti po jídlech udělal profil?
my si profil děláme doma....Maki si bere jen krev doma, já např každý týden jeden den měřím hodnoty nalačno, po snídě, obědě a véče. Hodnoty max máme různé, já mám max 7,5 hod a půl po jídle, pokud bych měla 7,5 3x za sebou mám se hlásit.....to se mi zatím nestalo.
Glukometr mám doma, a měřila jsem si sama po různých jídlech, např po míšovi, po štrůdl, po ovo shake, po těstovinách, abych cca věděla, co je ok a co ne....
pokud nemáš glukometr doma, moc s tím neuděláš a nic nezjistíš...

luckaa
27. júl 2010

@lio
@werunka21 No,jedu do laborky ráno na lačno,pak jedu domů hodinu po svačině jedu znova a pak zas domů a pak zas hodinu po obědě zpátky,teď to mám mít do příští kontroly,kterou mám za 3 týdny a pak říkal doktor každný měsíc....

lio
27. júl 2010

@luckaa tak to je hustě na palici.....tak se s ním zkus domluvit, že si krev odebereš do "tyčinky" sama..není to nic složitého...já jezdila na gyn přes celé město a tohle by u mne bylo nemyslitelné.....

werunka21
27. júl 2010

@luckaa já mám teda gyn i laborku kousek, ale takhle šaškovat, asi by mě kleplo 😲

luckaa
27. júl 2010

@werunka21
@lio no a to já musím dojíždět do jiného města asi 10 km,zkusím se domluvit,jestli bych mohla u nás do laborky,tu mám kousek od baráku,taky nevím s malou,manžel si bude muset brát pořád dovolenou,protože spojema bych to nezvládla

lio
27. júl 2010

@luckaa no tak ho požádej at tě pošle do diaporadny a tam at ti půjčí glukometr, tohle je strašný

luckaa
27. júl 2010

@lio No,zkusím se s ním nějak domluvit,tohle je fakt hrozný,jednou absolvovat se to dá,ale jsem teprve v půlce,takže to bude několikrát...víte v jakých případech se dává inzulin?

makinecka
27. júl 2010

@luckaa třeba to nějak půjde,já na dia chodím dvakrát ráno na lačno na píchanec a pak někdy za dvě hodinky pro výsledky a taky mi to leze na nervy,ale už tam jdu asi naposledy takže už mě je to jedno 🙂

lio
27. júl 2010

@luckaa právě že jsi v půlce a tohle se standardně fakt nedělá...dyž už , tak jak to má MAKI, bere si krev sama a jede s tím na dia kde to zkontrolují.....já chodila do dia jednou za měsíc s tm že jsem si profily dělala sama doma jednou za týden.....
inzulín se dává, dyž i přes dodržování diety ti ty hodnoty lítaj nad hranici ...pak se dá inzulín, aby se to stabilizovalo...ale neděs se ničeho dopředu, spíš si vydupej trochu jinou péči, zvlášt dyž máš jednoho prcka doma.....

luckaa
27. júl 2010

@lio
@makinecka moc díky za tři týdny uvidím co se s tím dá dělat

evajza
27. júl 2010

No holky,vy jste teda toho nakecaly,jste šikulky,jinak vítám nově příchozí 🙂

@fim co se týče hodnot na lačno mají být do 5,5 a to já vesele každé ráno překračovala,tak jsem dostala noční inzulín,sice jen 4jednotky,ale zabraly a to jsem ráda,aspoň vím,že je malá v noci v pohodě.
@luckaa no vůbec ti nezávidím to dojíždění a pokud máš hodnoty nějak nad normu,trvala bych na tom glukometru,máš na něj nárok a budeš klidnější!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre