Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
29. júl 2010

@werunka21 tu zmrzlinu bych olízala taky 😀 manžel naštěstí jezdí domů z práce až večer,mají toho hodně,ale včera jedl přede mnou čoko a to mi bylo úplně fuk,ale šlehačkovou bábovku sem mu pekla naposledy do porodu sem mu řekla na to už nemám 😀

makinecka
29. júl 2010

@fim já už tady spala že jim na měření cukru po porodu prdím z vysoka 😝 já dietu po porodu už nemusím a budou mi dělat profil,ale stejně si nechám donést nějaké koláčky a ty si sním klidně i tajně 😀

fim
29. júl 2010

@makinecka No je pravda, že já mám hodnoty po jídle krásný, takže já bych taky mohla tajně zahřešit. Nejkrásnější hodnotu jsem snad měla po marlence. 😀

werunka21
29. júl 2010

Všimly jste si holky, jak tu Marlenku začali šidit? Dřív to byl samý krém a teď je to sotva slepené 😠

luckaa
29. júl 2010

Ahoj holky,tak jsem dneska jezdila jak debil na ten profil,řekli mi,že tam mám být do sedmi,tak jsme tam byli v 6:10 a řekli,že to berou až v sedm,tak se mám jít najíst v osm a v devět zas být zpátky a pak ve 12 sníst oběd a v jednu zas zpátky na odběr.Ráno mi brali ze žíly z ruky a pak ty dva odběry z prstu,teda obdivuju Vás,kdo si to pícháte sami,z toho prstu je to dost nepříjemný....hlavně,že už to mám za sebou,zítra prý budou výsledky u doktora,ale asi tam nebudu volat a počkám až na poradnu za 3 týdny.....
Ráno mě vezl manžel a pak 2x tchán,ale příště se zkusím domluvit jinak,protože to je hrůza,pořád tam a zpátky 😠

lio
29. júl 2010

@makinecka
@werunka21
holky tak já neska naposled v dia poradně, celkový cukr 3,6 takže krásný, při porodu žádná omezení (ptala sem se na tu colu, hroznový cukr atd) prej žádný problém (nechápu) a po porodu do 6 měs znovu kontrolní zátěžový test, napsala nepřenášet, což už mi napsal dr v poradně v porodnici min týden, takže já max 39
právě kvůli té placentě, že je víc opotřebovaná u diabetiček a aby nebyly komplikace, tak to nechápu, že u někoho tak a u někoho onak......
já tedy mám bříško dost nahoře, na to, že jsem 5 měs ležela a ted chodím (A dost) a funguje, nic mi není, nic mi nebolí, v poradně vše ok, a bříško nesestupuje, tak bych neřekla, že mimi bude ready za dva týdny a tak se té vyvolávačky dost bojím....
jinak jsme s manžou neska zašli na oběd, to byla paráda nepočítat a bez výčitek se najíst... měla sem těstoviny...ale i tak...

lio
29. júl 2010

že chodím a funguje ,tak mimi NEBUDE ready za dva týdny....sem se překlepla

makinecka
29. júl 2010

@lio tak to je super,ale třeba ti to vyvolají až 40tt jako werunce,přenáší se až v 41tt dle koníka 😉
no tak já si tady pak pobydu tři týdny sama no 😀

lio
29. júl 2010

@makinecka no oba nezávisle na sobě, jak dr v porodnici min týden tak na dia neska mluvili o termínu 39tt max

lio
29. júl 2010

@makinecka příští týden du i na monitor, tak se na všechno zeptám, jako přenášet bych nerada, ale přijde mi že vyvolávat v 39 je masakr, to spousta metod nezabere, protože mimi nemusí být připravený a umělou vyvolávačku se mi podstupovat nechce

makinecka
29. júl 2010

@lio tak to jo,já se taky bojím že mi to budou chtít vyvolat a v tom 39tt je asi ještě brzo když to není nachystané tak je to na pytel a může to skončit i CS,takže já bych nejraději rodila sama od sebe,ale kdo ví kdy se miminkům bude chtít na svět 🙂

lio
29. júl 2010

@makinecka no u mne to moc nevypadá, bříško vysoko, uvnitř žádný nález, a to mi říkali že jak se rozpohybuju, že se rozrodím.....a prdlajs.....
taky mi 39tt pokud to není ready přijde brzo.....a já se těšila na přirozené rozběhnutí, jako je to ještě 14 dní....zítra může být všechno jinak....ale i tak

makinecka
29. júl 2010

@lio no já minulej týden na ko taky nic,monitor v pořádku a ptala sem se dr na předčasný porod a to že nee že čípek odpovídá mému týdnu,teď jdu v úterý tak se chci zeptat jeslti se to někam hnulo že mám strach z vyvolání k vůli cukrovce tak uvidíme co mi řekne 🙂

werunka21
29. júl 2010

@lio a nemyslel tím dr. opravdu ten jejich lékařský 39t +? Tak jako u mě? Taky jsem myslela, že to bude v 39tt, ale je to až 39t+ což je pořád ještě do termínu, nejedná se o přenášení. No abych tady nakonec nestrašila déle než ty 😲

@makinecka no právě, kdoví kdy se jim bude chtít ven. Říkám si, že malý ještě do té doby může jít sám, přece jen týden je týden že, ale zase pocit toho vyvolání, že to máš prostě do toho termínu jisté taky není špatné 😉

lio
29. júl 2010

@werunka21 tak ono je vcelu jedno jestli 39+0 nebo 39+6 pořád mi to na umělé vyvolání přijde brzo, pokud do té doby nebude ready.....uvidím, zeptám se příští týden........

makinecka
29. júl 2010

@werunka21 to mě tak ytěší že vím že za 28 dní co mi zbývá budu mít malého u sebe,sel ten vyvolávanej pokud není vše připravené tak to musí být masakr to otvírání a všechno fuuuj,někdy to rozhánějí i dva dny a pak CS takže humáč právě,ale my porodíme krásně holky když už sme to dotáhly až sem 😎

lio
29. júl 2010

@makinecka přesně, sem se těšila na přirozený rozběhnutí, ne vyvolávání a pak ty hustý kontračky a bolesti...a čekání zda se to rozběhne a tak..a spoussta chemie
no zkusím na to nemyslet, ono to stresování tomu nepomůže a prostě budu dávat sedm pater pěšky .-D Už vím proč sousedka těhu nechtěla jezdit s námi výtahem 😀 a prolévat maliníkem a pak zkusím ten ricinový koktej přinejhorším, dyž mi bude hrozit vyvolávačka no.....

lio
29. júl 2010

já mmám 19 dní do TP

makinecka
29. júl 2010

@lio no jo třeba to pomůže,já nechám Maxe ať si vybere kdy chce vylézt za námi 🙂

lio
29. júl 2010

@makinecka taky bych ráda nechala přirozený výběr datumu narození 🙂 tak uvidíme

makinecka
29. júl 2010

@lio ono se říká že ten konec a to čekání kdy už je nejhorší a taky že jo,já jsem zatím v pohodě,ale tak za 14 dní už budu nervózní že už chci a nic se neděje 😀

werunka21
29. júl 2010

@lio Já už si vesele dávám tuny skořice 😀 , jelikož jsem nějaká nakřaplá, tak si dělám i zázvorový čaj se skořicí atd. No ale do těch schodů pěšky se mi pořád nějak nechce 😀 😝

lio
29. júl 2010

@werunka21 nechce? mě taky ne ..... 😀 dává mi zabrat i ta chůze po tom ležení, ale je to lepší a lepší.....sezení je horší......to i blbý pánevní dno dyž zatáhnu tak cítím kostrč ze sezení ☹

lio
29. júl 2010

@makinecka no já to mám jinak, užívám si ten konec, můžu z postele, konečně chodím ven a užívám si, zpočátku mi dost pnulo bříško a myslela sem že mi ho spodek neunese, ale po týdnu je to výrazně lepší, včera jsem dala i delší procházku ,, spím jak špalek potom a vůbec nejsem netrpělivá kdy to příde, spíš se divím, že ještě nic...nakonec PA měla pravdu, my ležící nakonec držíme jak kleště do poslední chvíle 🙂

werunka21
29. júl 2010

Tak si představte, pizza quatro formagi a po hoďce 4,6 😲 , je fakt, že sýry jsou skoro nulové že ale i tak jsem byla překvapená. Manža mě poslal i pro celý řádek čokošky prý ať sebou neseknu 😀 😀

bezaz
29. júl 2010

baby plz, nie je tu niekdo, kto mal cukrovku pri prvom tehu, ze kedy pri druhom treba ist na ten zatazovy test? lebo diabetologicka mi vravela, ze sa ma robit skor, len si nepamatam, v ktorom tyzdni 😅 😒

werunka21
29. júl 2010

@bezaz myslím že Luckaa a Fim měli v prvním těhu a že na testy se chodí v 17tt, pokud se neprokáže, pak se jde zase kolem toho 24tt. Jistá si tím ale taky nejsem.

fim
29. júl 2010

@bezaz Zuzí, já to od šestinedělí dávno zapomněla, tak jsem se zkoušela připomenout gyndařovi, ten mávl rukou, že je ještě čas a nakonec jsem šla jako kdyby nic. A nakonec se ani ta naše přechytralá doktorka nijak moc nerozčilovala. 😝

luckaa
29. júl 2010

Ahoj holky,jeden dotaz na obědy....je mi jasné jak s přílohou,ale když je k obědu omáčka,tak jak se to počítá?

werunka21
30. júl 2010

@luckaa Luci, já osobně to nějak neřeším. Ještě tak abych počítala kolik jsem tam dala cibule a kolik ji mám na porci... 😝 . Přílohy stejně nesním tolik co můžu, tak ono se to nějak vykrátí. Tak to dělám já, jestli holky na to mají nějaký metr?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre