Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
2. aug 2010

@werunka21 Weru aha, takže se vlastně uvidí 😀
A MC Flurry miluju, teď mají nějaké Shrekové, ale já jsem konzerva, jedu v Kit Katu 😀

@lio Chichi, tak mě se ten můj lump ve 38 tt otočil hlavou nahoru, ve 39tt zase hlavou dolů 😀 Šprýmař 😀

lio
2. aug 2010

@ducky jj vím, bylo to drááma 🙂

ducky
2. aug 2010

@lio Máš krásnej pupíček 😉 A přijde mi teda ale že docela nahoře. Je ale pravda, že mě břicho nijak zvlášť nekleslo ani u jednoho dítěte.

makinecka
2. aug 2010

@ducky a máš nějakou hodně žravou nebo jen tak jak dřív?

happy8051
2. aug 2010

@werunka21 to je super, ze nie som sama, kto ma takyto problem... paradox je, ze som kvoli tomu bola dva mesiace presvedcena, ze mam gestacny diabetes a nemam 🙂))) teda podla hodnot co mi vysli v labaku som v norme, nemaa som ani raz viac ako 6,5.

ducky
2. aug 2010

@makinecka Maki kupodivu ani žravou nemám. Dokonce jsem včera zjistila, že jak jsem si odvykla majolky (dřív jsem jí jedla docela dost), tak mi zas tak nechutná jako dřív. 😀 Tím líp, jako občas si jí dám, ale nebudu jí pořádat tolik.
Kámošky mi do porodky přinesly čokolády a z jedný jsem si dala kostičku, z druhé asi 3 a jsou doma.
Je to docela v pohodě, bála jsem se toho, ale dokonce mi váha jde stále dolů, takže už jsem se dostala pod váhu, na které jsem otěhotněla, jupííí 😀

lio
2. aug 2010

@ducky děkuju, jj nahoře je ještě dost 🙂 😎

makinecka
2. aug 2010

@ducky to je fajn že se člověk nerozežere hned,to by se mi taky líbilo a myslím že si kousek od něčeho vždycky dám,ale nesním toho asi kila 😉

werunka21
2. aug 2010

@happy8051 a jak jsi přišla na to že máš cukrovku? Přece ti museli vyjít vyšší hodnoty při vypití glukozy. Pokud máš teď v laborce po dodržování diety takové hodnoty, tak je to vlastně správně a můžeš být jenom ráda. Kdyby jsi jedla normálně, určitě bys takové hodnoty neměla ne?

lio
2. aug 2010

@happy8051 nevím tedy přesně o jaké hodnoty se jedná, ale člověk bez cukrovk\ by měl mít hodinu a půl po jídle do 5,5, žádné max 6,5 ale třeba jsem něco přehlédla....

luckaa
2. aug 2010

Tak jsem se dovolala na výsledky,tak prý je to v pořádku a dokonce po obědě prý to mám na té spodní hranici,tak jsem ráda,měla jsem teda k obědu jen těstoviny zapečený,ale i tak jsem ráda... 🙂

rozpravocka
2. aug 2010

Ahojte, asi pred tyzdnom mi zistili tehotensku cukrovku, ale este som nebola u diabetologicky (objednana som az v stredu) Chcem sa iba opytat, ci je fakt tak dolezite jest 5 krat denne. Ja som totiz na to vobec nebola zvyknuta, tak mi to pripada, ze sa budem prejedat (jem teraz 3x denne - ale take normal porcie - ziadne velke) A takisto sa chcem opytat, co si myslite, ako mi lekarka spravi dietu - lebo sladkosti som nejedla a ani nejem, akurat som zjedla trochu viac ovocia (asi 5ks/den), tak tie som uz obmedzila a ani priloham moc nedam 🙂 ( som skor masovy typ). Myslite, ze bolo mozne, zemi zistili cukrovku, len z tej vody, co som vypila a predtym, (vdaka tomu, ze som uzviac menej aj tak nevedomky dodrziavala dietu), tak som ju drzala v norme? Dakujem

werunka21
2. aug 2010

@rozpravocka ahojky, bohužel těhu cukrovku můžeš dostat i když si se necpala sladkým od rána do večera. S tím to vůbec nesouvisí. Jíst pravidelně 6x denně je tady opravdu důležité. Je třeba přesné rozložení sacharidů. I to ovoce bude třeba trochu omezit (záleží na druhu a množství). A dietu dostaneš takovou jako my všichni tady. I když přílohy moc nemusíš, tak nějaké jíst budeš muset. V mase žádné sacharidy nejsou tudíž je někde budeš muset nahnat. A šidit se o sacharidy není dobré, potřebuješ je jak ty, tak miminko. Můžeš si pročíst www.tehotenskacukrovka.cz kde se hodně dovíš. Možná i víc než u dia dr. (některé to berou hodně stručně). A z té pravidelnosti si nic nedělej, většina z nás na to nebyla zvyklá. Uvidíš, půjde to 😉

makinecka
2. aug 2010

@lio jak ti jde cvičení s epi? 🙂

makinecka
2. aug 2010

@werunka21 kdy už se dozvíme datum toho vyvolání ve středu?

lio
2. aug 2010

@makinecka já to moc neřeším a cvičím dle pocitu ne dle cm....ještě mám snad čas a půjde to

werunka21
2. aug 2010

@makinecka už zítra. Jen doufám, že mi to udělají. Že je neodradí můj kašel. Nevím, jak se v případě nějakého nachlazení postupuje. Pokud nemám teplotu, tak by snad neměl být problém ne?

happy8051
2. aug 2010

@werunka21 ja sama neviem... po glukoze mi vyslo 9,00 to som uz mala stres, zacala som s dietou... teda ak sa to dietou da nazvat... malinko jem sladke asi tak dvakrat do tyzdna.... potom s prilohami som opatrnna, s pecivom tiez... ovocie jem s mierou, viac zeleniny.... ale neratam sacharidy a nejem do uplneho nasytenia... cukor je v norme.... som happy 🙂

werunka21
2. aug 2010

@happy8051 pokud ti po glukoze vyšlo 9, tak určitě cukrovku máš. A hodnoty co máš teď při dietě jsou už ovlivněny dietou. Ovšem jak píšeš, tak se asi dost omezuješ, což taky není dobrý. Tak těžko říct, kde bys měla hodnoty kdybys snědla opravdu tolik přílohy nebo pečiva co máš.

labell
3. aug 2010

Ahoj,
holky nechala sem si papírek na měření malého profilu doma a dělala sem si ho jen jednou, tak si nejsem jistá kdy se měří. Je to před snídaní, hodinu po ní, hodinu po obědě a hodinu po večeři? Díky moc!

werunka21
3. aug 2010

@labell jo jo, přesně tak 🙂

labell
3. aug 2010

@werunka21 děkuju 🙂

fim
3. aug 2010

@labell já si např. měřím 1,5 hodiny po jídle, jinak to je stejně často. 😉
Holky, já vím, že jsem děsná - vy jste tady takové poctivky.... ale já když si nedám trochu cukru přes den a držím tu dietu moc přísně, tak je mi zle. Ale říkám si, že když mám i po sladkém hodnotu po jídle ukázkovou, tak to je v pořádku, ne? 😅
Bohužel lační hodnoty zatím stále zlobí, i s inzulínem je neustále zvýšená lehce nad limit. A to už jsme zvedali o jednu jednotku, na 3. Jako to má Evajza kolem 7,5, to jsem teda nikdy neměla, ale nad 5,5 až na jeden případ, nesutále. ☹

werunka21
3. aug 2010

Takže u mě se nějaké změny dějí, takže vyvolávačka by snad měla prý zabrat, Tak doufám, dřepět dva dny jenom tak se mi tam nechce 😝 . Paní doktorka mi napsala termín 13.8. Což jsme si jaksi obě uvědomily až jsem byla skoro doma, že je to až po termínu. Tak mi volala, že myslela tento pátek. Začínám se bát... 😲

luckaa
3. aug 2010

@werunka21 jéé weru,tak to už je za chvilku,držím palce ať jste oba s Adámkem v pořádku a máš co nejpohodovější porod

ducky
3. aug 2010

@werunka21 Weru držím palce, to dáš, neboj 😉 Nepřemýšlej dopředu o ničem, ber to vše, jak to bude přicházet. Taky se nestyď říct si třeba o epidurál nebo tak, když to bude moc bolet. Není důvod, aby jsi to vytrpěla, když existují medikamenty, co ti uleví 😉
Hele dovnitř to bylo lepší, viď? 😀 Ale ven musí taky 😀
Podívej na mě, já do toho šla i podruhý, dá se to vydržet a hlavně, jak ti dají Adámka do náruče, tak na všechnu bolest rázem zapomeneš 😉

ratatooy
3. aug 2010

Ahoj.můžu tady s váma trochu pokecat?od pátku mám zjištěnou také těhu cukrovku tak tady koukám co a jak?a zatím mi nikdo neřekl že kvůli tomu budeme muset rodit dřív?to je tak u všech mamin co to mají?

luckaa
3. aug 2010

@ducky Mělas druhý porod snazší?

makinecka
3. aug 2010

@werunka21 jé Weru bude brzo mamina 😵
mě dnes dr předal do porodky a mám CS 6 takže uvidíme kdy budu rodit 🙂 v úterý jdu na dia kde mi dají zprávu a uvidím co mi tam napíšou a ve středu jdu na kontrolu do porodnice tak jsem zvědavá s čím přijdu 🙂

werunka21
3. aug 2010

@luckaa @ducky Holky díky moc za podporu 🙂 . Já se ani tak nebojím toho porodu. Ten opravdu beru jako přirozenou věc, zvládly to jiné, zvládnu to taky ne 😉 . Ale to vyvolání, jestli to zabere hned a ten pobyt v porodnici celkově. Já ještě takhle v nemocnici nikdy nebyla, tak se toho trochu obávám. Jééé, a už budu mít malého v náručí a čokošku v papuli 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre